cum sa-l fac sa ma ierte?

Fetelor, va rog sa-mi dati si mie un sfat.
Mi-am inselat prietenul desi il iubeam f. mult.Intr-un acces de sinceritate i-am spus si m-a parasit. Abia atunci mi-am dat seama ce proasta am fost.
Puteti sa-mi spuneti orice: ca eram usuratica, fraiera, imatura, dar nu ca nu-l iubeam. L-am inselat si pe cel dinainte pt ca nu-l iubeam si inselatul a devenit pt mine ceva la fel de firesc ca fidelitatea pt altii. Se spune ca femeile se implica cand inseala. Eu inselam ca barbatii, doar ma distram. Nici macar nu aveam motive. Nu cu o persoana anume, ci cand aveam ocazia.
M-am schimbat radical, in sensul ca nu mai suportam nici sa ma atinga altul.
Dupa multe insistente si mesaje mai lacrimogene ca-n telenovele ne-am impacat.Dar el imi face faze si cand ii atrag atentia imi spune: Tu m-ai inselat! Adica sa zic mersi ca nu m-a lasat de tot.
Ce pot sa fac sa ma ierte? Stie ca-l iubesc la nebunie.
cora_petronela
Postat pe 12 Martie 2009 22:22
conform dictonului " ce naste din soarece tot de pisica-i halit", cam cat crezi ca rezisti fara sa degusti din ciucurelu' altui barbat!?
estimativ!!
geo32
Postat pe 12 Martie 2009 22:42
Cora,darga mea,sinceritatea ta e debordanta!
Pt cum sa-l faci sa te ierte...nu prea stiu ce sfat sa-ti dau,in schimb ,te sfatuiesc astfel de marturisiri sa le spui doar la spovedanie! Sa nu intelegi gresit,nu vreau sa fiu ironica(desi ai merita,crede-ma )
Sper ca te-ai schimbat cu adevarat si ca iti pare rau, nu pt ca te-a parasit ,ci pt ca l-ai facut sa sufere si mai ales pt comportamentul tau.
rica_mld
Postat pe 13 Martie 2009 20:53
Renunta la nebunie, gaseste-l pe urmatorul si nu-l mai insela.
Ioana007
Postat pe 16 Martie 2009 17:07
Esti o obsedata, sau vrei sa iesi din criza, tot pe buzunarele noastre?
Ioana007
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:54

persidadamian
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:57
draga mea sa stii ca ce ai facut tu e de neiertat eu nu as ierta sa ceva nu stiu cum a facut el de te-a iertat sincer,cred ca are si el pe alta dar tu nu stii.E foate greu pentru un barbat sa ierte asta,un barbat are orgoliu mai puternic decat o femeie,si ma rog daca lai inselat odata eu zic ca o sa se mai intample.Sfatul meu este daca il iubesti sa il lasi in pace ,sa nu il mai faci sa sufere ca oricum o sa faci asta din nou
florinradu80
Postat pe 9 Aprilie 2009 19:20
Pai tocmai ca n-a iertat-o. Acum o pedepseste de fapt.
Micass
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:11
De la: cora_petronela, la data 2009-03-12 22:22:14Fetelor, va rog sa-mi dati si mie un sfat.
Mi-am inselat prietenul desi il iubeam f. mult.Intr-un acces de sinceritate i-am spus si m-a parasit. Abia atunci mi-am dat seama ce proasta am fost.
Puteti sa-mi spuneti orice: ca eram usuratica, fraiera, imatura, dar nu ca nu-l iubeam. L-am inselat si pe cel dinainte pt ca nu-l iubeam si inselatul a devenit pt mine ceva la fel de firesc ca fidelitatea pt altii. Se spune ca femeile se implica cand inseala. Eu inselam ca barbatii, doar ma distram. Nici macar nu aveam motive. Nu cu o persoana anume, ci cand aveam ocazia.
M-am schimbat radical, in sensul ca nu mai suportam nici sa ma atinga altul.
Dupa multe insistente si mesaje mai lacrimogene ca-n telenovele ne-am impacat.Dar el imi face faze si cand ii atrag atentia imi spune: Tu m-ai inselat! Adica sa zic mersi ca nu m-a lasat de tot.
Ce pot sa fac sa ma ierte? Stie ca-l iubesc la nebunie.


