o lume nebuna si eu la fel..

"... nu e vb nicidecum de atractie fizica.. nimic indecent.."
si chiar vrei sa te cred...?
era sa ma emotioneze mesajul tau ... dar deh .. m-a lovit o raza de soare ... prin geamul de la birou si m-am luminat

pai hai sa-ti traduc ce nu intelegi tu din ceea ce tot tu spui!!! (si crede-ma ca nu incep cu freud)

"ok.. ideea principala e ca m-am indragostit de el.. " si bomboana.... "dar sincer mi-as dori ca lucrurile sa fie altfel.. sa nu fie minor si nici elev... "

precis te gandeai ca o calugaritza... doar la post si abstinentza... eventual ceva metanii!!!
o sa te cred, dar nu acum!!!
alfheim
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:36
". traiesc niste lucruri si niste emotii care ma depasesc... habar nu am ce o sa fac si cum o sa ies din toata treaba asta... eu lui ii spun ca il vad ca pe prietenul meu cel mai bun, un frate mai mic... dar sincer mi-as dori ca lucrurile sa fie altfel.. sa nu fie minor si nici elev... "

"... nu e vb nicidecum de atractie fizica.. nimic indecent.."


eu aici...vad ceva....tu nu?

sunt cuvintele tale!


mai gandeste-te!....
am citit tot ce ai scris....si ti-am rapuns si aseara....nimeni nu poate sa te certe pt ceea ce simti...atractia e atr....chimie....

dar faptul ca doresti mai mult asta te face sa te simti vinovata....dar ai zis ca ai constiinta...deci...ma repet poarta-te ca o profesoara.!...
Axl_22
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:59
Daca e adevarat.... Si se mai luau unii de poezioarele mele...mici,mici copii pe langa ciudata asta care parca nu gandeste?!
Mai intelegeam topicul cu"sa iubesti un barbat mai tanar.." Dar un..COPIL??/ si sa si zici ca astepti 3 ani ca devina major...si e si surdo-mut... Bine ca nu si-a dat identitatea corecta,ca mai citea si inspectorul postarea...si-i schimba statutul din profesoara in..somera!
elisabeta_boia
Postat pe 28 Septembrie 2011 00:12
[quote name='stiu_doar_eu' date='2011-09-27 00:11:43'm-au invitat la ei in vizita apoi... sunt niste oameni buni si erau alarmati, normal.. chiar nu vreau sa degenereze situatia ...o sa fac tot ce imi sta in putinta ca el sa creada ceea ce trebuie... ca el este elev si eu profesoara..[/quote]



Ca parintii lui sunt oameni buni sau nu, mai putin conteaza in situatia asta. Nu asta e criteriul dupa care iei deciziile corecte.
Stii ce ai de facut. Metodologia o gasesti singura.


Cand spui ca vei face tot ce poti ca el sa creada ce trebuie... cumva nu e de ajuns.
Si cei care-si joaca banii, butelia, plombele la cazinouri stiu ca nu-i bine. Dar o fac.
nathalie
Postat pe 28 Septembrie 2011 08:40
Iata ce-a iesit dintr-un profesor! Oare e profesor de pe ceturica?
Noli
Postat pe 28 Septembrie 2011 10:42
ca sunt notabile unele contradictii in ceea ce am scris, de asta atarna sinceritatea mea? nicidecum, nu am niciun interes sa mint sau sa ascund ceva.. am spus ca m-am indragostit de el pt ca simt nevoia sa il vad si sa il am in preajma, asta nu inseamna ca am fantezii salbatice sau ca vreau sa-mi scrijelesc iubirea nebuna pe copaci.. cel mai puternic sentiment care mi-l inspira e de duiosie... imi vine sa il imbratisez, sa stiu ca e bine si fericit... iar ideea ca mi-as fi dorit sa nu fie elev si nici minor nu este legata de posibilitatea unei relatii fizice ci de o aplanare a sentimentului de vinovatie pt mine si o diminuare a probabilitatilor negative pe care le poate resimti el.. si asteptatul 3 ani a fost un raspuns la gluma cu "e pe mutite toata treaba"... tocmai pt ca imi este drag si pt ca am obiceiul de a-mi consulta constiinta seara cand stau cu capul pe perna nu intentionez si nici nu vreau sa ma gandesc ca aceasta relatie poate fi evolutiva decat intr-un sens al prieteniei deschise... si, da, stiu ce am de facut. va multumesc pt sfaturile si ideile voastre, pt sinceritatea transanta... mai multe capete judeca mai bine si mai limpede decat unul singur.
stiu_doar_eu
Postat pe 28 Septembrie 2011 12:54
stiitoare mica...
se pare ca nu vezi padurea din cauza copacilor!
nu cred ca iti pune nimeni la indoiala sinceritatea... eu unul am dubii legate de moralitate si probitate morala...!
gandul, cuvantul, fapta, omisiunea..... eh, repere!

