daca e casatorit s-ar putea indragosti cu adevarat???

hahaha! mama lor de vicii!

:)))
esme
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:18
e clar ..aceleasi tampenii nene!!!
ratuscaceaurata
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:22
Nat...

sunt inginer, deci si matematician un pic...

nu am descoperit nimic.

e simplu:

distanta cea mai scurta dintre doua puncte e NUMAI linia dreapta...:)

discutam numai despre spatii euclidiene, unde existam,...:)
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:23
Bun,

Si io am fost olimpica (si) la matematica, dar nu am crosetat pe marginea liniei drepte decat la ora de abilitati practice...

Acum, poate ca am uitat o serie de notiuni, dar de la start la final n-am ajuns niciodata pe drumul cel mai scurt...
Eu vorbesc de gandirea laterala, unde jumatatea lui 8 poate fi atat zero, cat si 3 sau 4...
nathalie
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:37
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-12-26 23:22:37e clar ..aceleasi tampenii nene!!!


scrie si tu ceva destept, ratzo...:)
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:37
De la: nathalie, la data 2011-12-26 23:37:19Bun,

Si io am fost olimpica (si) la matematica, dar nu am crosetat pe marginea liniei drepte decat la ora de abilitati practice...

Acum, poate ca am uitat o serie de notiuni, dar de la start la final n-am ajuns niciodata pe drumul cel mai scurt...
Eu vorbesc de gandirea laterala, unde jumatatea lui 8 poate fi atat zero, cat si 3 sau 4...


Nat, eu am vorbit numai in numele meu...
cine vrea, poate sa isi aleaga nu vreo matematica anume,
ci Labirinth-ul...:)

o fi si asta o distractie, cine stie...:))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:40
De la: lizadra, la data 2011-12-19 03:15:06oare e posibil sa ma iubeasca cu adevarat? , chiar daca e casatorit (are copil) si stiind ca si eu sunt casatorita?

oare exista cupluri fericite si implinite din asa relatii?

totusi consider ca nimic in viata nu-i intimplator...


Sigur ca nu e intamplator.....:
Oare ce comunica asta despre felul in care decurge casatoria ta?
september
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:48
Ge,
Sigur ca si eu vorbeam doar despre mine...
Pentru ca sunt o fiinta limitata, inteleg mai usor unele lucruri numai daca au o reprezentare grafica.

Nu pot sa fiu mai explicita (si nu spun ca ar fi nevoie), dar stii ca mie imi plac basmele...
nathalie
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:59
Nu caut sa te contrazic, Nat...

numai ca eu nu am abilitati pentru desen.
decat pentru cel tehnic, poate.

:)

eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:03
mersi pentru sfaturi si nu numai...

si eu fac parte din acele persoane care sau casatorit din dragoste si au visat la o familie fericita, dar spre nefericirea mea am ajuns la un moment dat cind miam dat seama ca de fapt persoana care imi este alaturi si care era totul pentru mine , ii era indiferent de mine, cel putin asta reesea din comportarile sale, de mult timp intentionez sa ma despart de el, el nu a dat atentie vorbelor mele, la moment sunt cu el pentru ca aveam unele lucruri care trebuia sa le finisam in doi; dar intre timp a aparut cel care mia furat miintile si inima si ma facut sa calc peste principii la inceput nu stiam ca e casatorit , incercam mereu sal evit , dar cind am aflat era cam tirziu, ma indragostisem lulea ( stiam ca nu e bine , ca are si copil ) dar... cei drept nu am facut nimic mai mult de cit sa ne sarutam si sa ne imbratisam.
sotul meu sia dat seama de greselele lui din trecut si a recunoscut singur ca din cite a facut era si firesc sami treaca iubirea pentru el, acum face orice ca sa pastreze familia...doar ca eu nu mai simt nimic pt el...doar deprindere
mias dori mult sa fiu cu cel care mia cucerit inima , stiind ca poate nu e bine , cu toate ca din cite stiu la el casatoria nu sa bazat tare pe dragoste...

consider ca nimic nu-i intimplator ... doar ca nu stiu ce sa cred , ca e bine ? ca nu?
lizadra
Postat pe 27 Decembrie 2011 03:19
crede ce vrei (si nu cerceta neaparat), lickzandra...
dar macar asuma-ti si riscurile (pentru ceea ce crezi):D
iti garantez ca vei fi cu mult mai impacata...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 03:30
adica? ce vrei sa spui geminy?

