Dumnezeu si rautatea oamenilor



Ingerash! ajunge atat?
Axl_22
Postat pe 27 August 2011 15:35
De la: barboneli, la data 2011-08-27 15:27:20
De la: clauclaudia, la data 2011-08-27 11:32:29 NU FITI RAUTACIOSI TOTI PUTEM GRESII CAND SCRIEM CEVA ,NIMENI NU ESTE PERFECT,DACA SUNTETI ATAT DE DESTEPTI AR TREBUI SA VA INTRE IN CAP CA CEEA CE A POSTAT ACEASTA FATA ESTE FOARTE FRUMOS SI MERITA APRECIERE PT CA IUBESTE PE DUMNEZEU IAR VOI CEILALTI NU AVETI NICI DEMNITATE SA TACETI DIN GURA DA PAI CUVANTU LUI DUMNEZEU IN SUFLET,...NU ATI CORECTAT SI ATI RAS DE EA ATI RAS DE PROSTIA VOASTRA,,,STII CE VA NUMITI VOI CARE VB URAT PERSOANELOR DECENTE SI CUMINTI NU VA POT DA DECAT UN NUME ,, PLEAVA SOCIETATII,, VAI DE VIATA VOASTRA DE OAMNEI RAI ,..RUSINE RUSINE RUSINE SA VA FIE ,..


