o lume nebuna si eu la fel..

De la: garbo200612, la data 2011-10-02 09:42:10Hello, profa treci pe dusuri reci!, treci pe celalal trotuar, e minor! Daca e cazul schimba-ti locul de munca. Copilului ii trece mai usor, cu tine e mai greu daca ai luat-o pe ciocalaiste!


MINO.r, ai dreptate
Noli
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:46
Parerea mea este c unor sentimente nu le poti tine fraul, nu le poti controla si nici nu gasesti cuvintele potrivite ca sa le exprimi pe intelesul tuturor.... va rog nu mai carcotiti pe seama suferintei acestor copii.
Daca tu crezi ca poti lupta pentru relatia voastra oricum ar fi ea, inseamna ca ai dreptate, fa-o, iar daca tu crezi ca nu poti lupta si ca nu are nici un sens, inseamna ca ai dreptate, n-o face...
Noi ne dam doar cu parearea, tu esti cea mai indeptatita sa iei deciazia cea mai corecta tinand cont de toate detaliile situatie si oricare ar fi decizia ta sa ai incredere ca ai luat-o pe cea mai buna.
Te rog sa revii cu detalii in ceea ce priveste situatia in care te afli.
sergiu_sd
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:05
Draga mea nu uita cine esti ...Esti o profesoara . Esti acolo sa inveti ,sa educi ,sa deschizi calea unor elevi spre o noua viata spre a se putea realiza prin propriile lor puteri ..In al doilea rind . Faptul ca iti este drag nu e o nebunie, e ceva normal . Majoritatea profesoriilor isi indragesc elevii .Dar nu uita unde ti-e locul .Faptul ca este indragostit de tine ...Cu totii am avut pasiuni pesntru un profesor sau pentru o profesoara . Dar am reusit sa intelegem ca este doar o treapta a maturitatii. Intrebarea este : Esti pregatita pentru urmatorul pas ?... Stiind ca toata lumea va este potrivnica chiar si propria ta constiinta. Da e frumos , si probabil are un zimbet frumos precum spui ...Dar nu uita esti acolo pentru un singur lucru sa ii inveti . Nu amesteca educatia cu pasiunea...Nu au ce cauta impreuna ,mai ales cind iti este amestecata viata personala. Si inca ceva . El e tinar si nestiutor de situatia in care se afla .Tu pe de alta parte esti o femeie matura . Esti responsabila pentru toate actiuniile tale ...Si cum fiecare actiune are si o reactie , ai grija de tine . Traim intr-o lume transparenta unde e de ajuns un singur gest ca lumea sa o interpreteze gresit . Trezeste-te ! Si ai grija de tine.
Zotlam
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:12
Daca e reala povestea si nu un pretext de a aduna lume pe forum aici,

e o prostie ca in filmele americane dintre cele mai proaste!

Solutia e sa iesi din invatamant ca nu e pentru tine. Viitorul tau ca profesoara e ca daca acum se termina fara drame majore, situatia se va repeta cu un alt elev, pentru ca esti deschisa la astfel de situatii. Ma mira ca nu ai inteles singura aceste lucruri.
Undeva educatia ta de profesor are niste carente.

