Dorinte virtuale.

...Eu sunt inca in faza de sotron si 9 pietre cu net-ul si conturile de socializare...

Initial m-am abonat la Garbo pt. diverse informatii, apoi am descoperit site-urile si m-am abonat din curiozitate , apoi m-a... umflat rasul de ceea ce -am gasit aici. dar, daca m-a umflat rasul(!!) era un lucru bun, cel putin ma distram, nu?!!

Poate ca nici nu raspund pe topic-uri Sunt doar curioasa sa vad cat ii duce capul pe altii si daca mai gasesc si raspunsuri amuzante, cu atat mai bine!

Daca unii cred ca vin pe aceste site-uri sa-si gaseasca jumatatea , ei bine, este... fals!!

Si apropo, femeilor le plac... telenovelele(!!), dar tu ce cauti pe-aici??!!
Pentru ca, vezi, tu chiar imi lasi impresia ca vrei sa pari altfel decat esti Ce zici, Mr. Eye, te-am ''citit''?! Tu chiar esti real?! Si ochisorul chiar este al tau sau ti-a placut tie pentru ca era... patrunzator si te... facea sa pari altfel, mai... ireal?!

Aaa... Cu exceptia lui... Mr. Big Mama(!!) si a lui femeie ideala (pentru el ) nu am dat de un site Garbo unde sa-ti cauti jumatatea, sfertul sau... centima! Poate mai caut... Sa vad si acolo ce le... poate mintea...
Ophiuchus
Postat pe 18 Septembrie 2011 15:46
De la: Sweetnovember, la data 2011-09-18 05:06:41Poate ca fiecare ne-am dorit, macar o data , sa putem lua viata de la capat, sa fim / sa devenim altcineva, altfel..... .... Poate ca o parte dintre cei care nu dau date reale, tcmai asta fac........si nu sunt atat de mult de condamnat . Poate ca, in fond, nu doresc ca X , pe care l-am cunoscut acum 2 ore pe chat sau pe un topic, si despre care nu stiu mai nimic, sa stie cine sunt eu in realitate . Poate sunt o persoana publica si nu doresc paparazzi in viata mea. Poate prefer sa-mi testez putin asa-zisii prieteni virtuali, tocmai ca sa ma lamuresc ce cauta ei de fapt pe net (vorba celui de mai sus- sex sau bani cel mai frecvent) si numai dupa aceea voi spune mai multe.........

Sunt totusi de acord ca atunci cand vrei ca lucrurile sa devina reale, este nevoie sa fii sincer cu celalalt..........
Altfel totul se duce de rapa cand se descopera (si intotdeauna se descopera) adevarul.............



seewt imi place cum gandesti...dar crezi ca poti schimba lumea sau conceptia unei lumi invechite,care inca traieste in cutume,principii si perceptii invechite?crezi ca maturii de azi inteleg modul de razvratire al adolescentilor de azi?crezi ca generatia veche isi mai aduce aminte de razvratirea lor din vremea cenaclului flacara si a muzicii din acea vreme?crezi ca isi mai aduc aminte de baieti cu plete si pantaloni evazati sau generatia in blugi....mintea lor considera ca aceea epoca a fost cea mai perfecta...aceasi manipulare pe care o intalnim si azi dar la alt nivel.azi avem pretentii la elevii nostri dar nu ne uitam ca de fapt aceasta veche societate distruge viitorul tarii,viitoarele generatii ca de fapt ne autodistrugem ca omenire.de ce trebuie mereu ca elevii de azi sa devina ceea ce nu au fost in stare parintii?....dar ce sa mai discutam in van....
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:08
De la: sarbu_marius, la data 2011-09-09 09:39:00Lumea internetului este din ce in ce mai populara. Nu inteleg acei oameni ce cred ca in lumea asta isi vor gasi jumatatea. Spun asta pentru ca dupa o perioada de timp in care am avut conturi pe diverse site-uri de asa zisa socializare (in Romania socializare inseamna sex si bani) mi-am dat seama ca in lumea internetului de la noi exista extrem de multa lume dar, foarte putini oameni. Credeti ca puteti depista acele persoane ce nu creioneaza o imagine ireala? Mie mi se pare ca pe net mai toata lumea doreste sa para ceea ce nu este. Ce castigi din asta ?





