Viata bate filmul

Pentru ca pe forum sunt mai multe persoane tinere, m-am gandit sa va relatez o experienta de viata din care cred ca o sa aveti de invatat, pentru ca am ajuns la concluzia ca tot ce se intampla in viata unei persoane, nu este intamplator, ci pentru a avea ceva de invatat din fiecare eveniment. Sunt o persoana matura, nu conteaza varsta, divortata de 8 ani dupa o casnicie de 25 ani. Atunci am considerat ca viata se naruie, ca sunt distrusa si ca nu o sa pot trece peste eveniment. Eram considerati o familie model cu copii majori, si cu o pozitie sociala inalta, amandoi cu functii de conducere. Sotul meu ducea o viata dubla, traia cu o femeie mai tanara decat el cu 15 ani. Eu si cu sotul meu fiind de aceeasi varsta, casatoridu-ne dupa o prietenie de 7 ani. Practic cand ne-am despartit ne cunosteam de 32 de ani. Nu am banuit ca duce o viata dubla pt. ca avea un comportament normal, doar de un an de zile incepuse sa aiba niste manifestari dubioase si am pus lucrul acesta pe faptul ca e prea stresat din cauza functiei. Intr-o zi mi-am luat inima in dinti si i-am cerut sa-mi explice ce se intampla cu el pt ca atitudinea il tradeaza. Bineinteles ca a recunoscut ca are o relatie cu o femeie si ca va trebui sa ne despartim pt ca nu mai poate sa traiasca asa in duplicitate. I-am respectat dorinta si ne-am despartit. Nu poti sa explici in cuvinte cat de dureroasa si dura poate fi viata uneori. Am luat-o ca pe un dat, am zis ca asta e crucea pe care trebuie sa o duc, au inceput de atunci zile grele de intrebari fara raspuns.Vreau sa va spun ca in casnicia mea, atat cat a fost, a fost frumos. Mi-am respectat sotul, nu i-am oferit prilej de certuri si discutii, nu i-am monitorizat viata, l-am asezat pe un piedestal, atribuindu-i calitati poate pe care nu le avea, iar eu am stat in umbra lui. L-am iubit cu o iubire durerosa. Totdeauna in viata am constatat ca unul ofera si altul primeste.Cel care primeste nu iubeste. Si acum il iubesc, nutresc aceleasi sentimente ca la 18 ani. Dar imi doresc sa fie fericit. Si sper sa fi gasit ce a cautat. S-a casatorit cu acea femeie cu care are si un copil mic desi avem si nepoti.
Dupa ce s-a intamplat ceea ce s-a intamplat, nu puteam sa mai vad barbati in fata ochilor, capatasem repulsie. Sentimentul de tradare m-a facut sa ma inchid in mine si totodata sa traiesc si un complex de inferioritate ca acela ca daca sotul meu s-a saturat de mine si s-a dus in bratele altei femei inseamna ca eu sunt de vina. Cei care ma cunosc m-au ajutat sa scap cu timpul de acest complex cu incurajari spunandu-mi ca sunt o femei super cu multe calitati: frumoasa, desteapta si ca ar trebui sa ma uit in jurul meu si sa vad ca mai sunt barbati care ar dori sa se bucure de mine si ca viata merita traita. Atunci am tras aer in piept si mi-am propus sa cunosc natura barbatilor. Si mare mi-a fost surpriza sa constat ca foarte multi din familii bune doreau sa-mi vina in ajutor si uite asa pica omul in pacat. Am incercat niste relatii, care au esuat, dar in care nu m-am implicat sentimental. De un an si jumatate am avut o relatie cu un barbat , om cu educatie, cu maniere cu o anumita cultura, care stia sa se poarte cu o femeie. Relatia am tinut-o ascunsa pt. ca era insurat si nu doream sa ma expun si nici sa il determin sa se desparta. Intre timp i-a murit sotia. Vreau sa va spun ca de-a lungul relatiei am avut foarte multe tentatii de a ne desparti. In primul rand ca ma simteam vinovata ca eram intr-o relatie cu un om insurat, si in al doilea rand ca era totul ascuns. Dorinta mea era sa ies in lume, sa socializez, sa ma plimb, sa am o companie placuta.Cand a