daca e casatorit s-ar putea indragosti cu adevarat???

tot ce conteaza e ca nu te-a nimerit! ;)

da` pe mine, m-au nimerit, zau! ce scenarii se mai infiripau in mintea mea!... :)))
esme
Postat pe 18 Ianuarie 2012 00:10
nu vad nimic rau in asta, atata timp cat scenariile raman cat de cat realiste, sau macar pertinente... ;)
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 00:30
De la: hot_pisi_18, la data 2012-01-09 01:49:37
De la: IOANIDE, la data 2012-01-07 17:19:38
De la: lizadra, la data 2011-12-19 03:15:06oare e posibil sa ma iubeasca cu adevarat? , chiar daca e casatorit (are copil) si stiind ca si eu sunt casatorita?

oare exista cupluri fericite si implinite din asa relatii?

totusi consider ca nimic in viata nu-i intimplator...


Simplu de declarat dragoste cuiva ,cind esti casatorit(a) doar de dorinta de a avea o aventura,mai ales daca ai si copii si mai grav daca esti plictisit de pereche,dar asta nu inseamna ca iubesti ,desi sunt si bezmeteci care uita pe moment de familie si fac declaratii lacrimogene.
Cupluri fericite in asemenea relatii nu exista ,doar daca au o casatorie de convenienta.
Ba da,toate in viata sunt intimplatoare ,dar trebuie sa fim un pic cerebrali,sa nu ne lasam in voia hazardului.



ai mare dreptate in ceea ce ziki insa cum ai spus si tu,un copil este nevinovat,nu are nici o vina ca parintii nu s-au mai inteles si s-au despartit,...si faptul ca esti mama nu justifica faptul ca te folosesti de propriul copil pt a face rost de bani sau pt a manipula pe cineva:)

Totusi eu am fost toata viata constient de suferinta pe care as fi produso familiei si in toate ocaziile care ma provocau am incercat sa-mi pun intrebarea,ce se intimpla dupa.Acolo unde nu exista copii situatia este mai simpla.Depinde si de constitutia psihologica a fiecarui om in parte.
VOIAJOR
Postat pe 18 Ianuarie 2012 01:05
De la: esme, la data 2012-01-17 22:51:20carco, exact asa le-am judecat! ex-ul meu s-a indragostit, i-am dat voie sa fie fericit. chiar daca apoi s-a gandit el ca nu e fericit asa. dar ce-a fost (des)facut, asa a ramas!

crede-ma, nu-mi doresc si nu vreau sa traiesc cu un barbat care se gandeste la alta si, in consecinta, nu ma vrea.

Am spus "prietena de familie" pentru ca doare mai tare cand se intampla decat daca ar fi orice alta femeie, straina. Dar asta tzine mai mult de morala pentru ca el,daca ar face asta, e clar ca eu am greshit atunci cand l-am ales sa ma 'petrec" cu el prin viatza. Nu cred ca exista barbat casatorit care sa reziste tentatziei atunci cand functzioneaza chimia. Deci, in concluzie, nici al meu, sunt convinsa de asta. Nu ash fi fericita,insa, daca ash afla. Daca ar dori sa plece cu alta femeie shi eu i-ash da liber shi l-ash ajuta sa-shi duca bagajele la mashina pentru ca dragoste cu sila nu se face. Adica sa stea cu mine shi cu gandul la alta, nu sunt de acord, la fel cum ai spus shi tu. Shi ca sa ne mai shi amuzam sa va povestesc o faza . Am o prietena haioasa foc. Intr-una din zile s-a creat o tensiune intre ea shi sotz. Erau mai la inceput de casnicie shi locuiai in apartamentul ei. Ca sa incheie discutzia shi sa n-o mai lungasca ii spune sotzului :"Auzi, daca nu-tzi mai convine ,fa-tzi bagajele frumushel shi tai-o de aici. Dar nu uita cand pleci sa iei shi copilul pentru ca atunci cand m-ai luat,nu aveam copil!"
carco
Postat pe 18 Ianuarie 2012 08:16
De la: IOANIDE, la data 2012-01-18 01:05:03
Totusi eu am fost toata viata constient de suferinta pe care as fi produso familiei si in toate ocaziile care ma provocau am incercat sa-mi pun intrebarea,ce se intimpla dupa.Acolo unde nu exista copii situatia este mai simpla.Depinde si de constitutia psihologica a fiecarui om in parte.

