To spy or not to spy?

Buna ziua tuturor,

Va prezint dilema mea,in speranta ca cineva imi va fi de ajutor.
Sunt casatorita de 3 ani, ne stim de 5. Pana acum 1 an toate bune si frumoase...
Dar... de ceva vreme il suspectez de infidelitate, ca femeie intuiesti, nu stiu cum, dar e al saselea simt. Am mai fost inselata in relatii si de fiecare data mi-am dat seama. Numai ca acum nu am nici o dovada clara, e doar o senzatie care imi macina mintile.
O prietena m-a sfatuit sa il spionez...Nu mi se pare foarte "sanatos", trebuie sa fii putin paranoia....dar o femeie care iubeste si se simte tradata poate da in sindroame de genul.
Voi ce ziceti? Sa incep "filajul"? :)
Va multumesc!
mariaremetan
Postat pe 19 August 2009 10:31
De regula. cine s-a ars cu ciorba, sufla si in iaurt...si-i gresit. Certitudine nu are nimeni, in nici o directie. Cred ca tu ar trebui sa nu-ti pierzi echilibrul interior. pt linistea ta, fara ate arata deloc geloasa, poti face niste controale incrucisate de tipul : telefonate cu scuze diverse, schimbari de programe in ultimul moment, verificarea transparentei in intimitate...Oricum, pina nu ai certitudini, nu face greseala de a incepe cu acuze. Rabdare si tact.
valentino
Postat pe 19 August 2009 10:38
Tocmai ca nu vreau sa acuz pana cand nu am dovezi clare. Din acest motiv m-am gandit sa apelez la metodele de spionaj. Am inteles ca sunt tot felul de camere ascunse, microfoane. Nu stiu catre ce sa ma intrep , ce e mai eficient. Am auzit ca este un microfon gsm, spion, destul de bun. Voi stiti ceva? Ati folosit asa ceva? Merita?
MERCI
mariaremetan
Postat pe 19 August 2009 11:04
Spy, baby, spy!!!
Nu sunt de acord cu controlatul telefonului, cu intrebarile indiscrete, cu neincrederea intr'o relatie. Asta pana cand, acum cateva zile, am descoperit ca sunt inselata in cel mai urat fel. Lucru care m'a impins sa fac sapaturi, deoarece vroiam sa ma conving, aveam nevoie de asta, orice om are dreptul la adevar si la certiudine! Stii pana unde mergea? Se ridica dimineata de langa mine din pat, se ducea sa'si bea cafeaua cu ea, apoi venea cu ceasca de cafea la pat si ma trezea in cel mai dulce fel.. Ia ziceti voi, aveam cum sa'l banuiesc? In fine, am aflat si mi'am dat seama. De'asta iti spun, convinge'te, e mai nasol ,sa stai cu incertitudinea in suflet, doare al naibii de tare. Succes si sper sa nu fie asa cum banuiesti tu...
justancutza
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:25
iar avem teme...
iasomia
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:27
Si eu mi-am spionat sotul si rezultatele au fost uimitoare....6 luni de convorbiri si mesaje...Daca faci asta nu ii spune din prima...
adela_baby2002
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Demonstratii de iubire 91 De la: Alecsx 6 Februarie 2013 10:30
Sa mai lupt, sau sa renunt? 20 De la: garbo_474672 10 Octombrie 2017 02:00
Cine insala mai mult? Femeile sau barbatii? 239 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
mereu fosta..... 63 De la: narcysa 8 Octombrie 2011 08:37
eu casatorita..el singur 108 De la: eu_NADINE29 2 Aprilie 2015 19:17
Setari Cookie-uri