el mai tanar decat mine

M-am indragostit de un tip cu 8 ani mai tanar ca mine....el nu stie ca sunt indragostita de el.Il vad cel putin 1 data pe saptamana, vorbim aproape zilnic, ne-am cunoscut fizic.....printre altele e maseur-ul meu.E un tip atletic, ''piesa'' cum ar zice unii, dar nici eu nu sunt de lepadat (si el imi spune asta mereu) As vrea ceva mai mult, dar imi e teama.Mi-e teama sa nu sufar, sa-mi fac iluzii desarte. Uneori se comporta ca si cum si el ar vrea ceva mai mult, dar cred ca faptul ca am 8 ani in plus si o fata de 17 ani il face sa isi blocheze orice manifestare. Cred ca de fapt in mintea lui e un obstacol. Cum as putea sa-l fac sa treaca peste? Merita sa incerc?
andy1972
Postat pe 4 Ianuarie 2012 15:18
eu cred ca daca ar fi avut vreo ...inclinatie, ar fi sarit pe tine de mult....
complimentele pe care ti le face, sunt cele obisnuite, complezenta impusa de etica profesionala....
doar n-o sa te jigneasca, nu? indiferent cum ai arata
si apoi, nu am inteles daca esti intr-o relatie sau esti singura....
daca esti singura, e normal sa fii sensibila la unele amabilitati si sa exagerezi in interpretari
eu zic sa iti ocupi mintea cu alte lucruri, nu visand la cai verzi pe pereti
dor72_
Postat pe 4 Ianuarie 2012 15:33
Incearca sa-i dai de inteles ca nu iti este indiferent...diferenta de varsta nu mi se pare atat de mare... Nu conteaza ca ai o fata de 17 ani...cand se incepe o relatie nu stii pana unde duce,k viata e imprevizibila... Nu se merita sa iti faci doar iluzii , asa k treci la fapte,k o viata ai...
AdrianaStoleru
Postat pe 21 Ianuarie 2012 18:12
cri_cat
Postat pe 23 Ianuarie 2012 08:29
De la: cri_cat, la data 2012-01-23 08:29:38

ce dobitoc..
MARILENA_25
Postat pe 23 Ianuarie 2012 08:32
cred ca nu era cazul sa ma citezi pe mine ...
cri_cat
Postat pe 23 Ianuarie 2012 08:46
De la: apodgorean, la data 2012-01-04 15:18:50M-am indragostit de un tip cu 8 ani mai tanar ca mine....el nu stie ca sunt indragostita de el.Il vad cel putin 1 data pe saptamana, vorbim aproape zilnic, ne-am cunoscut fizic.....printre altele e maseur-ul meu.E un tip atletic, ''piesa'' cum ar zice unii, dar nici eu nu sunt de lepadat (si el imi spune asta mereu) As vrea ceva mai mult, dar imi e teama.Mi-e teama sa nu sufar, sa-mi fac iluzii desarte. Uneori se comporta ca si cum si el ar vrea ceva mai mult, dar cred ca faptul ca am 8 ani in plus si o fata de 17 ani il face sa isi blocheze orice manifestare. Cred ca de fapt in mintea lui e un obstacol. Cum as putea sa-l fac sa treaca peste? Merita sa incerc?


blocajul e in mintea ta, altfel l-ai fi cunoscut de mult ... si-n sens biblic.
Amorul e adesea ca un joc de noroc, uneori castigi alteori pierzi. Depinde de tine sa-ti asumi acest risc.
charmelen
Postat pe 23 Ianuarie 2012 21:58
eucineva2000
Postat pe 23 Ianuarie 2012 22:23
ce sa-ti spun!!!!!

"printre altele..e maseorul...." mein Got.....

si eu ma tot intrebam ,oare de ce unii barbati dispretuiesc femeile!!!!

iaca si raspunsul. de aia!!!
Cristina_Adler
Postat pe 24 Ianuarie 2012 08:46
Lasa, Cris, trebuie sa ai si el o lista ... nu numai de cliente.
cri_cat
Postat pe 24 Ianuarie 2012 09:12
De la: apodgorean, la data 2012-01-04 15:18:50M-am indragostit de un tip cu 8 ani mai tanar ca mine....

