acum o vrea pe prietena mea...

buna as vrea sa va povestesc si eu ceva ..Pana ieri :( am fost cu un baiat lucrurile mergeau bine pana la un moment dat cand relatia noastra a inceput sa se destrame cate putin ,vedeam acest lucru dar ma simteam complet neputincioasa vroiam sa cred ca nu e asa! asta pana aseara cand mi-a spus ca e mai bine sa ne despartim si sa ramanem prieteni foarte buni ...eu l-am intrebat motivele iar el mi-a replicat banal cand am adus-o in discutie pe prietena mea el mi-a zis ca o place si ar fi posibil sa fie cu ea ! atunci a cazut cerul pe mine ce ma sfatuiti sa fac ??
erika11
Postat pe 1 Mai 2010 09:23
sa stai linistita si sa il lasi sa aleaga ! nu te ingrijora tu pt asta....desi libertatea alegerii ne apartine...asta nu ne face mai bogati si mai impliniti! in nici un caz daca alegem gresit
bafta si lasa gandurile
fleurdelis
Postat pe 1 Mai 2010 09:26
ce sa mai faci daca nu te mai vrea?il lasi sa plece.
dar ,sunt curioasa,prietena ta il vrea?
erika1
Postat pe 1 Mai 2010 09:30
asta-i viata !! poti pierde chiar daca esti cel mai bun ....treci peste
jeanette40
Postat pe 1 Mai 2010 09:30
eu zic k dc pierzi...n'ai prea avut nimic....
fleurdelis
Postat pe 1 Mai 2010 09:35
cati ani ai fetita??
bluelight
Postat pe 1 Mai 2010 09:38
Eu nici nu stiu ce mai e de facut. De unde nu-i nici Dumnezeu nu cere. Tu trebuie sa ai incredere in tine si sa stii ca nu tu ai o problema ci el.
Doara
Postat pe 1 Mai 2010 11:14
data viitoare ai sa stii sa-ti alegi mai bine prietenii!!
narcysa
Postat pe 8 Mai 2010 06:11
In acest caz resemnarea e cea mai buna varianta.Viata merge inainte cu bune si cu rele. Oricum, intamplarea ta e naspa rau de tot. Ia cu miere sa-ti treaca amaraciunea.
Anilus
Postat pe 9 Mai 2010 07:26
pai in primul rand cum a scris si erika1 tb sa afli daca prietena ta ar face asa ceva sa fie cu el!aici vei vedea daca chiar ti-e prietena.
Normal asta n-o sa schimbe situatia ta dar vei stii daca dupa aceasta despartire poti vedea in ea un sprijin,dar daca ea vrea asa ceva nu ai de ca sa-ti para rau ai scapat de 2 fiinte fara siflet si stii se mai intoarce roata ti-o spun din proprie experienta.....
Daca asa vor sta lucrurile treci peste ...e greu dar nu te merita nici unul dintre ei tu nu ai nicio vina.
Asa ca fatoooo curaj totul va fi ok nu te lasa
tRUSTME
Postat pe 18 Iunie 2010 18:15
De la: erika11, la data 2010-05-01 09:23:14buna as vrea sa va povestesc si eu ceva ..Pana ieri :( am fost cu un baiat lucrurile mergeau bine pana la un moment dat cand relatia noastra a inceput sa se destrame cate putin ,vedeam acest lucru dar ma simteam complet neputincioasa vroiam sa cred ca nu e asa! asta pana aseara cand mi-a spus ca e mai bine sa ne despartim si sa ramanem prieteni foarte buni ...eu l-am intrebat motivele iar el mi-a replicat banal cand am adus-o in discutie pe prietena mea el mi-a zis ca o place si ar fi posibil sa fie cu ea ! atunci a cazut cerul pe mine ce ma sfatuiti sa fac ??


In opinia mea nu ar trebui sa faci nimic! Nici macar nu ai ce regreta, nu te arata ranita, dimpotriva...fa-l sa creada ca la o despartire te gandeai si tu, deoarece in ultima vreme relatia voastra nu mai era asa cum ti-o doreai!
Iar "prietenei" tale spune-i..."eu stiu ce am pierdut, dar tu habar nu ai ce ai castigat"!
Morena29
Postat pe 19 Iunie 2010 12:08
De la: tRUSTME, la data 2010-06-18 18:15:28pai in primul rand cum a scris si erika1 tb sa afli daca prietena ta ar face asa ceva sa fie cu el!aici vei vedea daca chiar ti-e prietena.
Normal asta n-o sa schimbe situatia ta dar vei stii daca dupa aceasta despartire poti vedea in ea un sprijin,dar daca ea vrea asa ceva nu ai de ca sa-ti para rau ai scapat de 2 fiinte fara siflet si stii se mai intoarce roata ti-o spun din proprie experienta.....
Daca asa vor sta lucrurile treci peste ...e greu dar nu te merita nici unul dintre ei tu nu ai nicio vina.
Asa ca fatoooo curaj totul va fi ok nu te lasa
bun raspuns..bravo
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Iunie 2010 12:21
mai pana la urma l-o vrut??
fleurdelis
Postat pe 19 Iunie 2010 20:26
prietena ta???
fleurdelis
Postat pe 19 Iunie 2010 20:31
In toata povestea asta , care desi e dureroasa, nu cred ca are cineva vreo vina. Oamenii se impaca si se despart. E ceva firesc. La fel de firesc cum e si sa te indragostesti. Mie mi se pare ca baiatul a luat o decizie destul de matura. Daca s-a indragostit de prietena ta, a facut foarte bine ca ti-a spus....din timp chiar. Gandeste-te ca ai fi putut fi in locul lui....nu ai fi facut acelasi lucru? Cand se intampla sa te indragostesti, te indragostesti si e mai bine sa-i oferi persoanei cu care esti implicat deja intr-o relatia libertatea, posibilitatea de a intalni alti oameni.
Vei trece peste, chiar daca doare.
Rha
Postat pe 29 Iunie 2010 16:54
Cel putin a fost corect si ti-a zis, nu ai auzit din alta parte sau lai vazut cu ia , gindestete cit te-ar fi durut atunci. Nu fi suparata bucurate de viata esti tinara si vai gasi sigur un baiat sa te iubeasca
garbo134266
Postat pe 30 Iunie 2010 18:14
scuze ca am raspuns asa de tarziu dar da pana l-a urma l-a vrut ...
am discutat cu ea dar... fara rost nu a meritat prietenia mea ..au fost impreona cam o saptamana si dupa s-au despartit ca mai apoi sa vrea sa ne impacam fapt ce m-a socat si m-a scarbit in acelasi timp



va multumesc tuturor pentru sfaturi


erika11
Postat pe 18 August 2010 23:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat dureaza o relatie in afara casatoriei ? 139 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
IUBIREA BAT-O VINA!!!- 162 De la: garbo071325 3 Iulie 2010 17:47
de ce ma inselat? 96 De la: melania33 21 Mai 2011 21:10
il iubesc,desi el este bagabond.. 22 De la: Rha 29 Iunie 2010 17:13
Iubirea ca o marfa ! La mezat ! 45 De la: dor72_ 12 Mai 2012 11:25
Setari Cookie-uri