daca e casatorit s-ar putea indragosti cu adevarat???

De la: lizadra, la data 2011-12-19 03:15:06oare e posibil sa ma iubeasca cu adevarat? , chiar daca e casatorit (are copil) si stiind ca si eu sunt casatorita?

oare exista cupluri fericite si implinite din asa relatii?

totusi consider ca nimic in viata nu-i intimplator...


Poate qvadruplu ,cuplu este sotia cu sotul.Asta in cazul in care si sotul tau este fidel si nu mai are si el o cireada.
VOIAJOR
Postat pe 22 Ianuarie 2012 01:01

lizadra, fericite ca fericite dar sa vezi ce implinite sunt...unele cupluri
dor72_
Postat pe 22 Ianuarie 2012 13:49
De la: IOANIDE, la data 2012-01-21 02:09:52
De la: carco, la data 2012-01-18 10:33:59
De la: IOANIDE, la data 2012-01-18 01:05:03
Totusi eu am fost toata viata constient de suferinta pe care as fi produso familiei si in toate ocaziile care ma provocau am incercat sa-mi pun intrebarea,ce se intimpla dupa.Acolo unde nu exista copii situatia este mai simpla.Depinde si de constitutia psihologica a fiecarui om in parte.

Mai rar ca tine... Majoritatea barbatzilor casatoritzi uita de familie cand sunt pushi in situatzia de a alege sa se implice sau nu intr-o aventura. Adica nu se mai gandesc ca s-ar putea afla. Vor sa traiasca shi ei clipa ca, cica, viatza e una singura shi scurta shi trebuie traita intens

Intens traim in fiecare zi dar cind ai o responsabilitate sotie ,copii rationezi mult mai intens.
In urma cu 30 de ani locuiam in Bucuresti in zona parcurilor Libertatii si Tineretului,aveam doar baietelul si pentru ca lucram in cadrul unui minister cu program doar dimineata,sotia lucra numai dupa amiaza neavind pe nimeni sa ne ajute.Intr-o zi de vara la inceputul serii plecam cu baietelul din parcul LIBERTATII urcind treptele catre Mausoleu.Din sens opus cobora o doamna cu un baietel care in momentul cind a ajuns in dreptul nostru la luat si pe al meu inapoi pe scari alergind spre lac(al meu dorea sa mai ramina sa se joace in parc)Din spusele doamnei am aflat ca baietelul era cu o zi mai mic decit fiul mei asa ca m-am bucurat ca se joaca cu un copil de seama lui.La plecare insa am constatat ca mergem in aceioas directie si ca eram aproape vecini locuiam la trei blocuri distanta pe soseaua Viilor.Asa ca in zilele urmatoare ,dupa amiaza ne intilneam fie in Libertatii fie in Tineretului,copii erau foarte prietenosi,schimbau intre ei bicicletele si ma bucuram foarte mult.Aveam 35 de ani iar mama prietenului fiului meu 27 medic stagiar.In saptamina urmatoare doamna a dorit sa-mi cunoasca sotia,apoi eu l-am cunoscut pe sotul ei medic chirurg si ne bucuram mult ca se intelegeau de minune copii la joaca.Intr-o zi de simbata dupa amiaza ca de obicei eram cu baietelul in parcul Libertatii,dupa un timp a aparut si prietenul baiatului meu cu mamica lui,am mers cu copii la leagane apoi am gasit un loc aproape de marginea lacului pe partea catre turnul lui Vlad Tepes,doamna a luat loc pe o buturuga avind la ea un manual de medicina deoarece se pregatea pentru secundariat.Eu aveam de furca cu joaca copiilor,dupa un timp am ocupat loc pe o banca unde a venit si doamna ,deoarece la buturuga ajunsese soarele.Nu stiu ce a intervenit ca deodata doamna a inceput sa-mi spuna ca -i place foarte mult de copilul meu si de mine ca sotul nu este asa apropiat de copil si ca ar fi gata oricind sa-l paraseasca si sa raminem impreuna.Luat prin surprindere,nici nu am observat ca de mal se apropia o barca in care era sotul ei,iar ea se aruncase in bratele mele.Mam ridicat de pe banca ,am luat copii si iam suit in barca sotului ei .Dupa terminarea plimbarii cu barca au revenit la mal iar sotul mia reprosat ca iam ademenit sotia a spus copilului sa mearga acasa dar ceva mai ciudat a fost ca baiatul a venit la mine refuzind,fapt carea dus la enervarea sotului spunind ,poftim si copilul mi lai pervertit.Degeaba am incercat sa discut a fost in zadar.In ziua urmatoare doamna ma sunat la minister spunind ca a plecat de acasa si este la o matusa ,sa vin dupa amiaza in parcul Herastrau daca vreau sa o mai vad..Am mers m-am conformat ,doream sa lamuresc lucrurile,am incercat sa o conving ca poate fi acuzata de parasirea domiciliului,ca are un copil ca eu am familie .Totul era in zadar,am incercat sa dispar din zona unde locuiam ,am primit de la minister un apt. cu trei camere in Militari si neam mutat.Itre timp sotia a ramas insarcinata si a venit o fetita,totul era normal ,dar intr-o zi mergind din Militari cu baietelul in parcul Libertatii,ajuns in locurile prin care stateam sa se joace copii,am simtit ceva uluitor,lipsea ceva o stare foarte grea,ceva de neimaginat,luptasem cu mine insumi,nu am avut nimic cu acea femeie dar realizam ca ma obisnuisem cu ceva care lipsea.Nu am mai calcat prin parcul Libertatii niciodata.Dupa trei ani ma intorceam cu trenul de la Focsani impreuna cu parintii sotiei.Am esit din compartiment pe coridor,cineva i-mi pune miinile la ochi,ma intorc in spate si vad o doamna cu palarie si voal negru.Surprins si descumpanit,era ea,se intorcea acasa de la inmormintarea unui parinte Am discutat ,avea si ea inca o fetita,pina la Bucuresti am discutat despre copii,nimic despre trecut,am coborit in gara si am plecat fiecare spre casa lui.Aceste rinduri daca intimplator vor fi citite si de sotul ei,pentru mine ar fi o descarcare ,acum 30 de ani a refuzat sa ma inteleaga si aveam o remuscare,o vinovatie fara sa fiu vinovat