"am spus ca m-am indragostit de el pt ca simt nevoia sa il vad si sa il am in preajma, asta nu inseamna ca am fantezii salbatice sau ca vreau sa-mi scrijelesc iubirea nebuna pe copaci.. cel mai puternic sentiment care mi-l inspira e de duiosie... imi vine sa il imbratisez, sa stiu ca e bine si fericit..."

nu mi s-a parut nici aici si nici in celelalte postari ca ai fi zis ca a trezit in tine sentimente materne...
cel putin in ce descrii prin mesajul citat ... cam la asta ar duce gandul ...
desiiiiii ...
alfheim
Postat pe 28 Septembrie 2011 13:16
alfheim ...nici eu nu stiu natura sentimentelor, daca sunt sau nu materne dar stiu sigur ca nici nu e vb despre ceva peiorativ, murdar...iar despre moralitate si celelalte dubii ale tate pot spune ca fiecare isi are propria scara de valori, nu incerc sa par ceea ce nu sunt... nu ma incadrez la sfinti nicidecum, nu imi astept canonizarea, dar nici de partea extrema a baricadei nu sunt... incerc sa constientizez tot ce mi se intampla, tot ceea ce simt si sa imi asum responsabilitatea alegerilor facute... nu judec, nu dau bile albe sau negre nimanui, are grija viata de treaba asta..
stiu_doar_eu
Postat pe 28 Septembrie 2011 13:30
stii ... eu ma gandesc acum ca nu e vorba de tine. Ci de copilul ala. care te simte de cate ori ii cauti privirea ... asa nevinovata cum crezi tu. Copilul conteaza. Oricat ai spune ca te pastrezi in limitele raportului profesor - elev faptul ca simti altfel se vede.
cricat
Postat pe 28 Septembrie 2011 13:35
si ce crezi ca as putea sa fac? incerc sa imi impun sa fie altfel.. incerc sa ma tin ocupata incontinuu cat sunt la scoala.. serios nu vreau sa iasa nimic din toata treaba asta, mai ales sa sufere el... ma gandesc ca nu ar fi bine nici daca l-as ingnora total dintr-o data dar nici daca i-as da atentie de fiecare data cand vrea el. incerc sa gasesc mijlocul in toata tereaba asta..
stiu_doar_eu
Postat pe 28 Septembrie 2011 13:40
gaseste-ti de lucru in pauze, in cancelarie, in timpul pauzelor. Gaseste o persoana de varsta ta la care sa te gandesti.
Nu spun ca nu merg relatiile cu diferenta de varsta doar ca el este mult prea crud .. trebuie sa aleaga atunci cand este in cunostinta de cauza. Poate va vedeti intr/o alta ipostaza peste cativa ani, porioada in care el mai invata cate ceva despre viata. Daca e sa fie .. va fi. dar nu acum cand poti sa/i distrugi viata. Stai cat mai departe.
cricat
Postat pe 28 Septembrie 2011 13:50
sau gaseste-l, pur si simplu, pe alf.
ce atata tevatura?
Thor_again
Postat pe 28 Septembrie 2011 14:22
parca facea vizita prin saloane
jeanette40
Postat pe 28 Septembrie 2011 14:42
bre alf e ocupat ... si nu corupe profe incepatoare si aproximativ majore...

si in afara de asta ea zice una intr-un mesaj, se contrazice in urmatorul si tot asa...
cica vrei sa iti gasesti alta ocupatzie sa te ocupi de altceva ... de-aia iti sare inima din piept cand suna clotzopelul ... si fugi sa-l cautzi prin curtea scolii ... de-ti sfaraie calcaiele ????
"am spus ca m-am indragostit de el pt ca simt nevoia sa il vad si sa il am in preajma"
"toata problema e in capul si in sufletul meu... nu ma pot controla, .... "
"pt ca in fiecare zi imi propun sa nu mai ies afara in pauze, sa nu il mai caut cu privirea in curtea scolii... dar pana la urma cedez... vreau sa il vad si sa vorbim.. "