sunt noua pe site-ul acesta, dar am mai avut si eu cont-uri pe alte site-uri si tin sa spun ca la fel am observat ca unele persoane vor doar sa para altceva decat sunt
deci aici sunt de acord cu tine, insa socializarea eu nu o vad doar sex si banii
uite cel mai bun exemplu este chiar forumul accesta!

Faptul ca ne creinom alta imagine pe net eu vad asta ca un pas sau o dornta de a ne schimba poate sa devenein mai calmi, poate mai indrazeti, poate mai sinceri ,etc

Nu stie nimeni cine sunt, deci pot sa spun ceea ce gandesc! cam asa vad eu lucrurile
Difera de la om la om decizia pe care o ia cand vine si scrie tot ce ii trece prin cap

eu daca as comenta la un topic ,ca aici ,ceilalti care nu ar fi de acord cu mine m-ar contrazice ,m-ar critica ,dar e mult mai simplu sa primesc "avertizare" de la cei pe care nu-i cunosc + ca am de invatat din criticile lor
deci in cazul acesta castig o gandire ,sa zic,mai corecta si fara falsitate
cei ce vor sa para ceea ce nu sunt au motivele lor si oricare ar fi nu ii judec si cred ca si ei au ceva de invatat !

asta e parerea mea
si din rele se pot scoate lucruri bune ,trebuie sa sortam noi doar ceea ce e bun
eva_si_atat
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:20
sunt deacord cu tine. nimic nu mai este singur in aceasta viata.la inceputulunei casatorii crezi ca este aleasa vietii tale dar cu timpul vezi si alte fete ale sotiei unele care nu credeai ca vor fi dar si asta face din farmecul vieti ,,de cuplu''.trebuie sa te resemnezi si sa te ridici de jos mai puternic decat ai fost prima data.
adrian1978
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:05
sau cei care tot din spatele aceluiasi monitor tradeaza pe soti sau sotii.
adrian1978
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:09
De la: sarbu_marius, la data 2011-09-09 09:39:00Lumea internetului este din ce in ce mai populara. Nu inteleg acei oameni ce cred ca in lumea asta isi vor gasi jumatatea. Spun asta pentru ca dupa o perioada de timp in care am avut conturi pe diverse site-uri de asa zisa socializare (in Romania socializare inseamna sex si bani) mi-am dat seama ca in lumea internetului de la noi exista extrem de multa lume dar, foarte putini oameni. Credeti ca puteti depista acele persoane ce nu creioneaza o imagine ireala? Mie mi se pare ca pe net mai toata lumea doreste sa para ceea ce nu este. Ce castigi din asta ?


daca ai cunoaste ceva psihologie, ai sti ca nu numai pe net exista o distinctie destul de importanta intre ceea ce suntem si imaginea pe care o proiectam in afara.
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:16
De la: adrian1978, la data 2011-09-18 18:05:59trebuie sa te resemnezi si sa te ridici de jos mai puternic decat ai fost prima data.