Fa altceva! Sunt atatea alte lucruri frumoase pe care le poti face.
garbo188170
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:17
Daca ai ceva la mansarda este firesc sa nu-ti poti tine in frau sentimentele.
Noli
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:42
Ce sa zic? Nu e cea mai fericita conjunctura. La varsta asta poate fi periculos. Daca se simte respins poate ajunge la obsesie si e cred eu , periculos. Nu vorbesc din experienta , ci doar din ce am citit. Cineva zicea ca sa te comporti ca o profesoara. Ii dau dreptate. Dar iti mai spun ceva cu sentimentele nu te pui. Exista punct.Nu-ti ramane decat sa te comporti cat mai normal posibil, sa nu-l incurajezi sa se indragosteasca, dar nici sa nu se simta igonrat.N-as vrea sa fiu in locul tau! Succes! Cu darg, Laura
vitan
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:45
Ai mare grija sa nu-ti pierzi serviciul. Cu atat mai mult cu cat e vorba de un elev cu handicap, atitudinea ta trebuie sa fie de o moralitate ireprosabila. Deja ti-ai pus etichete cand ai spus ca si tie iti place de el, in primul rand cum arata, si ca nu poti sa rezisti tentatiei de a nu-l mai vedea. Poarta-te cu demnitatea unui cadru didactic. Daca din primul an de carierea ai astfel de atitudini, ce sa mai zicem mai tarziu?
Daca ti-ai ales aceasta cariera, ar trebui sa fii atenta si la tinuta, nu de alta dar noi cadrele didactice trebuie sa oferim modele demne de urmat celor pe care ii educam.
garbo208394
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:05
Noli
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:08
hm...barbat sa fi fost draga "stiu doar eu"si nu faceai asa ceva...ne mai intrebam de ce este asa cum este lumea in care traim,ar trebui sa iti vezi de treaba,ai lasat chestia asta sa ajunga prea departe,sau iti bati mjoc de comentatorii acestui topic.
La varsta asta ar trebui sa iti arunci privirea dupa altfel de barbati,nicidecum dupa pustani,care nu au minte...
cristina1985
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:18
nici tu nu ai multa experienta, primul an ca profa.
dar pana la 26 de ani cate relatii serioase ai avut?
ai un cerc de prieteni, ai un iubit sau pe cineva care sa incerce macar sa-ti devina iubit?
seara pe unde iesi? dar in week-end?
nu se poate sa nu mai ai chiar nimic de facut si pe nimeni de intalnit....
sau poate chiar asta e adevarul? esti singura de felul tau si nu prea ai pe nimeni nu-i asa?
pentru ca in cazul asta si un pusti de 15ani ti se poate parea super sexy si numa bun nu? :)))
eu zic sa mai iesi din casa, fa sport, intalneste-te cu oameni de varsta ta, confeseaza-e cuiva fata-n fata pentru a avea cu adevarat pe cineva de care sa-ti fie rusine si poarta-te dreac ca o profesoara nu ca o amarata nefutue...
si sa stii ca acela este chiar 'costumul puternic' de profesoara care seamana cu 'costumul puternic' de femeie de afaceri care seamana cu orice 'costum puternic' cu care oamenii se imbraca atunci cand se duc la orice fel de job si care vor sa fie profesionisti si sa-si faca meseria la jobul respectiv.
faptul ca tu te imbraci si tenisi si tricou inseamna ca atata poti si ca nici tu nu dai 2 bani pe statutul tau de profesoara si pe locul de munca la care te duci deci automat nu prea dai 2 bani pe tine nu?
incearca sa te respecti mai mult si sa-ti respecti profesia pe care vrei sa o practici.
chiar nu crezi ca meriti mai mult decat vrajeala asta pe care o practici la locul de munca cu un pusti de 15ani?
garbo029140
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:21


e absolut un lucru grav ...din partea ta.
subscriu la sfatul pa care ti-l da ...170

astea fiind spuse cu cuvinte frumoase

altfel zis ...esti jalnica..e inadmisibil sa ai asemenea ganduri fata de un copil

