casatorita, pot sa ma intalnesc cu un barbat,vaduv, mai tanar cu 8 ani?

BINE de 3x.....
Axl_22
Postat pe 2 Octombrie 2011 08:02
De la: ALISSA81ALINA, la data 2011-10-02 06:59:31
De la: ALISSA81ALINA, la data 2011-10-02 06:54:37
De la: stroeion, la data 2011-10-01 20:20:20TOT CE VREI SA FACI ESTE BINE, SI ACTIONEAZA LA PRIMUL IMPULS



Alinuta, tu ai vrut sa ne comunici ceva, nu-i asa? Si ai incercat.... si ai incercat.....
Si n-ai reusit. Saracuta de tn, ai incurcat comenzile.
Mai incearca puiule, hai curaj.
zack
Postat pe 2 Octombrie 2011 08:28
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-01 10:54:36826.....nu mai faceti pe lupii moralisti....tocmai voi care nu ati fost in stare sa ne lasati noua generatiei tinere un viitor stabil in tara care acum nu mai este nici macar a noastra.ce faceti voi concret pt viitorul acestei tari ...in afara de a va pierde vremea pe internet.sa nu uitati cat traiti examenul de titulatura 2011 al profesorilor....de ce ne cereti noua ce nici macar ei nu stiu?




Ohh, rata asta e incredibila. E peste tot frate,...... si cum le mai stie ea pe toate
Ratooo, datorita noua, macani tu liber aici. Iti spun doar asta pt ca e cel mai important lucru. Daca chiar vrei sa stii de ce tu, generatia lu peste, nu ai un viitor stabil, intraba-ti parintii, apoi ia si mai citeste. Ai idee macar, ce fel era inainte sa te nasti tu? Bineinteles ca nu stii.
Te-ai trezit cu de toate, crezi ca asa a fost mereu?
zack
Postat pe 2 Octombrie 2011 08:41
o experienya noua nu strica dar ce te faci daca iti va placea si ce parcurs va avea relayia...
Ami2702
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:36
Zack, e non-sens.
Aleha (recte rata asta de care pomenesti tu) nu este chiar atat de cruda. Ba chiar as spune ca este cam purie, asa, avand in vedere ca este doar o pensionara schizofrenica... bine, pe net poate sa se dea (nu ca nu s-ar fi dat) si de 18 ani, si virgina, si studenta cu bursa in america, si conducatoare de revista multiculturala, ba chiar, la creme du la creme, de departe personajul meu favorit, Iulius Cezar, cel cu nevasta vesnic gravida.

Chiar, Aleho, nu ti-a mai nascut nevasta?
anakin
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:03
garbo067332
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:27
Nu te mai cca tu pe tine att, c dac stau acum s-i analizez postrile sigur gsesc greeli. Dar hai s te vad pe tine tot poporul ct de mare profesor de romn eti tu. Aa ptr. cultura ta general, chiar nu am de s m agit : nici ptr. idioata aia de vrea s-i sparg casa ptr. un morcov mai tnr cu 8 ani, nici ptr. c nutiu s scriu, i nici ptr. "coreciile" primite din partea ta.
garbo208826
Postat pe 2 Octombrie 2011 15:42
"..,ncearc sa Gandesti! Ignora Mancarimea..."


roby_cado
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:14
Ma bucur pt.tine ca ai gasit pe cineva cu care sa te simti ok, nu regreta nimic, timpul trece, iti urez sa fii fericita asa cum consideri tu
mosu_mihaela
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:19
... le mint c le"iubesc", c le "apreciez", c le "preuiesc", etc., pn le fac s "presteze la greu", dar n realitate le desconsider i nu a da nici 2,50 bani pe ele. "

