De ce oare oamenii sunt asa nepasatori unii fata de celalti?

Multi cred ca nepasarea este ceva bun,dar daca tie nu iti pasa de nimeni atunci nici de tine nu ii pasa la nimeni.De ce unii oameni daca te vad cumsecade zice ca esti prost si tin cu oamenii egoisti pe care nici macar nu te poti baza?
irina_24ro
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:55
Din cate vad tie iti pasa mult prea mult. Altfel nu deschideai atatea topicuri cu acelasi subiect.
Micass
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:30
Spune ce te framanta, ca sa primesti raspunsul pe care il doresti.Tu ai pus o intrebare care in loc sa mearga direct la tinta, a ajuns mai intai la Craiova, si acum s-a oprit la Caracal.
Ioana007
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:03
irinuco, al tau era topicul asta atat de incitant ?

de ce nu ti-ai postat, soro, filozofeaua de viata ici sha? ca nu mai stricam topicul lui florinel...
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Aprilie 2009 18:03
pai eu nu sunt o persoana egoista si nicidecum nepasatoare. cred ca pe un om trebuie sa iti pese de un om sa il ajuti dar sa nu il lasi sa profite de mine.Dar oamenii zic ca trebuie sa fii egoist,dar ei nu pot intelege ca daca nu ajuti nu poti pretinde sa fii9 ajutat si sa le pese si celorlanti de tine.pt ca majoritatea oamenilor au defectul ca daca cineva este bun cu tine,au prostul obicei de a lua toata mana,si cum nimanui nu ii place sa profiti de el,oamenii au ales sa fie egoisti si nepasatori.Dar eu cred ca este o decizie gresita,pt ca exact cum oferi asa primesti.Daca nu ajuti nu poti pretinde sa fii ajutat.Eu consider ca este bine sa fii bun sa ajuti,dar sa te impui sa nu lasi pe nimeni sa te calce in picioare.Nu imi place nepasarea oamenilor unii fata de ceilalti
irina_24ro
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:36
]pai eu nu sunt o persoana egoista si nicidecum nepasatoare. cred ca de un om trebuie sa iti pese sa il ajuti dar sa nu il lasi sa profite de tine.Dar oamenii zic ca trebuie sa fii egoist,dar ei nu pot intelege ca daca nu ajuti nu poti pretinde sa fii ajutat si sa le pese si celorlanti de tine.pt ca majoritatea oamenilor au defectul ca daca cineva este bun cu tine,au prostul obicei de a lua toata mana,si cum nimanui nu ii place sa profiti de el,oamenii au ales sa fie egoisti si nepasatori.Dar eu cred ca este o decizie gresita,pt ca exact cum oferi asa primesti.Daca nu ajuti nu poti pretinde sa fii ajutat.Eu consider ca este bine sa fii bun sa ajuti,dar sa te impui sa nu lasi pe nimeni sa te calce in picioare.Nu imi place nepasarea oamenilor unii fata de ceilalti
irina_24ro
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:40
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:13
Irinuca mama, faci ezercitii de memorie? ....sau de scriere?
blanca
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:47
Dar oamenii zic ca trebuie sa fii egoist,dar ei nu pot intelege ca daca nu ajuti nu poti pretinde sa fii ajutat si sa le pese si celorlanti de tine.pt ca majoritatea oamenilor au defectul ca daca cineva este bun cu tine,au prostul obicei de a lua toata mana,si cum nimanui nu ii place sa profiti de el,oamenii au ales sa fie egoisti si nepasatori.

bre...irinuco..e grele rau..

Io n-am priceput nimic, am citit si-am ametit brusc.
gabitzza
Postat pe 23 Aprilie 2009 23:41
IRINUCO,ai fuga de idei,corecteaza expunerea,nu e coerenta,nimeni nu intelege nimic
scrichy
Postat pe 23 Aprilie 2009 23:48
Pai daca oamenilor le-ar pasa unii de altii, atunci nu s-ar mai fi creat acest topic.
Ioana007
Postat pe 24 Aprilie 2009 07:58
Ai dreptate Ioano.


Dar fiti atenti aici :
Majoritatea oamenilor au defectul ca daca cineva este bun cu tine,au prostul obicei de a lua toata mana,si cum nimanui nu ii place sa profiti de el,oamenii au ales sa fie egoisti si nepasatori