ai probleme ....nu ma exprim de care ...dar sunt sigura ca intelegi

gandeste-te ca sunt legi care condamna faptele astea

asta nu e o dilema....e o infractiune
tresselle
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:22
Gandetete la reputatia ta pe care o ai Ca profesoara.
Am patit i eu un caz de genul dar invers , baiatul sa ındragostit de mine la care este de o saeama cu baiatul meu....
Mlaura
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:42
este o poveste inventata sa vezi ce gandesc cei de pe garbo?
daca lucrurile stau asa nu-i de mirare ca multi profesori au ajuns la inchisoare pentru ca au avut relatii intime cu elevii lor,bafta ne auzim pe PRO TV
loyalty
Postat pe 2 Octombrie 2011 12:58
Sunteti plictisitori-majoritatea- cu comentariile voastre!
Femeia scrie foarte clar ce i se intampla,ce simte, ce gandeste, ca are constiinta etc, etc...Ma doare capul de atata fals moralism... si de atatea pietre aruncate...
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:06
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-10-02 13:06:05 Sunteti plictisitori-majoritatea- cu comentariile voastre!
Femeia scrie foarte clar ce i se intampla,ce simte, ce gandeste, ca are constiinta etc, etc...Ma doare capul de atata fals moralism... si de atatea pietre aruncate...

Hello!!!cumva faci parte din breasla ei?nu t-i se pare ca e o aiureala ce povesteste ea?stau si ma gandesc in viitor,pe ce maini vor incapea copiii mei,sau ai tai?te-ai gandit?
cristina1985
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:36
dragostea e dragoste, nu o poti nici controla nici nu o poti programa cand si pentru cine sa o simti. Asa ca , traieste asa cum simti dar in limitele mintii tale, fara sa o exteriorizezi, fara sa o observe cineva........pana la urma ratiunea o sa te ajute sa o ....depasesti..........succes
ddanielle
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:46
De la: cristina1985, la data 2011-10-02 13:36:14
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-10-02 13:06:05 Sunteti plictisitori-majoritatea- cu comentariile voastre!
Femeia scrie foarte clar ce i se intampla,ce simte, ce gandeste, ca are constiinta etc, etc...Ma doare capul de atata fals moralism... si de atatea pietre aruncate...

Hello!!!cumva faci parte din breasla ei?nu t-i se pare ca e o aiureala ce povesteste ea?stau si ma gandesc in viitor,pe ce maini vor incapea copiii mei,sau ai tai?te-ai gandit?



Ce inseamna "breasla ei? Decat sa va ganditi pe mana caror profesori va dati copiii, mai bine ganditi-va ce educatie le dati voi ca parinti...ce iubire...ce idei...
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Octombrie 2011 14:16
sti singura problema e ca e minor si te simtit vinovata , toti avem drept la iubire nu conteaza ca esti profesoara sau ai 26 de ani eu am 25 astia mici sunt buni rau de tot nu ar trebui sa iertam deloc dar in alta ordine de ideei ca profesoara e ca m interzis sa ai relati cu elevi desi am avut un caz chiar in liceu profa de franceza sa cuplat cu elevu de 19ani deci si au fost impreuna 4 ani deci orice e posibil numai ca el e minor nu conteaza ca surdo mut daca te poti intelege e bine treb sa mai astepti vreo 3 ani sau macar 2 ca sa trezi sa ,,educi'' mai bine