ce ar trebui sa fac?
lizadra
Postat pe 27 Decembrie 2011 03:37
nu iti dau sfaturi, liz...
dar decat sa gemi la stele...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 03:38
De la: lizadra, la data 2011-12-19 03:15:06oare e posibil sa ma iubeasca cu adevarat? , chiar daca e casatorit (are copil) si stiind ca si eu sunt casatorita?

oare exista cupluri fericite si implinite din asa relatii?

totusi consider ca nimic in viata nu-i intimplator...
garbo190685
Postat pe 27 Decembrie 2011 17:36
nimic nu e intamplator, cu siguranta...
nici macar casatoria celui despre care vorbesti , nu a fost intamplatoare....
dor72_
Postat pe 27 Decembrie 2011 19:27
Draga Liza,

Raspunsul se gaseste in interiorul tau.
Se poate indragosti, dar la 7 ani se pot repeta greselile, de o alta "ea" ?
Doar tu poti sa raspunzi sincer, nimeni nu poate sti ce se va intampla, ne asumam greselile, platim pentru ele.
Puteti face primul pas spre corectitudine? Intrerupeti casatoria actuala din lipsa de sentimente fara sa existe a 3-a persoana?

Ganduri bune, credinta si intelepciune pentru decizii de care sa fii mandra, sa nu pleci privirea.

garbo207426
Postat pe 27 Decembrie 2011 22:13

astfel de barbati iubesc cu adevarat. de fiecare data, cand li se aprin calcaiele, iubesc cu adevarat. o luna, doua..... ca si fluturii ce iubesc floricelele. insa, vezi? ghinion. mereu apare una si mai frumoasa si mai inmiresmata.

da, cu putin noroc, un an-doi va tine amocul[/quote]


Fantastica....."si_totusi"

Liza, reciteste...reciteste....
Sunt barbati minunati, liberi, fara lacrimi grele de copii....
garbo207426
Postat pe 27 Decembrie 2011 22:38

ce-aveti, frate, cu cifra 7? a devenit obsesie sau ce? ascunde misterul Marelui Tot si habar n-aveam? iote cum traii io moca pan-acu`!

ete am si io o intrebare: e musai sa v-aduca Einstein niste onoruri, ofrande, ceva?

mdea, ia vedeti ca vine 2012!...
esme
Postat pe 27 Decembrie 2011 22:46
Nu ai prins gluma....subtila ironie de acel 7.......ma amuzam copios de speculatiile acestei cifre....
garbo207426
Postat pe 27 Decembrie 2011 23:50
"Sunt barbati minunati, liberi, fara lacrimi grele de copii...."

Dar sunt si barbati minunati, liberi (fiindca s-a abolit sclavia), cu lacrimi pe camasa -
(fara nici cea mai mica legatura cu mamiferele irinei)

... care, poate, tocmai atunci au nevoie sa fie iubiti mai mult...
... care sunt satui de a fi apreciati ca o piesa de muzeu...
... care nu vor doar sa fie cuceriti, ci vor sa fie si pastrati...

Si alaturi de care nu te mai vezi palida-n oglinda...
nathalie
Postat pe 28 Decembrie 2011 01:35
Ge,

pentru abilitatile tale tehnice
nathalie
Postat pe 28 Decembrie 2011 01:38
Firesc, sunt persoane care au nevoie de mai multa iubire, in anumite momente, cei care se simt piese de muzeu....diferenta o face mentalitatea...actiunea....lor.
Care este atitudinea? Nu este....din pacate.
Precizez doar faptul ca nu este corect ca aceste casatorii sa fie incheiate din motivul intemeierii unei noi fericiri. Ar trebui incheiate din motivele reale....nepotrivire, lipsa sentimentelor, unde este atitudinea?
Fericirea lor nu ar fi umbrita si aceste intrebari nu ar mai exista....
Liza, nu poti sa inveti ceva pe cineva...poti doar sa-l ajuti sa gaseasca raspunsul la el insusi.