Daca faceai sex cu doamna respectiva nu scapai asa usor,oricum ai o sotie fericita !
garbo260815
Postat pe 22 Ianuarie 2012 14:36
De la: lizadra, la data 2011-12-19 03:15:06oare e posibil sa ma iubeasca cu adevarat? , chiar daca e casatorit (are copil) si stiind ca si eu sunt casatorita?

oare exista cupluri fericite si implinite din asa relatii?

totusi consider ca nimic in viata nu-i intimplator...

Nexam cum sa te iubeasca ,te foloseste si daca esti casatorita te trateaza ca pe o boarfa,dar te alinta sa-i faci figurile bine,mai ales oralul cu finalizare.
garbo260884silvia
Postat pe 23 Ianuarie 2012 01:29
De la: lizadra, la data 2012-01-15 22:21:03
De la: anisoaraf, la data 2012-01-15 22:03:59 Daca este casatorit cu siguranta e indragostit de-adevarat !Iar tu nu esti indragostita de sotul tau ?




eu nu , nu sunt indragostita de sotul meu, el a facut tot posibilul sa stearga si ultima picatura de dragoste pentru el din sufletul meu , acum regreta mult , dar nu cred ca mai poate reface ceva sa fim ca alta data...
de ce spui ca daca e casatorit atunci e indragostit cu adevarat, de cine e indragostit ? de sotia lui ? sau de cine ai in vedere?

Daca este casatorit tine la sotie ,pe tine te foloseste sa experimenteze noi figuri sa aiba ce povesti la prieteni.
garbo260884silvia
Postat pe 23 Ianuarie 2012 01:35
De la: garbo260815, la data 2012-01-22 14:36:24
De la: IOANIDE, la data 2012-01-21 02:09:52
De la: carco, la data 2012-01-18 10:33:59
De la: IOANIDE, la data 2012-01-18 01:05:03
Totusi eu am fost toata viata constient de suferinta pe care as fi produso familiei si in toate ocaziile care ma provocau am incercat sa-mi pun intrebarea,ce se intimpla dupa.Acolo unde nu exista copii situatia este mai simpla.Depinde si de constitutia psihologica a fiecarui om in parte.