ei lasa ca nici tu nu scapi.... acum nu am timp, dar vin io...... !!!!!
MAI IA AUZI CE AI CU FATA,,SI-A SPUS SI EA PAREREA,,,VEZI CA VIN LA TINE SI TE CASTREZ.....DACA NU VA COMPORTATI FRUMOS IMI IAU JUCARIILE SI MA MUT PE ALT FORUM UNDE EXISTA OAMENI CIVILIZATI..ASA CUM AI TU DREPTUL SA ITI SPUI PAREREA ASA ARE SI EA..
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 15:36
Axl_22
Postat pe 27 August 2011 15:41
vOI SUNTETI NISTE IMBECILI NERECUNOSCATORI..DUPA CE VA DAU MURA IN GURA SI VA INVAT CA PE NISTE PROSTI....NICI RESPECT NU AVETI...LASA CA NU MAI SCRIU NIMIC SI MA MUT PE ALT FORUM PT CA INCEP SA MA SATUR DE TAMPENIILE SI IMBECIILE VOASTRE..EU VA INVAT SI VOI MA JIGNITI,,DACA CINEVA MA APARA O JIGNITI SUNTETI NISTE GUNOIE IMPUTITE DE DOI BANI.....ASA CA NU MAI SCRIU NIMIC PE FORUMUL ASTA IMPUTIT SI DOI BANI SI MA CAC IN GURA VOASTRA PT CA ORICUM ESTE WC...SI TRAG SI APA
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 15:41
spor...cu mutatul....restul....apa de ploaie.....
Axl_22
Postat pe 27 August 2011 15:50
Dumnezeu nu forteaza constiinta...Dumnezeu nu forteaza niciodata vointa sau constiinta,dar Satana depune un efort neaincetat.folosind mijloacele cele mai dure,pentru a domina viata acelora pe care nu ii poate insela.El este gata,sa uzeze forta si de frica,in scopul de a subjuga constiinta si de a-si asigura supunerea...
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 15:51
asta e PS...inainte de a pleca?
Axl_22
Postat pe 27 August 2011 15:54
Atunci cand constiinta este o caluza sigura.Acela a carui constiinta este sensibila nu va ezita sa ia decizii corecte atunci cand Cuvantul lui Dumnezeu ii lumineaza mintea.El nu se va lasa determinat de rationalmente de ordin omenesc si nu va ingadui ca anuminte afeceri lumesti sa constituie un obstacol in calea ascultarii de Dumnezeu,ci va da la o parte orice interes egoist si se va apropia de Cuvantul lui Dumnezeu,stiind ca de aceasta depinde chiar destinul sau vesnic.
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 15:57
De la: Axl_22, la data 2011-08-27 15:54:29asta e PS...inainte de a pleca?
pai sa am inceput sa imi fac bagajele ca sa ma mut pe alt forum,dar profiul nu mi-l sterg pt este asa frumos si imi este mila sa il sterg,,asa ca il las si nu mai intru pe el...pt ca oricum nu sunt apreciata de maimutele lideri de ep garbo....nu merita nici macar sa le dau o besina in nas
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 16:00
Cunostinta are nevoie de curatire.Fiecare incapere a templului sufletului a ajuns,intr-o anumita masura,intinata si are nevoie de curatire.Panzele de paianjen trebuie inlaturate din fiecare contlon al constiintei.Inchideti ferestrele sufletului fata de lume si deschideti-le larg spre cer,pentru ca razele luminoase ale Soarelui neprihanirii sa poata patrunde nastavilite.
Memoria trebuie improspatata de principiile Bibliei.Mintea sa fie pastrata curata,pentru a reusi sa distinga binele si raul.In timp ce repetati rugaciunea Miluieste-ma pe mine pacatosul si va straduiti sa raspunde-ti dorintlor Sale in viata voastra de zi cu zi.,Duhul SFANT VA VA INOI MINTEA SI INIMA SI VA VA DA PUTEREA DE A DUCE LA INDEPLINIRE PLANURI INALTE. SI SFINTE
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 16:08
IMBECILILOR DE 2 BANI...PARAZITII SOCIETATII CARE NU FACETI DOI BANI,,,,,GUNOIAE IMPUTITE...NICI MACR NU MAI IMI GASESC CUVINTE CA SA VA MAI ALINT.....MAIMUTELE SUNT MAI DESTEPTE VOI
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 16:12
Majoritatea barbatilor sunt preocupati doar de lucruri lumesti...cum ar fii sexul,bautura.mai putin munca si seriozitatea....munca este mai putin interesanta pt barbati....ei cauta femei fraiere care sa faca treburile casnice,si sa munceasca sa mai faca si sex,,cum femeia este obosita i din cauza ca munceste prea mult barbatii si cauta amante
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 16:21
majoritatea barbatilor isi trimit femeile la munca si ei stau casnici pe motivul ca ei nu isi gasesc de munca,,dar ei nici macar nu isis cauta.....Cunosc multe cazuri unde barbatii mint ca nu isi gasesc de munca ca femeile sa ii tina acasa ca pe niste paraziti pe banii lor
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 16:24
sa va explic cat de egoisti sunt majoritatea barbatilor barbatii......Ei fac copiii,,,apoi daca femeile nu se conformeaza regulile lor si mitocaniile lor le fac copiii apoi pleaca si le lasa pe femei sa creasca copiii singure.....Si ei daca casatoresc iarasi nu vor femei cu copiii ca sa creasca copii altor barbati,,,,dar barbati vor mai bine sa faca copiii si sa le lase pe femei sa creasca copiii singure...si uite barbati care le place sa le faca copii la femei si sa le lase singure,,,,,dar ei nu vor sa munceasca sa creasca copiii altor barbatii,,,dar lor barbatilor le place sa faca copiii si sa ii creasca femeile singure...Sa vedeti cat de nemernici si mitocani si egoisti sunt barbatii...de asta cand vad barbati care imi fac curte imi vine sa vomit mi se intoarce stomacum pe dos si imi vine sa besesc tot timpul
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 16:30
mai irino , oare gresesc cand cred ca acolo la tine in car_casa locuiesc mai multi ???
Mielutza
Postat pe 27 August 2011 17:04
..MAIMUTELE SUNT MAI DESTEPTE VOI


acu am inteles de ce nu inteleg ca tu intelegi ca io nu-nteleg....
Axl_22
Postat pe 27 August 2011 17:16
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-27 16:30:29..de asta cand vad barbati care imi fac curte imi vine sa vomit mi se intoarce stomacum pe dos si imi vine sa besesc tot timpul