G 208826 ,nu ca as aprecia genul asta de barbat dar tare bine ai mai spus pentru cine are ochi/urechi de citit/auzit.
Ciresica
Postat pe 3 Octombrie 2011 02:02
inca o parasuta in peisajul mioritic, de parca ar fi fost putine.....
garbo040714
Postat pe 3 Octombrie 2011 08:25
offffff...preacuvioaso
eladaela
Postat pe 3 Octombrie 2011 08:34
nu merita sa iti strici casnicia..... mai bine ai purta cu sotul tau discutiile alea lungi pe care le ai cu vaduvul.... daca tot spui ca suntei o familie moderna.......
cameliaodette
Postat pe 3 Octombrie 2011 10:28
Asta cu "fa ce simti" e discutabila... Ca si simtitul asta, poate avea mai multe surse ;)
MissWrong
Postat pe 3 Octombrie 2011 10:44
camelia
oare ce n-ai inteles termenul de familie moderna pentru ea semnifica inselarea partenerului, nu purtatul discutiilor libere si pe orice fel de teme?
iar vaduvul e mai interesant ... poate afla de la el cum si-a pierdut sotia... si cine stie... ii da vreo idee cum sa scape de sot...
eh, se mai intampla si cand ajungi sa spui:
- unde-i mai bine ca acasa?
- peste tot!!!!!!
(oricum eu nu dau vina doar pe ea.... probabil ca nici sotul nu are timp de discutat ... si poate ca s-au terminat cuvintele intre ei ... iar ea resimte destul de greu acest aspect... si isi cauta consolarea in altcineva ... acum ca acel cineva e vaduv sau nu... c'est la vie)
alfheim
Postat pe 3 Octombrie 2011 10:50
hmmm...am sa incep prin a ma "revansa"....in fata d/nului eu geminy...comunicandu-i ca nu inteleg si NICI NU VREAU sa inteleg ce a vrut sa zica prin, citez: "ALTFEL de principii"...pacat ca nu esti la fel de PRINCIPIAL (IN ADEVARATUL SENS AL CUV.) pe cat esti de amuzant !!!
Si...apropo, decat o ceapa degerata care DOAR sa figureze ca "botz de aur"...mai bine LIPSA...
P.S...chiar sunt O DOAMNA!...transmite-i Manuelei ca poate sa mi se adreseze direct, NU MUSC !!! :)))
ammonisa
Postat pe 3 Octombrie 2011 18:13
De la: Manuele, la data 2011-10-01 10:35:58Imi vine sa rad cand vad cate de" morali" devenim cu totii... desi poate cu o ora, o zi, o saptamana inainte, tocmai am balosit profund inestetic sucindu-ne gatul (daca nu chiar si mintile) dupa cine stie cine "tocmai "a trecut razant pe langa noi. (nu musai pe strada). Pe de alta parte, a intreba pe cineva "oare ce sa fac?"... denota un soi de ceata interioara, care abia ea, face ca gestul de a-ti suci gatul si mintile sa devina unul profund imoral. Cand ne e drag cineva... apai "ne e drag si o luam razna cu tot sufletul si trupul deodata... fara nici o nevoie de confirmare exterioara".... Cand nu ne e tocmai drag, ci doar ne plictisim a naibii de tare pe acasa, atunci avem timp de meditatii de genul " Oare ce zice lumea despre.....".
Iar meu pentru doamna in cauza am urmatoarea opinie:
" Doamna.... reparati-va busola interioara!!! Nordul dumneavoastra va apartine! (s-ar putea sa nu coincida cu nordul vietii celor din jur). Viata nu e o lectie de orientare turistica... in care sa putem folosi busola baciului care isi paste oile pe varf de munte,. Harta interioara a fiecaruia e pur personala."

de cata deschidere/intelegere...dai dovada...la nivel teoretic...:))...dc. jumatatea ta ar merge in cautarea aventurii...tare mult as vrea sa-ti vad "textul"...:)))
ammonisa
Postat pe 3 Octombrie 2011 18:19
Merci garbo208826, mi-ai deschis ochii ! Era cat pe-aci sa,,sar gardul" , fin'ca barbatul meu nu m-a mai invrednicit cu dulcegarii, cu ,,frumoasa mea, desteapta mea , comoara mea" si te iubesc-uri dimineata , la pranz si seara/... Ca asta nou imi spune ce vreau sa aud , nu inseamna ca e adevarat ci , ca vrea neaparat sa ma treaca pe raboj... inca o data, multumesc ! Sper ca si naroada aia sa citeasca ca ai scris, i-o veni si ei mintea la cap...
ninishka
Postat pe 3 Octombrie 2011 18:19
he he..
roby_cado
Postat pe 3 Octombrie 2011 19:54
Ce pot sa te sfatuiesc ..doar sa iti lasi inima sa gandeasca pentru tine.. sa nu iti respingi o dorinta ..familia e familie ..dar o dragoste e ceva unic daca te simti atrasa de el mergi mai departe ori care ar fi urmarile ..sau fal pe barbatul tau sa intelaga ca nu mai merge asa ...si daca nu se schimba ....el are de pierdut viata merge inainte eu am divortat dupa 26 de ani de casatorie ....si am ajuns la concluzia ca nu se merita sa ne refuzam nici o placere atunci cand se poate ....nu traim 2 vieti in asta sa suferim ..ca in cealalta sa ne bucuram de tot si de toate ....copii cresc si noi ramanem singr in 2 asa ca fi fericita si implinita ..succes si multa fericire draga mea
garbo117636
Postat pe 3 Octombrie 2011 20:21
daaaaaa' matale cu cine te certai bre?
nu suntem chiar la nominalizarile de la oscar... dar oricum....
alfheim
Postat pe 3 Octombrie 2011 22:15
si_totusi
Postat pe 3 Octombrie 2011 22:28
Bai nene...
n-ati mai terminat cu topicul asta?... o fi eternul topic de actualitate, sau mi se pare mie?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Octombrie 2011 00:34
pot sa ma cert si eu? pot? pot? poooooooot?