restul e can-can, kin-kin si cin-cin... turbo, bib-bib... trouble, boubble-gum cu sau fara surprize

nu-i treaba mea si nu ma pasioneaza unde te incadrezi...
alfheim
Postat pe 28 Septembrie 2011 15:54
Draga mea..e de inteles ca te simti bine..cand esti admirata sincer de un suflet nivinovat..inca in formare,dar atentie mare..!!! In momentul in care ti-ai ales aceasta meserie,trebuie sa stii ca..datoria inainte de toate..nu instinctele primare..!!! In decursul anilor au fost multe asemenea "atractii"..dar ...lin situatia ta..nu duc la nimic bun..eventual sa-ti pierzi serviciul si sa-ti strici reputatia.!! Caci tu vei fi cea blamata..in caz ca se complica lucrurile..!!! In viata..exista simpatie intre oameni...si iubire,dar de noi depinde in ce directie o canalizam.!!! Poti sa -l iubesti..dar sa fie o iubire curata,crestineasca,in numele Domnului,caci ..Dumnezeu..este..iubire..!! Cred ca prin rugaciune vei gasi calea de-a iubi acest baiat..curat,caci e plina lumea de baieti,potriviti pentru tine..ca barbati..!!! In momentul in care tu insati ..te vei regasi si depasi momentul..vei putea sa -i oferi si lui..o afectiune sincera si dezinteresata..care nu-i va distruge sufletul.iar tu..vei fi..pe viitor mandra de tine..!!! M-as bucura sa ne mai auzim,..!!! Iti doresc numai bine..!!! Doamne ajuta..!! Amin..!!!
garbo115329_camy
Postat pe 2 Octombrie 2011 05:03
De la: eu_geminy, la data 2011-09-26 23:07:41
De la: stiu_doar_eu, la data 2011-09-26 23:03:25incerc... adik nu fac nimic nelalocul lui.. toata problema e in capul si in sufletul meu... nu ma pot controla, duc un mare razboi cu constiinta..


care zice "NU si NU", este?...:D
pana te scoate din pepeni si o dai... pe pustii...:))))

In al 3 - lea razboi mondial femeile vor primi pusti , si barbati pustoaice ....
sazanami
Postat pe 2 Octombrie 2011 05:10
Sfatul meu,in calitate de cadru didactic(de multi ani): iesi din invatamant! Esti si educator.Daca nu te poti controla,daca nu poti porunci sentimentelor,atunci n-ai ce cauta in sistem.Faci de rusine invatamantul,care oricum e batjocorit....Du-te si traieste-ti viata,distreaza-te,maturizeaza-te,si mai gandeste-te daca ai ce cauta la catedra.
garbo100385
Postat pe 2 Octombrie 2011 06:32
Sfatul meu,in calitate de cadru didactic(de multi ani): iesi din invatamant! Esti si educator.Daca nu te poti controla,daca nu poti porunci sentimentelor,atunci n-ai ce cauta in sistem.Faci de rusine invatamantul,care oricum e batjocorit....Du-te si traieste-ti viata,distreaza-te,maturizeaza-te,si mai gandeste-te daca ai ce cauta la catedra.
garbo100385
Postat pe 2 Octombrie 2011 06:32
Nimeni nu poate decide in locul tau......... sau nu-ti poate influenta alegerea, orice ai decide sa faci asuma-ti responsabilitatea si gandeste-te de un miliard de ori............unde se poate ajunge si care vor fi consecintele.El fiind minor, instabil emotional si cu hormonii dansand breakdance singura chestie care mi-ar trece prin minte ar fi sa fug mancand pamantul, eventual sa schimb scoala.

