casatorita, pot sa ma intalnesc cu un barbat,vaduv, mai tanar cu 8 ani?

ai grija ca sunt soti care spun da,da,da,modern si cand te prinde....n-o sa-ti fie usor mai ales ca i le spui si asa pe tava, sa iei si asta in calcul,in rest cu vaduvul ai sa vezi tu cum o sa fie, cred ca frumos..
garbo113904
Postat pe 1 Octombrie 2011 12:26
De la: cricat, la data 2011-10-01 12:19:22
Daca este ceva ce nu am rezolvat in viata asta .. nu este din vina altuia sau a statului sau a destinului .. etc. Este din vina mea ca nu am gasit calea buna de a rezolva acel lucru.


cri-cat
n-are sa inteleaga... ratza vrea doar mura(tura) in gura ... sau marul in gura ... sau ... in fine .. nu vreau sa fiu indecent
alfheim
Postat pe 1 Octombrie 2011 12:37
stiu alf .. am incercat si eu ..
cricat
Postat pe 1 Octombrie 2011 12:45
...si intr-un tarziu intelegem ca aceleasi condimente folosite de bucatarul de la restaurant pot fi utilizate si la domiciliu...chiar mai bine...mai sanatos si mai gustos...

cred ca imi este foame

iar dupa o masa copioasa...ce ne dorim? adrenalina?

