DUPA 1 AN DE CASNICIE,INTERVINE MONOTONIA SI URA,VREA CEVA NOU SI PROASPAT, CA NEVASTA .........SPUNETI VOI?...!CRED CA ESTE VECHE.

simplu chiar tu ai gasit raspunsul dai vira si gata acum cat mai esti inca sexy si tanara dupa cum am inteles
garbo035790
Postat pe 6 August 2011 19:08
'ete-l si p'al meu..
asa tati..,vira ha..?
roby_cado
Postat pe 6 August 2011 19:25
SI EU SUNT FAMILIST, AM 13 ANI DE CASNICIE SI INTRADEVAR DUPA CE SOTIA MEA A NASCUT PRIMUL COPIL (AM 2 DIF INTRE EI ESTE DE 1 AN 3 LUNI 2SAPTAMANI SI 4 ZILE) SAU SCHIMBAT MULTE, DIN PACATE DDE DATA ASTA DINJ PARTEA SOTIEI,. NU CHIAR ASA DE RADICAL CUM ESTE LA DUMNEAVOASTRA DAR ORICUM CEVA ASEMANATOR INTRO OARECARE MASURA. CU TOATE ASTEA UN SFAT EXACT NU AS PUTEA SA VADAU CI DOAR O PARERE PERSONALA A MEA IN LEGATURA CU VIATA DUMNEAVOASTRA.
DECI DACA INTRADEVAR VIATA D-VOASTRA SEXUALA A "CAM INCETAT" SAU A DEVENIT CHIAR INEXISTENTA AT CU TOATE CA D-VOASTRA ATI RAMAS "CREDINCIOASA CUPLULUI" DOAR PE MOTIVUL CA PENTRU COPIL VA FI GREU SA CREASCA FARA TATA, NU STIU DACA INTRADEVAR AR TREBUI SA VA SACRIFICATI ATAT DE MULT. INTRADEVAR ESTE GREU PT UN COPIL SA POATA RAMANE FARA TATA, TOTUSI CRED CA AR TREBUI SA VA ASUMATI SI PUTIN TIMP PT D-VOASTRA, ALTFEL E POSIBIL SA VA FACETI ATAT DE MULT RAU INCAT SA AVETI SI MAIMULT PE PARCURS DE PIERDUT. NU VADAU UN SFAT SAL PARASITI PE SOT, DEOARECE NU CUNOSC MULTE DIN "CONCUBINAJUL VOSTRU (MULTE DIN DETALII TREBUIESC CUNOSCUTE PT A VA PUTEA DA UN SFAT) DAR CRED CA AR TREBUI SA PUNETI TOTUL IN BALANTA APOI SA DECIDETI EFECTIV DACA SAU DACA NU SA MAI CONTINUATIO RELATIA CU SOTUL D-VOASTRA. DE OBICEI ASA SE FACE SE CANTARESC TOATE FAPTELE CONJUGALE BUNE SI RELE SI APOI SE GANDESTE, IAR APOI SE DECIDE. DACA DORITI MAI MULTE DETALII SAU SA AJUNGETI IN ADEVAR SA VA DAU UN SFAT (AM SI DETIN MULTE CUNOSTINTE IN ACEST DOMENIU INCLUSIV SI ... HAI SAI ZICEM... CONSILIERE FAMILIARA) AR VTREBUI INPRIMUL RAND SA STIU MAI MULTE DETALII DESPRE RELATIA D-VOASTRA CU SOTUL SI APOI ALTE DETALII LEGATE DE COMPORTAMENTUL LUI IN FAMILIE ABIA APOI SA VA DAU UN SFAT. DACA DORITI SA VB CU MN PE ACESTA TEMA IATA AICI ADRESA MEA DE MAS YAHOO : PUFY555_IONUT, IAR IN FELUL ACESTA VA POT AJUTA CU VREUN SFAT SAU PARERE MAI EXACTA. DACA DORITI CONTACTATIMA LA CEASTA ADRESA DE MASS SI ATUNCI VOM VORBI CUM SE ZICE "IN PRIVAT". DACA NU ORICUM SPER CA ACESTE MICI IDEI CARE VI LEAM SCRIS MAI SUS SA VA FIE DACA NU DE AJUTOR, MACAR PUTIN SA VA AJUTE IN VIZIUNEA D-VOASTRA LEGATA DESCRE CUPLU CU SOTUL SI RELATIA SOT, SOTIE SI COPILO. CAM ATAT AM AVUT DE SPUS. DE ALTFEL SI CEILALTI PARTICIPANTI AI FORUMULUI CARE AR PUTEA AVEA PROBLEME ASEMANATOARE SA MA CONTACTEZE PT DETALII SI EVENTUAL SFATURI. IN REST NIMIC ALTCEVA !!! SPER SA VA FI FOST D-VOASTRA DE FOLOS !!!
DjPUFY555
Postat pe 6 August 2011 20:56
e posibil sa aiba pe cineva in viata lui iar tu nu esti decat femeia sau mai bine sluga care il spala ,ii gateste si face mancare. n-are rost sa te complaci in aceasta situatie pt ca cu timpul il va afecta si pe copil distanta dintre voi iar cand el va creste si va pleca vei ramane singura cu adevarat
carmen_niculae2006
Postat pe 6 August 2011 21:13
poate,iubesti copilul mai mult decat pe el:incearca sa-i iubbesti pe amadoi la fel,(sotul este foarte GELOS),FI SALBATICA CU EL IN P.T.....
garbo047775
Postat pe 6 August 2011 21:17
buna,citind cele scrise mi-am revazut tot trecutul,la fel a fost si viata mea am fost casatoriti 17 ani ,dar ultimi 5 ani au fost un cosmar ,il iubeam enorm de mult il doream cu toata fiinta mea dar nu puteam ajunge la el a ridicat un zid imens intre noi imi spunea,,,cere-mi orice dar nu-mi cere sa ma culc cu tine,,,,, am doua fetite sunt o femeie modesta am 1,70 m si 60 de kg ,inca incerc sa ma mentin,in fine ,asta nu mai conteaza ce vreau sa spun e ca intr-o zi dupa 5 ani de chin si plansete si rugaminti am aflat ca avea o relatie cu o fata vecina cu noi mai tanara ca el cu 10 ani si ca mine cu 6 ,deci acum intelegi