Cu drag,
Cris
kisa77
Postat pe 2 Octombrie 2011 07:13
fa ti un iubit si atunci te concentrezi numai pe relatia cu iubitul tau. la servici suntem seriosi ptr ca avem acasa dragostea adevarata/
garbo011957
Postat pe 2 Octombrie 2011 07:26
Draga mea, intamplator am deschis la acest subiect...sigur ai o probleme....mergi la psiholog sau/si la psihiatru....pleaca de la acea scoala...daca ai demnitate....dar pana atunci gaseste o metoda sa ii explici copilului ca nu este nimik intre voi....lasa ocheadele si cautarile....fii responsabila si impune respect...imbraca-te ca un profesor ( ma mir ca nu vi se impune tinuta), fii serioasa si impune limite.....nu lasa loc de dubii....painea si cutitul sunt in mainile tale.....desigur, la 26 de ani hormonii ne joaca feste...dar lasa copilul in pace, daca nu cumva deja raul s-a produs....repara, repara , fata draga.....are doua mari probleme deja : este adolescent ( faza care este plina de probleme ), are handicap...oare trebuie sa-l mai loveasca Dumnezeu si cu ceea ce ii faci tu ??....lasa-l sa isi termine scoala, lasa-l sa intre in viata ca toti tinerii de varsta lui...te rog trezeste-te la realitate si nu incepe prin a distruge.....dar fa singurul pas care este necesar : trateaza-te!!! Daca atunci cand vei avea 40 de ani vei avea o legatura cu un barbat de 30 la tine, va fi altceva....doar ca atunci sigur tu vei fi victima...
Iti dau mai jos o definitie, poate te ajuta :
pedofilie =este o tulburare, perversiune sexual care se manifest prin nclinația erotico-sexual a unui adult faț de un copil; termenul a fost folosit prima oar n anul 1896 de psihiatrul vienez Richard von Krafft-Ebing n lucrarea sa Psychopathia sexualis.
Este dur ceea ce ti-am scris , dar poate iti ajuta !!!
Etoile5002
Postat pe 2 Octombrie 2011 08:30
...e firesc, e de cand lumea, sa existe afinitati elev-profesor, doctor pacient...etc...nefiresc e 'jegul'scuipat printre dinti de 'sfintii verticali, decenti, demni...etc' de pe-aici...
...in locul tau, l-ash include in activitati de grup, unde sa fie in centrul atentiei si el si alti colegi ai lui, in mod egal si evident ash aparea cu un nene de varsta mea ancorata serios pe 'scopul scuza mijloacele'...pana ii trece...el e fragilul, un copil surdomut, care are drepturi egale cu imbecilii care mananca kkat filozofic pe-aci, trambitandu-si moralitatile...va invit pe toti, intr-o vizita in orfelinate...sa vedeti afinitati -indragosteli firesti, intre pedagogi, infirmieri, dascali...in scoli speciale, unde profesorii se dedica mult peste programele scolare...cu pasiune, suflet, devotamnet...
ai o meserie frumoasa, un inceput de drum chiar normal...cu urcusuri, cu dificultati,
nu te speria...cate de-astea o sa mai ai...de-ar fi doar de-astea romantioase...viata are grija sa-ti ofere de toate si tie...nu te grabi...pas cu pas...
m_arilena
Postat pe 2 Octombrie 2011 08:42
Desi e placuta iubirea interzisa...pastraza-ti luciditatea si capul pe umeri.Gandeste-te la consecinte.De ce sa fie doua suflete ranite intr-o relatie care nu duce nicaieri?Incerac sa-l tratezi doar ca pe un elev.Fi-i sigura ca pentru el e doar dragostea aceea adolescentina, in care tot ce zboara se mananca.Asta nu-ti poate fi tie de nici un folos!Si nici lui!
garbo183201
Postat pe 2 Octombrie 2011 08:42
De la: stiu_doar_eu, la data 2011-09-26 22:31:41e primul forum la care ma alatur.. poate simteam nevoia unei confesiuni sau poate vreau sa ma certati pt ca incerc sa ma trezesc dar nu reusesc.. am 26 de ani sunt profesoara (primul an de predare) la o scoala pt copii cu deficiente de auz.. ink din prima zi de scoala mi-a atras atentia un pusti de la clasa unde preda o prietena de-a mea prin felul insistent de a ma scana.. eu nu arat intocmai ca o profa clasica la tocuri, fusta si sacou.. ci blugi, tricou si tenesi..initial l-am vazut ca pe o provocare, toate profele imi spuneau ca el e cel mai dificil si ca orice i-as spune nu o sa asculte niciodata... am schimbat tactica de lupta si am incercat sa ma imprietenesc cu restul copiilor fara sa il bag in seama pana cand a venit el sa discute.. as minti daca as spune ca nu mi-am dat seama ca ma place... are 15 ani, deci nu disimuleaza prea bine..ne vedem doar in pauze, vorbim prin semne, el e surdo-mut, e f frumos si expresiv, zambeste grozav... ok.. ideea principala e ca m-am indragostit de el.. nu e ceva kinky... adik nu vreau sa il sarut sau alte chestii de ordin intim... imi doresc sa il imbratisez, sa il vad razand, imi este dor de el cand nu e in preajma... faptul ca toata scoala stie ca el este indragostit de mine agraveaza situatia, stau cu okii pe noi toti tot timpul.. traiesc niste lucruri si niste emotii care ma depasesc... habar nu am ce o sa fac si cum o sa ies din toata treaba asta... eu lui ii spun ca il vad ca pe prietenul meu cel mai bun, un frate mai mic... dar sincer mi-as dori ca lucrurile sa fie altfel.. sa nu fie minor si nici elev...
Tigergelu
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:03
cred ca de prea multa carte iti arde si de o ciocaneala calumea.sa fim seriosi.tu ori esti profesoara ori vreo panarama?! tu ai 26ani si x 15ani? pai poartate ca atare,ca dupa cum observ ai dato in mintea lu x.puneti o tinuta adecvata serviciului,gasesti pe cineva de varsta ta si totu ok.
garbo_ALEX
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:05
Se poate intampla oricui! Imi imaginez toate trairile voastre...Is complicate ca poveste dar vii...Nu se stie daca in viitorul fiecaruia dintre voi vor mai exista asa emotii...Esti o tipa faina si sigur vei gasi solutia-pentru ca e in tine...
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:08
"...e firesc, e de cand lumea, sa existe afinitati elev-profesor, doctor pacient...etc...nefiresc e 'jegul'scuipat printre dinti de 'sfintii verticali, decenti, demni...etc' de pe-aici...
...in locul tau, l-ash include in activitati de grup, unde sa fie in centrul atentiei si el si alti colegi ai lui, in mod egal si evident ash aparea cu un nene de varsta mea ancorata serios pe 'scopul scuza mijloacele'...pana ii trece...el e fragilul, un copil surdomut, care are drepturi egale cu imbecilii care mananca kkat filozofic pe-aci, trambitandu-si moralitatile...va invit pe toti, intr-o vizita in orfelinate...sa vedeti afinitati -indragosteli firesti, intre pedagogi, infirmieri, dascali...in scoli speciale, unde profesorii se dedica mult peste programele scolare...cu pasiune, suflet, devotamnet...
ai o meserie frumoasa, un inceput de drum chiar normal...cu urcusuri, cu dificultati,
nu te speria...cate de-astea o sa mai ai...de-ar fi doar de-astea romantioase...viata are grija sa-ti ofere de toate si tie...nu te grabi...pas cu pas..."