Eugenia69
Postat pe 1 Octombrie 2011 12:46
De la: TUDIMIH, la data 2011-09-27 17:17:06Mi-au placut reactiile. Daca am spus ca suntem o familie moderna asta nu inseamna ca in fiecare seara ne impartasim experientele. Suntem deschisi in a vorbi despre provocarile vietii si nu consideram ca daca unul greseste a doua zi ne intalnim la tribunal. Vorbim. Dar stiti viata e scurta si te gandesti ca prea esti un robotel in viata de zi cu zi. Poate esti o femeie care isi doreste sa fie iubita si nu neaparat sa fi judecata si condamnata ca ai o aventura (doua ) o data in viata.
PS Cand vin in Giurgiu (am rude acolo) cine stie.....
garbo048559
Postat pe 1 Octombrie 2011 12:53
e ca in filmu cu arnold swarzenegger,
afla mai multe despre el, poate nu merita...
garbo218078
Postat pe 1 Octombrie 2011 13:01
Adevarata ta problema este casnicia care nu mai merge din moment ce a devenit monotona si fiecare are "activitati" in afara ei. Nu vrei sa te gandesti la familia ta si mi se pare o foarte mare greseala mai ales ca la mijloc e si un copil. E foarte usor sa faci un sex cu un tip mai tanar ......se mai diversifica atmosfera .............dar mi se pare periculos ca te gandesti ca l-ai putea iubi pe acest individ. Te-ai intrebat cum un tip simgur si cu 8 ani mai tanar cauta femei casatorite si mai in varsta decat el? Sigur isi doreste o relatie fara implicare sentimentala, numai sex cand doreste el si cam atat. Nu te imbata cu apa rece ca nu merita!
garbo079649
Postat pe 1 Octombrie 2011 13:03
Atunci cand te-ai maritat, nu te-ai gandit ca mai tarziu viata de familie....o sa capete ooarece monotonie?
Daca nu? poti sa te gandesti acum...ca acelasi lucru s-ar putea intampla si cu noua "achizitie". Si atunci ne intrebam: Ce facem daca ne indragostim....din 2 in 2 ani? Unde este ratiunea? gandeste cu mintea nu cu sufletul. Asta daca ai......minte. Poti incerca o aventura......pentru a mai colora peisajul.......insa...cu multa ratiune. Atractiile ...apar si dispar.....viata de familie...este unica..si irepetabila.
garbo203355
Postat pe 1 Octombrie 2011 13:13
De la: garbo203355, la data 2011-10-01 13:13:14Atunci cand te-ai maritat, nu te-ai gandit ca mai tarziu viata de familie....o sa capete ooarece monotonie?
Daca nu? poti sa te gandesti acum...ca acelasi lucru s-ar putea intampla si cu noua "achizitie". Si atunci ne intrebam: Ce facem daca ne indragostim....din 2 in 2 ani? Unde este ratiunea? gandeste cu mintea nu cu sufletul. Asta daca ai......minte. Poti incerca o aventura......pentru a mai colora peisajul.......insa...cu multa ratiune. Atractiile ...apar si dispar.....viata de familie...este unica..si irepetabila.
garbo203355
Postat pe 1 Octombrie 2011 13:19
Ce intrebare idioata!!!!! Pai, daca esti casatorita, cum sa te intilnesti cu altcineva??? Divorteaza daca nu=-ti mai trebuie barbatul tau si apoi marita-te cu astalalt daca asa vrei. RESPONSABILIZEAZA-TE, ca doar ai 45 de ani, nu 15!!!!! Viata nu e joaca, nici bataie de joc. Daca vrei ceva, asuma=ti si RESPONSABILITATEA si consecintele.
lusel
Postat pe 1 Octombrie 2011 13:21
da' lasati-o , fratilor si surorilor in pace, sa-si faca propriile greseli ! credeti ca daca eu ii spun ca o sa regrete amarnic ca a dat binele din mana pe iluzia de pe gard , asculta?? asss !! de unde?? pana nu simte pe propriul sufletel asta, nu se lasa! si, pe urma , garantez ! - o sa fie mai iubitoare ca niciodata cu propria familie, cu sotul neglijat... Ceea ce cauti in alte relatii, ai deja,acasa , fato ! , trebuie doar sa scuturi un pic praful rutinei .
Fara niciun pic de mandrie - chiar cu rusine, as zice , impartasesc asta dintr-o recenta si dureroasa experienta proprie... Sti cum se zice : daca te mananca, musai sa te scarpini !
ninishka
Postat pe 1 Octombrie 2011 13:28
Uau! .......ce subiect de mai tot rasul, cum se mai iubeste lumea in ziua de azi,....fatooo cred ca lucrurile astea nici nu se intreaba,...se fac discret. Si mai zice lumea ca noi fetele singure suntem "femei usoare"
fortuna
Postat pe 1 Octombrie 2011 13:38
pune-te in locul sotului tau....
si mai esti si femeie...
