casatorita, pot sa ma intalnesc cu un barbat,vaduv, mai tanar cu 8 ani?

hmmmmmmm, de pe aici a cam disparut o postare - sau mi se pare mie, Alf?
panty_C
Postat pe 4 Octombrie 2011 22:44
Bravo,felicitarile mele la felul cum ginditi amindoi
loyalty
Postat pe 4 Octombrie 2011 23:59
Am sa raspund cat mai simplu posibil . Fa aventura . Si o sa fie bine pentru toti , dar fi precauta .
Mirajmitu
Postat pe 5 Octombrie 2011 07:38
Poti sa te intalnesti cu barbatul vaduv, nu te retine nimeni ci doar MORALITATEA care trebuie sa o ai fata de familia ta si sotul tau.
Sfatul meu este sa incerci, mai degraba, sa alungi monotonia din familia ta, sa te gandesti sotul si copilul tau si sa dai timpul inapoi : in momentul cand te-ai casatorit te-ai casatorit pe o perioada temporara pana cand apare monotonia?
Daca monotonia din familia ta nu o poti rezolva prin nici o modalitate , mai bine renunti la casnicie si te poti intalni cu o multime de vaduvi sau alti barbati cu alt statut social.
Genul tau de intrebari pe forum nu au raspunsul corect aici ci in inima si in sufletul tau
Toate cele bune iti doresc!
Kamelya_kidz
Postat pe 5 Octombrie 2011 11:28
panterutzo, nu mai stiu daca a disparut vreo postare, dar zau, ca nici nu-mi pasa ...
poate disparea si topicul cu totul ...
mai ales cand vad indemnuri pline de moralitate ... si de invatzaturi care mai de care mai minunate!!!

miraj, tu asa traiesti? - jalnic jenant penibil

405, in afara de faptul ca ai oferit tratament unui psiholog ... psihiatru ... ca dupa cum scrii habar n-ai nici macar cu cine ti-ai tras-o ... de ce crezi tu ca toata lumea e ca tine.. si de ce crezi tu ca femeii careia ii dai un sfat ... o sa se simta asa minunat dupa ce-si face praf familia, in cazul in care pentru vaduvul ala n-ar fi decat o alta bifa in carnetel!
hai mai bine zi ca ti-a placut sa faci pe doctorul medicului...! viata aia de familie ingrozitoare, spune ceva despre familia ta, adica inclusiv despre tine!!!

ca fiica ta iti da asemenea sfaturi ... mi se pare de-a dreptul minunat ... ce naste din pisica, tot shoareci mananca!
trist dar adevarat!
alfheim
Postat pe 5 Octombrie 2011 12:35
alf .. reactia fiicei lui 405 mi se pare normala. Mama arunca vina pe ea ca nu si-a trait viata. Ce nu a lasat-o ea sa divorteze? Ca si altele pe aici ... nu divortez pentru ca am copil ... apoi face copilul vinovat ca din cauza lui si-a ratat viata.
cricat
Postat pe 5 Octombrie 2011 12:54
...multi parinti isi motiveaza neputinta...nefericirea casnica si lasitatea de a lua o hotarare...prin existenta copiilor, culpabilizandu-i pe acestia.
Eugenia69
Postat pe 5 Octombrie 2011 13:01
da...reactia fiicei e normala....

si da de multe ori nu divortezi crezand ca e mai bine asa pt copii....
si nu e....

lasitate....da....
Axl_22
Postat pe 5 Octombrie 2011 13:13
ai dreptate....... o parte din ce ai scris am patit eu.... pana la urma fiecare are dreptul sa-si faca viata asa cum considera ca e bine pt el.
inderagostita
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:30
bre, nu mai vorbiti aiurea in tramvai! terminati odata cu mitul distrusului familiei fericite, desavarsite, impecabile, dumnezeiesti de catre altii! toate astea sunt doar baliverne si scuze pt incapacitatea individului de a raspunde pt propria nefericire, aruncand pisica, fie in curtea propriilor copii, fie pe o moralitate care se confunda cu preceptele dogmatice ale bisericii.

