Relatia cu un barbat de alta religie

Ne cunoastem de cateva saptamani. Nu mi-a spus despre religia lui de la prima intalnire dar dupa cateva intalniri mi-a aratat biserica la care merge. Am fost surprinsa ca nu este ortodoxa. El este baptist. Nu stiu cum sa ma comport pentru ca este un om minunat prea sensibil fata de barbatii din zilele noastre si cu un suflet mare. Oare religia lui poate fi piedica in calea fericirii naostre? Nu atat religia lui cat mai ales faptul ca avem reliii diferite. Eu sunt crestin ortodoxa. Va rog sa imi spuneti parerile voastre.
adriana78
Postat pe 5 Februarie 2010 20:21
daca exista dragoste, nu cred ca religia poate fi o piedica. cu o singura exceptie, musulmanii
pik_nik
Postat pe 5 Februarie 2010 20:24
Baptist..?? e crancen..Ai sa vezi pe parcurs cam ce presupune asta...va incerca sa-ti inoculeze picatura cu picatura cate ceva din religia sa. Sunt cei mai periculosi si falsi oameni din cati vei avea sansa sa cunosti ( sub apanajul ,,baietilor buni si sufletisti)
reyya
Postat pe 5 Februarie 2010 20:32
Niciodata baptisti si musulmani....NEVER!!!! Si mai e o categorie si mai crancena,nu este considerata o religie ci mai degraba pseudoreligie:Martorii lui Iehova...Cand vei auzi de aceste trei categorii fugi !!!
reyya
Postat pe 5 Februarie 2010 20:36
Mai bine dati-o amandoi pe liber cugetatori. Din punctul meu de vedere, religia nu are treaba cu credinta. Propune sa mergeti printr-o biserica ortodoxa si vezi ce zice.
sierra_ig
Postat pe 5 Februarie 2010 20:38
De la: sierra_ig, la data 2010-02-05 20:38:21Mai bine dati-o amandoi pe liber cugetatori. Din punctul meu de vedere, religia nu are treaba cu credinta. Propune sa mergeti printr-o biserica ortodoxa si vezi ce zice.
de aceeasi parere sunt si eu..religia nu are nici o treaba cu credinta..Pt ca Hristos NU A AVUT NICI O RELIGIE..Si eu daca as intalni pe altcineva din alta religie sa imi placa,,si sa fie cu adevarat credincios,,,m-am casatori cu el..Numai sa nu fie pocait,,ca aia fac copiii cu droia...Cate 15, Doamne fereste-ma...
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 20:49
offff e prima oara cand esti de acord cu ce zic
sierra_ig
Postat pe 5 Februarie 2010 20:51
Si sa nu fie din ala fanatic,,care pune pret pe niste tampanii..Ca nu face cruce,ca nu manaca carne,,tampenii de astea...Credinta este sa respecti poruncile,,sa fii un om cinstit sincer si de omenie.Ca mai departe nu ma intereseaza
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 20:51
De la: buna01, la data 2010-02-05 20:51:48Si sa nu fie din ala fanatic,,care pune pret pe niste tampanii..Ca nu face cruce,ca nu manaca carne,,tampenii de astea...Credinta este sa respecti poruncile,,sa fii un om cinstit sincer si de omenie.Ca mai departe nu ma intereseaza
Ca faci cruce,sau nu faci cruce.nu conteaza..Conteaza sa te rogi,,sa fii in contact cu Dumnezeu...In rest mentalitatile astea de religie sunt tampenii,care mie nu imi plac si nici nu tin cont de ele...Astea sunt lucruri lumesti..Eu vreau lucruri leagate de Dumnezeu si de suflet
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 20:54
De la: adriana78, la data 2010-02-05 20:21:13Ne cunoastem de cateva saptamani. Nu mi-a spus despre religia lui de la prima intalnire dar dupa cateva intalniri mi-a aratat biserica la care merge. Am fost surprinsa ca nu este ortodoxa. El este baptist. Nu stiu cum sa ma comport pentru ca este un om minunat prea sensibil fata de barbatii din zilele noastre si cu un suflet mare. Oare religia lui poate fi piedica in calea fericirii naostre? Nu atat religia lui cat mai ales faptul ca avem reliii diferite. Eu sunt crestin ortodoxa. Va rog sa imi spuneti parerile voastre.
de aceeasi parere sunt si eu..religia nu are nici o treaba cu credinta..Pt ca Hristos NU A AVUT NICI O RELIGIE..Si eu daca as intalni pe altcineva din alta religie sa imi placa,,si sa fie cu adevarat credincios,,,m-am casatori cu el..Numai sa nu fie pocait,,ca aia fac copiii cu droia...Cate 15, Doamne fereste-ma...