inca o nou perla de pus in rama,
anakin
Postat pe 27 August 2011 17:29
irinuca e o perla in totalitate, prin insasi existenta ei amarata...
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 17:37
EU NU AM NIMIC CU NIMENI ,EU AM URMARIT MEREU DISCUTIILE VOASTRE DAR NU AM VRUT SA INTERVIN PANA ACUM, NU CRED CA AM FOST INTELEASA NU MA INTERESEAZA CUM ESTE ACEASTA FATA SI CE ZICI VOI CA POATE ABEREAZA SI CA POATE PLUTESTE PUTIN ,..EU AM TREABA CA TOTSUI CE A POSTAT ESTE FRUMOS ESTE FAIN SA ASCULTI CAND CINEVA VB DESPRE DUMNEZEU AM VRUT SA VA FAC ATENTI CA VOI SINGURI O PROVOCATI DACA ACOLO IN CAPSORU EI SUNT MULTE MINUNI SI NU STIE OARE CATE O DATA CE FACE SAU CE ZICE ,, VOI TREBUIE SA NU II RASPUNDETI RAUTACIOS SA O LASATI IN VESELIA DIN MINTE EI ,PT CA TOTUSI ACOLO EA VB DESPRE DUMNEZEU SI CUM SA TE APROPI DE DUMNEZEU SI SA STITI CA NUMAI FACAND NUMAI BINE FIIND CAT MAI BUN SI MAI INTELEGATOR DEABIA ATUNCI POTI SPUNE CA INCEPI SA TE APROPI SPRE DUMNEZEU ,..BINEINTELS CREDINTA TREBUIE PURTATA IN SUFLET NU TREBUIE SA O ARATI LA TOTI DAR DACA NU ATI MAI FII ASA RAUTACIOSI CATE O DATA SI VA NU VA MAI POSTA ATATEA MINUNI,..IMI PARE RAU DACA AM SUPARAT PE CINEVA ,. O ZII BUNA SA AVETI ,..
clauclaudia
Postat pe 27 August 2011 17:39
"sa va explic cat de egoisti sunt majoritatea barbatilor barbatii..."

Axl_22
Postat pe 27 August 2011 17:46
clauclaudio, singurul pe care l-ai suparat e somnicul tau de dupa amiaza pe care, se pare, l-ai cam sarit. acum, ca l-ai sarit, treaca - mearga, dar asta nu inseamna ca trebuia sa il tradezi in favoarea unui paharel de ceva alcohoale...
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 17:55
claudito, lasa-ne maica, cu dumnezeu si cu facerea de bine...ca poate nu suntem toti spalati pe creier, si nu ne-a imbatranit calea bisericii

irinuca e o gluma buna...prin natura existentei ei, deh

oaliooo, brother, gandim si scriem sincron
viata mea...
michelle_
Postat pe 27 August 2011 18:21
clauclao, da` putem fi rai de cate DOUA ori?
esme
Postat pe 27 August 2011 18:32
pai mai aveai vreun dubiu?
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 18:33
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-27 14:51:26ELLEN G.WHITE s-a nascut in anul 1927 in PORTLAND ,maine .A FOST inzestrata cu daruri spirituale remarcabile ... ... ...,incluzand religie,educatie,sanatate,relatii sociale.evalghelizare ,pfofetii,publicistica ....


asta cu - "s-a nascut in anul 1927 in PORTLAND ,maine " e profunda rau... ori s-a nascut maine ori in 1927...? sau iri-nuca ne aduce "Pfofetii" despre trecut, asa cum zice ea ca facea si madama cu pricina?!

De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-27 15:36:13
De la: barboneli, la data 2011-08-27 15:27:20
De la: clauclaudia, la data 2011-08-27 11:32:29 NU FITI RAUTACIOSI............,..


ei lasa ca nici tu nu scapi.... acum nu am timp, dar vin io...... !!!!!
MAI IA AUZI CE AI CU FATA,,SI-A SPUS SI EA PAREREA,,,VEZI CA VIN LA TINE SI TE CASTREZ.....DACA NU VA COMPORTATI FRUMOS IMI IAU JUCARIILE SI MA MUT PE ALT FORUM UNDE EXISTA OAMENI CIVILIZATI..ASA CUM AI TU DREPTUL SA ITI SPUI PAREREA ASA ARE SI EA..


chiar as vrea sa te vad in exercitiul functiunii, cum mergi tu sa castrezi un barbat, cum pui tu mana pe scarbavnicul madular si te luptzi cu el, ca o luptatoare neinfricata ce esti!!!