Dupa orice fapta urmeaza si o rasplata. Acum tragi consecintele faptei savarsite. Nu te poti astepta ca el sa-ti spuna "lasa ca a trecut" dupa cateva zile. Astea sunt cicatrici adanci in suflet si din pacate nu exista tratament medicamentos.
Mai Cora, cum poti sa spui ca il iubesti enorm cand tu i-ai facut ce i-ai facut?
Spune si tu, ca ti la el ca-ti pasa foarte mult de el, nu ca il iubesti.
Eu stiu ca atunci cand iubesti pe cineva nu ii faci rau. Ca se intampla sa ranesti persoana pe care o iubesti din greseala da se mai intampla.
Dar nu-mi spune tu mie, ca atunci cand l-ai inselat nu te-ai gandit cat de mult il poate rani chestia asta.
Si ai spus ca sinceritatea te-a impis sa-i spui adevarul.
Iubita mea, daca il iubeai asa cum pretinzi ca-l iubesti nu il inselai.
Asa ca spune si tu ca-ti pasa foarte mult de el sau ca tii mult la el. Nu ca il iubesti, asta nu e iubire.
Si daca vrei sa reglezi relatia nu-i cere tot lui sa-ti arate ca-i pasa de tine.
Asa ca el, nu va avea certitudinea ca tu nu il vei mai insela, iar tu nu ai certitudinea ca el nu te va parasi ca si cum nici nu ai fi existat in viata lui. In relatii nu exista certificat de garantie.
Vorbeste cu el, toata lumea mai poate aluneca e adevarat.
Succes in relatia ta.
persidadamian
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:29
Nu stiu ce sa inteleg prin faptul ca iti face faze. Daca 'fazele' reprezinta faptul ca si el te inseala, atunci nu prea cred k o veti scoate la capat frumos. Daca 'faze' inseamna ca te mai ironozeaza, te cicaleste, nu se mai comporta la fel de minunat ca inainte sau iti face mici suparari...atunci indura-le cu stoicism si ciocul mic. Asa se mai razbuna si omul putin pentru suferinta indurata si totodata iti probeaza si iubirea, dorinta de a ramane cu el si rabdarea-maturitatea ta, ca sa stie omul daca iti mai poate acorda macar partial incredere. Daca vrei sa ramai intradevar cu el acceptai fazele si comporta-te mai bine si mai afectuos cu el ca inainte de a afla ca l-ai inselat.Nu ai cum sa te astepti ca lucrurile sa fie reluate de unde au fost lasate-tu trebuie sa compensezi pt cele facute. Stiu ca tu consideri ca ai fost o 'proasta' fiindca i-ai spus, dar poate asta e partial si motivul pt care s-a reintors la tine;daca afla singur, nu stiu daca iti mai dadea o sansa.
Inainte de toate ar fi bine sa fii sincera cu tine si sa iti analizezi acea tendinta catre 'distractie', de unde vine si ce iti doresti tu de fapt.
annya_852004
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:56
Esti sigura ca esti maritata?
Ioana007
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:03
Eu iti spun sincer ca odata ce ai comis o in halul asta, nu mai e cale de intoarcere! O femeie poate sa ierte un barbat care a inselat o, dar invers n am prea auzit! Si daca totusi s a intamplat asta, atunci relatia nu a mai durat mult! Poti spune ca e o ruptura definitiva! Stiu ca ai vrea sa fie ca inainte, ai vrea probabil sa te sarute pe frunte si sa te mangaie pe crestetul capului...draga mea... trezeste te du te fa un dus rece, lasa baiatu' sa plece sa faca ce vrea el dar tu vezi ti de viata ta mai departe fara el! Treaba cu schimbarea si iubirea e relativa in ce te priveste... e mai greu daca ai acest "obicei" in sange! Deci nu o sa mai mearga, nu asa cum vrei tu, iti faci iluzii degeaba! Ai gresit, accepta si consecintele! data viitoare daca chiar nu te poti abtine, macar taci din gura!
pisi08
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:50
hai mai, pisi...ca tanti initiatoarea e plecat de mult...ultima data a intrat acu 31 de zile

