casatorita, pot sa ma intalnesc cu un barbat,vaduv, mai tanar cu 8 ani?

nu ard, ge, pe nimeni! eventual musc.
esme
Postat pe 5 Octombrie 2011 22:04
asa, asa.... musca si fii dura, esme...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2011 22:10
ei, ge, as fi io `dura` in alte conjuncturi!
esme
Postat pe 5 Octombrie 2011 22:14
cred ca doamna casatorita ...s/a intalnit de n....ori,cu barbatul vaduv si mai mic cu 8 ani.si mai cred ca putin ii pasa de parerile noastre.dar, cui ii pasa in ce context ...sexualizam?credeti ca de/aia nu .. vom mai ..sexualiza???ca nu le convine garbovistilor?ridicol!!!
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Octombrie 2011 03:30
INCEARCA SI AI SA VEZI.....DE FAPT ASTA VREI SA FACI ESTI HOTARITA DE CE NE MAI INTREBI PE NOI
mmiriam
Postat pe 6 Octombrie 2011 11:39
ratzo, aia e parerea ta, destul de labila de altfel ... nu cred ca o poti argumenta.
tanti cu topicul a zis, intr-o pagina anterioara, ca tocmai a pus punct unei chestiuni care era pe punctul de-a incepe...
spor la search....

"Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 12:22

Asa este in viata, trebuie sa fii fericita si implinita, sa nu ranesti pe nimeni, sa te gandesti la ceilalti, la toate prostiile..... super comentarii nu a trebuit sa mai platesc orele la psiholog putin sunt cei care au stiu despre ce am vorbit
In final trebuie sa va spun ca am terminat ceea ce nici nu incepusem deoarece bietului om ii este teama; nu stie ce vrea cu adevarat in viata, nu-si cunoaste sentimentele , se gandeste parca ar avea un examen de dat."

deci, inca o data vorbesti fara sa stii despre ce anume e vorba.... dar nu-i nimic... ai si tu pe lumea asta perechile tale! mai ales perechi pentru "sexualizare"!
uite asa mai imbogatim limboaca romana, cu cate-un termen de tipul "sexualizam" ... daca tot socializam, atunci de ce sa nu si sexualizam... ce mama eschimoshilor....
alfheim
Postat pe 6 Octombrie 2011 12:53
tara libera, sunt si unii care 'sexuiesc' ...
ufishor
Postat pe 6 Octombrie 2011 12:59
ufi
astia sunt din gama... pescuiesc, discuiesc, trandavesc, sexuiesc, pandesc, veghesc... ?
alfheim
Postat pe 6 Octombrie 2011 13:23
alfehime ....dar cui ii pasa de nimicuri ??eu imi spun parea ca sa mai treaca timpul liber....crezi ca ma preocupa vietile personale ale altor entitati??fiecare e liber sa sexualizeze ...si chiar nu imi pasa in ce conditii.scuteste/ma de aceste discutii aberante.
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Octombrie 2011 13:26
dulce ratzoiala....scz secsuiala!
Axl_22
Postat pe 6 Octombrie 2011 13:28
astazi se sarbatoreste ceva...legat de sex ?
Eugenia69
Postat pe 6 Octombrie 2011 13:57
se pare ca unii nu prea cunosc termenul sexuiala ......sa dam deci exemple ;


"grace-one14 Sep 2011, 22:26
Citeaz
3 0

Adela, nu ai de ce sa te simti vinovata de fuga tipului....pt ca nu ai gresit cu absolut nimic. Ia-o ca pe o experienta, tipul e cu capu....ce mai atatea framantari. Auzi la el sa te intrebe de buletin [sad] ce sut in fund i-as mai da [laughing]

Acuma ca faci sex la prima intalnire sau la a 22-a tot aia ea, important e sa gasesti un barbat adevarat si nu un frustrat care cauta tipe de sexuiala pe net. Next"


apoi urmeaza o caracterizare...dar va las sa cititi si singuri

"Mai toi brbaii de pe planeta asta se laud c sunt nite adevrai experi n pat. Din pcate, nu e aa, iar unii chiar nu se pricep deloc. Din fericire, femeile pot afla dac sunt slabi n pat nc dinainte de a trece printr-o experien sexual neplcut. 8 semne care prevestesc o situaie neplcut. n pat, bineneles. 01. Srut prost. Orice tip care srut prost sau nu srut pe gustul tu se va dovedi la fel de lamentabil n pat. Aa c, dac nu v place srutul, nu are rost s mergei mai departe.