multi ajung niste nefericiti intr-o famalie ca vai de capul ei, ratata, pt ca aveau fabricata deja scuza de a-si proteja, chipurile, copiii. nu! sunt doar niste lasi, fricosi si abrutizati, manipulati (asta din cauza mediocritatii si ignorantei) de o biserica indoctrinata.

oameni buni, pt omenire functioneaza legea efemerului. pe masura ce `crestem`, evoluam, invatam si intelegem ce, cine suntem si ce ne dorim, ne schimbam si idealurile. pt ce sa-i menajez eu sensibilitatile unuia care nici nu vede ca exist? doar de spaima iadului si a bisericii care mi-a gasit deja culpe si pacate? ori a gurii lumii incuiate, nedescleiate la minte?

reveniti-va si analizati-va inainte de toate! daca stiti sa stati de vorba cu voi insiva, sa va studiati, sa va analizati, sa aflati cine sunteti, dar sa fiti cat se poate de impartiali ori chiar severi in analiza, nu cred ca veti mai ajunge in situatia de a cere sfaturi pe forum oricarui individ, care nu poate vorbi decat din propria experienta si dupa cum e croit.
fiindca, fiecare are alta croiala.

haidi, bre, pull yourself 2gether!
esme
Postat pe 5 Octombrie 2011 16:07
si care-i baiu,bre,ca lumea vb aiurea in tramvai?
si da,fiecare vb din propria experientza...cum altfel?
si daca a intrebat...a primit si raspunsuri...
mitul familiei fericite...mda...

Axl_22
Postat pe 5 Octombrie 2011 16:17
axl, primo, nu ma adresam tie. secondo, tocmai asta am spus, ca nu-i de cerut sfatul pe un forum unde fiecare vorbeste numai dupa cum il taie experienta (din care nu si-a tras nicio lectie de cele mai multe ori) si capacitatea cenusie.
daca te-ai simtit cu musca pe caciula, atunci e altceva! inseamna ca ma adresam si tie!
esme
Postat pe 5 Octombrie 2011 16:40
NO SMOKING! pt ca n-am caciula! OK?....se pare ca nici....de aia cenusie....sorry!....
Axl_22
Postat pe 5 Octombrie 2011 16:44
http://www.youtube.com/watch?v=yF3LmXqZj3I&feature=related
Noli
Postat pe 5 Octombrie 2011 17:03
hai, axl, nu mai face pe pretioasa! tre` sa ai substanta pt asta! nu e treaba mea ce ai si ce n-ai!
si, gata, am incheiat discutia! ma plictiseste!
esme
Postat pe 5 Octombrie 2011 17:10
http://www.youtube.com/watch?v=BNM-MApW5LU

http://www.youtube.com/watch?v=5lq-opxhwOI&feature=related
alfheim
Postat pe 5 Octombrie 2011 17:13
OK! n-am....plictiseala pl!

auzi bre.... DOC!...n-ai decat!
buchet de echimoze?....
Axl_22
Postat pe 5 Octombrie 2011 17:17
http://www.youtube.com/watch?v=M0E3PkYQPz8&feature=related
Noli
Postat pe 5 Octombrie 2011 17:21
http://www.youtube.com/watch?v=5ywI71sI8io&feature=related
Axl_22
Postat pe 5 Octombrie 2011 17:25
foxy, just a joke dear!

in alta ordine de idei ... tare imi placu asta
http://www.youtube.com/watch?v=1drj6baf6cY&feature=related
alfheim
Postat pe 5 Octombrie 2011 17:35
bre...BATAIA DOARE!....si FARA DEAR! OK?
Axl_22
Postat pe 5 Octombrie 2011 17:40
"..reveniti-va si analizati-va inainte de toate! daca stiti sa stati de vorba cu voi insiva, sa va studiati, sa va analizati, sa aflati cine sunteti, dar sa fiti cat se poate de impartiali ori chiar severi in analiza.."