cu cine? conteaza?



na, gata, m-am "racorit"
panty_C
Postat pe 4 Octombrie 2011 01:25
Asa este in viata, trebuie sa fii fericita si implinita, sa nu ranesti pe nimeni, sa te gandesti la ceilalti, la toate prostiile..... super comentarii nu a trebuit sa mai platesc orele la psiholog putin sunt cei care au stiu despre ce am vorbit
In final trebuie sa va spun ca am terminat ceea ce nici nu incepusem deoarece bietului om ii este teama; nu stie ce vrea cu adevarat in viata, nu-si cunoaste sentimentele , se gandeste parca ar avea un examen de dat. Totul a fost o joaca si o scoatere din 'monotonia' mea. Multumesc pentru sfaturi, aprecieri, jigniri etc .Doresc tuturor o viata usoara, simpla, fara provocari asa veti trai bine
TUDIMIH
Postat pe 4 Octombrie 2011 12:22
P.S.

EU STIU C-AI SA INSELI CHIAR MAINE..
DAR FIINDCA AZI MI TE DAI TOATA,
AM SA TE IERT-
E VECHI PACATUL
SI NU ESTI PRIMA VINOVATA!

SI-ASA, TACUTI-
CA DOUA UMBRE, TRANTITI PE MALDARUL DE FLORI-
SA-NCEPEM SLUJBA-N MIEZ DE NOAPTE
SI MAINE S-O SFARSIM IN ZORI!
TUDIMIH
Postat pe 4 Octombrie 2011 12:37
De la: tamaravasinc, la data 2011-10-01 16:50:00eu nu as schimba boul pe magar.......diferenta e doar la greutate!


daca te uiti cu atentie o sa vezi ca diferenta intre un bou si un magar nu e doar de greutate, ci si de lungime
charmelen
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:41
dar daca o fi constatat ca nu e nicio diferenta (de lungime)?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:54
pai macar prezenta vs absenta celor doua bilute ar trebui s-o constate, ca doar ele fac toata diferenta, vorba englezului.
charmelen
Postat pe 4 Octombrie 2011 18:03
DA ,UN DA HOTARAT.ITI SPUN SI DE CE .EU AM 50 DE ANI SI 30 DE ANI DE CASNICIE.O VIATA M-AM SACRIFICAT PENTRU FAMILIA MEA CA IN FINAL SA-MI PARA RAU.NU SUNT O AVENTURIERA,AM AVUT O RELATIE DE 4 ANI CU UN DR.PSIHOLOG ,PENTRU CA AVEA NEVOIE DE TRATAMENT ,DATORITA FAPTULUI CA DUCEAM O VIATA DE FAMILIE INGROZITOARE. RELATIA MEA CU EL A DUS LA FINAL PENTRU CA NU AM ACCEPTAT MAI BINE ZIS NU AM AVUT CURAJ SA DIVORTEZ SI S-O IAU DE LA CAPAT CU PERSOANA IUBITA.SI EL CU TOATE CA ERA DR.PSIHIATRU NU AVEA O CASNICIE FERICITA.ACUM REGRET DAR E TARZIU.ITI RECOMAND CU CALDURA INCEARCA. AM SI EU O FIICA ACUMA DE 29 DE ANI ,DAR COPII CAND CRESC MARI UITA DE PARINTI SI DE SACRIFICIILE FACUTE. IRONIA SOARTEI ESTE CA EA ACUMA ESTE PSIHOLOG STIE DE RELATIA PE CARE AM AVUT-O SI IMI ZICE DE CE NU AM DIVORTAT DACA NU AM FOST FERICITA.RASPUNSUL A FOST : NU AM DIVORTAT PENTRU TINE.EA MI-A ZIS :AI GRESIT MAMA. TRAGE CONCLUZIA TU. DECI FA-O. CU DRAG DOINA
garbo014405
Postat pe 4 Octombrie 2011 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AMANTA -SOTIE PARTEA A DOUA. 116 De la: vera06 23 Mai 2010 16:17
ma simt ca naiba:-( 28 De la: Luna_in_capricorn 29 Septembrie 2010 19:04
povestea unei tinere amante 133 De la: yanyacharberet 2 Noiembrie 2009 09:07
lege noua ? 22 De la: charmelen 17 Iulie 2011 22:00
Am nevoie de sfaturi 5 De la: quasaria 25 Iulie 2011 13:45
Setari Cookie-uri