ayo13echelon
Postat pe 2 Octombrie 2011 15:55
Uneori sentimentele ne depasesc..incepem sa simtim lucruri pentru persoane fara sa ne dam seama...iti urez succes! o sa ai nevoie :)
lex
Postat pe 2 Octombrie 2011 16:12
Asa cum vad eu lucrurile la prima vedere este vb. de nevoia ambelor parti de afectiune si de noutate. Tu esti in primul an de predare si ai pus tot sufletul in ceea ce faci acum, iar el este un elev care are o noutate intre profele lui. Este normal pe o parte sa se creeze o afectiune. Pe de o parte tu, care stiai despre comportamentul lui si ti-ai impus o anumita tactica sa vezi ce iese, iar el care experimenteaza o anumita profesoara. Pana aici este totul normal. Numai ca, el este un adolescent si trairile lui sunt normale ptr. varsta lui si probail si foarte frumoase. Pana acum nu i s-a intamplat nimic de genul asta in viata si se bucura de fiecare moment. Foarte bine, este un lucru bun. Numai ca tu esti mai matura si ca varsta si prin prisma faptului ca esti femeie. Eu cred ca este si pentru tine o noutate si mai cred ca esti fericita ca ai reusit sa-ti apropii o persoana pe care altii nu au reusit sa si-o apropie. Numai ca, nu crede ca esti indragostita. Ceea ce crezi tu, este de fapt o reusita psihologica, o izbanda a planurilor tale si nu in ultimul rand o afectiune pentru un suflet bun care a fost napastuit de soarta. Ai intrat de fapt intr-un joc, atata tot. Eu zic sa privesti un pic mai relaxat lucrurile. Probabil nici nu ai foarte multi prieteni sau alte lucruri interesante care sa-ti acapareze timpul si te-ai refugiat in serviciul asta. Lasa timpul sa le rezolve si nu incerca sa mai diseci ceva ce nu are rost. Bucurati-va si tu si el de ceea ce este frumos, ca la stadiul asta este ok pentru amandoi. Doua suflete care se ajuta unul pe altul ! Iar ca o parere personala, cauta pe cineva mai matur pentru viata ta !
garbo037104
Postat pe 2 Octombrie 2011 16:59
De la: ayo13echelon, la data 2011-10-02 15:55:37..... toti avem drept la iubire nu conteaza ca esti profesoara sau ai 26 de ani eu am 25 astia mici sunt buni rau de tot nu ar trebui sa iertam deloc dar in alta ordine de ideei ca profesoara e ca m interzis sa ai relati cu elevi ....

pitiponcutzo, tu esti profa? profa pe centura sau unde?
cand te uiti dimineatza in oglinda, n-ai senzatzia ca ti-a ramas o urma de catarama in frunte?
cat de penala poti sa fii sa scrii ceea ce-ai scris mai sus?
cat de retardata si complexata? ti-ai terminat studiile pe "mess" si ti-ai luat diploma pe "feisbuc"?
cum sa poti gandi mai ceva decat ultima parashuta ca "n-ar trebui sa ierti nimic"???? cat de disperata sa fii dupa o partida de frichi frichi, cu un copil? chiar in asa hal esti de distrusa incat sa nu poti gasi un adult pe care sa-l faci sa se uite la tine mai mult de 3 minute, sau care dupa ce ti-o pune sa fie in stare sa te trateze altfel decat pe-o centursita?

nu ti-am pus intrebari pentru mine! ti-am pus intrebari pentru tine si pentru cine mai vrei tu...! n-astept nici un raspuns si nici o remarca... din partea ta, totul ar fi mai mult decat penibil si neavenit!
cand te speli mai schimba apa si mai foloseste si sapunul! ... si nu uita ca pasta de dintzi iti curata doar gura nu si creierul ...!
alfheim
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:15
cum poti sa faci asa ceva unui copil ...lasa-te de profesie ...daca aveai un fiu si i se intampla asa ceva ce faceai?...mai bine cauta un peste si o sa-ti fie bine ...ca vorba aia iei si bani...
garbo016729
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:20
cum poti sa faci asa ceva unui copil ...lasa-te de profesie ...daca aveai un fiu si i se intampla asa ceva ce faceai?...mai bine cauta un peste si o sa-ti fie bine ...ca vorba aia iei si bani...
garbo016729
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:20
Nu se poate asa ceva,nu te supara,eu cred ca ai ceva la"mansarda",cum sa te indragostesti de-un copil?esti cadru didactic,poarta-te conform codului deontologic specific profesiei tale si pastreaza limita profesor-elev,altfel vei avea de suferit .
garbo162553
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:40
Un om matur nu-ti gasesti si tuu??? chiar ai de gand sa dezvirginezi un copil???
Sunt destui oameni in toata firea pe lumea asta care te pot satisface...

ce exemplu dai celorlanti copii??? tu trebuie sa le fii model nu corupatoare de minori...