Mai rar ca tine... Majoritatea barbatzilor casatoritzi uita de familie cand sunt pushi in situatzia de a alege sa se implice sau nu intr-o aventura. Adica nu se mai gandesc ca s-ar putea afla. Vor sa traiasca shi ei clipa ca, cica, viatza e una singura shi scurta shi trebuie traita intens

Intens traim in fiecare zi dar cind ai o responsabilitate sotie ,copii rationezi mult mai intens.
In urma cu 30 de ani locuiam in Bucuresti in zona parcurilor Libertatii si Tineretului,aveam doar baietelul si pentru ca lucram in cadrul unui minister cu program doar dimineata,sotia lucra numai dupa amiaza neavind pe nimeni sa ne ajute.Intr-o zi de vara la inceputul serii plecam cu baietelul din parcul LIBERTATII urcind treptele catre Mausoleu.Din sens opus cobora o doamna cu un baietel care in momentul cind a ajuns in dreptul nostru la luat si pe al meu inapoi pe scari alergind spre lac(al meu dorea sa mai ramina sa se joace in parc)Din spusele doamnei am aflat ca baietelul era cu o zi mai mic decit fiul mei asa ca m-am bucurat ca se joaca cu un copil de seama lui.La plecare insa am constatat ca mergem in aceioas directie si ca eram aproape vecini locuiam la trei blocuri distanta pe soseaua Viilor.Asa ca in zilele urmatoare ,dupa amiaza ne intilneam fie in Libertatii fie in Tineretului,copii erau foarte prietenosi,schimbau intre ei bicicletele si ma bucuram foarte mult.Aveam 35 de ani iar mama prietenului fiului meu 27 medic stagiar.In saptamina urmatoare doamna a dorit sa-mi cunoasca sotia,apoi eu l-am cunoscut pe sotul ei medic chirurg si ne bucuram mult ca se intelegeau de minune copii la joaca.Intr-o zi de simbata dupa amiaza ca de obicei eram cu baietelul in parcul Libertatii,dupa un timp a aparut si prietenul baiatului meu cu mamica lui,am mers cu copii la leagane apoi am gasit un loc aproape de marginea lacului pe partea catre turnul lui Vlad Tepes,doamna a luat loc pe o buturuga avind la ea un manual de medicina deoarece se pregatea pentru secundariat.Eu aveam de furca cu joaca copiilor,dupa un timp am ocupat loc pe o banca unde a venit si doamna ,deoarece la buturuga ajunsese soarele.Nu stiu ce a intervenit ca deodata doamna a inceput sa-mi spuna ca -i place foarte mult de copilul meu si de mine ca sotul nu este asa apropiat de copil si ca ar fi gata oricind sa-l paraseasca si sa raminem impreuna.Luat prin surprindere,nici nu am observat ca de mal se apropia o barca in care era sotul ei,iar ea se aruncase in bratele mele.Mam ridicat de pe banca ,am luat copii si iam suit in barca sotului ei .Dupa terminarea plimbarii cu barca au revenit la mal iar sotul mia reprosat ca iam ademenit sotia a spus copilului sa mearga acasa dar ceva mai ciudat a fost ca baiatul a venit la mine refuzind,fapt carea dus la enervarea sotului spunind ,poftim si copilul mi lai pervertit.Degeaba am incercat sa discut a fost in zadar.In ziua urmatoare doamna ma sunat la minister spunind ca a plecat de acasa si este la o matusa ,sa vin dupa amiaza in parcul Herastrau daca vreau sa o mai vad..Am mers m-am conformat ,doream sa lamuresc lucrurile,am incercat sa o conving ca poate fi acuzata de parasirea domiciliului,ca are un copil ca eu am familie .Totul era in zadar,am incercat sa dispar din zona unde locuiam ,am primit de la minister un apt. cu trei camere in Militari si neam mutat.Itre timp sotia a ramas insarcinata si a venit o fetita,totul era normal ,dar intr-o zi mergind din Militari cu baietelul in parcul Libertatii,ajuns in locurile prin care stateam sa se joace copii,am simtit ceva uluitor,lipsea ceva o stare foarte grea,ceva de neimaginat,luptasem cu mine insumi,nu am avut nimic cu acea femeie dar realizam ca ma obisnuisem cu ceva care lipsea.Nu am mai calcat prin parcul Libertatii niciodata.Dupa trei ani ma intorceam cu trenul de la Focsani impreuna cu parintii sotiei.Am esit din compartiment pe coridor,cineva i-mi pune miinile la ochi,ma intorc in spate si vad o doamna cu palarie si voal negru.Surprins si descumpanit,era ea,se intorcea acasa de la inmormintarea unui parinte Am discutat ,avea si ea inca o fetita,pina la Bucuresti am discutat despre copii,nimic despre trecut,am coborit in gara si am plecat fiecare spre casa lui.Aceste rinduri daca intimplator vor fi citite si de sotul ei,pentru mine ar fi o descarcare ,acum 30 de ani a refuzat sa ma inteleaga si aveam o remuscare,o vinovatie fara sa fiu vinovat


