De ce oare oamenilor le place sa fie rai?

la majoritatea oamenilor le place sa fie rai...De parca ar castiga ceva din asta...Oare de ce?Sunt egoisti,,,cred ca femeile au invatat de la barbati
ingerasulluptator
Postat pe 12 Decembrie 2011 21:08
Iar deschid adminii topice pentru trafic pe site????
Ciresica
Postat pe 12 Decembrie 2011 21:18
Da i gina de la coco, dac eti ru i mere bine, dac ncerci s faci bine, toat lumea te crede prost. Punct.
Axl_22
Postat pe 12 Decembrie 2011 21:41
De la: Axl_22, la data 2011-12-12 21:41:55Da i gina de la coco, dac eti ru i mere bine, dac ncerci s faci bine, toat lumea te crede prost. Punct.
adica daca oamenii din romania sunt rai le merge bine,,,au de toate au servici sunt uniti...Eu mai bine cred ca s-au obisnuit cu raul pe care il considera bine
ingerasulluptator
Postat pe 12 Decembrie 2011 21:45
Eu nu cred ca daca esti rau iti merge bine...Si nici daca esti prea darnic si bun iti merge bine...
Problema este ca daca vrei sa fii mai bun,oamenii nu te lasa sa fii mai bun decat ei si sa iti mearga mai bine decat le merge lor,,pt ca daca lor nu le place munca si nu le place sa isi bata capul,atunci nici pe altii nu ii lasa ca sa le mearga mai bine...
Eu cred ca oamenii nu stiu ce inseamna sa fii un om bun..
A fii om bun inseamna sa fii un om corect,,sa nu profiti de nimeni dar nici sa lasi pe altii sa profite de pe urma ta
ingerasulluptator
Postat pe 12 Decembrie 2011 21:49
A fii om bun,nu inseamna sa dai de mancare la puturosi.sa incurajezi lenea si nesimtirea..
A fii om bun inseamna daca treci pe langa un om prost sa il dai niste sfaturi constructive sa il incurajezi,chiar daca stii ca nu vei primi nimic de la el,,pt ca daca este prost este normal.
faci fapte bune pt Dumnezeu ca sa diminuezi prostia
Si prin asta inseamna ca esti un om bun
A fii om bun nu inseamna sa lasi pe altii sa profite de pe urma ta,,asa cum te invata preotii,pt ca aia sunt mai rai ca dracul
ingerasulluptator
Postat pe 12 Decembrie 2011 21:53
Na, d-i btaie pn dimi!!!
Axl_22
Postat pe 12 Decembrie 2011 21:54
a fii om bun inseamna sa fii exigent cu tine si sa fii exigent cu altii ca sa ii ajuti la construire....
nu inseamna a fii bun sa ii lasi pe altii ca sa profite de pe urma ta
ingerasulluptator
Postat pe 12 Decembrie 2011 21:58
Spre exemplu la barbati le place sa fie curvari si rai si ni pe femei nu le lasa sa fie mai bune si mai destepte decat ei..
Barbatii sunt puturosi si nu ii intereseaza lucrurile spirituale....Ii intereseaza doar lucrurile materiale,,,cum ar fii fofoloanca,,,sa faca mancare femeia pt el,,sa munceasca si ziua si noaptea.
Si nici pe femei nu le lasa sa fie mai bune ca ei....sa citeasca carti spirituale,,,ca femeile sa fie sarace cu duhul ca sa aiba ei ce............... si sa fie serviti si urmati de femei ca oile....Asa ca barbatul este dracul...omul este dracul cel mai mare
ingerasulluptator
Postat pe 12 Decembrie 2011 22:05
Eu de asta nu ma casatoresc pt ca barbatii nu sunt interesati de lucrurile spirituale si nici pe mine nu o sa ma lase...
Pt ca barbatii sunt puturosi si nu ii intereseaza decat lucrurile materiale
si pe mine nu ma intereseaza asemenea oameni
ingerasulluptator
Postat pe 12 Decembrie 2011 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Terapie de cupu 15 De la: garbo_489388 16 Mai 2018 01:01
suferinta...dragoste....suferinta....pana cand? 9 De la: kyra 22 August 2009 22:17
Cinsprezece ani 28 De la: me_reloaded 8 Octombrie 2010 21:08
santajul.proxenetism.lezbi. 6 De la: CARMENMIRELA 11 Mai 2015 09:26
sa mai lupti sau sa renunti 105 De la: doremi 7 Martie 2013 13:48
Setari Cookie-uri