Liban

Hello!
Sunt noua aici si totusi m-am gandit sa incerc sa imi gasesc prietene noi prin Liban.
Imi este dor sa vorbesc in limba romana si e chiar greu sa traiesti fara sa ai macar o prietena romananca.
Deci astept reply-uri. :D
Pa pa
Ana_Andreea
Postat pe 10 Iulie 2013 18:58
buna venit pe aici...!
cu siguranta si aici poti vorbi romaneste... ce-i drept in scris!
heartbit
Postat pe 10 Iulie 2013 22:28
"Sunt noua aici si totusi m-am gandit sa incerc sa imi gasesc prietene noi prin Liban"

Esti noua , unde ? Si cine te impiedica sa-ti gasesti prietene in Liban ? Problema este ca pe Garbo nu prea cred ca gasesti libaneze....sau mai stii minune ?
Rotty
Postat pe 10 Iulie 2013 22:47
zici ca esti in Liban?! si nu geseti romance imbrobodite pe acolo?!
mai fato, in LIban gasesti foarte multe romance.....multe cauta " lampa lui Aladin" in "lumea araba" si majoritatea gasesc dezastrul vietii lor !!!!!!!!!!!!
adeline
Postat pe 17 Iulie 2013 09:37


shalom, Ana... !!! sau Salam aleicum... ! hai totusi s-o luam pe romaneste ? chif halik ? ok, romance e mai greu sa gasesti, depinde si unde locuiesti in Liban... dar ai gasit un vecin. prieten-dusman... depinde de orientatia ta politica ! dar, cum spunea si Bit... de vorbit aici pe garbo, in nici un caz nu ai nici o sansa. dar poti sa cunosti pe cineva care vrea sa vorbeasca cu tine pe mess... ! banuiesc ca locuiesti in Berut... adica mai mult sper, ptr. tine... dar oriunde ai sta, iti urez sa fi fericita !!!
barboneli
Postat pe 20 Iulie 2013 17:55
adeline, adeline.... ce-ai tu cu placerea fetelor?
cand la mijloc este iubire maxima si la maxim, crezi ca mai conteaza cateva zeci de mii de dolari? sau cand sotul are 30 de camile, crezi ca mai conteaza una in plus sau in minus?
sau cand, vorba ceea, petrol estem, iar pretul benzinei urca mai ceva ca mercurul in termometre, crezi ca mai conteaza ca traiesti in liban cu broboada in cap?
hai sa fim seriosi... si sa asteptam urmatorul topic.... "sunt disperata ca nu mai suport libanezul si mi-a zis sa plec, ba chiar m-a gonit, dar mi-a oprit copii si mi-a zis ca n-am sa-i mai vad vreodata!"
heartbit
Postat pe 20 Iulie 2013 22:51
Vai nefercitule ! Ti-a rascolit amintirile /cosmarurile ? esti rodul unei iubiri mixte ?
serono
Postat pe 21 Iulie 2013 07:26
ana, nu cred ca gasesti prea multe garbo in liban pe aici.... Si nici prea internationalizate nu sint majoritatea pisi.
Asa ca daca ti-e dor de tzoipismele specifice, pentru care centrul universului e mall bucuresti, welcome.
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2013 07:56
De la: heartbit, la data 2013-07-20 22:51:27adeline, adeline.... ce-ai tu cu placerea fetelor?
cand la mijloc este iubire maxima si la maxim, crezi ca mai conteaza cateva zeci de mii de dolari? sau cand sotul are 30 de camile, crezi ca mai conteaza una in plus sau in minus?
sau cand, vorba ceea, petrol estem, iar pretul benzinei urca mai ceva ca mercurul in termometre, crezi ca mai conteaza ca traiesti in liban cu broboada in cap?
hai sa fim seriosi... si sa asteptam urmatorul topic.... "sunt disperata ca nu mai suport libanezul si mi-a zis sa plec, ba chiar m-a gonit, dar mi-a oprit copii si mi-a zis ca n-am sa-i mai vad vreodata!"




sa asteptam vesti de la camila...aa...de la broboada....de la PISI
adeline
Postat pe 28 Iulie 2013 20:42