julianacocor
Postat pe 1 Octombrie 2011 13:53
Si daca e femeie ce, Juliana? Femeile nu au voie sa greseasca? Sau ce?
Important e sa isi dea seama totusi ca nu trebuie sa mearga cu greseala prea departe, cand nu va mai avea ce face!
picaturaderoua
Postat pe 1 Octombrie 2011 13:57
D-aia nu are ursul coada si sunt atatea divorturi......in acest caz din fericire pt toata lumea iti bati joc de tine si de familia ta
Iti doresc la cat mai multe aventuri in familia ta moderna....si nu te stresa nu esti de condamnat....propun sa-ti ridicam o statuie......
lumi007
Postat pe 1 Octombrie 2011 14:00
MONOTONA ,,,,, familie creata cu toata dragostea e MONOTANA,,, hmmm
Se pare ca ai mai mult de lucru cu tine insuti ca MAMA ca SOTIE ,,,
Se pare ca cel cu coarne cauta sa-ti arate fel si fel de ispite pentru a destrama ceea ce a creeat cu multa dragoste candva de Dumnezeul nostru Creator prin amandoi.
Ai mare grija.
Va aduc aminte cu toata dragostea. Trupul omului este compus din mai multe corpuri, la ora actuala se cunosc mai profund sapte corpuri ; Fizic, Eteric, Astral, Mental, Karmic, Intuitiv, Absolutul sau Sahasrara. Aceste corpuri la randul lor au o multitudine de corpuri subtile care sunt dirijate de doua energii puernice; pozitive sau negative , aceste energii sunt stapanite, constient cu ajutorul MINTII daca te legi instant cu Dumnezeul nostru Creator cu Mama Pamant care tia oferit Trupul si cu Sufletul tau care este nemuritor.
Conectarea se efectueaza foarte simplu, efectuati o Rugaciune de CERERE de AJUTOR adresata celor mentionati mai sus. Rugaciunea sa fie efectuata foarte serios, adresata chia de trei ori, daca mai e aprinsa o lumanare sau o candela e perfect, in biserica e si mai si,,,,,
Raspunsul o sa-ti vina in minte instant, alegi doar cuvintele pozitive, le scri pe o hartie si le legi a doua zi, cand mintea e linistita. Acela e drumul tau sigur.
Atentie mare,,, in balanta sa fie pusa intreaga evolutie a vietii pana-n prezent, bune si rele, iar intrebarea sau cererea finala adresata, de ce vrem aceasta schimbare, pentru ce ???
Multi oameni se satura de bine, se satura de prea multa bunastare, se satura de prea multa intelegere, se satura de prea multa libertate etc. si isi cauta alta fericire cu lumanarea.
Intotdeauna cand SUFLETUL omului e suparat pe ceva, pe cineva,,,, Dumnezeul nostru Creator ne trimete cate un INGER (OM) ca sa ne inbuneze, sa ne linisteasca un apetit oarecare ar fi, ca-i SEX, ca sunt Bani, ca sunt Produse materiale etc.
Alegerea a celui aflat in cauza, doar el poate hotara ce i se potriveste mai bine.
In orice caz, FAMILIA creata de doi oameni e SACRA.
Nimeni nu are voie sa o destrame.
Unirea care sa facut intr-un locas sfant ( BISERCA ) cu slujba, preot, martori, acea unire a facut-o Dumnezeul Nostru Creator, asa ca el nu destrama niciodata ce a creeat cu iubire. Puteti fi doar prieteni, iti poate fi chiar sufletul pereche, dar ai mare, mare grija, crucea la care te-ai inhamat, o sa fie necesar sa o duci mai departe, iar daca acum te cuplezi cu altul CRUCEA o sa fie mult mai grea, acum si-n viitor.
Dupa voia divina si vointa ta Dumnezeul nostru Creator sa-ti daruiasca cu toata dragostea o infinita iubire divina si dragoste de viata alaturi de familie si de cei dragi.
GHEORGHITA
Postat pe 1 Octombrie 2011 14:29
De la: TUDIMIH, la data 2011-09-27 16:42:19MULTUMESC PENTRU PARERI!
1.Odata ce postam niste intrebari pe acest forum nu inseamna ca cerem aprobarea cuiva sau vrem sa fim judecati pentru ceea ce am facut sau vom face in viitor.Este o simpla conversatie si vrem sa vedem si parera altora.Poate la un moment dat ne arata si alte experiente.
2. Nu cer voie nimanui pentru ceea ce voi dori sa fac.
3.Asa este.. nu stiu dinainte ce se poate intampla.
4.Pe sot nu il mint.Poate casnicia noastra este moderna si acceptam mici escapade. Nu am ajuns la un nivel in care sa ne implicam emotional f,tare.
5.De aceea ma gandeam cum ar fi sa ma indragosesc pe bune, din nou. Si daca noul meu prieten ar putea sa ma iubeasca si sa vrea sa fie cu mine.
Astea ar fi micile mele "framantari"