Daca te-ai indragostit, e de rau! Itzi dai seama ce-ar insemna sa se indragosteasca toate clientele de el?! Daca vrei doar sa va tavalitzi putzin, e de bine ... Dar vezi ca nu cumva sa vrea sa ajunga la fiica ta de 17 ani sau, shi mai rau, sa se dea in barci cu amandoua
carco
Postat pe 24 Ianuarie 2012 09:46
Diferenta de varsta nu ar trebui sa fie un obstacol acolo unde exista afectiune,toleranta,intelegere si respect,dar...tare imi e teama ca in aceasta relatie esti singura care ai investit ceva serios,el oferind doar placerea momentului in care cu siguranta se simte bine,altfel nu ar da nici atat. Sfatul meu este sa te retragi pana nu este prea tarziu si nu vei fi ranita prea tare. Mai devreme sau mai tarziu,chiar daca se leaga ceva intre voi de lunga durata,el tot te va parasi pentru alta.
Iti spun din propria experienta. Noi am parcurs 30 de ani de casnicie impreuna,avem doi copii frumosi si totusi............Cand te trezesti la o varsta inaintata data deoparte,cand nu mai ai prea multa putere de a duce durerea si mori incet,incet din cauza dezastrului stai si te candesti(prea tarziu)de ce te-ai bagat cu buna stiinta in asa ceva,de ce ai avut incredere,etc.etc.
alimacri49
Postat pe 24 Ianuarie 2012 10:36
Nu esti indragostita,este atractie fizica ceea ce simti.Transfer de energii(din timpul masajului),chimie...si poate ...provocare.Daca tipul si-ar dori ceva cu tine...de la tine...o stiai deja.Daca vrei sa-ti incerci totusi sansele pentru o aventura,nedeterminata ca timp,poti fi directa cu el si sa vezi ce iasa...
f3ryga
Postat pe 24 Ianuarie 2012 10:59
Daca nu este doar o atractie de moment si simti ceva puternic pentru el...eu zic go for it! :D Totusi, gandeste-te pe termen lung: acum, diferenta de varsta nu conteaza, adr ce te vei face peste 10 ani? Poarta o discutie serioasa si sincera cu tine!
andradatudor80
Postat pe 24 Ianuarie 2012 12:22
De la: cri_cat, la data 2012-01-24 09:12:57Lasa, Cris, trebuie sa ai si el o lista ... nu numai de cliente.


ce sa las?....adicatelea : ce parere mi-asi face despre mine,daca m-asi indragosti de Hausmeister????....

faptul ca la un moment dat unii(unele) ajung sa "gandeasca" cu hormonii, asta-i clar!...dar pana la a pune intrebari de genul asta,pe forumuri,mi se pare cale lunga! si daca esti o femeie matura...mai gandesti un pic si cu neuronul.....

eu , m-am "indragostit" pe la 16 ani! si nu vreun coleg ci taman de profu' de fizica! si nu doar eu! toate colegele mele de liceu....ba chiar si o parte dintre profe'!!!!....

cum sa nu te indragostesti de Andi Herescu????...wathewer...cert este ca de atata dragoste invatam la fizica de nota 10.....dar asta era in adolescenta!!!

la maturitate,cred eu,ar trebui sa ai discernamant!!!!
Cristina_Adler
Postat pe 25 Ianuarie 2012 09:33
ehh...maturitatea!
care-i rea de musca, asa moare.
ufishor
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:39
De la: ufishor, la data 2012-01-25 10:39:14ehh...maturitatea!
care-i rea de musca, asa moare.