poate motivul pt care se culca cu mine numai cand era certat cu aiai sau intervenea altceva,nu am vrut sa div pt ca si eu la randul meu am crescut cu tata vitreg ,dar in final a plecat el de acasa s-au mutat impreuna acum au un baietel, eu am plecat din tara m-am recasatorit sperand ca voi gasi un om care sa nu ma mai insele si sa ma iubeasca sincer ,dar din pacate ma iubeste numai pe mine mai putin fetele deci in concluzie tu esti singura care hotarasti ce vei face cu viata ta ,dar gandeste-te daca merita. important e sa ai grija de tine copilul creste si fara el ,e greu dar mai tarziu va vedea ca nu sunteti fericiti si atunci va fi mult mai greu.numai bine
garbo015769
Postat pe 6 August 2011 23:43
roby_cado
Postat pe 7 August 2011 01:57
hi hi hi , nu ai ei .. ai tai ... are dreptate fata se pare ca " n'ai cu ce ma , n-ai cu ce " sa pricepi... esti incapabil sa integrezi pareri diferite de ale tale .. asta e, nu putem fi toti einstein...dupa posibilitati , coane Fanica ...
josy36
Postat pe 7 August 2011 02:51
Iubito, incearca sa-l implici in cresterea copilului, lasa-l singur cu copilul, trimite-l afara in parculet cu copilul, si fa-ti ttimp in felul asta pentru tine. Daca nu esti atenta vei intra in depresie, copilul are nevoie de doi parinti, dar in special de o mama sanatoasa, care sa poata avea grija de el. Multe femei incearca sa aiba grija de copil in totalitate, sunt tati care nu stiu sa schimbe un pampers. Sa vedem daca atunci cand el este ocupat mai are timp sa mai vorbeasca la telefon. Ti-o spune o femeie despartita de 3 ani, cu un copil de 4 ani. Te pup!
garbo176046
Postat pe 7 August 2011 08:23
SOTUL TAU ARE O RELATIE CUO FEMEIE CARE IA CERUT SA NU MAI AIBA NICI O RELATIE CU TINE.ACEASTA VREA SA FIE NUMAI AL EI ASA CA II ARATA CA E MAI FEMEIE CA TINE SI FACE ORICE CA SA RAMANA NUMAI AL EI.TU DUPA CE AI AVUT COPILUL NU I-AI MAI ACORDAT ACEEASI ATENTIE CA SI INAINTE SOTULUI,IAR BARBATUL TAU,CARE E CA TOTI , BARBATII, CARE SUNT SI EI NISTE COPII MAI MARI ,SI-A CAUTATA DOZA DE RASFAT IN ALTA PARTE.O PARTE DIN VINA PENTRU CE S-A INTAMPLAT O AI SI TU PENTRU CA NU AI DAT IMPORTANTA LA ACESTE LUCRURI,POATE, SI TU AI AVUT O AVENTURA DE CARE A AFLAT.SUNT MAI MULTE CAUZE DAR ASTEA LE POTI DISCUTACU UN PSIHOLOG IN FATA CARUIA POTI SA-TI DESCHIZI SUFLETUL CU SINCERITATE DEPLINA.SOLUTIILE PE CARE LE AI IN MOMENTUL DE FATA SUNT DOUA.DACA IL IUBESTI SI VREI SA FIE DIN NOU AL TAU TREBUIE SA-L RECUCERESTI INAPOI ARATAND CA SI TU ESTI LA FEL DE FEMEIE SI AMANTA IN PAT CA SI CEALALTA.A DOUA SOLUTIA ESTE DESPARTIREA PENTRU CA DRAGOSTE LUI PENTRU TINE NU MAI ESTE SI NICI COPILULUI NU-I FACE BINE SA OBSERVE CE SE INTAMPLA INTRE PARINTII LUI.EL ARE NEVOIE DE STABILITATE EMOTIONALA.ORICUM EL E TATAL COPILULUI TAU SI ASA RAMANE.NU ESTI NICI PRIMA NICI ULTIMA CARE SE DESPARTE PENTRU CA ALTA FEMEIE I-A CUCERIT SOTUL.O SA TRECI SI PESTE ASTA PENTRU CA AI UN COPIL PENTRU CARE TREBUIE SA FII TARE,LA UN MOMENT DAT ,CAND VEI TRECE PESTE DESPARTIREA ASTA,ITI VEI REFACE VIATA PENTRU CA VA FII CINEVA CARE TE VA APRECIA SI IUBI ASA CUM ESTI TU SI FATA DE CARE NU VEI MAI FACE ACELEASI GRESELI PE CARE LE-AI FACUT CU SOTUL TAU.ORICUM VIATA MERGE INAINTE .ITI DORESC SUCCES IN VIATA ORICE HOTARARE AI LUA ! SPER SA LEGI DECIZIA CORECTA PENTRU NUMAI TU STII CU ADEVARAT CE A FOST INTRE VOI.
nelu2323
Postat pe 7 August 2011 08:44
asa este nu esti singura si eu ma confrunt cu aceasi situatie dormin separat si tot timpul e nervos si obosit cica doar eu sant de vina ca nu mi iau pantofii cu toc unde oare o vrea cu taicasu l in casa cu fata la masa dar de astea sant motive
iti spun eu ce voi incerca ...teoretic ca in practica sa mai astept poate sa mi cada pragul sau tavanul ca sa ma trezesc sa caut alt refugiu ... dar unde.... cand?? cu cine ?? si cred ca e prea tarziu si ca si altele ne vedem de aceasta mizerie de convietuire ca altceva sau chiriasul din camera cealalta
daca gasesti o solutie mai plauzibila nu ma uita te rog


