casatorita, pot sa ma intalnesc cu un barbat,vaduv, mai tanar cu 8 ani?

22...lasa....nu ai fost atenta la comentarii....este doar un raspuns la un alt comentariu....dar nu iti incarca capsorul tau balai.
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:08
Aoleuuu, iar rata?
zack
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:15
sa incarc....?!....cu ce?
Axl_22
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:28
De la: Axl_22, la data 2011-10-10 19:28:03 sa incarc....?!....cu ce?


Alice, cred ca sunt tocmai bune. Incarca si trage.
Ai grija sa nu ratezi.
zack
Postat pe 11 Octombrie 2011 18:45
..si varza la indemana..
roby_cado
Postat pe 13 Octombrie 2011 00:40
mda...

UNIC: Spectacol UNIC: Spectacol Cirque du Soleil in NISA de Ziua Femeii (8-11 martie 2012)! 2.156 RON (490 EURO) pentru 2 persoane (245 EURO / persoana): CAZARE 3 nopti + TRANSPORT cu avionul TOATE TAXELE INCLUSE + BILET la Cirque du Soleil! Atentie: LOCURI LIMITATE!in NISA de Ziua Femeii (8-11 martie 2012)! 2.156 RON (490 EURO) pentru 2 persoane (245 EURO / persoana): CAZARE 3 nopti + TRANSPORT cu avionul TOATE TAXELE INCLUSE + BILET la Cirque du Soleil! Atentie: LOCURI LIMITATE!

mai e un pic,mintenash e martie,faceti rezervari! cui ii place sa zboare!
pana atunci..."Cirque" cu sau fara varza....

reclame si iar reclame......

Axl_22
Postat pe 13 Octombrie 2011 07:29
poti saa te intalnesti daca poti sa iti asumi acest lucru. In mod normal, daca nu mai e ok casnicia , ar trebui sa divortezi. Oricum nu mai poti repara nimic in privinta asta.Nu faci decat sa amani niste lucruri care se vor intampla, dar tu nu vei mai fi tanara. In ceea ce priveste barbatul mai tanr, pana nu inerci nu ai de unde sa stii daca lucrurile vor merge bine intre voi,
garbo219111
Postat pe 13 Octombrie 2011 08:09
Draga measituatia prin care trece-ti acum este vina in egala masura si a ta si a lui,ai incercat sa stai de vorba cu sotul tau sa-i spui ce-ti lipseste,si ce ar trebui facut sa reparati situatia si sa revina fluturasi din stomac ? Ce crezi ca-ti va oferi cel de care te simti atrasa doar sex ,nu e pacat pentru asta sa strici linistea familiei tale ? asta o poti gasi si acasa numai sa vreti sa rupeti monotonia,sa comunicati mai mult si vei fi surprinsa sa vezi ce bine iti va fi.Nu da pasarea din mina pe cioara de pe gard,sa nu te trezesti intr-o zi ca a fost o aventura si ca ai ramas si cu un gust amar.Sper sa-ti iubesti familia si sa nu te lasi prada unei aventuri,.Nu sunt o moralista ,doar putin pragmatica si vad lucrurile mai clar poate pentru-ca nu sunt in cauza,dar eu asa as face si daca nici asta nu ar merge poate cine stie....
kidz007759
Postat pe 13 Octombrie 2011 11:15
Viata trebuie traita,nu mai sta fa ce iti dicteaza inima.
garbo188645
Postat pe 13 Octombrie 2011 12:21
si inima dicteaza ... si dicteza multe ...

cam ca aici ...
http://www.youtube.com/watch?v=CT1P4H2kKu4

amu sa vedem cine scrie dupa dictare???

minunate sfaturile voastre... dar puse intr-oc situatzie similara ... nu cred ca v-ar conveni situatzia ...
sotul sa isi traiasca viatza asa cum zicetzi voi ...
iar voi sa-i spalatzi camashile ... tricourile ... pantalonii ... sa le calcatzi ... ca sa arate si el bine cand merge la amante ...
ba chiar cu grija sa-i facetzi nodul la cravata... daca e cazul ... si eventual sa-l si parfumatzi ...
(evident, nu cu formol!!! )
alfheim
Postat pe 13 Octombrie 2011 13:07
http://www.youtube.com/watch?v=_b_SZYF890k
Axl_22
Postat pe 13 Octombrie 2011 13:14
De la: garbo188645, la data 2011-10-13 12:21:09Viata trebuie traita,nu mai sta fa ce iti dicteaza inima.
Daca inima iti dicteaza adulterul-musai sa il faci[asa ne sfatuieste doamna].Uitati ca sunteti casatorita???????Sau ca v-ati jurat credinta vesnica??????? Puteti divorta daca va vin idei nelalocul lor si astfel puteti da friu liber spiritului de aventura care va framinta!!!!!!!!!!!Nu uitati ca mai aveti un pic si treceti la virsta a-|||-a ,va mai paraseste si amantul ce intre timp gaseste o iubita cu 8 ani mai tinara decit el,si sa vezi aventuri si bocete de nu mai incap pe forum!!!!!!!!!!!!!!!! DISCUTATI CU SOTUL SI REPARATI CASNICIA!
Stuparul
Postat pe 13 Octombrie 2011 13:39
bla bla bla...
roby_cado
Postat pe 13 Octombrie 2011 13:44
Sau .. http://www.youtube.com/watch?v=mx8aGlkFvBs...
constance
Postat pe 13 Octombrie 2011 13:57
corect, aici sunt de acord cu tine...
lenisa67
Postat pe 13 Octombrie 2011 16:43
De la: Stuparul, la data 2011-10-13 13:39:12
De la: garbo188645, la data 2011-10-13 12:21:09Viata trebuie traita,nu mai sta fa ce iti dicteaza inima.
Daca inima iti dicteaza adulterul-musai sa il faci[asa ne sfatuieste doamna].Uitati ca sunteti casatorita???????Sau ca v-ati jurat credinta vesnica??????? Puteti divorta daca va vin idei nelalocul lor si astfel puteti da friu liber spiritului de aventura care va framinta!!!!!!!!!!!Nu uitati ca mai aveti un pic si treceti la virsta a-|||-a ,va mai paraseste si amantul ce intre timp gaseste o iubita cu 8 ani mai tinara decit el,si sa vezi aventuri si bocete de nu mai incap pe forum!!!!!!!!!!!!!!!! DISCUTATI CU SOTUL SI REPARATI CASNICIA!