Ana Andreea , ti'a sintetizat foarte bine Quasaria ce poti gasi in "cloaca" de aici, cred ca ai mai multe sanse pe FB ! Good luck..
fortelion
Postat pe 30 Iulie 2013 14:57
Salut!
Poti contacta ambasada Romaniei din Liban si poti participa la evenimentele organizate de ambasada. In acest mod, vei intalni romani. Si tot la ambasada poti intreba daca exista o comunitate de romani acolo. Sau mai poti cauta pe google "romani in Liban " sau "comunitate de romani in Liban"
Eu locuiesc in Japonia, la Tokyo si asa am procedat. Depinde insa de cat de bine este organizata ambasada noastra acolo sau daca desfasoara vreo activitate culturala.
Succes!
garbo_14245
Postat pe 31 Iulie 2013 11:23
De la: serono, la data 2013-07-21 07:26:56Vai nefercitule ! Ti-a rascolit amintirile /cosmarurile ? esti rodul unei iubiri mixte ?


parpanghele, you talk to me?
mai vis urat, mai cosmar de lemn.... mergi de mana caprele!
sau ai uitat cand am intrat cu mamica ta in porumb si am iesit cu tine de mana?
heartbit
Postat pe 31 Iulie 2013 11:55
ana, eu locuiesc in liban din 2007. sunt foarte multe romance aici si se intalnesc de nenumarate ori pe an, contacteaza ma. adeline si restul, nu stiti voi cum e viata in liban si nici cat de imbrobodite suntem sau ce cautam...asa ca mucles si vedeti va de saracia voastra.
Lia_Abdo_1
Postat pe 10 Aprilie 2014 16:29
".asa ca mucles si vedeti va de saracia voastra."

Lia , asta nu a sunat prea bine. Or fi avand socrul sau sotzul tau ceva putzuri prin fundul gradinii , dar asta nu iti da dreptul sa te fudulesti , ca doar nu le-ai sapat tu.....Sau mai stii ?
Rotty
Postat pe 10 Aprilie 2014 20:03


lasa Rotty... nu te enerva fetita... putzuri n-are sigur, poate are un putz in fundul pantalonilor... treaba ei, dar educatia e potrivita pentru orice Abdul din Liban. cu toate ca, acolo in Beirut gasesti si ceva focare de civilizatie europeana si Romania parca tot in Europa e, nu ? dar fata se vede ca are educatie... cuvinte ca "mucles" nu le poate pronunta oricine... ! musai trebuie sa ai un fund mare ca sa te fu(n)dulesti cu el.....
barboneli
Postat pe 10 Aprilie 2014 20:35
Da și eu sunt în liban și îmi doresc sa vorbesc cu românce , dar despre acele comentarii ca romancele în liban trăiesc dezastrul vieții nu este adevărat
garbo_414225
Postat pe 13 Septembrie 2015 14:37
Dragelor care locuiti in Liban, sunt foarte multe lucruri rele care s-au intamplat cu romancele plecate acolo si acestea au dus inevitabil la pareri foarte rele despre libanezi, inclusiv despre vestita "broboada" care sunteti obligata sa o purtati. Este drept ca foarte multa lume nu stie de fapt ce se intampla acolo si vestile rele ajung primele aici. Dar cu toate acestea nu pot sa nu ma intreb daca aveti aceleasi obligatii ca si femeile lor sau faptul ca sunteti straine va da o mai mare libertate, inclusiv in tinuta vestimentara.
angel_forever
Postat pe 13 Septembrie 2015 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce e moale mamaliga??? 189 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
chiar suntem o tara de hoti, criminali si violatori? 172 De la: gianiblue 22 Noiembrie 2009 09:56
AFACERI 1 De la: KNIGHT_31 17 Noiembrie 2010 18:23
A-s dori sa-mi gasesc jumatatea?? 62 De la: garbo_425429 23 Februarie 2016 19:27
in lupta cu gelozia si posesivitatea... 15 De la: 18 Iunie 2012 20:27
Setari Cookie-uri