ce ziceti de asta ?

Buna !

Am un frate de 54 ani cu un copil (20 ani -fata studenta) care a intalnit pe net o femeie de 44 ani tot cu un copil(26 ani baiat-angajat). Ambii divortati.
DE 4 ani au o relatie,eu o consider neserioasa din partea ei, si incerc sa i spun ca femeia nu este de calitate si serioasa si as vrea sa va spupun si voua povestea sa va dati o parere.

Dupa ce cei doi s au cunoscut, tipa a zis ca fratele meu este barbatul cel visat,i a spus ca vrea sa se marite cu el, ca vrea sa imbatraneasca alaturi de el, i a povestit vezi doamne "transparenta si sincera "viata ei, si a povestit de relatiile ei , tot cu barbati in "varsta si intelectuali"considerati niste "maimutoi"neseriosi. (de fapt a ascuns multe s a dovedit apoi)

A spus ca isi va inchide conturile de pe net,ca l iubeste, ca il considera la fel de imp ca fiul ei
in viata sa.

Femeia locuieste cu fiul intr un ap in chirie, dar fiul are masina bmw, motor, si traiesc ok din salarii normale.
Fratele meu, traieste cu mama de 84 ani si fiica lui, si convin ca dupa ce se stinge mama sa se mute impreuna sub acelasi acoperis( mama noastar fiind f afectata de div lui cit si fiica sa)

In acesti ani fratele meu, a fost om cu ea si indirect si cu fiul ei , a jutat o , ia cumparat diverse prin casa, i a fost alaturi la boala,la divese necazuri, a impins o sa faca o facultate etc


SI acum va cer sa mi spuneti parerea despre ce a facut ea in relatia cu fratele meu , o femeie :


- care avand un partener de cuplu(fratele meu) , culcandu se cu el, flirteaza pe un site si pe mail cu un fost iubit (gasit tot pe net), culmea denigrat vezi doamne in fata lui fratele meu la mometul cind i a povestit depre relatia avuta cu acela

-care saluta un alt fost iubit al ei cu care s a culcat ,( gasit tot pe net), denigrat si el in fata lui fratele meu, (nu sa zicem fostul sot cu care era normal sa se salute intalnindu se ) fiind de mana cu fratele meu cu care se culca in prezent

- care parinte fiind si ea ( f devotata fiului ei ), spune fratelui meu ( parinte si el ) ca sa pleci cu fita ai bani de concediu si sa pleci cu mine nu

-cea care in mod parsiv declara fratelui meu ca are o singura adresa de mail, dar foloseste o alta adresa de mail ascunsa lui , cu acei fosti iubiti inca vreo 2 ani si cu niste barbati din strainatate cunoscuti in trecut

- care spune fratelui meu ca si a inchis conturile de pe site uri de "socializare ', dar deschide altele pe ascuns, culema intr unul postand ca logo un citata de dragoste

- care povesteste pe net unor barbati anonimi ce face cu fratele meu in relatie

-cea care cere fratelui meu sa nu raspunda provocarilor unui barbat cu caruia ea s-a doar s a conversat in trecut pe net despre relatia cu fratele meu (de fapt si despre celelalte relatii ale ei, inclusiv trimitand poze cu respectivii !!!!!!!!), si spune ca nu a interesat o acel tip, dar peste 1 an incepe flirt cu acel barbat pe tel

-cea care implora pe fratele meu care o prinde mintind grav, sa i se re-acorde incredere si jura in biserica ca nu va minti si nu va ascunde nimic ,implora iertare si inca o sansa , dar minte si ascunde in continuare fel de fel

- cea care a furat ( a luat fara sa spuna, ba chiar a mintit ca au disparut respectivele chestii) din ce fratele meu luase pt ambii si da altora

-cea care spunand fratelui meu ca vrea o relatie unita in care fiecare sa stie de celalalt , dispare citeva zile neanuntand nimic ca sa faca un deziderat fiului ei

-cea care pt bani , pt un extra job cu 4.5 lei/ora neglijeaza relatia total (mentionez ca ea avand jobul de baza cu un program de 12/24 , practic nu se mai intalneau decind in we si nici atunci uneori datorita acelui program de 12/24 ) . MOTIVUL : 'CE IMI DAI TU BANI"?

-cea care spune fratelui meu cind acesta devine somer , lasa iubitule ca trecem noi impreuna si peste necazul asta si peste 3 zile considera sa plece sa se relaxeze in provincie cu fiul pt ca fratele meu nu a mai avut bani sa plece in concediu cu ea . Oricum material fratele meu nu a apelat niciodata cu nimic descurcandu se.

-cea care cu toate ca declara iubire lui frate miu , nu i pasa si e nesimitita fata de problemele lui si ale fam lui in multe situatii, e dezinteresata , uita, pune pe prim plan extra job sau chefurile fiului ei

-cea care ascunde si ii e rusine de lume, sa spuna ca fratele meu a ajuns somer, dar se lauda cu faptul ca acesta de ani ii cumpara diverse si de faptul ca el de ani plateste peste tot pe unde merg impreuna



- cea care spune partenerului ei , adica lui frate miu, ca tatal ei ii trimite tuica, cind de fapt tatal ei se dovedeste ca habar nu are de existenta lui si de relatie chiar ea ascunzand asta cu buna stiinta in complicitate cu fiul ei (parintii ei sunt de la tara)


-spune fratelui meu considerand ca este intr o "relatie serioasa de imbatranire" asa cum zice ca o considera ea : "ce mare lucru mi ai dat tu, mah" ?