uuufff....poate nu-i rea de musca!...hai sa-i dam circumstante atenuante.....si daca tot "isi pune viata pe tava" Garbo,poate pricepe ceva din comentariile noastre.....
Cristina_Adler
Postat pe 25 Ianuarie 2012 12:05
Ok, am incercat sa ma indepartez, sa vad daca intr-adevar este doar atractie fizica.Nu am dat nici un semn de viata, pt cateva zile si ce credeti ca s-a intamplat......m-a sunat, m-a cautat pe mess.............''nu ma lasa nici sa traiesc dar nici sa mor''.Daca nu mi-ar fi dat semne pozitive ca vrea mai mult,probabil ca m-as fi oprit de mult,sunt realista, uneori poate prea cerebrala.......m-am gandit si la varianta ca s-ar ''putea da in barci cu fiica mea'', am intors-o pe toate partile. Si tocmai pentru ca nu gandesc cu ''hormonii'' si nu m-am aruncat pur si simplu ,inseamna ca sunt destul de matura. Am cerut o parere, pt ca am citit atatea ,in atatea forumuri legate de acest subiect si cu cat citesc mai mult cu atat mai mult sunt mai confuza.
andy1972
Postat pe 26 Ianuarie 2012 03:20
De la: apodgorean, la data 2012-01-26 03:20:44Ok, am incercat sa ma indepartez, sa vad daca intr-adevar este doar atractie fizica.Nu am dat nici un semn de viata, pt cateva zile si ce credeti ca s-a intamplat......m-a sunat, m-a cautat pe mess.............''nu ma lasa nici sa traiesc dar nici sa mor''.Daca nu mi-ar fi dat semne pozitive ca vrea mai mult,probabil ca m-as fi oprit de mult,sunt realista, uneori poate prea cerebrala.......m-am gandit si la varianta ca s-ar ''putea da in barci cu fiica mea'', am intors-o pe toate partile. Si tocmai pentru ca nu gandesc cu ''hormonii'' si nu m-am aruncat pur si simplu ,inseamna ca sunt destul de matura. Am cerut o parere, pt ca am citit atatea ,in atatea forumuri legate de acest subiect si cu cat citesc mai mult cu atat mai mult sunt mai confuza.


ok. sa-ti explic care-i parerea mea

chiar daca pe astfel de forumuri,putem scrie orice ne trece prin cap, undercover fiind,cu siguranta n-o sa gasim raspunsuri pentru intrebarile care ne framanta.....rezultatul este exact ceea ce ai descoperit,adicatelea :confuzia!

si bomboana pe tort,ajungi sa te expui ironiilor mai mult sau mai putin mascate...asta ,daca ai noroc! daca n-ai noroc,te mai si jicneste cineva....

repet:raspunsul pe care-l cauti,n-o sa-l gasesti nici pe Garbo,nici pe alte forumuri.....tu esti singura in masura sa-ti raspunzi!
Cristina_Adler
Postat pe 26 Ianuarie 2012 08:33
incearca sa nu te implici prea mult, pana nu ai semne si din partea lui. altfel, o viata ai...de ce nu? mai bine sa nu regreti mai tarziu ca nu ai incercat.
MARILENA_25
Postat pe 26 Ianuarie 2012 08:38
"Cred ca de fapt in mintea lui e un obstacol."

nu asta e intrebarea, dar este esentialul peste care trebuie sa treci. deci nu ai decat sa-l "scoti din minti"... ! si ostacolul si pe el..... ! parca asa se spune, nu... "m-ai scos din minti" ! acum, diferenta asta de 8 ani, nu e o piedica. sa zicem ca ai nascut pe la 20-21 de ani, plus 17, plus 9 luni, face aproximativ cam... e prea complicat pentru mine... dar sa zicem 38-39 de ani. deci scadem 8 (pastram 6 luni ca sa fie...) deci el are aproximativ, 30-31 de ani. la varsta asta, diferenta nu e chiar asa mare, ca de exemplu intre 17 si 9 ani... sau 21 si 13... ! ati inteles ? dar eu personal, nu m-as baga in asa aventura, daca as fi fata/femeie. e foarte riscant cu masagistii astia care mai arata si grozav ! chiar daca arati chiar mai bine decat Udrea... !!! eu sunt veto !
si printre altele.... si eu sunt maseur... !!!
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:18
zau barbo?
cate minute de efleuraj sau petrisaj recomanzi?
ufishor
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:40
pardon...jignesti nu jicnesti.....m-am prostit...o fi de la caldura...p-aci is 10 grade...
Cristina_Adler
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:42
De la: barboneli, la data 2012-01-26 12:18:12"Cred ca de fapt in mintea lui e un obstacol."