Sigur mai sunt si alte variante, chiar de mai mult succes, decat cea cu resemnarea...
Asta daca mai crezi si in altceva decat doar in Maktub.
nathalie
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:20
asa este ,proiectam de fiecare data o alta fata pentru situatii diferite.si stii ce doare cel mai tare?falsitatea si asta cand o descoperi ca totul este doar un vis .si stiti cum e ca in povesti incepe cu,,Afost odata......''si atat ramane.
adrian1978
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:34
ca de exempu copilul ptr care vei munci mai mult si pe care sal inveti sa nu comita aceasi greseala ca tine.
adrian1978
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:35
De la: Sweetnovember, la data 2011-09-18 05:06:41Poate ca f


Uite o nou venita pe care (citind ce-a scris) o salut cu mare drag!
carcotasha
Postat pe 18 Septembrie 2011 21:23
Experienta :))
garbo101781
Postat pe 18 Septembrie 2011 23:53
Buna dimineata,

Eu sunt noua pe aici, insa sunt de acord cu Marius. De ce toata lumea de pe net, trebuie sa -si afiseze o identitate pe care nu o au, cred ca-i fac mai destepti, mai bogati, mai curtenitori?
Eu am stat cateva luni pe un site de socializare, am vb atat cu barbati cat si femei, parerea mea pur personala, este ca in procent de 85 % (asta ca sa nu fiu rautacioasa) toti barbatii nu vor decat sex, sunt numai frustati si obsedati, asemeni si femeile, vor barbati cu bani si sex.
Fratilor, traim intr-o societate degenerata, unde banul isi spune cuvantul. Nu pot sa cred, nu mai exista iubire, fericire, intelegere, incredere.
Dar, din pacate, asta este viata, complicata si complexa in acelasi timp.

Va urez o zi buna tuturor
blackwoman7644
Postat pe 19 Septembrie 2011 06:58
Buna dimineata !
interesanta postare pe forum si de foarte mare actualitate cred ....in lumea asta degenerata, dupa cum zicea si blackwoman, oamenii tind foarte mult sa fie bogati "materialiceste"vorbind si totul devine o mare intrecere pentru "a avea ", apoi foarte multie persoane, probabil cei fara incredere in ei incep sa se joace pe net sa para ceea ce nu sunt ..si isi creeaza o lume a lor in virtual ...unii sau unele "vaneaza " fel si fel de porsoane mai naive sau dornice de bani...si sex .
Dar eu propun sa vedem si partea buna paharului !!! exista si persoane care nu mai reusesc sa iasa din birou, si din dorinta pura de socializare chiar initiaza discutii si subiecte frumoase, fac schimb de pareri ...si cunosc alte persoane si aduc ceva nou in viata lor..si poate a altora ....
Precum zicea cineva net-ul precum si sit-urile de socializare sunt asemenea unui cutit sa zicem , il putem folosi cu succes in bucatarie sa taiem de exemplu o pizza , sau daca incape pe mana unui nebun sa fie folosit in scopuri neortodoxe .corect?

O saptaman usoara ! si sa ne auzim cu lucrui bune !!
adinico
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:39
De la: garbo031192, la data 2011-09-18 08:21:57o vorba evreiasca zice "haval al azman" adica pacat de timp, asa si cu astia care mint pe net...pierd timpul.



ma shlomeh... ??? apropo... de ce spui "vorba evreiasca" ? ce ai scris tu, este in "ivrit"... si asta e altceva ! evreiasca poate sa fie si idish, de ex.
barboneli
Postat pe 19 Septembrie 2011 13:04
interesant cati gaboristi noi au aparut asa deodata.... la un topic unde initiatorul, a fost trimis in Banat... !!!!! la alte topicuri, nu am vazut asa invazie.... !!!
barboneli
Postat pe 19 Septembrie 2011 13:07
De la: barboneli, la data 2011-09-19 13:07:36interesant cati gaboristi noi au aparut asa deodata.... la un topic unde initiatorul, a fost trimis in Banat... !!!!! la alte topicuri, nu am vazut asa invazie.... !!!