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 20:55
De la: buna01, la data 2010-02-05 20:55:25
De la: adriana78, la data 2010-02-05 20:21:13Ne cunoastem de cateva saptamani. Nu mi-a spus despre religia lui de la prima intalnire dar dupa cateva intalniri mi-a aratat biserica la care merge. Am fost surprinsa ca nu este ortodoxa. El este baptist. Nu stiu cum sa ma comport pentru ca este un om minunat prea sensibil fata de barbatii din zilele noastre si cu un suflet mare. Oare religia lui poate fi piedica in calea fericirii naostre? Nu atat religia lui cat mai ales faptul ca avem reliii diferite. Eu sunt crestin ortodoxa. Va rog sa imi spuneti parerile voastre.
de aceeasi parere sunt si eu..religia nu are nici o treaba cu credinta..Pt ca Hristos NU A AVUT NICI O RELIGIE..Si eu daca as intalni pe altcineva din alta religie sa imi placa,,si sa fie cu adevarat credincios,,,m-am casatori cu el..Numai sa nu fie pocait,,ca aia fac copiii cu droia...Cate 15, Doamne fereste-ma...
Si sa nu fie din ala fanatic,,care pune pret pe niste tampanii..Ca nu face cruce,ca nu manaca carne,,tampenii de astea...Credinta este sa respecti poruncile,,sa fii un om cinstit sincer si de omenie.Ca mai departe nu ma intereseaza
Ca faci cruce,sau nu faci cruce.nu conteaza..Conteaza sa te rogi,,sa fii in contact cu Dumnezeu...In rest mentalitatile astea de religie sunt tampenii,care mie nu imi plac si nici nu tin cont de ele...Astea sunt lucruri lumesti..Eu vreau lucruri legate de Dumnezeu si de suflet
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 20:55
Ceea ce consider eu..Chiar daca iti schimbi religia pt ca acolo sunt oameni care au credinta mai puternica..Nu conteaza daca o faci cu inima curata...Cum sunt pocaitii,care ei isi schimba religia pt castiguri materile..Acest lucru este un pacat,pt ca banii se castiga prin munca si truda...asa ai si satisfactie sufleteasca atunci cand muncesti cinstit..
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 20:58
aha! pai trebuia sa ai si tu o parere...
fleurdelis
Postat pe 5 Februarie 2010 21:01
n-o sa inteleg niciodata ce treaba are carnea,ouale si laptele cu religia...
da' ma rog...is io mai batuta-n cap,na!
preciouss
Postat pe 5 Februarie 2010 21:04
N-au nici o treaba. Doar ca oamenii gandesc aiurea. Ma mir ca n-au bagat lacustele in miere obligatoriu in zi de post. Ca la esenieni.
sierra_ig
Postat pe 5 Februarie 2010 21:06
De la: preciouss, la data 2010-02-05 21:04:00n-o sa inteleg niciodata ce treaba are carnea,ouale si laptele cu religia...
da' ma rog...is io mai batuta-n cap,na!
Era un exemplu
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:08
De la: sierra_ig, la data 2010-02-05 21:06:46N-au nici o treaba. Doar ca oamenii gandesc aiurea. Ma mir ca n-au bagat lacustele in miere obligatoriu in zi de post. Ca la esenieni.
postul de mancare fara un post launtric este doar o dieta...Eu tin doar post launtric..Pt ca la mancare nu prea ma a pot abtine
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:09
Dar consider ca normal.miercurea si vinerea trebuie respectate...ca se zice ca miercurea s-a nascut Hristos..Si vinerea a murit..Adica o crestina r trebui sa nu sa se culce cu barbatul in aceste zile
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:11
Bine atunci... Miercuri dorm pe canapea si vineri ma duc la premiera la film. E greu dar razbat si prin asta
sierra_ig
Postat pe 5 Februarie 2010 21:16
De la: sierra_ig, la data 2010-02-05 21:16:09Bine atunci... Miercuri dorm pe canapea si vineri ma duc la premiera la film. E greu dar razbat si prin asta
Pai poate iti gasesti o fata din alta religie..Ca de obicei ortodixii nu prea au nici o treaba cu credinta..pe.ortodoxi ii intereseaza ,mai mult lucrurile lumesti...dar nicidecum postul launtric
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:20
Ce te pricepi sa-i tai omului cheful...
sierra_ig
Postat pe 5 Februarie 2010 21:28
De la: sierra_ig, la data 2010-02-05 21:28:40Ce te pricepi sa-i tai omului cheful...