Tudimih , raspunsul e chiar la tine ;) mai citeste o data ce ai scris la pct. 4 : "Nu am ajuns la un nivel in care sa ne implicam emotional f, tare" ! da, dar cu prietenul nou ai ajuns ... cu el ai parte cum zici tu de intalniri, iar cu sotul / familia nu ai ;)

eu consider ca asta-i principala problema in relatiile de cuplu : prima data, barbatul ii da intalniri femeii pt ca e la inceputul relatiei, ca mai tarziu sa nu-i mai acorde atentie ...

Bine poate nu ma pricep prea bine la explicat, dar important este ca am principiul :D
Cristi_2_0_1
Postat pe 1 Octombrie 2011 14:37
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-01 11:35:48dar pustiul tau nu face parte tot din aceasi societate ca si noi?na va trai in Ro?tu realizezi ca noi vom face facultate ca sa iesim someri?uite spune/i lui direct ce am scris.dar sa fii sincer.ai vazut in Franta...un medic roman a fost dat afara din clinica unde lucra fara motiv.de aceea sunt suparata.....voi v/ati trait traiul...v/ati consumat malaiul.....dar noi ...ce sa facem ..intr/o tara in care nimic nu mai este al nostru?


uite ce e, ratzo...

de pustiul meu n-are de ce sa te roada grija, are cine se ocupa de el, si nici nu-i papa cainii din traista.

la fel cu mi se cam rupe-n paispe de ce vei face tu in viitor.

singurul indemn pe care ti-l dau este urmatorul:

la munca, nu la intins mana!:P

:))
eu_geminy
Postat pe 1 Octombrie 2011 14:43
SFATUL MEU ESTE..DU-TE FATA CE AI DE PIERDUT! O VIATA AVEM,TRAIESTE-O CUM II MAI BINE SI FRUMOS
garbo119046
Postat pe 1 Octombrie 2011 14:52
De la: TUDIMIH, la data 2011-09-27 11:38:47Buna. Am 45 de ani, sunt casatorita, am o familie obisnuita, cu un copil, dar monotona.Acum ceva timp am intalnit un barbat care este vaduv cu un copil de 7 ani. Ne-am intalnit doar de doua ori si am discutat; ne simtim atrasi unul de celalalt, vorbim mult la telefon dar cred ca fiecaruia ii este teama sa mergem mai departe.el se gandeste ca nu vrea sa strice o familie iar eu nu stiu de ce ma simt atrasa de el si vreau totusi sa ne intalnim. Nu ma gandesc la familie, inca. As vrea sa stiu daca ar fi ceva rau daca ne-am intalni in continuare; voi ajunge sa-l iubesc si va fi greu? Nu stiu. Totusi mi-ar place o mica aventura....ce ziceti,,,,

n-ar fi nimic rau intr-o mica escapada numai ca ai grija sa nu ti se aprinda calcaiele dupa el ca dupa aceeia se complica lucrurile.......oricum distractie placuta si sa ne tii la curent ca pare interesant subiectul.....
crisshree
Postat pe 1 Octombrie 2011 14:53
raman la parerea ca escapadele cuiva nu-s neaparat greseli. s-ar putea sa-i fie mai bine in timp (-ul si dupa) ce le comite, asa ca e strict problema ei personala.
sau ma rog, a cui le comite...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:01
raman la parerea ca escapadele cuiva nu-s neaparat greseli. s-ar putea sa-i fie mai bine in timp (-ul si dupa) ce le comite, asa ca e strict problema ei personala.
sau ma rog, a cui le comite...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:08
uimitor cat de superficiala poti fi la varsta ta...tu nu te-ai dezvoltat deloc? poate vrei sa ne faci sa credem ca tu si sotul tau aveti o relatie deschisa...dar nu cred. 2 lucruri ti s-ar putea intampla daca mergi pe drumul asta: ca si sotul tau sa aiba o aventura si doi ca fiul sau fiica ta sa nu aiba nimic de invatat de la voi, sa nu aiba nici un model parental, decat acela ca intr-o asa zisa familie, parintii pot face ce vor, fara sa se gandeasca si la copii, cum ii afecteaza pe ei actiunile parintilor..urat totusi
MARILENA_25
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:32
ce zici e bine sa-l intrebam chiar pe sot sa nu fim egoiste daca el intanleste o vaduva mai tanara tu ce ziciiii???vezi ce ti raspunde si afli daca vrei sau nu sa calci pe bec arma cea mai buna e atacul inteaba si ti se va raspunde si vazi ce rasp gasesti la intrebarea de ce ai facut-o daca nu ai nici un motiv?? (((( iar varsta nu mai conteaza de mult numai minor sa nu fie)))
doremi
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:35
De la: Flyboy, la data 2011-10-01 09:57:29De moralitate a auzit cineva? Daca nu fata de sot.... macar fata de Univers sa ai o jena.