bv bv bv citisem 2 pagini de comentarii si tot ce reusisem sa ma intreb este daca am dat de sfinti apostoli sau de cronica carcotasilor in varianta skaba dar a meritat sa ajung pana la a doua pagina pt a citi comentul tau
si girl daca vrei sa faci ceva sa opresti feelingul fa-ti o relatie , cu adevarat relatie pt o tanara de 26 de ani si ai sa observi cum lucrurile care acum iti par atat de mari iar tu atat de mica se vor deforma in a te vedea o persoana mare intr-o lume mica...
so astea fiind spuse have fun and enjoy the ride
onutza_1989
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:24
De la: garbo_ALEX, la data 2011-10-02 09:05:25cred ca de prea multa carte iti arde si de o ciocaneala calumea.sa fim seriosi.tu ori esti profesoara ori vreo panarama?! tu ai 26ani si x 15ani? pai poartate ca atare,ca dupa cum observ ai dato in mintea lu x.puneti o tinuta adecvata serviciului,gasesti pe cineva de varsta ta si totu ok.

he, he, he! Mare tarasenie cu ciocanelu asta! uiti tot ce-ai invatat, si te tii doar de CIOCANEL!
Noli
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:41
Hello, profa treci pe dusuri reci!, treci pe celalal trotuar, e minor! Daca e cazul schimba-ti locul de munca. Copilului ii trece mai usor, cu tine e mai greu daca ai luat-o pe ciocalaiste!
garbo200612
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:42
eu cred ca un profesor ar trebui sa primesca mai intii citeva cursuri de etica si apoi sa predea
tot ce iese din fagasul normal al lucrurilor nu se poate termina cu bine
demetra
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma iubeste? 11 De la: Micass 30 Ianuarie 2009 10:14
ce sa fac.... 15 De la: fluturasalb85 13 Noiembrie 2008 13:53
inca mai are cont pe site-uri de matrimoniale 134 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:23
AJUTOOOOOOOOOR!!!!!!!!!!!!!! 52 De la: pisi08 27 Aprilie 2009 23:07
Sexul Fara Probleme 58 De la: lysa77 24 Februarie 2009 04:55
Setari Cookie-uri