murit sotia lui chiar intrerupsesem relatia de vreo doua luni, parca prevesteam ca ceva se va intampla. M-a anuntat la vreo 2 saptamani despre ce i s-a intamplat si am ramas socata. I-am spus ca imi pare rau si ca o sa-i fiu alaturi daca are nevoie de ajutor.L-am lasat sa-si mai revina si am reluat intalnirile tot la insistentele lui, dar am costatat ca se produsese o transformare cu el, era si firesc. Intalnirile erau foarte scurte, motivand ca are multa treaba, Are o afacere si a preluat si din treburile sotiei plus ca are si 2 copii majori necasatoriti. Acum vreo 2 luni m-am trezit la usa cu o femeie care m-a anuntat ca avem relatie cu acelasi barbat si ca ea a facut pasiune pt el si l-a urmarit si chipurile ar avea relatie cu mai multe femei. Acest barbat are aceeasi varsta ca mine, iar aceasta femeie e cu 9 ani mai tanara. Ea a motivat ca a intrerupt relatia cu el pt ca l-a pus in fata altei relatii cu alta femeie si ca i-a promis ca ii va descoperi toate relatiile.Aceasta femeie a facut pe detectivul, l-a urmarit cand venea la mine, m-a urmarit si pe mine cand ieseam de la el, m-a urmarit cand mergeam la serviciu, mi-a depistat nr de tel. M-a doborat si aceasta situatie pt ca simteam ca ceva nu e in regula de vreme ca am vrut de nenumarate ori sa rup relatia. Am stat si m-am chinuit vreo 2 saptamani, timp in care aceasta femeie mai ma suna si ma informa unde se mai duce el. M-a sunat el intr-o zi si i-am spus ca intrerupem relatia. Nu i-am explicat de ce, doar am invocat alte motive. I-am reprosat ca ma simt folosita si ca m-am saturat sa-l tot astept si sa vina doar pe fuga si ca nu mai vreu sa sufar. El a tot insistat prin telefoane sa ne mai intalnim si ca nu e bine sa rupem relatia, tot ma sacaia cu telefoanele, pana m-am decis sa discut cu el despre ce s-a inamplat. Dupa ce i-am povestit cu ton calm, fara vreo acuzatie a zis doar ca femeia aceea e nebuna, dar de atunci nu mai m-a cautat. Femeia aceea a mai incercat sa ma caute si intr-o zi nu i-am mai raspuns. Dupa aceea am inceput sa primesc mesaje de avertizare de pe alt numar cu privire la relatia cu el. M-a tinut in mesaje o noapte intreaga fara ca eu sa-i raspund, dar l-am sunat pe el si l-am rugat sa o determine sa nu mai ma deranjeze sa o linsteasca si sa-i explice ca s-a terminat relatia noastra si daca nu se potoleste o s-o dau in judecata pentru hartuire.I-am reprosat ca m-a pus intr-o situatie destul de ingrata si ca sunt foarte dezamagita. Acum ma chinuie gandul ca nu s-a disculpat si nu mai ma cauta.De ce pana sa aflu era atat de insistent si dupa ce am aflat s-a dat la fund? Ce parere aveti? Acum nu-mi dau seama de ce sufar, poate pentru ca ma obisnuisem cu el si ma facea sa ma simt bine, poate ca-l iubesc, sau poate faptul ca m-a tradat. Ma obosesc intrebarile la care nu gasesc raspuns. O fi bine sa mai stau de vorba cu el sau las viata sa-si urmeze cursul....
garbo208394
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:11
si eu care credeam ca-i un topic de scandal... o si vedeam pe coana viata stergand podelele cu nenea filmu'...
zambil
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:24
E bine sa faci ce crezi ca iti face bine....poti vb cu el daca asta simti....poti lasa lucrurile asa, dar probabil te vei gandi ca era bine sa lamuresti oarecum situatia cu el. O discutie nu strica, indiferent daca schimba sau nu ceva pe viitor, poate doar tu te vei simti mai bine.....
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:35
De la: zambil, la data 2011-09-04 10:24:13si eu care credeam ca-i un topic de scandal... o si vedeam pe coana viata stergand podelele cu nenea filmu'...