nu stiu daca universului ii pasa ca unul sau alta inseala.cel de acasa sta cu paru-n mana si te asteapta. ca de, dupa ce ai calcat stramb poate ai avut o entorsa si trebuie indreptate picioarele

si_totusi
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:40
Nu stiu care-i relatia ta cu divinitatea, dar stii ca e pacat sa calci "stramb si tot ceea ce facem aici pe Pamant , in acesta viata care e doar o trecere, vom plati dincolo, in mod spiritual.Citeste gloria Polo ,"Am fost la portil;e Raiului si Iadului"..Mai mult daca te-ai implicat intr-o astfel de relatie e posibil fie sa-ti strici intr-adevar familia, fie sa syferi foarte mult pentru ca nu vei ajunge nicaieri in cealalta relatie.Inceraca sa reinvii relatia cu sotul tau.Ofera-i mai multa iubire si va veni si din partea lui mai multa iubire!Nu crezi?Atunci relatia voastra nu va mai fi monotona.E doar o parere......
garbo183201
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:42
eu n-am inteles ce vrei aventura sau indragosteala? tu alegi ce vrei sa faci cu viata ta, la 45 de ani ar trebui sa fii sigura( cred),inainte de a alege ar trebui sa pui in balanta totul, sa fii pregatita sa suporti si consecintele...moderna familie ,nu fugiti la tribunal a doua zi discutati...despre ce?detaliati?ati trecut prin asa ceva?ati rezolvat problema discutand?daca tot comunicati asa bine ...despre monotonie nimic?
garbo020705
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:45
diferenta nu este atat de mare,merita sa incerci doar daca si el te iubeste cu adevarat
mcri03
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:51
Da, sunt de acord ca nu se strica familia - se repara. Scapi de monotonie, chiar este indicat un mic scandal dupa atata liniste. Este si "mora"l si oricum este bine pentru sanatate, pentru metabolism , o infuzie de hormoni tineri. Mi s-a intamplat si mie, doar ca eu nu am familie, nu sunt casatorita adica. Nu am nici copii, deh, cateodata este mai bine si in orice caz mai clarificat.

MM
garbo188526
Postat pe 1 Octombrie 2011 16:14
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-01 11:35:48dar pustiul tau nu face parte tot din aceasi societate ca si noi?na va trai in Ro?tu realizezi ca noi vom face facultate ca sa iesim someri?uite spune/i lui direct ce am scris.dar sa fii sincer.ai vazut in Franta...un medic roman a fost dat afara din clinica unde lucra fara motiv.de aceea sunt suparata.....voi v/ati trait traiul...v/ati consumat malaiul.....dar noi ...ce sa facem ..intr/o tara in care nimic nu mai este al nostru?


1. ai dreptate in ceea ce priveste situatia tarii astia, dar pentru asta sunt raspunzatori si parintii tai, ca de....multi au pus stampila pa marinar si acum isi dau pumni in cap....si stai ca n-a venit iarna sa vezi gazele cu 30% mai mult , lumina cu cateva procente mai mult si tot asa...de aici iar sare pretul alimentelor si uite asa am ajuns sa traim nu bine, chiar foarte bine.
Stai ca lu' Nutzica ii trebuie 'vuitoane' colectia toamna-iarna asa ca.... avem de dat bani la stat nu gluma. Imi pare rau pentru toti admiratorii portocaliilor dar din pacate asta e realitatea.

2. In ce o priveste pe domnita plictisita, poti sa faci ce vrei draguto, dar nu trebuie sa srtigi in gura mare. Vezi sa nu-ti iei tzeapa.
adeline
Postat pe 1 Octombrie 2011 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tradare dubla 62 De la: crisa_27 25 Mai 2011 14:41
mereu fosta..... 63 De la: narcysa 8 Octombrie 2011 08:37
Am nevoie de sfaturi 5 De la: quasaria 25 Iulie 2011 13:45
CE PARERE AVETI DESPRE TINERII ARTISTI??? 10 De la: Ioana007 29 Noiembrie 2009 13:32
A CRESCUT SEPTELUL 1 De la: garbo270271 19 Martie 2012 01:19
Setari Cookie-uri