Daca faceai sex cu doamna respectiva nu scapai asa usor,oricum ai o sotie fericita !


Cred ca femeia era nefericita in casnicie ,gestul din parc a fost premeditat sal faca pe sot gelos sau sa aiba motiv pentru divort,apoi inteleg ca sunt si barbati carora le este sila sa se culce cu o femeie casatorita,daca si el este casatorit,sunt persoane cerebrale.
garbo260884silvia
Postat pe 23 Ianuarie 2012 01:43
De la: garbo260884silvia, la data 2012-01-23 01:35:46
Daca este casatorit tine la sotie ,pe tine te foloseste sa experimenteze noi figuri sa aiba ce povesti la prieteni.


Asha,asha, mai spune-le shi tu ca pe mine nu vor sa ma creada !
carco
Postat pe 24 Ianuarie 2012 09:33
de ce tot timpul ii vedeti eroi pe ei , iar femeile ramin victime, de ce credeti ca doar ei se pot folosi de noi??????
cu acelasi succes ne putem folosi si noi de ei...
lizadra
Postat pe 26 Ianuarie 2012 23:11
De la: dor72_, la data 2012-01-22 13:49:24
lizadra, fericite ca fericite dar sa vezi ce implinite sunt...unele cupluri



adica? ai vreun exemplu?
lizadra
Postat pe 29 Ianuarie 2012 20:19
Doamne, speram din tot sufletul sa percepi corect muntele de ironie...
nu vad cum ar putea fi fericite...oricum eu nu cunosc cazuri de astea, decat cu muuuuulta, muuuuulta suferinta...
nu este obligatoriu sa fie si cazul vostru
sunt cam pe dinafara cu astfel de subiecte, nu ma lua in seama
dor72_
Postat pe 29 Ianuarie 2012 20:32
De la: lizadra, la data 2011-12-19 03:15:06oare e posibil sa ma iubeasca cu adevarat? , chiar daca e casatorit (are copil) si stiind ca si eu sunt casatorita?

oare exista cupluri fericite si implinite din asa relatii?

totusi consider ca nimic in viata nu-i intimplator...

Draga mea, trebuie sa-ti marturisesc ceva
- Ce!
- Sunt casatorit.
- Pfff, ce m-ai speriat Credeam ca BMW-ul nu e al tau!
VOIAJOR
Postat pe 5 Februarie 2012 08:24
De la: lizadra, la data 2012-01-26 23:11:55 de ce tot timpul ii vedeti eroi pe ei , iar femeile ramin victime, de ce credeti ca doar ei se pot folosi de noi??????
cu acelasi succes ne putem folosi si noi de ei...

Un tip statea cu sotia la TV. La un moment dat, el se intoarce spre ea si-i spune:
- Pun pariu ca nu-mi poti zice nimic care sa ma faca si bucuros si trist in acelasi timp.
Replica ei:
- Ai cea mai mare scula dintre toti prietenii tai.
VOIAJOR
Postat pe 5 Februarie 2012 08:27
De la: IOANIDE, la data 2012-02-05 08:27:56
De la: lizadra, la data 2012-01-26 23:11:55 de ce tot timpul ii vedeti eroi pe ei , iar femeile ramin victime, de ce credeti ca doar ei se pot folosi de noi??????
cu acelasi succes ne putem folosi si noi de ei...