- se laida unei vecine care are si ea o relatie cu un barbat care o plimba peste tot prin tara, ca si ea a fost cu fratele meu la ....ISTANBUL,cind de fapt ei nu au fost nicaieri, el fiind somer

1.Ce parere aveti despre aceasta femeie?
2. Cum o categorisiti?
3. Ce fel de relatie este pt ea ?
4. MERITA ca fratele meu sa continuie aceasta relatie?

Astept parerile voaste si va multumesc.

garbo_5723
Postat pe 20 Iulie 2012 10:56
get a life!
ufishor
Postat pe 20 Iulie 2012 11:04
...si nu mai posta acelasi subiect de 7 ori.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2012 11:12
bine ca ati inteles voi doua despre ce evorba si ce vrea femeia asta de la noi... !!! treaba pare incurcata rau, nu stiu ce interes are 723 sa hotareasca ptr. fratele ei si, mai ales... cum putem noi sa ne dam cu parerea doar dupa cateva fraze si analize, facute si scrise de ea... ?


next !
barboneli
Postat pe 20 Iulie 2012 11:49
Pai fratele tau cum de nu o priveste cu ochii deschisi?
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Iulie 2012 20:20
Zic sa-ti schimbi meseria de ..sora de frate in cea de ..detectiv!! ce te amesteci?Stii tu ce-i place fratelui tau la ea?? Ii dai tu...ce-i da ea? Vezi-ti femeie de viata ta..si lasa-i in pace...cred ca ti-e teama ca ..luand-o de sotie...nu mai ai tu parte de ..averea parinteasca... Cauti pricina sa-i desparti,cauti motive s-o denigrezi in fata fratelui si chiar a noastra...vezi numai clone ..si iubiti...
La 54 de ani ai fratelui tau..ce vroiai ?O fatuca prostuta?NU!!Vroiai sa-l vezi singur ,trist si ..deja mort-intrai tu in avere!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Iulie 2012 21:01
...O fi legat la ochi?...sau fratele fiind indragostit numai de EA are ochi doar pentru EA?!...naspa rau de tot...oricum sora nu-i vrea raul dar nici cu sora nu va trai, el e constient de asta!...asa ca alegerea ii apartine fratelui!...poti sa te pui luntre si punte ca el alege pe cine doreste...fiecare cu gusturile sale...E bine ca in astfel de situatii, rudele sa nu se amestece...asa ca...urma alege turma!
caleidoscop
Postat pe 23 Iulie 2012 21:03
nu crezi ca fratele tau e destul de matur sa considere ce ii e bine si ce nu? de ce trebuie sa-ti faci tu griji din moment ce de 4 ani el nu observa ce observi tu? lasa-l sa si traiasca viata, iar tu traieste-ti-o pe a ta. e foarte simplu!
ladyd09
Postat pe 26 Iulie 2012 04:03
al 2 lea topic pe acelasi subiect?? de ce?? ai probleme sau cum?
MARILENA_25
Postat pe 28 Iulie 2012 08:38
Nu cred ca are mare importanta cum e femeia aceia (iubita fratelui tau). Daca e depravata, care-i problema ta? Atata timp cat fratelui tau ii place, nu cred ca ar trebuii sa te bagi. Fratele tau e matur, poate gandi singur, inteleg ca vrei sa-l ajuti, dar daca el accepta sa fie mintit, ii fix problema lui, nu a ta!
Amor_Aeternus
Postat pe 28 Iulie 2012 16:39
Io zic ca daca nu avem cum sa ne alegem parintii, fratii si surorile, care uneori pot fi un real "pain in the ass" , e bine ca macar ne putem alege prietenii si pe cei cu care vrem sa ne impartim viata.
charmelen
Postat pe 9 August 2012 16:55
Dupa mine nu este chiar simplu....Este adevarat ca fiecare face ce vrea cu viata lui ,dar daca-ti iubesti fratele nu poti fi indiferenta!!!!!
E clar ca aceasta femeie nu este o femeie alaturi de care sa-si intemeieze o familie.Iubeste aventura.Dar daca lui ii place?????Doar ca te doare deoarece isi bate joc de el! E clar.....
garbo105616
Postat pe 10 August 2012 20:38
Nu putem sa cunoastem pe cineva prin cateva info pe care le dai si nici nu ar trebui sa ne dam atotstiutori asupra cuiva,pentru ca fiecare dintre noi avem mai multe sau mai putine calitati si defecte,NIMENI nu este PERFECT !

Tu nu ar trebui sa intervii in viata fratelui tau,cu mici exceptii sa il sprijini in alegerile pe care le face pentru ca viata este a lui !

ps fiecare dintre noi dorim numai ceea ce este bun pentru familie si uitam "sa apreciem" corect cat de potrivit este noua intrusa/intrus in familie,altfel spus daca tie nu iti place atunci sigur nu ar trebui sa ii placa si fratelui tau nu?

garbo168173
Postat pe 19 August 2012 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tradare orala neinfatuata !!! 59 De la: dor72 23 Mai 2011 23:08
Am nevoie de sfaturi 5 De la: quasaria 25 Iulie 2011 13:45
Cine e vinovat in toata povestea asta? 20 De la: Maria_22 3 Iulie 2016 11:33
va rog dac poate cineva sa ma ajute cu un sfat 172 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
sfat 80 De la: sora_ilsi 7 Februarie 2011 00:23
Setari Cookie-uri