02. E super obosit. Dac un individ are tupeul s vin vlguit i s se plng de oboseal chiar de la primele ntlniri, atunci cnd orice altcineva i-ar da interesul, e clar c nu va face progrese n viitor. i cum oboseala omoar sexul n multe relaii, e evident c viaa voastr sexual e moart de la bun nceput.

03. Nu danseaz bine. E dovedit tiinific faptul c dansatorii slabi sunt la fel de slabi i n pat. Acum, poate c asta nu e o treab general valabil, dar, dac nu poate ine ritmul n pat, sunt slabe ansele s fie altfel n timpul unei partide de sex.

04. Nu are prezervative. Aici e mai complicat.Dac nici el nu are i nici voi nu avei, oricum nu putei afla dac e bun sau nu n arta amorului. Dar despre el, absena prezervativului spune mai multe. n primul rnd c nu face sex prea mult, iar asta nseamn ca i-a cam ieit din mn i nu vrei s-i aduc aminte mpreun cu voi cum se face sex.

05. Te ntrerupe tot timpul. Adic ori de cte ori ncepi o fraz sau iniiezi o discuie. Ei bine, pe lng egoism i proast cretere, asta nseamn i c nu d doi bani pe ceea ce gndeti sau pe nevoile tale. Acest comportament se va repeta i n pat unde el va cuta s-i satisfac doar propriile dorine.

06. Vorbete prea mult despre mama lui. Iar mult nseamn cam 99% din timpul n care vorbete. Acest... "fiu" are clar probleme psiho la cap. Nu e clar ct de bine face sex, dar e 100% sigur c nu vrei s v petrecei viaa ca o a doua mam.

07. Spune c nu se masturbeaz niciodat. n primul rnd minte. Toi brbai se masturbeaz chiar i dup ce se cupleaz cu femeia visurilor. Faptul extrem de dubios c i-a fcut aceast mrturisire nu spune altceva dect c el are o mare hib n ceea ce privete viaa lui sexual.

08. Pute. Adic ori i miroase respiraia, ori tot corpul. n acest caz el poate fi un zeu al sexului pentru c nu va mai conta. Mirosul nasol v va tia orice poft sexual n secunda doi."




ratuscaceaurata
Postat pe 6 Octombrie 2011 13:59
george68_george68@yahoo.com
Nu sunt f dibaci la scris dar am trait drama adulterului de curand si pot spune ca este dureros si cumplit sa-ti faci partenerul sa sufere.
De ce nu ai Onoare si ii spui sotului tau ca vrei sa divortezi?
De ce il consideri nedemn de un tratament echitabil si corect?
Crezi ca el ti-ar face tie asa ceva, adica sa te insele?

Ok, e dreptul sa faci ce simti dar nu cred ca este corect sa minti si sa inseli in vreme ce el te asteapta ca sot sa vii acasa.

Este opinia un sot care nu a inselat niciodata si care a daruit totul pentru familie.Am 43 de ani dar simt ca deja sunt......mort.
Fetelor, sotiilor, doamnelor nu va mai inselati sotii care va iubesc din sufletul lor !..divortati onorabil si elegant.Consider ca este o dovada de bun simt, respect pt anii petrecuti impreuna si dovedeste civilizatie.
Nu urasc femeile dar detest minciuna si viclenia dusa la extrem.
Mai multa decenta chiar nu strica.
george68
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:00
george68_george68@yahoo.com
Nu sunt f dibaci la scris dar am trait drama adulterului de curand si pot spune ca este dureros si cumplit sa-ti faci partenerul sa sufere.
De ce nu ai Onoare si ii spui sotului tau ca vrei sa divortezi?
De ce il consideri nedemn de un tratament echitabil si corect?
Crezi ca el ti-ar face tie asa ceva, adica sa te insele?

Ok, e dreptul sa faci ce simti dar nu cred ca este corect sa minti si sa inseli in vreme ce el te asteapta ca sot sa vii acasa.