Ganduri bune.
garbo207426
Postat pe 28 Decembrie 2011 10:57
426,
Mi-ar face placere sa continuam discutia despre Fericirea Interna Bruta, cat de curand...
Doar ca acum conduc masina (de spalat) si inca mai cant...
nathalie
Postat pe 28 Decembrie 2011 13:19
De la: garbo207426, la data 2011-12-28 10:57:18
Precizez doar faptul ca nu este corect ca aceste casatorii sa fie incheiate din motivul intemeierii unei noi fericiri. Ar trebui incheiate din motivele reale....nepotrivire, lipsa sentimentelor, unde este atitudinea?


orice incercare de "intemeiere a unei nor fericiri" se bazeaza pe faptul ca nu ai deja...ce incerci sa intemeiezi.
Si daca lipsa sentimentelor este un motiv "real", de ce sa vrei sa iubesti pe (alt)cineva ar fi fals?

Logica asta....
quasaria
Postat pe 28 Decembrie 2011 18:08
Exact asta mi s-a parut si mie ciudat...
Ca negarea aceluiasi atribut care a stat la baza afirmatiei.

So,
Un barbat casatorit poate parea o fericire promisa, dar neoferita si oarecum interzisa.
Poti sa-l vezi impecabil, puternic, timonier.
Si poate ca asa si e.
Sau dimpotriva, era doar pus in valoare, de cea de langa el, numita eventual sotie.

Si chiar daca sotia a renuntat la el de buna voie, tu, cea de pe tusa tot te poti simti masurata, cantarita de toti ochii din jur (inclusiv cei inlacrimati ai copilului), curiosi sa vada ce hram poarta furacioasa.

Dar dreptul la fericire il ai.
Si il are.
nathalie
Postat pe 28 Decembrie 2011 20:03
nathalie,
un barbat nu stiu daca poate fi pus in valoare de o femeie numita sotie - fie ea cit de puternica, desteapta si frumoasa (in ordinea asta...).Dar in mod cert este stimulat spiritul de competitie: adica ce are "aia" in plus?! Ia sa ii arat ca eu sint mai "femeie".
Si de aici se poate ajunge la secvente absolut josnice. Ba chiar poate conta la o adica mai mult sa ii arati tu consoartei decit faptul ca VREI barbatul in sine.... Bine, si reciproca e valabila...
A se vedea subiectele "neveste vs amante", declaratii asa pasionate fata de vreunul n-am citit inca...
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2011 00:03
De la: nathalie, la data 2011-12-28 13:19:49426,
Mi-ar face placere sa continuam discutia despre Fericirea Interna Bruta, cat de curand...

nath, FIB?
atunci sa inteleg ca PIB=Prostia Interna Bruta
dor72_
Postat pe 29 Decembrie 2011 11:49
Q,
Adica cealalta sa-i arate ca e de patru ori femeie?

Eu cred ca dupa ce (si daca) a depasit etapa cautarii crocodililor prin canal si intra-ntr-o relatie, poate deveni pomul cu mere de aur (nu in sensul de planta)...
Iar cea care il smulge de la locul lui tre" sa aiba si unde sa-l relocheze.
Numai ca dupa ce s-au eliberat endorfinele, aici poate aparea o problema.

Iar el de ce nu s-ar simti viu, admirat, respectat, barbat si langa sotie?
Cred ca e doar o problema de cat dureaza...

Dupa care isi muta virgula in propozitia de mai jos.
Daca barbatul ar sti valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe.

nathalie
Postat pe 29 Decembrie 2011 14:47
Dor,

Bruta.. da, da!
Curat indicator... si cu atatea gospodarii in care se poate calcula...
nathalie
Postat pe 29 Decembrie 2011 14:53
Dor,

Bruta.. da, da!
Curat indicator... si cu atatea gospodarii in care se poate calcula...
nathalie
Postat pe 29 Decembrie 2011 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi e frica sa ma mut cu ea 22 De la: garbo_2177 16 Iunie 2012 11:30
Cum sa scap de timiditate? 15 De la: Valy_Valentina_3 10 Aprilie 2014 16:28
prieteni sau dusmani 32 De la: Axl_22 10 Noiembrie 2011 17:52
cat de superficialii sunt unii? 13 De la: garbo_2178 7 Mai 2012 21:25
Despre generozitate! 22 De la: lady_corina 20 August 2009 23:59
Setari Cookie-uri