Mai rar ca tine... Majoritatea barbatzilor casatoritzi uita de familie cand sunt pushi in situatzia de a alege sa se implice sau nu intr-o aventura. Adica nu se mai gandesc ca s-ar putea afla. Vor sa traiasca shi ei clipa ca, cica, viatza e una singura shi scurta shi trebuie traita intens
carco
Postat pe 18 Ianuarie 2012 10:33
De la: eu_geminy, la data 2012-01-18 00:30:48nu vad nimic rau in asta, atata timp cat scenariile raman cat de cat realiste, sau macar pertinente... ;)
:))


adevarul e ca unele chiar imi faceau cu okiu`! ;)
pareau ...interesante! :P

:)))
esme
Postat pe 18 Ianuarie 2012 18:12
nu stiu la ce te referi, esme. sper ca nu la scenarii indecente...:)))

si pentru mine a fost foarte interesant - insomniac fiind asta noapte - sa citesc cam tot ce s-a postat in luna ianuarie pe forum.
m-am edificat:
numai lucruri maretze am citit/vazut...:P

recunosc, nu am rabdare, de obicei, pentru asa ceva.
e prea mult pentru "inteligentza" mea si pentru neuronii mei firavi...:))))

dar cel putin imi creai o imagine de ansamblu, carevRasazica.
pot face chiar o sinteza cu ultimele miscari de trupe, pe forum...:PP

deh, n-avusei ce face... lucru manual... :D
dar daca tot n-aveam somn...
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 18:50
De la: eu_geminy, la data 2012-01-18 00:00:30si mie, era sa-mi treaca un glontz...:D
:)))


A dat insa de ceva tare si... a ricosat
SAL
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:12
iti multumesc ca mi-ai salvat viatza, Sal...
te angajez bodyguard.:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:19
De la: eu_geminy, la data 2012-01-18 18:50:36

si pentru mine a fost foarte interesant - insomniac fiind asta noapte - sa citesc cam tot ce s-a postat in luna ianuarie pe forum.
m-am edificat:
numai lucruri maretze am citit/vazut...:P




gandindu-ma la ce spui, mi-a trecut ceva prin minte: stii de cate ori nu m-am intrebat, in viata asta, oare e mai bine sa stiu sau nu unele lucruri?!
dar, clar, prefer certitudinea, oricare i-ar fi sensul...
e mai...helpful. :)
esme
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:34
De la: eu_geminy, la data 2012-01-18 20:19:53iti multumesc ca mi-ai salvat viatza, Sal...
te angajez bodyguard.:P
:)))


Ne, ne , nu-mi pun eu pielea la bataie pentru bani!
SAL
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:39
adevarul, chiar neplacut uneori, ma tine pe picioare.
detest sa descopar ca sunt mintit/pacalit/prostit de la obraz de catre prieteni, sau in general de catre persoane care se pretind "apropiate" mie. atunci cand descopar asta, prefer sa consider ca nici n-au existat, sau cel putin nu au fost "de-ai mei".
si adesea s-a dovedit ca am dreptate, fiindca au n-au reusit sa nu-si si dea in petec cu orice pret, dupa ce i-am indepartat.

c'est la vie!...:)
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:43
la mine verticalitatea pe doua picioare se mentine si prin moneda de schimb la certitudinea atat de necesara: sinceritatea dureroasa. prefer sa-i pansez eu eventuala rana (cica adevarul doare) decat sa am alaturi un El ce doarme cu ochii deschisi. sau sa-l internez la terapie intensiva. dupa caz...
ufishor
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:54
poti include si psihiatria, ca ultima varianta, ufi...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:03
Doamne fer`!
ufishor
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:10
ei nah... si acolo se duc oameni.
care gandesc cu mult prea mult, adesea...:D
:)))

PS: e clar ca unul/una fara neuroni n-are cum sa ajunga la psihiatru...:))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:12
De la: SAL, la data 2012-01-18 21:39:54
Ne, ne , nu-mi pun eu pielea la bataie pentru bani!