nu asta e intrebarea, dar este esentialul peste care trebuie sa treci. deci nu ai decat sa-l "scoti din minti"... ! si ostacolul si pe el..... ! parca asa se spune, nu... "m-ai scos din minti" ! acum, diferenta asta de 8 ani, nu e o piedica. sa zicem ca ai nascut pe la 20-21 de ani, plus 17, plus 9 luni, face aproximativ cam... e prea complicat pentru mine... dar sa zicem 38-39 de ani. deci scadem 8 (pastram 6 luni ca sa fie...) deci el are aproximativ, 30-31 de ani. la varsta asta, diferenta nu e chiar asa mare, ca de exemplu intre 17 si 9 ani... sau 21 si 13... ! ati inteles ? dar eu personal, nu m-as baga in asa aventura, daca as fi fata/femeie. e foarte riscant cu masagistii astia care mai arata si grozav ! chiar daca arati chiar mai bine decat Udrea... !!! eu sunt veto !
si printre altele.... si eu sunt maseur... !!!


Barbo!!! lasa "artimetica".....cat despre masaj ..ce sa spun...printre altele are mare legatura cu intimitatea......
Cristina_Adler
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:55
De la: ufishor, la data 2012-01-26 12:40:36zau barbo?
cate minute de efleuraj sau petrisaj recomanzi?


zau ce... ? si vezi ca eu, nu te-am injurat... !!! noroc ca e dex-ul... ! aici se spune altfel, nu de alta. paiii... depinde de cantitatea tesuturilor si pana imi obosesc deshtele... maximum 12,4 minute ! daca e multe straturi de tesuturi... framant pana transpir ! dar de obicei, nu primesc asa cliente. ca doar n-am omorat pe nimeni... nu ? facem prima sedintza saptamana viitoare... ce zici ?
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:04
e plina agenda, de ma amani pe sapt viitoare....
n-o sa transpiri!
ufishor
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:08
"Barbo !!! lasa "artimetica".....cat despre masaj ..ce sa spun...printre altele are mare legatura cu intimitatea......"

stiam draga, stiam... ! tocmai de aia nu am incredere in relatii facute, gandite, simtite, incepute... in conditii din astea. eu cand mi-am ales nevasta... direct de la manastire am luat-o... !!! e adevarat ca acolo faceam masaje, dar din pacate, acolo faceam numai la maicile de la stareta in sus... adica 45-67 de ani... ! e... nu ne-a fost usor, tovarasi, dar erau bani grei !!! dupa o perioada, ca sa ma mai linistesc, m-am angajat la o "Baie turceasca".... !!! e... doar nu vreti povesti si de aici..... !!!
apropo... la mine sunt 15 grade !!!
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:12
De la: ufishor, la data 2012-01-26 13:08:36 e plina agenda, de ma amani pe sapt viitoare....
n-o sa transpiri!


paiii... cam da ! si asa, ce-a mai ramas din saptamana asta... nimic ! ca de maine, la noi, e deja ca si sambata la voi.... ! si am liber.... numai de marti in sus... ! convine la fata ?
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:16
m-am razgandit mey....nu esti mai tanar decat mine!
ufishor
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:26
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi e frica sa ma mut cu ea 22 De la: garbo_2177 16 Iunie 2012 11:30
Cum sa explici cuiva ca greseste,pana INTELEGE SI APLICA??? 6 De la: blue_dream 13 Aprilie 2010 11:52
ce pot face?? 8 De la: Freya__ 16 Februarie 2011 17:12
Despre o relatie veche de prietenie-sfaturi 32 De la: garbo_409127 9 Aprilie 2015 10:18
conteaza virsta 8 De la: cri_cat 7 Februarie 2012 22:08
Setari Cookie-uri