Este opinia un sot care nu a inselat niciodata si care a daruit totul pentru familie.Am 43 de ani dar simt ca deja sunt......mort.
Fetelor, sotiilor, doamnelor nu va mai inselati sotii care va iubesc din sufletul lor !..divortati onorabil si elegant.Consider ca este o dovada de bun simt, respect pt anii petrecuti impreuna si dovedeste civilizatie.
Nu urasc femeile dar detest minciuna si viclenia dusa la extrem.
Mai multa decenta chiar nu strica.
george68
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:00
227407...cred ca ai gresit topicul...

aici se vorbeste despre sex...
Eugenia69
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:07
tot despre termenul sexuiala...ca sa va documentati..intrati pe site" yuppy young" si veti gasi acest termen folosit pe topicul cu acelasi nume "sexuiala"...din care va reproduc un fragment pt elucidare;"Avatarul lui dasca777

2958 mesaje Membru din: 22 Noi 2007
Citeaza Raspunde

Postat de dasca777 pe 16 Februarie 2009 la 20:18
m-am gandit sa ne sexuim pe forum,sa facem sex virtual,si cu multe perversiuni,adik sa ne eliberam total...de ce? e simplu prea multa vorba aici,vreau mai mult sex si mai putina vorba....sa ne sexuim oral,anala,normal si in alte 69 de pozitii:P...sau cate or mai fi...sa o facem in grup,cu animale,morti,homo,lesbi....de toate pt toti si toate gusturile...sa ne taiem sa fim sado maso si de toate sa incercam de toate si sa vedem ce ne iese...dac aveti vreo perversiune sexuala...cu tot felu de chestii postati pls...sunt curios de fanteziile voastre perverse si aproape imposibile,,sa ne sexuim placut...si al anu care vine sa facem perversiuni si cu masline( are rima)...si manati mai hai hai,,,astept sugestii si fantezii cu perversiuni sexuale




pt idioti: acest topic e un pamflet si va fi tratat ca atare,orice asemanare cu fapte si personaje reale e pur intamplatoare:d "


deci nu este inventia mea.....eu am lucruri mai serioase decat acesti copii si maturi care isi pun viata pe tapetul netului....
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:13
asta-i un dictionar...la liber?

dar tu...urato citez: "eu am lucruri mai serioase"....
Eugenia69
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:18
liberu arbitru....sau liberu albitru
Axl_22
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:23
De la: Eugenia69, la data 2011-10-06 14:18:29asta-i un dictionar...la liber?

dar tu...urato citez: "eu am lucruri mai serioase"....




da eugenia unii garbovrni se prefaceau,se lamentau ca nu cunosc termenul ...asa ca le/am adus aminte si unde sa/l regaseasca......nu este o nascocire...uite cum vb acesti copii pe net.
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:26
ratzo, iar e parerea ta, pafarnista, fireshte, in ce priveshte prefacutul ref la anumitzi termeni!

amu ca tu esti atat de elevata si evoluata spiritual, incat cu greu te intrece o molusca, am observat de mult ...
restul ... e can-can de toamna!
las-o jos ca macane!
apropos. sexualizeza linishtita si nu te mai deranja sa-mi raspunzi ...ostenesti prea tare!
alfheim
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:19
De la: O_K, la data 2011-10-06 02:33:42



@ nu ne putem proteja copii cu ajutorul biserici
@ spre ce ne educam copii?!?
@ din pacate,cei ce sufera ,sunt totdeauna copii

fratele meu plictisit, nu mai scrie noaptea...ca ai prea multe copii ( cu accentul foarte pronuntat pe [o]...iar daca vorbesti despre copii, articuleaza-i, mama lor care este...articuleaza-i....

