INVATA SA IERTI ...

Cand cineva drag ne raneste, primul impuls este sa ne incarcam sufletul cu furie, durere si dorinta de razbunare...
Nu ar fi mai bine sa INVATAM CE INSEAMNA IERTAREA ???
... Ca si iertarea este scrisa in legile omenesti !!!

Sa ierti inseamna sa lasi deoparte gandurile negre, facand astfel loc pt. impacare , speranta, multumire...
De multe ori, se intampla ca iertand, ajungi sa simti COMPASIUNE pt. cei ce ti-au facut RAU.,,
NU SUNT PERFECTA, dar am invatat ca, fiecare dintre noi greseste si ca, iertarea este cea mai buna solutie ...
Voi, ce parere aveti ???
sophia1971
Postat pe 17 Septembrie 2008 19:05
sant de cord cu iertarea sant genul de om care daca nu ma vrei nu te vreau daca nu ami placi pastrez distanta...inteleg aproape tot in viata si stiu sa iert depinde acum si de gradul raului facut de persoana respectiva...daca sant doar chitibusuri, sau persoana te aduce in sapa de lemn...o persoana care te minte minte propria ei persoana nu ma deranjeaza daca vreau cred daca vreau nu cred e alegerea mea... daca persoana inseala ok! depinde si de ce a inselat verifici si evaluezi...dar sant persoane care distrug trecutul prezentul si viitorul si atunci nu ai ce sa mai ierti...

Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fericita alaturi de un barbat mult mai mare ca mine...dar "prietenele" incearca sa ma descurajeze. 4 De la: prometeus_wife 21 Ianuarie 2009 15:46
l am inselat 53 De la: garbo_6771 20 Septembrie 2015 21:25
Sotul meu nu mai vrea sa lucreze 31 De la: dyanapetrescu 9 Februarie 2009 18:08
Despre o posibila sarcina?? 4 De la: garbo_1348 13 Februarie 2014 05:51
l-am inselat, am luat gonoree 33 De la: tutankhamon 12 Februarie 2010 21:33
Setari Cookie-uri