casatorita, pot sa ma intalnesc cu un barbat,vaduv, mai tanar cu 8 ani?

Buna. Am 45 de ani, sunt casatorita, am o familie obisnuita, cu un copil, dar monotona.Acum ceva timp am intalnit un barbat care este vaduv cu un copil de 7 ani. Ne-am intalnit doar de doua ori si am discutat; ne simtim atrasi unul de celalalt, vorbim mult la telefon dar cred ca fiecaruia ii este teama sa mergem mai departe.el se gandeste ca nu vrea sa strice o familie iar eu nu stiu de ce ma simt atrasa de el si vreau totusi sa ne intalnim. Nu ma gandesc la familie, inca. As vrea sa stiu daca ar fi ceva rau daca ne-am intalni in continuare; voi ajunge sa-l iubesc si va fi greu? Nu stiu. Totusi mi-ar place o mica aventura....ce ziceti,,,,
TUDIMIH
Postat pe 27 Septembrie 2011 11:38
Vaaiii, da' cum sa strice o familie? Dimpotriva, o repara!
Go for it! Indiana Jones, adventures, chestii - trestii
Thor_again
Postat pe 27 Septembrie 2011 11:45
hmmm
nu!
zambila
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:24
hmm
da..
roby_cado
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:51
justifica
TUDIMIH
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:05
pai, ea nu poate....el da
zambila
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:39
da' chiar asa, de ce te-ai gandi tu la familie? familia e familie, ea sta la locul ei acolo, ca si cum pui traista in cui!
pana la urma doar omul nu te vrea de nevasta...!
e si el vaduv. o data s-a fript insurandu-se si-a ramas vaduv, amu ce-i drept asa a fost si contractul.... "pana cand moartea ...etc"!!!
sotul tau stie cu cine vorbesti tu mult la telefon? sau il minti de dragul alungarii monotoniei?
daca te intalnesti cu el in continuare nu cred ca-ti poate spune cineva daca e bine sau rau! amu, desigur, depinde de ce incerci tu sa exprimi prin intalnitul in continuare asta si mai depinde si de ce vrei tu de la viatza!
apoi nici n-ai definit pentru cine te intereseaza daca ar fi rau sa etc...
pt tine? pt el? pt familia ta...???
eh, e grele, mai bine te duci si fierbi un ou! e mai simplu!

p.s. - nu stiu de ce vrei tu s-ati justifice tzie cineva, ceva care tu vrei sa faci...?! poate dorea argument... dar justificare... e mai mult decat ilogic! justificarea este a ta pentru tine si pentru ce vrei sau nu vrei tu sa faci!
alfheim
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:52
alf, iti pierzi timpul daca tu crezi ca ea sesizeaza diferentele de nuanta

intrebarea-i inutila, nimeni nu are raspunsul pe care tu-l astepti si oricum faci ce vrei
zambila
Postat pe 27 Septembrie 2011 14:00
Pare a cere voie ....cuiva.......Asta pentru ca stie ca nu e bine ceea ce face.....
constance
Postat pe 27 Septembrie 2011 16:20
da' nu stiu de ce n-ar fi bine... n-are de un' sa stie dinainte...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Septembrie 2011 16:27
MULTUMESC PENTRU PARERI!
1.Odata ce postam niste intrebari pe acest forum nu inseamna ca cerem aprobarea cuiva sau vrem sa fim judecati pentru ceea ce am facut sau vom face in viitor.Este o simpla conversatie si vrem sa vedem si parera altora.Poate la un moment dat ne arata si alte experiente.
2. Nu cer voie nimanui pentru ceea ce voi dori sa fac.
3.Asa este.. nu stiu dinainte ce se poate intampla.
4.Pe sot nu il mint.Poate casnicia noastra este moderna si acceptam mici escapade. Nu am ajuns la un nivel in care sa ne implicam emotional f,tare.
5.De aceea ma gandeam cum ar fi sa ma indragosesc pe bune, din nou. Si daca noul meu prieten ar putea sa ma iubeasca si sa vrea sa fie cu mine.
Astea ar fi micile mele "framantari"
TUDIMIH
Postat pe 27 Septembrie 2011 16:42
pai de ce n-ai zis fata asa de la inceput...
ne lasi sa ne chinuim sufletele acilea ..
acum e clar..
famelie moderna care-varza-zica ...!!!