alta tzeapa...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:17
Partea trista este ca a si iesit...Cu teapa cu tot.Si stii cat costa teapa? O gradina de bani.
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:56
mda.. chiar ca singura mea grija era sa ma uit la contul ei sa vad de cand n a mai intrat..
pisi08
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:35
Daca se uita la contul ei barbate-sau, poate ca nu mai pleca.
Ioana007
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:30
Eu zic sa iti repari greseala cu altul ca u ai o problema ,trebuie sa fii cu altcineva si daca nu il inseli te-ai vindecat.Cu el nu pentru ca nu te iarta ,eu sunt barbat si stiu....nu as putea ierta niciodata asa ceva oricine ar fi femeia si oricat de mult as iubi-o
florinradu80
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:02
Decat sa repare greseala, mai bine repara gardul.
Ioana007
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:07
hm...cum sa faci sa te obisnuiesti cu datu' lui in stamba...ca de iertat, poate a facut-o, dar avand in vedere orgoliu' imens ce-l duce pe umeri...iti vor trebui nervi de otel...sa-i suporti sacaielile si nu numai...incearca sa arati ca iubesti...de la urmatoru'...asta-i caz deja inchis, cred.
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 17:28
Fata mea, mai lasa si tu vechiturile de topicuri in pace. Ce tot le dezgropi? Te plicti?
Micass
Postat pe 12 Iunie 2009 17:56
din moment ce te bagi in aceeasi barca, fara sa fii invitat...cred ca tu te plicti mai rau...by the way...ce-i ala plicti, gagica?...
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 17:59
ba pardon...mie chiar mi s-a facut dor de rodicuta...ce-o mai fii facut ea cu unghiutele alea ?
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 17:59
De la: mia79x, la data 2009-06-12 17:59:47din moment ce te bagi in aceeasi barca, fara sa fii invitat...cred ca tu te plicti mai rau...by the way...ce-i ala plicti, gagica?...

Incercam sa vorbesc pe intelesul tau, dar vad ca te-ai besicat. Nu mai esti intr-o dispozitie buna sa pupi pe toata lumea? Fataaa. MIe mi-e doar somn si lene.
Micass
Postat pe 12 Iunie 2009 18:03
pe tine nu-mi amintesc sa te fi pupat...asa ca mai usor cu toata lumea, fataaaaaa...daca tot ne trezim la vecinu-n casa...so, sleep well, fataaa...god...sunt niste specii pe aici, ceva de speriat...cand prind curaj se arunca...in ciorba oparita...mai usor, fataaa...de ce nu se pot posta si beepuri pe aici...ca unii tare ar mai merita, parol pe ochii mei frumosi
si nu-mi vorbi tu de intelesu' meu ca...e carti multe pana acolo,fata...ciunga-n gura mai lipseste, fataaaa...
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 18:19
Hai nu fi supi acuma si tu.
Micass
Postat pe 12 Iunie 2009 21:20
Doamne, ce limbaj.Realizati ca poate servi ca motiv de divort, pentru ca nu va mai intelegeti cu proprii vostri barbati?
Ioana007
Postat pe 13 Iunie 2009 20:19
Si de unde ai tras tu concluzia asta?
Micass
Postat pe 14 Iunie 2009 22:50
Cred ca trebuie sa-l lasi definitiv! Pt ca asa o sa fie mereu ! Mai bine altul ,suferi acum si gata !Viata merge inainte!Din greseli invatam toata viata .
garbo008568
Postat pe 15 Iunie 2009 15:28
hallo !!!

tanti asta a aruncat chifteaua si s-a dus in neagra vesnicie...

va stresati deshtele degeaba
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 16:33
Spune-i direct ce simti.
ClaudiaLungu
Postat pe 28 Iunie 2009 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa trec peste durere? 92 De la: garbo071563 22 Ianuarie 2010 13:14
Ce parere aveti despre barbatul ideal? 81 De la: nuti_vio 28 Mai 2010 16:05
Relatie intortochiata 48 De la: garbo331107 6 Iulie 2014 18:20
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
VIOLENTA NASTE VIOLENTA ! 4 De la: tutankhamon 11 Noiembrie 2009 01:31
Setari Cookie-uri