...si cum la fiecare analiza descoperi ca ai alte idealuri,inevitabil vin si celelalte schimbari..
concluzie..,analizati-va foarte foarte des..
right esme..?
roby_cado
Postat pe 5 Octombrie 2011 19:05
cado, decat un infatuat care-si inchipuie ca celalalt tre` sa fie atat de fericit, incat sa exalte doar pt ca a trecut pe la starea civila si apoi si-a pus pirostriile, fericirea fiind astfel o conditie sine qua non a caZniciei, mai bine pagubas.
si, da, nu vreau langa mine pe unul care sa-mi fie sot doar pe hartie, inchipuindu-si ca, daca `munceste si aduce bani` (cum va place voua barbatilor sa va umflati in pseudopectoralii aia), el e Zeus din Olimp, iar eu o sa-l spal pe spate si o sa ma gudur pe langa el salivand si facandu-i aer sa nu i se faca rau cumva, ca si cum asta e intreaga menire a barbatului aciuat pe langa o femeie.

cado, se pare ca barbatii isi reprezinta total gresit femeia si asteptarile ei. pt ca el insusi nu are alt sistem de referinta decat banul. se crede infailibil prin asta si ca totul i se cuvine. mai ales o femeie nefericita langa el, care nu-i mai e nevasta demult, ci sluga, dupa cum o trateaza.
si, da, cand o femeie e nefericita langa un barbat, nu prea mai ai cum s-o dregi, daca o tot tii langa cu texte ce canta despre ce devotat i-ai fost tu ca ai muncit si i-ai adus bani. ramai cu manuela.
noroc cu ea!
esme
Postat pe 5 Octombrie 2011 19:47
"..cand o femeie e nefericita langa un barbat, nu prea mai ai cum s-o mai dregi, daca o tot tii ce devotat i-ai fost tu ca ai muncit si i-ai adus bani. ramai cu manuela.
noroc cu ea!.."

mai devreme sau mai tarziu,dintr-un motiv sau altul,femeia oricum devine "nefericita"..
in ce priveste "manuela"..,daca-ti petreci viata incercand sa-ti faci femeia fericita(se va dovedi ca incercarea este in van la un moment dat),ne-luand in calcul si fericirea ta,e de preferat..
decat un foutai slugarnic,sau in scarba,mai bine o laba sincera..

roby_cado
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:12
pai vezi ca incepi sa intelegi?
esme
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:20
esme, roby, pic si eu ca musca-n lapte.....sa nu dati rau, va rog frumos

zic si eu.... amandoi aveti dreptate...din prisma unei anumite experiente.....dar..un pic...dezamagirea si incrancenarea asta....faceti abstractie de ea, macar o secunda.....si....cine stie????
Eugenia69
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:25
eugenia, de ce sa dam?! fiecare e liber sa `pice` cum doreste!
esme
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:27


si totusi.....
Eugenia69
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:30
asa, esme... scoate nuielusa si arde-i cu simtz de raspundere...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:49
Daca " muncesti " sa-l faci pe celalalt fericit te pui singur intr-o pozitie de inferioritate.
Fiindca premisa de la care pleci e ca, el, daca nu faci eforturi n-o sa fie fericit si ca, ducand rationamentul mai departe Tu nu-l poti face fericit decat facand cine stie ce, nu in mod natural, cum se intampla intre oamenii care se iubesc. Deci ii esti cumva inferior.
Atunci de ce atata mirare cand el raspunde la semnalul trimis??
Mielutza
Postat pe 5 Octombrie 2011 22:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
studiile sunt importante intr o relatie? 43 De la: LILO 27 Mai 2010 15:26
Vreau o prietena.... 77 De la: PerfectStranger 25 August 2013 19:02
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
Ce parere aveti despre barbatul ideal? 81 De la: nuti_vio 28 Mai 2010 16:05
Cine sa l mai inteleaga... 41 De la: As_ninge 25 August 2011 23:15
Setari Cookie-uri