inselarea partenerului,indiferent de sex-doar o razbunare-doar o placere???

Noi, femeile, facem mult caz cand suntem inselate. Ne vaitam, ne plangem de mila, disperam. Oare ei, barbatii, ce simt si cum se comporta cand afla ca au fost inselati?

E drept, noi avem senzatia ca lor li se intampla foarte rar lucrul asta. Adevarul e ca, eu cunosc multe femei care au aventuri, desi sunt casatorite. Chiar daca nu au niciun motiv anume sa isi insele barbatii, o fac pentru ca e fun, pentru ca e la moda, gasesc ele o scuza oarecare.

Zilele trecute m-a sunat sotul unei prietene sa ma roage sa ne intalnim. Initial am crezut ca vrea sa ne vedem toti trei, el, Anca si cu mine. Dar abia spre sfarsitul conversatiei am inteles ca avea de vorbit doar cu mine. Nu a vrut sa imi dea detalii la telefon, insa parea destul de grav.
alexxandra
Postat pe 17 Februarie 2010 06:27
Inselarea partenerului denota lipsuri profunde. De bun simt, de respect, de tot. Sunt de parere ca atunci cand relatia cu partenerul nu mai functioneaza, e mai cinstit sa inchei relatia si sa incepi o alta...Mi se pare, dealtfel, obositor sa faci dubla viata.
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Februarie 2010 19:02
si ce e cu asta? poate te-a sunat omul ca vrea sa-ti ceara o parare.
si_totusi
Postat pe 19 Februarie 2010 19:22
582,ai dreptate,eu una nu sunt adepta iertarii.supa reincalzita,nu ma avantajeaza.si _totusi.ai si tu dreptate.insa eu nu sunt de acord sa mint,el ma chema sa se explice,sa se justifice.eu una nu sunt adepta justificarii.justificarea impacheteaza fapta ca un cadou.si cu ceva lacrimi ii mai pune si funda.nu eram buna sa ii impac ,dar nici sa-i despart.amandoua deciziile le apartineau.nefiind de acord cu nici unul,nu am vrut sa ma implic.insemna sa trec peste codul deontologic.intamplarea nu e unicat.de aceea crezand ca gasesc un stan patitul,am scris acest topic. poate ca cineva ma scoate din incurcatura.
alexxandra
Postat pe 20 Februarie 2010 05:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 3 De la: demonsauinger 26 Iunie 2011 23:13
daca recunoastem ca inselam 46 De la: thomas_andersro 13 Februarie 2014 16:08
viata si personalitate dubla 23 De la: moniq_ 4 Iunie 2010 15:42
ce sa fac sa divotez sau sa lupt in continuare 57 De la: garbo337236 13 Septembrie 2015 19:01
IUBIT SAU AMANT? 74 De la: floare_cu_colti 28 Ianuarie 2011 22:14
Setari Cookie-uri