Un tip statea cu sotia la TV. La un moment dat, el se intoarce spre ea si-i spune:
- Pun pariu ca nu-mi poti zice nimic care sa ma faca si bucuros si trist in acelasi timp.
Replica ei:
- Ai cea mai mare scula dintre toti prietenii tai.




na upsss....

fain bancul

Bine v-am gasit!
rabdatoare am citit tot.... ca sa-mi fac o idee si sa incerc sa ma acomodez , deocamdata si poate in timp o sa-mi spun si rarerea.

nicole_lorelai
Postat pe 5 Februarie 2012 14:42
eu cred ca daca e casatorit si are un copil, DA, te poate iubi mult , ai puteal fi pentru el femeia ideala, doar pina cind afla nevasta lui sii pune ultimatum, ca spre exemplu `` tiai luat valiza si nu mai vezi copilul``, si dupa asta sa vezi cum ii trece , sau poate nui trece poate el te va iubi in continuare si va visa la tine dar nu va indrazni niciodata sa lase familia , chiar daca nui este bine linga sotie, nu o iubeste, il deranjeaza...

da , sunt deacord nimic nui intimplator , doar ca nu toate se termina asa cum ne dorim noi...
stella_floare
Postat pe 22 Februarie 2012 01:41
si pina la urma "la familia" asta ce e, inchizitie? Organizatie mafiota? Intri si nu mai iesi decit mort, sau cum adica "te va iubi si va visa la tine dar nu va indrazni..."?
Cum adica "nu va indrazni"?
Valiza poate sa o ia - poate nici macar sa n-o ia - iar copilul il va vedea oricum cit timp e tat-su si ii plateste pensie - e reglementat prin lege. Asa ca adios elemente de santaj. N-ai cum sa obligi un barbat sa stea cu tine. Poti sa ai 10 copii cu el. Punct.
Problema pe care amantele nu vor sa o vada - si fac istericale cind aud - este ca dl. NU VREA sa isi lase nevasta, nu ca nu poate... De putut, poate. Si este foarte simplu.
Desigur, n-o iubeste, asa cum nici pe amanta n-o iubeste, pentru ca pe ambele le inseala - dar lui ii e bine asa. Si cum le e lor pur si simplu nu il intereseaza.
Asta cu nenorocita de nevasta si cu saracul el care iti spune ca "u'll be in my heart dar n-am de ales" e doar un scenariu de telenovela.
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2012 02:22
q, "problema" asta e veche de cand exista oameni, sigur ca barbatii o vor striga mai rar sau mai incet. fiinda nici la ei nu se va rezolva nimic...:D
:))

PS: ce mama dracului (crezi ca) s-ar putea rezolva?
=))
eu_geminy
Postat pe 22 Februarie 2012 02:29
nimic, evident... Reactionez la ipocrizie, pt ca nu imi vine sa cred ca poti sa traiesti cu creierul in pozitie off. Cum dreak supravietuiesc ele asa, traverseaza strada, se imbraca, maninca....?
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2012 02:33
rachida,

cand ai timp, citeste cate o pagina, sau macar 10-15 vorbe din gramatica de-a V-a...
s-ar vinde mai bine fondul de ten...:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 22 Februarie 2012 02:37
De la: quasaria, la data 2012-02-22 02:33:33nimic, evident... Reactionez la ipocrizie, pt ca nu imi vine sa cred ca poti sa traiesti cu creierul in pozitie off. Cum dreak supravietuiesc ele asa, traverseaza strada, se imbraca, maninca....?

q, cel putin 2/3 traiesc bine (fara quotes) ca si viermii...
de ce ar trebui sa-i invidiez?....:))
eu_geminy
Postat pe 22 Februarie 2012 02:39
pt ca reprezinta majoritatea? Mai exact, sint perfect adaptati (lumii in care traim)?
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2012 03:21
lorelai, cred ca puteai gasi un alt fel de a intra pe forum.