@ percepte dogmatice
@ ai nostrii parinti
@sa lipsim copii de acea dragoste familiara de care noi nu am fost lipsititi la vremea noastra

familiara cui?

si sa stii ca vorbesc cat se poate de detasat_a
dor72_
Postat pe 6 Octombrie 2011 17:58
De la: O_K, la data 2011-10-06 02:33:42
De la: esme, la data 2011-10-05 16:07:41bre, nu mai vorbiti aiurea in tramvai! terminati odata cu mitul distrusului familiei fericite, desavarsite, impecabile, dumnezeiesti de catre altii! toate astea sunt doar baliverne si scuze pt incapacitatea individului de a raspunde pt propria nefericire, aruncand pisica, fie in curtea propriilor copii, fie pe o moralitate care se confunda cu preceptele dogmatice ale bisericii.

multi ajung niste nefericiti intr-o famalie ca vai de capul ei, ratata, pt ca aveau fabricata deja scuza de a-si proteja, chipurile, copiii. nu! sunt doar niste lasi, fricosi si abrutizati, manipulati (asta din cauza mediocritatii si ignorantei) de o biserica indoctrinata.

oameni buni, pt omenire functioneaza legea efemerului. pe masura ce `crestem`, evoluam, invatam si intelegem ce, cine suntem si ce ne dorim, ne schimbam si idealurile. pt ce sa-i menajez eu sensibilitatile unuia care nici nu vede ca exist? doar de spaima iadului si a bisericii care mi-a gasit deja culpe si pacate? ori a gurii lumii incuiate, nedescleiate la minte?

reveniti-va si analizati-va inainte de toate! daca stiti sa stati de vorba cu voi insiva, sa va studiati, sa va analizati, sa aflati cine sunteti, dar sa fiti cat se poate de impartiali ori chiar severi in analiza, nu cred ca veti mai ajunge in situatia de a cere sfaturi pe forum oricarui individ, care nu poate vorbi decat din propria experienta si dupa cum e croit.
fiindca, fiecare are alta croiala.

haidi, bre, pull yourself 2gether!


esme...de cate ori te citesc,dupe, ma simt si eu mai atotstiutor decat am fost...toata stima...
in seara asta imi pica ochii pe postarea asta...habar n-am subiectul...n-am timp sa reiau de la capat...dar imi permit sa iti cer niste lamuriri vizavi de postarea ta...

conform legii efemerului...crestem,evoluam,invatam,intelegem si ne schimbam idealurile...adica,aflam cine suntem...cumva,iesim afara din timp ceea ce se pare ca e necesar pt ca constiinta sa apara in aceasta lume...
numai ca apare capcana...continut si esenta...
"cunoaste-te pe tine insuti" ne duce spre spre esenta, spre adevarata identitate. numele, nationalitatea, religia... ce iti place si ce nu iti place, dorinte, frici.. de fapt istoria ta personala si procesul de gandire - toate acestea sunt continut care se supune legii efemerului, si daca incerci sa descoperi cine esti tu in interiorul continutului, vei simti frustarea iar si iar. Si asa cum a aratat Buddha, vei suferi. Suferi pentru ca tu iti obtii identitatea exclusiv ...
apoi apare egoul,identificarea cu forma...cand iti dai seama ca nu esti forma,ceea ce va ramane este ceea ce esti tu cu adevarat...
ajungi sa crezi ca cea mai adanca bucurie este sa fii nimeni...

am inteles bine pana aici ce ai vrut sa spui?!?
si tot nu te-am inteles...
sunt de acord cu tine..familia nu ne-o distruge altii...familia se distruge din interior ...asa s-au distus toate marile imperii...toate marile familii...
a arunca pisica in curtea altuia este ca si cum ne-am confunda cu percepte dogmatice...
cu alte cuvinte,nu ne putem proteja copii cu ajutorul bisericii..
si atunci, mai are sens toata slujba casatorei care este considerata de biserica ortodoxa ca una din cele sapte taine ale bisericii ortodoxe?!?
spre ce ne educam copii?!?
oare legea efemerului inseamana sa distrugem o familie...sa lipsim copii de acea dragoste familiara de care noi nu am fost lipsititi la vremea noastra...ca de,ai nostrii parinti au fost mai prosti si needucati sa divorteze unul de altiul cand li s-a pus pata...?!?
a-ti proteja familia inseamna a avea grija de ea inainte de a fi supusa destramarii..dupe,nu mai are nici o valoare...din pacate,cei ce sufera ,sunt totdeauna copii...si noi ne hazardam sa spunem ca am facut totul spre binele copiilor...sa nu vada certuri si batai...si..bla...bla..bla in familia noastra....
cam asa cum crede thor ca a rezolvat situatia la el...de parca acei copii aveau nevoie doar de banii lui...l-as intreba...ai avut parintii langa tine pana la 30 de ani?poate,nu...si asta ar explica situatia...cine dreaq sa-l mai educe?!?dar poate a avut...si ma intreb...de ce nu esti constient de ce lasi in urma?!?
stimabile...iti spun acum ceea ce stii...eu n-am parasit nici un copil ...ma intelegi,nu-i asa?adica,am greutate in ceea ce iti spun...ca nu iti convine,e problema ta...ai crezut ca te iert ca ai folosit un jargon de 2 bani?
pana la urma...important este daca baietii tai te vori ntelege si ierta...amice...
limbric? eiii...asta e limbricul pe care l-ai poreclit...
raspunde-i tot atat de serios pe cat ti-ai permis sa-l iei in ras...
sa-ti mai spun unde am gasit-o pe oficiala ta,FREYA? pe ce site?
dadea dupe barbati...ca sa nu par meshin...iti voi spune doar tie daca imi ceri in particular...