Pune-ti capul pe umeri....
garbo088037
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:49
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-10-02 13:06:05 Sunteti plictisitori-majoritatea- cu comentariile voastre!
Femeia scrie foarte clar ce i se intampla,ce simte, ce gandeste, ca are constiinta etc, etc...Ma doare capul de atata fals moralism... si de atatea pietre aruncate...

Subscriu.......toti suntem atat de corecti ca raiul da pe dinafara fata a vrut si ea sa isi spuna pasul si voi o condamnati atat voi credeti ca ea nu e constienta ca nu e bine ce face???
crisshree
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:52
Am citit si in mare am inteles ca........ai facut o pasiune pentru un copil......
ai gresit pentru ca nu e normal asa ceva mai ales ca tu spui SUNT PROFESOARA. Ca este elev in clasa vecina ca are 15 ani si ca are si probleme cu sanatatea astea sunt reale probleme pntru el si nu faptul ca se inroseste cind te vede.Tu ai o problema mare TU NU STI CINE ESTI PENTRU EL.Tu crezi ca urmarile vor fi bune ...te inseli daca nu pui punct situatiei TU nu el lucrurile vor scapa pe un fagas gresit CARE VA AVEA URMARI URITE PENTRU AMUNDOI.
Eu nu te cert iti zic doar sa incerci de cite ori iti iese in cale sa-ti spui in gind atat SUNT PROFESOARA daca continui vom avea mari probleme si eu si el.....eu constienta el inconstient.[crede-ma el nu are nici o vina....toate ne indragostim de cite un profesor cind suntem in scoala dar atunci cind profesorul te respinge totul trece si viata merge pe fagasul bun trebuie sa ne gindim si la consecinte]
mmiriam
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:52
Bre, dar ce de invidiosi pe aci.. pe AMUNDOI
anakin
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:56

.....,,Sunteti plictisitori-majoritatea- cu comentariile voastre!
Femeia scrie foarte clar ce i se intampla,ce simte, ce gandeste, ca are constiinta etc, etc...Ma doare capul de atata fals moralism... si de atatea pietre aruncate...

Subscriu.......toti suntem atat de corecti ca raiul da pe dinafara fata a vrut si ea sa isi spuna pasul si voi o condamnati atat voi credeti ca ea nu e constienta ca nu e bine ce face???..."


voi aceste

.................open minds

aici nu e vorba ....despre sotul care se culca cu vecina....sau de iubita care mai trece pe la fostul......etc

aici e vorba de un copil ...
tresselle
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:05
De la: tresselle, la data 2011-10-02 19:05:47
.....,,Sunteti plictisitori-majoritatea- cu comentariile voastre!
Femeia scrie foarte clar ce i se intampla,ce simte, ce gandeste, ca are constiinta etc, etc...Ma doare capul de atata fals moralism... si de atatea pietre aruncate...

Subscriu.......toti suntem atat de corecti ca raiul da pe dinafara fata a vrut si ea sa isi spuna pasul si voi o condamnati atat voi credeti ca ea nu e constienta ca nu e bine ce face???..."


voi aceste

.................open minds

aici nu e vorba ....despre sotul care se culca cu vecina....sau de iubita care mai trece pe la fostul......etc

aici e vorba de un copil ...



Pai femeia spune clar totul, e constienta! Ea insasi zice ca povestea e ciudata si ca o sperie .
Ce vreti mai mult de la ea?
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ochipt ochi si dinte pt dinte??? 56 De la: Allegra 20 Februarie 2011 00:36
Relatie foarte incurcata. Va rog, dati-mi un sfat! 80 De la: garbo_394900 4 Februarie 2014 08:40
FEMEIA -cea mai artistica fiinta... 48 De la: Ioana007 10 Mai 2009 08:48
Ajutati-ma cu un sfat! 13 De la: gabitzza11 3 Aprilie 2009 11:03
Degeaba e frumos , destept.... 49 De la: Ioana007 3 Mai 2009 15:48
Setari Cookie-uri