Da ce o patit saracu? a fluierat in templu sau a fost diagnosticat cu clonita recidivanta?
charmelen
Postat pe 19 Septembrie 2011 13:37
De la: blackwoman7644, la data 2011-09-19 06:58:22Buna dimineata,

Eu sunt noua pe aici, insa sunt de acord cu Marius. De ce toata lumea de pe net, trebuie sa -si afiseze o identitate pe care nu o au, cred ca-i fac mai destepti, mai bogati, mai curtenitori?
Eu am stat cateva luni pe un site de socializare, am vb atat cu barbati cat si femei, parerea mea pur personala, este ca in procent de 85 % (asta ca sa nu fiu rautacioasa) toti barbatii nu vor decat sex, sunt numai frustati si obsedati, asemeni si femeile, vor barbati cu bani si sex.
Fratilor, traim intr-o societate degenerata, unde banul isi spune cuvantul. Nu pot sa cred, nu mai exista iubire, fericire, intelegere, incredere.
Dar, din pacate, asta este viata, complicata si complexa in acelasi timp.

Va urez o zi buna tuturor

Ai apreciat bine procentul
carcotasha
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:11
Fericirea este ceva care nu se atinge niciodata dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata !
garbo061173
Postat pe 20 Septembrie 2011 10:07
Nu toata lumea e multumita de propria persoana sau viata...pe internet au sansa sa joace un alt "rol".....dar ceea ce iti doresti sa fii poate spune ceea ce esti...trebuie doar sa citesti printre randuri.....si oricum viata este "afara", nu pe un site
alina00
Postat pe 26 Septembrie 2011 06:45
Draga mea, tu n-ai invatat nimic despre barbati pana acum, ei gandesc foarte simplu,noi suntem cele care complicam lucrurile.
faith74
Postat pe 26 Septembrie 2011 11:02
I-mi place cum gandesti sper sa mai vb.
garbo031756
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:02
FIECARE CU PAREREA LUI.ASTA E.
garbo194252
Postat pe 27 Septembrie 2011 22:14
Cred ca aici merge bine mottoul ELADELEI :"Intr-o lume in care iubirea s-a transformat in esx,notiunea de prietenie s-a transformat in interes,intr-o lume in goana dupa bani,sunt si eu o nebuna..."
Si mottoul lui AMENO merge la fix:"Iarta-i Doamne,ca nu siu ce fac!"
Si nu in ultimul rand,mottoul lui LADYCRYSS:"De-am sti sa ne ferim de amagire,de soapte ce nu vin din adevar,sa alungam tristetea din privire,poate-am gasi iubirea-ntr-adevar!"
elisabeta_boia
Postat pe 27 Septembrie 2011 23:44
Iti poti gasi jumatatea si in lumea asta...virtuala...de ce nu? Nu, nu toti mint, nu sunt toti falsi...dimpotriva, pe multi anonimatul ii ajuta sa fie ei insisi...In lumea reala a fi tu insuti e greu catre imposibil...
Luna_in_capricorn
Postat pe 28 Septembrie 2011 15:44
Buna
iti dau un sfat nu mai scrie cu majuscule,....este o regula nescrisa a internetului. foarte greu de citit si urmarit.
O zi buna!
fortuna
Postat pe 30 Septembrie 2011 10:12
E nescrisa dar se stie ca scrierea cu majuscule e asociata cu tipatul . Deci, ceilalti vor percepe ca pe o cearta .
SAL
Postat pe 30 Septembrie 2011 14:46
"Sfatul" Forunei a fost ptr. 252?? Desigur,eu am sris cu majuscule doar numele unor usieri ptr. a le sublinia mottoul!! Nu am tipat!!
Nu stiu sa tip!Sau stiu?? Pe controlate?NUUUU!!!!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Septembrie 2011 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce s-a intamplat de fapt? Ma doreste sau nu? 29 De la: garbo096571 7 Mai 2010 17:13
Dar femeile ce vor? 126 De la: garbo_1502 15 Mai 2012 23:47
DIN REALITATE 2 De la: elodia_2 22 Februarie 2012 14:49
Am si eu o nedumerire!poate puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi! 15 De la: estela 15 Aprilie 2010 05:01
Buna, 59 De la: garbo120438 31 Mai 2010 20:48
Setari Cookie-uri