ninishka
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:00
asa...si?
au iesit stalkerii?
dor72_
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:19
Dor, nu te agita, lasa-i in plata lor. O domnisoara care se da barbata, sau se scarpina de-indoaselea.
Noli
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:26
245, ti se pare ca ma agit?
constat doar lipsa de caracter si de coloana vertebrala a unora....
nu au curajul sa isi asume escurile, si cauta sa isi dovedeasca astfel....sa se convinga ca sunt de o anume calitate
dor72_
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:30
"..Fetelor, sotiilor, doamnelor nu va mai inselati sotii care va iubesc din sufletul lor !..divortati onorabil si elegant.Consider ca este o dovada de bun simt, respect pt anii petrecuti impreuna si dovedeste civilizatie.."


he he..,incepator..
roby_cado
Postat pe 7 Octombrie 2011 00:03
350, am sa incerc sa-ti raspund la nedumeri intr-o ordine aleatorie, adica exact asa cum o sa-mi treaca prin sinapse, bineinteles, cu scuza de rigoare ca, ceea ce consider eu, nu e batut in cuie, asadar imuabil. fiecare om se naste cu un bagaj informativ, mostenit, la care mai putem adauga si unele predispozitii independente de ce ne-a dat mama (si tata, of course) prin ADN cand ne-a nascut.
sa nu uitam instinctul care poate ingenunchia vointa vazuta ca si control, asadar un mecanism de echilibrare.
deschidem ochii, primim educatie (fiecare dupa cum are norocul), suntem instruiti, mai mult sau mai putin in legatura cu lumea asta si ce-o alcatuieste, dar si dis/functionalitatile ei.
daca avem rabdare sa aflam, sa cunoastem, fara a lua de buna ce zice orice popa sau gura lumii, sloboda, ignoranta, aroganta, submediocra, rauvoitoare, inchizitoriala, daca ne punem probleme serioase si necesare, cum ar fi: `cine sunt, unde ma duc si de ce ma duc?`, `ce vreau, ce ma face sa ma simt bine (ce ma implineste), ce nazuinte am, ce ma intampina, ce ma face nefericit, ce imi produce durere etc?`, cu siguranta vom afla macar putintel despre noi. afland cine sunt, pot sti ce nevoi si trebuinte am, ce alegeri sa fac, la ce sa ma inham si la ce nu, pe ce drum sa apuc si alaturi de cine, care mi-e sensul in viata.
cand ne casatorim, avem senzatia ca o facem pt totdeauna si ce e facut, asa ramane. o data pt ca, nah, iubim si avem senzatia, din ignoranta, ca celalalt devine un bun al nostru si vrea-nu vrea trebuie sa fie la cheremul nostru. daca nu, sa fie sanatos, zarurile au fost aruncate. iar apoi pt ca esti privit cu ochi critic si alienant, gata sa puna mana si sa ridice piatra asupra-ti, daca `nu intri in randul lumii`, acceptand in locul unei casnicii `binecuvantate` de toate legile socio-dogmato-morale, o relatie neparafata de primarele, care este, si neincununata de pirostrii.