Pai eu nu vreau sa ma marit..Ti-am dat un sfat...Pe mine ma apuca groaza cand ma gandesc ca trebuie sa imi petrec o viata intreaga,alaturi de cineva...
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:32
Si atunci de ce-ti doresti?
sierra_ig
Postat pe 5 Februarie 2010 21:34
Apoi trebuie sa cunosc foarte bine un om...Pt ca la inceput toti se comporta frumos,pana se vad cu sacii in caruta..Apoi isi arat naravurile...Eu sunt foarte atenta,,ca nu am de gand sa ma leg de vreun cretin,pt toata viata..Poate ca oricum nu o sa triaesc cu el,,daca se schimba..Dar apoi sa am obligatii..De asta mai bine am grija..Pt ca eu invat din greselile altora,,pt ca din ale mele dor
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:37
De la: sierra_ig, la data 2010-02-05 21:34:44Si atunci de ce-ti doresti?
Apoi trebuie sa cunosc foarte bine un om...Pt ca la inceput toti se comporta frumos,pana se vad cu sacii in caruta..Apoi isi arat naravurile...Eu sunt foarte atenta,,ca nu am de gand sa ma leg de vreun cretin,pt toata viata..Poate ca oricum nu o sa triaesc cu el,,daca se schimba..Dar apoi sa am obligatii..De asta mai bine am grija..Pt ca eu invat din greselile altora,,pt ca din ale mele dor..Eu nu am incredere in oameni deloc...
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:38
De la: buna01, la data 2010-02-05 21:38:37
De la: sierra_ig, la data 2010-02-05 21:34:44Si atunci de ce-ti doresti?
Apoi trebuie sa cunosc foarte bine un om...Pt ca la inceput toti se comporta frumos,pana se vad cu sacii in caruta..Apoi isi arat naravurile...Eu sunt foarte atenta,,ca nu am de gand sa ma leg de vreun cretin,pt toata viata..Poate ca oricum nu o sa triaesc cu el,,daca se schimba..Dar apoi sa am obligatii..De asta mai bine am grija..Pt ca eu invat din greselile altora,,pt ca din ale mele dor..Eu nu am incredere in oameni deloc...
Eu am principiii
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:39
De la: buna01, la data 2010-02-05 20:51:48Si sa nu fie din ala fanatic,,care pune pret pe niste tampanii..Ca nu face cruce,ca nu manaca carne,,tampenii de astea...Credinta este sa respecti poruncile,,sa fii un om cinstit sincer si de omenie.Ca mai departe nu ma intereseaza

Pai da! Cum zice "buna01"! ...Ca daca nu mananca carne, nu face nici sex oral! S`atunci ii fanatic rau! Asa-i "buna01"?
Reflex
Postat pe 5 Februarie 2010 21:41
De la: Reflex, la data 2010-02-05 21:41:06
De la: buna01, la data 2010-02-05 20:51:48Si sa nu fie din ala fanatic,,care pune pret pe niste tampanii..Ca nu face cruce,ca nu manaca carne,,tampenii de astea...Credinta este sa respecti poruncile,,sa fii un om cinstit sincer si de omenie.Ca mai departe nu ma intereseaza

Pai da! Cum zice "buna01"! ...Ca daca nu mananca carne, nu face nici sex oral! Asa-i "buna01"?
Pai crestinii nu fac sex oral...astea sunt perversiuni
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:45
pai nu, ca`s fanatici!
Reflex
Postat pe 5 Februarie 2010 21:47
De la: Reflex, la data 2010-02-05 21:47:57pai nu, ca`s fanatici!
fanatici sunt musulmaniii.Sau cei care nu au nici o treaba cu credinta...
omulsincer
Postat pe 5 Februarie 2010 21:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie vs copil 97 De la: garbo_8352 5 Noiembrie 2012 13:23
HELLO! 7 De la: eladaela 3 Decembrie 2009 13:10
Am nevoie de sfatul vostru,va rog!!! 6 De la: milka22 18 Octombrie 2009 22:43
poate o sa radeti,dar am nevoie de ajutor:( 92 De la: justme1 25 Octombrie 2010 15:26
Chipurile lui Dumnezeu... 98 De la: garbo101426 13 Iulie 2017 08:27
Setari Cookie-uri