doremi
Postat pe 7 August 2011 09:09
nu pari sa suferi deloc...
dor72
Postat pe 7 August 2011 09:13
deci sa cred ca tot timpul este vb de o alta femeie ase se explica comportamentul barbatilor?? cand sant probleme top sub alta fusta dragut.....>>>> f. dragut
doremi
Postat pe 7 August 2011 09:15
Am cunoscut si eu o familie cu o problema ca a voastra in care el nu dorea copii iar ea i l-a bagat pe gat fortat desi el era total nepregatit pentru a avea un copil! Este groaznic sa-ti vina un copil cand nu-l doresti,sau ca esti nepregatit pentru asa ceva,e acelasi lucru,cum sa obligi un om sa suporte ce nu doreste sa suporte?!?Asta inseamna tot o forma de egoism,tu vrei si-l faci si gata barbatul trebuie sa suporte ca asa vrei tu,nu este gresit,copilul are si mama si tata si trebuie sa fie dorit de amandoi. Cuplul de care iti vorbesc care au aceiasi problema ca si voi,din acest motiv nu mai au viata sexuala,barbatul respectiv nu vrea copii cu orice pret si de frica sa nu-i ramana nevasta gravida din nou se duce la altele si cu ea nu are viata sexuala,iar de ramas nu are cum sa-i spuna ca a ramas ca o omoara!!Asta-i viata?!?Daca el inca iti spune ca esti frumoasa si sexy si se teme sa stea cu tine in pat o face pentru ca chiar il atragi,dar teama de o noua sarcina este atat de mare incat se fereste ca de dracul sa se mai culce cu tine!! Ia incearca tu sa discuti cu el si sa dovedesti ca iei pastile contraceptive zilnice,ca eu as paria ca se va schimba radical situatia!!
Gabriel1960
Postat pe 7 August 2011 09:20