...adica atunci cand cineva este bun cu tine, oamenii ( ceilalti) au prostul obicei de a lua toata mana . A-ha deci : oamenii pandesc alti oameni care sunt buni cu tine ca "sa-i ia toata mana" .Asa ca oamenii buni pentru ca nu le place sa profite altii de ei- oameni cu care nu au nici o legatura dealtfel- aleg sa nu mai fie buni ci egoisti si nepasatori .
A-ha ...am inteles !
blanca
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:48
De la: irina_24ro, la data 2009-04-23 17:36:54pai eu nu sunt o persoana egoista si nicidecum nepasatoare. cred ca pe un om trebuie sa iti pese de un om sa il ajuti dar sa nu il lasi sa profite de mine.Dar oamenii zic ca trebuie sa fii egoist,dar ei nu pot intelege ca daca nu ajuti nu poti pretinde sa fii9 ajutat si sa le pese si celorlanti de tine.pt ca majoritatea oamenilor au defectul ca daca cineva este bun cu tine,au prostul obicei de a lua toata mana,si cum nimanui nu ii place sa profiti de el,oamenii au ales sa fie egoisti si nepasatori.Dar eu cred ca este o decizie gresita,pt ca exact cum oferi asa primesti.Daca nu ajuti nu poti pretinde sa fii ajutat.Eu consider ca este bine sa fii bun sa ajuti,dar sa te impui sa nu lasi pe nimeni sa te calce in picioare.Nu imi place nepasarea oamenilor unii fata de ceilalti
mama draga....io n-am prea inteles ce vrei sa zici matale acolo....te tot repeti....scurt si la obect....ce te deranjeaza de fapt??????????????
mariana_alex_69
Postat pe 24 Aprilie 2009 14:48
crezi ca ea stie ? a incercat scrishy sa desluseasca, dar pe mine nu m-a convins...

eu tot mai cred ca irina asta e la shto...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 14:51
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-24 14:51:57crezi ca ea stie ? a incercat scrishy sa desluseasca, dar pe mine nu m-a convins...

eu tot mai cred ca irina asta e la shto...
nu stiu daca e shto sau nu dar cu siguranta e...PRAF.....
mariana_alex_69
Postat pe 24 Aprilie 2009 14:55
neah...eu cred ca e un user mai vechi, care inca activeaza si care se distreaza copios postand aberatiile astea...totusica a lansat prima teoria asta si eu inclin sa ii dau dreptate

sadic, nene...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 14:59
De la: irina_24ro, la data 2009-04-14 21:55:28 ....unii oameni daca te vad cumsecade zice ca esti prost ....


da,da, numai zvonuri, nimic adevarat.
anakin
Postat pe 25 Aprilie 2009 08:48
he...he...raspandite de dusmanii ei...care este
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Aprilie 2009 08:49
despre ce e vorba aici?????????Despre ce vorbeste gurile rele???
Fara numar,fara numaaaaaaaar.....
walkiria
Postat pe 25 Aprilie 2009 08:54


vorbeam de Gutza...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Aprilie 2009 08:56
ma gandeam io ca despre asta e vorba
walkiria
Postat pe 25 Aprilie 2009 08:58
Im permit sa citez un prieten:
"Vreau sa te pipai si sa urlu: "Care este!" (Marian Vanghelie, Psalm Sec V) "
anakin
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:00


ai scapat cele 20 jde topicuri deschise de o tanti suparata pe viata...sunt dementiale, anakin...Marean Vanghelie e pistol cu apa...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:05
Nu le-am scapat, dar cateodata recunosc si eu ca sunt depasit. Prea multe postari ale userului respectiv, cred ca la misto ori din prostie toate, plus ca in ultimele doua zile am plecat dupa ora 9 seara de la serviciu.
anakin
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:11
De la: anakin, la data 2009-04-25 09:11:07Nu le-am scapat, dar cateodata recunosc si eu ca sunt depasit. Prea multe postari ale userului respectiv, cred ca la misto toate, plus ca in ultimele doua zile am plecat dupa ora 9 seara de la serviciu.


Doar nu ai stat sa descifrezi"Minunatiile celor 20 de topice"???????????????
walkiria
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:12
Absolut deloc, walki, doua-trei mi-au ajuns.
anakin
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:15
te invidiez...ai avut rabdare
Eu una m-am retras rapid din "studiu"
walkiria
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:17
Problema e ca nici nu prea am avut ce citi, cel putin cele care le-am deschis. Si din moment ce am vazut ca are mai multe, m-am riscat sa nu aflu ce are de comunicat.
anakin
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:20
Mai bine!!!Iti dai seama cate necunoscute apareau????Toate postarile sunt superecuatii...in care rezultatul e tot o necunoscuta!!!

Mai bine ma duc la cafele....sunt mai castigata!!
walkiria
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:23
ah...pardonez moi... a vorbit about nothing...cu o gratie inegalabila...mai sa zic ca a surclasat-o pe tanti irina...

he...he...eu am intrebat-o pe andra cat de glumeti sunt colegii ei...dar a negat...so...se pare ca e "independenta"
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut un cardiolog pediatru dedicat (din Bucuresti) 1 De la: Daleen 31 Martie 2009 11:12
buna toturor! 14 De la: garbo106264 23 Martie 2010 21:59
prietenie sau iubire 236 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:28
El ma place eu nu?! 17 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:52
CIND,UNDE SI DE CE SE RASTOARNA CARUTZELE CU FILOZOFI ? 15 De la: nelly05 22 Septembrie 2010 21:16
Setari Cookie-uri