intrebare : nu ai inselat-o niciodata pe sotia ta?
problema nu este daca si-o pune sau nu cu "vreju' mai tanar", problemele celei care a deschis topicul sunt mult mai grave si cred ca nu pot fi rezolvate pur si simplu.
Mi-e greu sa cred ca ea si sotul au comunicat in tot acest rasptimp de cand sunt impreuna, altfel nu se ajungea aici. Despre cati ani de "trai in comun" vorbim?!

Las-o p'asta cu "v-ati jurat credinta VESNICA"...."pana cand moartea ne va desparti"........."femeia trebuie sa fie supusa barbatului"..........alabalaalabala....
astea sunt clisee!!!!!
mai am "niscai" intrebari: te uiti la telenovele? sau ai alta religie?
sau vrei sa faci pe lupul moralist?

P.S eu fac aici caterinca cu telenovelele pentru ca atunci cand ma duc pe la mama ea mai sta la cate o telenovela dar are 74 de ani si as putea spune ca o inteleg (nu inteleg restul populatiei care alearga acasa cu sufletul la gura sa nu-l piarda pe "JOSE ARMANDO" ; alt nume nu stiu
adeline
Postat pe 14 Octombrie 2011 16:53
@Adeline Eu vroiam sa spun doar ca nu se poate sa fii si casatorit/a cu cineva si sa te culci cu oricine iti iese in cale.Daca alegi totusi calea aceasta,divortezi mai intii,dupa care esti liber/a sa-ti satisfaci poftele. Mai sunt si exceptii dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie toata lumea la fel .Cat despre mine aflati ca sunt crestin-ortodox si monogam pe deasupra . Nu am scris nicaieri ca,,sotia trebuie sa fie supusa barbatului" dar spun urmatoarele:-FEMEIA este egala cu BARBATUL;INTRE CEI DOI-SINCERITATE,RESPECT,un tel comun,s.a. Tin sa va informez ca nu urmaresc telenovele si eu chiar respect,, familia "si bunele maniere atit cit ma duce pe mine mintea .
Stuparul
Postat pe 15 Octombrie 2011 20:12
mai rezista topicul asta ?incontestabil ca si inspiraia unora este limitat.....
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Octombrie 2011 20:29
http://www.youtube.com/watch?v=KZ2lWyTi0oY&ob=av3e
panty_C
Postat pe 15 Octombrie 2011 23:12
ZIC SA VEZI DE SOTUL TAU SAU SA ITI LASI SOTUL SI SA ITI IEI AMANT. STIU CA TENTATIA E MARE DAR PENTRU MICA TA AVENTURA VA SUFERI MULTA LUME INCEPAND CU TINE. ORICUM SE VA AFLA LA UN MOMENT DAT SI CEL MAI TRADAT SE VA SIMTI SOTUL TAU. DESIGUR NU AI VREA SA ISI IA SI EL AMANTA CREZI CA NUMAI TU AI PUTEA FACE ASTA... VEZI CA SE POATE SI INVERS...
garbo121744
Postat pe 16 Octombrie 2011 06:07
ce repede sariti cu gura pe ea...e viata ei dar simte si ea nevoia sa-si impartaseasca asta cuiva.ce e rau in faptul ca a descoperit-o un barbat ,ca are o atractie?ce treaba are familia?
doar tot serviciul e servici,masa masa casa casa etc.si cui sa spuna asta? unei prietene? ar sti-o toata lumea,asa se confeseaza si ea...fa ce-ti dicteaza inima oricum consecinte tot vor fi dar viata e scurta si merita traita!
perla40
Postat pe 16 Octombrie 2011 12:24
daca viata devine monotona...incape si o aventura,2,3...
o viata avem,nu? si e scurta!
Ktine
Postat pe 16 Octombrie 2011 12:32
ksmarius,ai impresia ca nu stiu ce inseamna etica?si ca sa scurtam nu amesteca religia cu institutia biserica.....ceri etica intr-o tara imorala...in care poporul subexista.. si .apropo de inselat in casnicie ..este o mare tampenie.exista tribunal si chiar notariat unde divortezi cand doresti.de ce sa stau cu cineva cu care nu mai am nimic in comun?sunt o persoana care are curajul raspunderii .referitor la religie si cunoasterea ei ,nu te baza pe faptul ca nu i-am acordat timp mai mult in comentariul meu.eu am alta cultura.dar cunosc si celelalte religii.credinta este in suflet.acolo este dragostea pentru creator.raspunde-mi tu care ma crezi o necunoscatoare cum s-au inmultit fiii lui Adam si Eva,ma refer la cei doi ramasi in viata.?cine suntem noi si de unde venim?care-i scopul venirii noastre pe terra?
ratuscaceaurata
Postat pe 16 Octombrie 2011 12:41
alta cultura!:))
ce aduni de acolo,bagi la murat!:))
Ktine
Postat pe 16 Octombrie 2011 12:45
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-16 12:41:09(...)care-i scopul venirii noastre pe terra?