apoi, daca cei doi care alcatuiesc un cuplu nu au dorinte, asteptari, nazuinte, sperante comune, daca accepta unirea asta doar ca asa tre`, sa ai o famelie, buna, rea, fericita, nefericita, oricum o da Domnu`, numai sa nu te vorbeasca lumea si sa te sacrifici (ce marsavie sa arunci propria neputinta pe umerii propriului copil!) pt copii, atunci care e marea J_mecherie? care e schepsisul, ca io, una, nu-l pricep? de ce sa stau prinsa intr-o casnicie ori o relatie in care nu pot evolua, nu pot deveni, nu pot face un pas in sensul nevoilor si asteptarilor mele firesti, ca individ inefabil, dar si al unei societatii in care el vrea sa parcurga un drum cu sens, precum si al unei morale pe care el si-o doreste sanatoasa, neavand sub nicio forma de-a face cu ce-a zis popa? pana la urma relatia mea cu Dumnezeu nu priveste pe nimeni, nu e una neaparat mijlocita. de ce-ar fi? ma adresez lui Dumnezeu si incerc sa nu-l infurii in maniera mea de intelegere si credinta neindoielnica in esenta Sa.

in alta ordine de idei, de ce as fi fericita, care-i legea care spune a asta, ca io tre` sa mor de fericire, sa exult pana al adoratie, fiindca am langa mine un barbat care crede ca fericirea ori eu cel putin, ar trebui sa-i sarut picioarele, fiindca imi aduce bani, fiindca munceste? asta pot face si eu, atat timp cat vreau si aleg sa fac asta.
cate femei isi doresc un barbat care sa nu-si asume neaparat responsabilitati pt ele, care sa nu fie ales doar pt ca pozitia lui sociala le face sa se simta in siguranta in zilele ce vor urma? cate femei vor un barbat sau un barbat o femeie doar pt ceea ce reprezinta el/ea, ce e el/ea, cum e el/ea, cu metehnele si calitatile lui/ ei? iti spun io: nu multe/i. pt ca societatea si biserica ne-au educat sa punem orice unire, barbat-femeie, sub semnul scopului. sa fii om al patriei du dare de mana, oi multe si averi, sa faci copii (ca si cum nu pot sa-i fac decat daca m-a recunoscut popa drept nevasta a unuia sau primarele).

e l`ultimo: parintii divorteaza, parintii au sau nu mai au nimic de impartit, si nu copilul cu fiecare dintre cei doi. nu copilul divorteaza de mama sau tata, sau invers.
daca nu stim sa le spunem copiilor nostri ca nimic nu e obligatoriu sa dureze, fiindca omul e natura si se modifica, nici macar legatura dintre mama si tata, daca le spunem ca orice s-ar intampla, ei nu vor fi abandonati de niciunul dintre ei, daca stim sa le spunem ca nu exista retete pe lumea asta dupa care sa ne luam pt a evita, a eluda orice situatie nefercita si esec, atunci copiii nu ar mai fi atat de nefericiti si marcati de neputintele noastre in a gestiona o treaba de adulti si evolutia copilului insusi. una benefica si armonioasa.

pt ca, vrem, nu vrem, viata nu ne ofera garantii.

so I rest my case.

esme
Postat pe 7 Octombrie 2011 00:13
asa..,si ce ai cu 350?
a dat decat copy/paste..
roby_cado
Postat pe 7 Octombrie 2011 00:31
he he..,incepator..
dor72_
Postat pe 7 Octombrie 2011 01:57
De la: Eugenia69, la data 2011-10-06 13:57:18astazi se sarbatoreste ceva...legat de sex ?


da, s-a descoperit al treilea sex: ratza trihermafrodita de pe Garbo.
charmelen
Postat pe 7 Octombrie 2011 02:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dupa 20 de aflu si eu ca are un amant. 166 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
Cine e vinovat in toata povestea asta? 20 De la: Maria_22 3 Iulie 2016 11:33
masturbarea la barbati doare? 217 De la: kirry 16 Martie 2011 00:30
reactie normală sau nu 9 De la: garbo_430358 13 Februarie 2016 15:52
timida 13 De la: hermosa20 21 Iunie 2012 23:40
Setari Cookie-uri