A sters de atatea ori pe jos cu el....si asa au aparut..."tanar si nelinistit" , Dinastia" etc....'
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:39
creanga, postarea asta a ta se potriveste la orice topic cu un el si-o ea... nici nu mai conteaza textu' aleia de-a deschis topicu'... mafalda, nene, nu alta...
zambil
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:40
De la: zambil, la data 2011-09-04 10:40:00creanga, postarea asta a ta se potriveste la orice topic cu un el si-o ea... nici nu mai conteaza textu' aleia de-a deschis topicu'... mafalda, nene, nu alta...




Atunci o sa dam copy si paste la toti...si in rest ascultam muzica....si mai vedem noi ce mai facem...fiecare ce poate. sau si mai avem variante
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:27
te ofticasi,lacramioaro?
precizilla
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:28
e-te fsss!
Thor_again
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:33
De la: precizilla, la data 2011-09-04 11:28:56te ofticasi,lacramioaro?




Eu? niciodata.... :: Pe bune....aveam vreun motiv?
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:33
Si ziceti-mi toti la un fel ca nu o sa mai stiu cum ma cheama.....
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:34
pai pune-ti si tu un singur nume, atunci, ca doar nu noi ti le-am ales!
Thor_again
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:36
Cata dreptate ai.....Lacramioara e ok......Creanga suna ca naiba.macar de m-ar alinta.....Crenguta suna mai bine....
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:40
fosta-i nasha vreodata,lacramioaro?
precizilla
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:50
crenguta suna ca naiba...am niste deja-vu-uri de ma iau frisoanele...ale dreaq ele de traume infantile
las' ca-ti zicem noi lacramioara...

clonyyyyy...hau du iu du? cam rarut p-acilea, mami...pun joarda pe couru' tau, sa stii...
michelle_
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:52
io am pus-o deja, sis
Thor_again
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:56
duiudu hau hau,cloneto,asta duiudu io...

shi ce te lauzi,thorele?
ca n-ai tu atata fortza-n bratze cate joarde-mi place mie sa incasez...
precizilla
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:59
hehehe...vezi cu "pusu' asta, diavole...e periculos
te trezesti dreaq iar cu vreo morala dupa ceafa, ca ai prea multe amante, satir batran!
stii cum se interpreateaza p-acilea

cloaneta, perversa mica
michelle_
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:59
De la: michelle_, la data 2011-09-04 11:52:56crenguta suna ca naiba...am niste deja-vu-uri de ma iau frisoanele...ale dreaq ele de traume infantile
las' ca-ti zicem noi lacramioara...

clonyyyyy...hau du iu du? cam rarut p-acilea, mami...pun joarda pe couru' tau, sa stii...




Ramane Lacramioara...daca Crengutzele iti facura rau candva(glumesc pt. ca nu stiu despre ce-i vorba) ....Stii ca de multe ori mai facem haz de necaz...
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:22
Pana la urma am transformat topicul asta in alte alea Trebuia sa ne mutam la topicul medicului de scarbiciu....mare dilema iezistentiala numele meu
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:25
Glumesc....nu dati
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:26
anyway, despre ce e vorba in toapicu asta? c-am pierdut ideea...
lasa...nu conteaza, ca oricum o s-o dam in retete de toarte si muzica de petrecere
michelle_
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:26
am si eu nishte retete de toarte......iar de muzica ce sa mai vb. numai ca a mea e din aia care se asculta cu batistuza in mana
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:29
me, cineva/ ceva bate pe altcineva /altceva...?
lacrima, nu mai veni cu muzichie de umblat la vene...ca azi scarbi e liber...shi nu-i cine opri hemoragiile....
dor72_
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:29
dap, is eu, care bat campii
ooof, si doar ti-am zis sa pui la toapicu meu o melodea...si nu de-aia de taiat venele
ia sa ma supar eu si sa mai bag o cafa
michelle_
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:31
Dar atunci de ce mai are ajutoare?
Sau si ele sunt libere?
Nu pot sa cred ca a lasat pacientii sa umble creanga
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:33
sis, melodea iti trb? pai nu vazushi ce ne baga precilica si zambilu? numa' melodele, una si una!
Thor_again
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:37
si n-am bagat?
andre rieu, cred ca...ma uit...
pai ce ajutoare? ca e plin de crengi p-acolo...de dimineata chiar...
dor72_
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:37
bro, am vazt...fara numar...fara numar...
dorulet, am respirat usurata, parol...bine ca n-a fost doga
unde japitza de cloaneta? sa o anunt ca peste cateva zile fac tortul ala de-i place ei
michelle_
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:39
De la: dor72_, la data 2011-09-04 12:37:25si n-am bagat?
andre rieu, cred ca...ma uit...
pai ce ajutoare? ca e plin de crengi p-acolo...de dimineata chiar...


Merge un andre rieu ar merge si garou...ce zici?
Si ma asteptam sa ma salvezi ca doar esti "mana dreapta" a doctorului mai lasat sa ma tangui pe acolo de dimineata si nu mi-ai dat nici o pastila
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:49
lacramioaro, ashe-s cotoroantzele aiestea de aici: te imbie, te vrajesc, pe urma te lasa balta sa te chinui singurica pa la doftorii aia pri!
las' ca te-i obisnui matale cu ele.
Thor_again
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infidelitate 82 De la: quark_said 25 Septembrie 2010 00:14
barbatii care fac copii cu femei diferite 108 De la: AMELYY 18 Octombrie 2009 11:03
CASATORIA MAI ESTE CA PE VREMURI? MAI DUREAZA O VESNICIE? Ne putem baza pe faptul ca vom imbatrani langa sotul, sotia de langa noi? 260 De la: tutankhamon 18 Decembrie 2009 22:33
mai meritam sau nu ....... 6 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:20
Oara daca un barbart isi iubeste cu adevarat sotia....mai poate insela???? 136 De la: tutankhamon 14 Octombrie 2009 13:03
Setari Cookie-uri