in cazul tau, va ramane un mister neelucidat...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2011 13:31
panty_C
Postat pe 16 Octombrie 2011 14:07
De la: Stuparul, la data 2011-10-15 20:12:37@Adeline Eu vroiam sa spun doar ca nu se poate sa fii si casatorit/a cu cineva si sa te culci cu oricine iti iese in cale.Daca alegi totusi calea aceasta,divortezi mai intii,dupa care esti liber/a sa-ti satisfaci poftele. Mai sunt si exceptii dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie toata lumea la fel .Cat despre mine aflati ca sunt crestin-ortodox si monogam pe deasupra . Nu am scris nicaieri ca,,sotia trebuie sa fie supusa barbatului" dar spun urmatoarele:-FEMEIA este egala cu BARBATUL;INTRE CEI DOI-SINCERITATE,RESPECT,un tel comun,s.a. Tin sa va informez ca nu urmaresc telenovele si eu chiar respect,, familia "si bunele maniere atit cit ma duce pe mine mintea .


stuparu, nu vreau sa fii dezamagit, dar sa stii ca exceptii sunt astea despre care vorbesti tu; te-am intrebat (si insist) daca esti bine ancorat in lumea reala pentru ca am seanzatia ca vorbesti din carti..... asa cum ai invatat odata;; la teorie stam bine, practica rastoarna clasamentele
adeline
Postat pe 16 Octombrie 2011 17:34
ai si tu dreptul la viata dreptul de ati gasi linistea langa cineva . merita sa incerci
mariana
garbo221451
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:20
Eu cred ca in casnicia ta a aprut o fisura daca iti doresti un alt barbat.Este pacat de copilul vostru,pentru ca el ar avea de suferit ,daca s-ar descoperi ca ai o relatie.De ce nu incerci sa repari fisura ca totul sa fie ca la inceput,ca atunci cand v-ati indragostit si ati hotarat sa mergeti impreuna pe acelasi drum o viata?Iar daca in continuare gandesti asa nu crezi ca este un comportament de istabilitate?Nu crezi ca ar trebui sa-ti revizuiesti comportamentul?Atunci cand o femeie tradeaza ,are un sentiment de vinovatie vizibil.Daca ai fi tradata cum ai reactiona?
garbo227884
Postat pe 17 Octombrie 2011 16:09
Daca unii o iau prin aratura-noi de ce am merge pe carare?????Din cite am citit pina acum-nimeni nu a condamnat sentimentul de dragoste ci doar modul de exprimare[casatorita cu cel ce i-a fost alaturi atita timp si iubeste pe altcineva]. Daca unii au pacatuit si au distrus tot ce era mai sfint in calea dumnealor, acum ii indeamna si pe altii sa le urmeze exemplul dupa zicala,,SA MOARA SI CAPRA VECINULUI". @adeline-sunteti surprinsa sa aflati ca mai sunt si persoane normale in aceasta lume ? -va exprimati de parca toata lumea ar insela, ar minti si ar fura!!!!!!! Ne mai miram ca strainii ne trateaza cu dispret?In primul rind ,noi suntem primii care ne calcam in picioare cinstea si mindria , chiar si prin indemnul la adulter,indiferent ce motive ar avea o anumita persoana!!!!
Stuparul
Postat pe 17 Octombrie 2011 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Panarama de langa tine! 80 De la: dor72 25 Mai 2011 00:31
Ce se ascunde aici ? 3 De la: eu_geminy 5 Decembrie 2011 00:37
FEMEILE SI RAZBUNAREA LOR... 142 De la: LILO 9 Septembrie 2009 06:12
Infidelitate cu scopul de a-ti proteja partenera- e acceptabil? 96 De la: Mirela37 8 Septembrie 2011 16:50
masturbarea la barbati doare? 217 De la: kirry 16 Martie 2011 00:30
Setari Cookie-uri