oare... care "tot" ai citit ?
cri_cat
Postat pe 22 Februarie 2012 07:31
sigur.... lorelay, ia baga numele, prenumele, CI-ul si CNPul.
Si tot ce ai gatit in ultimele 10 luni.
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2012 16:21
... plus cite kg ai si ce creme folosesti!
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2012 16:23
nu semai poate indragosti si a dua oara trebuie sa o insele pe una care sa pota sa ramina cu cealalta alta dar daca este i casatorit nusi lasa nevasta pentru tine ,,,,el vrea o distractie cu tine de o noate si dupa aceia ....LA REVEDERE ...MA CUNOSTI DE UNDEVA ,,,asta este parola care tio lasa dupa ce termina ditractia cu tine ,,asa ca casca bine ochii ,,,fai marii sau iti promite marea cu sarea ,cati da luna depe cer
petrudobre5112
Postat pe 24 Februarie 2012 19:16
Vleu! n ce halat ai scris!
Axl_22
Postat pe 24 Februarie 2012 19:20
citind , am gasit doar acuzatii la partea femenina , de ce nu te indragostesti de cineva necasatorit si fara obligatii (de parca cind vine dragostea te intreaba: e casatorit? vrei?), de ce sa distrugi familii, ... si tot asa lista continua....
dar de ce ei se indragostesc de femeile casatorite si cu obligatii , de ce nu isi aleg femei nemaritate , ca doar e plina lumea...
stella_floare
Postat pe 6 Martie 2012 17:30
De la: stella_floare, la data 2012-03-06 17:30:16citind , am gasit doar acuzatii la partea femenina , de ce nu te indragostesti de cineva necasatorit si fara obligatii (de parca cind vine dragostea te intreaba: e casatorit? vrei?), de ce sa distrugi familii, ... si tot asa lista continua....
dar de ce ei se indragostesc de femeile casatorite si cu obligatii , de ce nu isi aleg femei nemaritate , ca doar e plina lumea...



mmm buna intrebare
lizadra
Postat pe 10 Martie 2012 03:16
Din experienta proprie: sotul meu a avut n+1 amante dar nici o iubita! Nu discutam escapadele, imi era necaz, dar l-am lasat sa aleaga. Eu cu serviciu, cu doi copii, de multe ori ma bucuram "ca ma lasa in pace". Totusi stiam cand nu-i mergea bine inafara pentru ca se purta nervos, eu il sagetam cu o privire care-i taia piuitul! Ca am suferit in subconstient, adevarat, dar nu am facut greseala de a cere divortul ci am asteptat si la urma, Pronia nu a mai acceptat starea noastra de fapt si l-a dus in vesnicie. Nu spun ca am suferit in vreun fel dar nici ca m-am bucurat. A fost un fel de schimbare de sens a vietii rezolvata de la sine. Cine asteapta iubire adevarata de la un barbat casatorit, s-ar putea sa fie dezamagita. In fond, de ce vor femeile imediat sa devina sclave?
A_lexa1
Postat pe 19 Martie 2012 19:59
"Pronia nu a mai acceptat starea noastra de fapt si l-a dus in vesnicie"

super tare a_lexa
Eugenia69
Postat pe 19 Martie 2012 20:04
De la: Eugenia69, la data 2012-03-19 20:04:31"Pronia nu a mai acceptat starea noastra de fapt si l-a dus in vesnicie"

super tare a_lexa

Daca ai sti cate secvente de viata nenorocita ascunde aceasta scurta fraza! Dar acum pot sa si eu!
Noi, omenirea de ambe sexe nu intelegem ca a face sex e una si iubirea e alta; ca poti iubi pe cineva care nu stie si sa-ti soliciti partenera sau partenerul cu gandul la acea iubire; ca nu totdeauna barbatii isi folosesc si sufletul in ceea ce intreprind inafara familiei; multi, vreau sa scriu, destui fac din asta un hobby si partenera ia in serios toate minciunile din expresiile alese si spera... (referitor si la cazul expus).
A_lexa1
Postat pe 24 Martie 2012 17:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceao 8 De la: garbo_471958 8 August 2017 23:50
"Primul sarut" Povestea mea... 10 De la: dor72 11 Aprilie 2011 13:52
prieten bun nu raspunde la mesaje. dar stii ca e ok... 78 De la: tutankhamon 6 Decembrie 2009 03:41
Eu mi-am rezolvat problemele aflati si voi daca sunteti interesati... 53 De la: pushika 15 Septembrie 2014 21:32
bai ....vedeti imi caut si yo un amic de 12 ani exista paici ? 8 De la: Helen29 10 Decembrie 2009 12:25
Setari Cookie-uri