apropos ... pentru micile escapade .. dupa ce termini cu vaduvul vesel... mai primesti inscrieri ...? vreo lista de asteptare, ceva... se poate?
numai vaduvi sa fie? sau merge si divortzatzi, despartiti...etc?

sunt convins ca nu-mi mintzi pe sotz ...
apropos... omisiunea ce ziceai ca este?
sau nici nu omitzi sa-i spui ca vorbesti cu potentialul lui inlocuitor?
alfheim
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:02
nu e o intrebare.....cred ca se gandeste daca gaseste unul mai tanar.......ce va face ...ea statuta ala vanjos.....good...good....fericita...si acasa cum mai face fatza.....sau poate mai sti .....cred ca ii preda lectii sotului......si sa vezi casnicie fericita.....super fain...fugi repede........da ai grija ca tinerelul tau sa nu astepte de la tine experienta alea alea....ca cica gaina.....si morcovul tanar........bla bla bla ....pregateste/te zic si eu ...poate tu esti speranta tanarului iar tu crezi acelasi lucru despre el.......si sa nu ramai on surprize.....
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:08
Mi-au placut reactiile. Daca am spus ca suntem o familie moderna asta nu inseamna ca in fiecare seara ne impartasim experientele. Suntem deschisi in a vorbi despre provocarile vietii si nu consideram ca daca unul greseste a doua zi ne intalnim la tribunal. Vorbim. Dar stiti viata e scurta si te gandesti ca prea esti un robotel in viata de zi cu zi. Poate esti o femeie care isi doreste sa fie iubita si nu neaparat sa fi judecata si condamnata ca ai o aventura (doua ) o data in viata.
PS Cand vin in Giurgiu (am rude acolo) cine stie.....
TUDIMIH
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:17
stii care e culmea ... ca si eu am rude in ploiesti si in targoviste ...
poate suntem chiar rude ...
oricum nu la mine ma refeream, cand am zis de lista dar imi place cum gandesti!
alfheim
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:25
Multumesc!
TUDIMIH
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:28
Alf ........te-ai scos
jeanette40
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:31
tudy../..la Paris cand vi?....ne vedem la tour...bem o cafelutza ....
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:32
hm.. lauda.ma gura
cricat
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:38
La Paris vreau sa merg anul viitor.
TUDIMIH
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:39
mac-mac ... iar esti in perioada aia de ratzoi pe lac?
alfheim
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:39
alf .. apropo .. si eu am rude la Ploiesti
cricat
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:47
http://youtu.be/HeEqCiRailw
jeanette40
Postat pe 27 Septembrie 2011 18:16
invidiosilor!!!mai vb tudy....nu vezi ce de invidiosi p/acilea ...mais oui...mais oui.......
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Septembrie 2011 18:19
Poti , din punctul meu de vedere. Ramane de vazut cum te descurci cu familia
SAL
Postat pe 27 Septembrie 2011 18:41
Insallah, de ge bruzg doada lumea are ruda la Bloejdi, bre?
achmed
Postat pe 27 Septembrie 2011 19:10
nu ghiar doada lumea....
Axl_22
Postat pe 27 Septembrie 2011 19:16
Aja ezde, Achmed nu aveam.
achmed
Postat pe 27 Septembrie 2011 19:21
mna...nici io....
Axl_22
Postat pe 27 Septembrie 2011 19:25
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-27 17:32:36tudy../..la Paris cand vi?....ne vedem la tour...bem o cafelutza ....


awaaaayyy... taman la Paris....
si drumul cine ti-l plateste?!:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 27 Septembrie 2011 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oara daca un barbart isi iubeste cu adevarat sotia....mai poate insela???? 136 De la: tutankhamon 14 Octombrie 2009 13:03
inselat 20 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
Promiscuitatea - efect secundar al libertatii... 51 De la: snowflake 17 August 2009 12:32
simt ca am devenit un monstru 14 De la: luptatoareacurajoasa 15 Aprilie 2010 20:14
nu-l mai suport, cu ce sa-l otravesc 245 De la: raluca12 18 Septembrie 2018 19:49
Setari Cookie-uri