De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-27 15:41:31vOI SUNTETI NISTE IMBECILI NERECUNOSCATORI..DUPA CE VA DAU MURA IN GURA SI VA INVAT CA PE NISTE PROSTI....NICI RESPECT NU AVETI...LASA CA NU MAI SCRIU NIMIC SI MA MUT PE ALT FORUM PT CA INCEP SA MA SATUR DE TAMPENIILE SI IMBECIILE VOASTRE..EU VA INVAT SI VOI MA JIGNITI,,DACA CINEVA MA APARA O JIGNITI SUNTETI NISTE GUNOIE IMPUTITE DE DOI BANI.....ASA CA NU MAI SCRIU NIMIC PE FORUMUL ASTA IMPUTIT SI DOI BANI SI MA CAC IN GURA VOASTRA PT CA ORICUM ESTE WC...SI TRAG SI APA


cui crezi ca ii pasa de ceea ce ne dai tu...???
poate doar lui clauclaudia, care vad ca la anii ei gandeste la unison cu tine, facandu-ne pleava societatzii si etc. n-ati face rau sa va luatzi de manutza amandoua si sa va mutatzi pe orice alt forum!
(totusi am o rugaminte!!! nu pleca, ca ar dispare odata cu tine o mare si inepuizabila sursa de amuzament cretinoid!)
- am remarcat limbajul tau elevat, civilizat si mai ales acade-mic! tot in cartile lui ellen l-ai descoperit?
alfheim
Postat pe 27 August 2011 19:45
De la: clauclaudia, la data 2011-08-27 11:32:29 NU FITI RAUTACIOSI TOTI PUTEM GRESII CAND SCRIEM CEVA ,NIMENI NU ESTE PERFECT,DACA SUNTETI ATAT DE DESTEPTI AR TREBUI SA VA INTRE IN CAP CA CEEA CE A POSTAT ACEASTA FATA ESTE FOARTE FRUMOS SI MERITA APRECIERE PT CA IUBESTE PE DUMNEZEU IAR VOI CEILALTI NU AVETI NICI DEMNITATE SA TACETI DIN GURA DA PAI CUVANTU LUI DUMNEZEU IN SUFLET,...NU ATI CORECTAT SI ATI RAS DE EA ATI RAS DE PROSTIA VOASTRA,,,STII CE VA NUMITI VOI CARE VB URAT PERSOANELOR DECENTE SI CUMINTI NU VA POT DA DECAT UN NUME ,, PLEAVA SOCIETATII,, VAI DE VIATA VOASTRA DE OAMNEI RAI ,..RUSINE RUSINE RUSINE SA VA FIE ,..


mai femeie, inainte de-a veni cu predici pline de chintesentza, ai face bine sa invetzi limbajul articulat si scrierea de asemenea!

"TOTI PUTEM GRESII CAND" - ai inceput bine!

"AR TREBUI SA VA INTRE IN CAP CA CEEA CE" - te-ai dezlantuit frumos. dar mai bine sa nu-mi intre nimic in cap decat sa am parte de ineptiile acestei luptatoare, insa daca iti face placere, baga-ti tu in cap elucubratiile ei! - si apropos, fa diferentza intre ce scrie ea si ce copiaza din ce-ai spus/scris altii!
nu incerca sa faci pe deshteapta cand bubui!

"NU AVETI NICI DEMNITATE SA TACETI DIN GURA" - aia cu demnitatea de unde ai scos-o?
tu mai poti tacea si din altceva in afara de gura?
tocmai iti ziceam ca bubui!!

"DA PAI CUVANTU LUI DUMNEZEU IN SUFLET,..." - fara comentarii... ai bubuit!
alfheim
Postat pe 27 August 2011 19:55
Sa ne pupati pe amandoua undeva...eu una prefer sa folosesc limba voastra pe post de hartie igienica dupa ce fac treaba mare,,adica ma cac
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 22:23
cre[s]tino!
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 22:28
astia sunt cooperatorii lui satan....satan ii invata sa fie rai si sa ii necajeasca pe crestini....asa ca sa ii pupati pe toti crestinii undeva
ingerasulluptator
Postat pe 27 August 2011 22:37
tu vezi mai bine cum faci sa discernezi ce-i bine si ce-i rau.
asa cum scrie in sfarsitul "semnaturii" tale
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DESPRE RELATIA DE CUPLU,CAND UNUL DIN SOTI,ESTE PLECAT DIN TARA 15 De la: valentina_16 23 Septembrie 2009 19:36
UNDE AS VREA SA MERG DUPA MOARTE!??/ 270 De la: persidadamian 20 Februarie 2010 00:35
tribal :-) 139 De la: fleurdelis 10 Februarie 2011 13:24
ce ziare sau reviste mai cititi? 50 De la: garbo_19362 22 Noiembrie 2013 19:11
Rugaciune la Sf. Marta (novena) 11 De la: garbo159660 18 Ianuarie 2016 00:39
Setari Cookie-uri