iti dau bonus, fiindca ti-ai pus-o din prima fara bani.
de(spre) piele vorbim...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:16


si la fel, nu exista ma indragostesc, cand am io chef ori cand mi se scoala in axonul nush`carui neuron. in primul rand ca nu alegem noi sa ne indragostim si de cine sa ne indragostim, ci ceva ne alege. n iubire nu alegi, nu optezi, ci eti ales de ...habar n-am ...o for care nu poate fi cntrit, msurat, logicizat, disciplinat. e ca un fulger care te frnge i te las ntins, legat de mini i de picioare, n mijlocul drumului, strazii, cu un picior pe o treapta, rumegand guma etc. eti ales, dar nu alegi. ceva (i nu cineva) te alege, se npustete asupra ta, dar nu e fptur omeneasc.
lizadra
Postat pe 19 Ianuarie 2012 02:38
De la: lizadra, la data 2012-01-19 02:38:44ci eti ales de ...habar n-am ...o for care nu poate fi cntrit, msurat, logicizat, disciplinat. e ca un fulger care te frnge i te las ntins, legat de mini i de picioare, n mijlocul drumului, strazii, cu un picior pe o treapta, rumegand guma etc. eti ales, dar nu alegi. ceva (i nu cineva) te alege, se npustete asupra ta, dar nu e fptur omeneasc.

Sa fie Zburatorul lui Heliade?! Sa nu fie?! ... Mai,fato, tu n-ai intzeles inca ce se napusteshte asupra ta?Este artileria lui grea!
carco
Postat pe 19 Ianuarie 2012 08:11
ce se intimpla?
de ce mia disparut mesajul????
am comentat un mesaj de mai sus si sa postat doar mesajul fara comentariu meu cei asta??????????
lizadra
Postat pe 20 Ianuarie 2012 02:00
De la: lizadra, la data 2012-01-20 02:00:11ce se intimpla?
de ce mia disparut mesajul????
am comentat un mesaj de mai sus si sa postat doar mesajul fara comentariu meu cei asta??????????

Bine ai venit in club !!! Eu am tone pe care nu mi le posteaza . Cred ca ai fost prea rea cu mine , din cauza asta
carco
Postat pe 20 Ianuarie 2012 08:23
Cand am zis ca nu am stiut chiar asa este nu o spun ca sa ma dau victima sau cum spuneti voi. El nu locuieste cu sotia de 4 ani jumate . Aceste informatii leam primit de la ea. Am aflat intamplator pt ca nu mia placut niciodata sa o fac pea detectivul. Tipa mia zis foarte calma ca sunt casatoriti si ca au un copil dar nu locuiesc impreuna si ca legatura lor este doar copilul cu care prietenul sau amantul meu cum vreti voi sa il numiti sunt telefoanele pe. Care le da sa vb cu el sau iesirea lunara care o are cu copilul el in oras. Nu ma plang si nu ma dau victima. Nu ma cunoaste nimeni de pe acest site si obisnuiesc sa iau deciziile singura. A fost doar un comentariu si daca esti asa inteligenta baga tu id-ul pe nel al unei pers care nu foloseste calculatorul decat pt a citi e.mailurile o data pe saptamana sa vezi ce gasesti.
garbo_22
Postat pe 20 Ianuarie 2012 18:28
Eu am citit doar prima ta postare.
Asa ca intrebarile mele sunt:
"Unde v-ati intalnit?"
"Tu nu iti mai iubesti sotul?"
miranda75
Postat pe 20 Ianuarie 2012 18:50
DA!
free4woman
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:08
De la: free4woman, la data 2012-01-20 19:08:42DA!


Esti sigur ca este DA?
DA pentru ce ai raspuns DA?
miranda75
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:15
la notar?
Eugenia69
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:25
scuze ca intreb, de ce nu citezi mesajul la care raspunzi?
miranda75
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:28
glumesc mai, nu ma lua in serios

nici eu nu citez.
Eugenia69
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:31
De la: Eugenia69, la data 2012-01-20 19:31:37glumesc mai, nu ma lua in serios


eu acusica am intrat pe site....si pe forum, nu stiu cum merg lucrurile pe aici......
deci glumeai cu mine sa inteleg, nu?
miranda75
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:34
cu generalul stau bine. am invatat sa spun: sa traiti!
Eugenia69
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
conteaza virsta 8 De la: cri_cat 7 Februarie 2012 22:08
De ce oare oamenii sunt asa nepasatori unii fata de celalti? 106 De la: garbo027119 2 Decembrie 2009 21:12
Credeti ca exista prietenie adevarata intre un barbat si o femeie? 73 De la: MonitaBonita 26 August 2011 15:26
va intreb daca voi cu viata sexuala o duceti bine 83 De la: bluelight 23 Octombrie 2009 19:49
reactia fiului meu ... 11 De la: utad 14 Martie 2010 18:34
Setari Cookie-uri