gabriel, in ce secol te gasesti, mami?
nu se culca cu nevasta-sa sa nu ramana gravida.....
mai omule, da-i animal? nu stie ce face, nu stie cum sa se protejeze.?
nu vrea, vasectomie si gata...nu se mai trezeste nici nevasta-sa ca vine una si ii revendica sotul drept tata pentru copilul ei...
gabriel, daca tu asa gandesti ca si barbat, vai de ele femei...si daca el se teme de sarcina si ea nu....deja e SF ce spui tu, pe cuvant...
dor72
Postat pe 7 August 2011 09:39
Daca esti asa frumoasa si sexi..., cauta-ti un amant, atunci o sa ai si viata sexuala, tata la copil si sot in casa... ce atata fuga dupa el, apoi o sa vezi cum o sa se reantoarca la tine....
garbo050606
Postat pe 7 August 2011 11:27
da, da. bun sfat . ia verifica mata cata de sexi poti fi
Mielutza
Postat pe 7 August 2011 12:21

clar,azi e zi de ras in hohote...

poi bine,mielu'....si daca-si da in stamba dupa verificari ce dreaq face?
precizilla
Postat pe 7 August 2011 14:10
raman ca Ion cu Gheorghe....
dor72
Postat pe 7 August 2011 14:12
sa moara mama daca stiu cum au ramas aia!
lumineaza-ma!
precizilla
Postat pe 7 August 2011 14:17
De la: precizilla, la data 2011-08-07 14:17:37sa moara mama daca stiu cum au ramas aia!
lumineaza-ma!


...mirati?
cum dreak ar fi putut sa ramina....
quasaria
Postat pe 7 August 2011 14:21
socati,mai degraba...

ioi,asa-mi vine sa-mi dezleg limba din pripon,pfuaiaiai!
precizilla
Postat pe 7 August 2011 14:23
preci, sa nu dea in lucerna daca o dezlegi....
quasaria
Postat pe 7 August 2011 14:40
De la: Gabriel1960, la data 2011-08-07 09:20:26Am cunoscut si eu o familie cu o problema ca a voastra in care el nu dorea copii iar ea i l-a bagat pe gat fortat desi el era total nepregatit pentru a avea un copil! Este groaznic sa-ti vina un copil cand nu-l doresti,sau ca esti nepregatit pentru asa ceva,e acelasi lucru,cum sa obligi un om sa suporte ce nu doreste sa suporte?!?Asta inseamna tot o forma de egoism,tu vrei si-l faci si gata barbatul trebuie sa suporte ca asa vrei tu,nu este gresit,copilul are si mama si tata si trebuie sa fie dorit de amandoi. Cuplul de care iti vorbesc care au aceiasi problema ca si voi,din acest motiv nu mai au viata sexuala,barbatul respectiv nu vrea copii cu orice pret si de frica sa nu-i ramana nevasta gravida din nou se duce la altele si cu ea nu are viata sexuala,iar de ramas nu are cum sa-i spuna ca a ramas ca o omoara!!Asta-i viata?!?Daca el inca iti spune ca esti frumoasa si sexy si se teme sa stea cu tine in pat o face pentru ca chiar il atragi,dar teama de o noua sarcina este atat de mare incat se fereste ca de dracul sa se mai culce cu tine!! Ia incearca tu sa discuti cu el si sa dovedesti ca iei pastile contraceptive zilnice,ca eu as paria ca se va schimba radical situatia!!



Si daca se duce la altele ce, alea nu pot sa ramana gravide?

Cea mai buna metoda - ca sa fie omul sigur ca nu se reproduce (si asta ar fi o idee minunata, e bine ca unele exemplare umane sa nu mai procreeze, din cauza riscului crescut de degenerare) ar fi, vorba lui Dor, o vasectomie bine executata: de preferinta de Ciomu sau un confrate la fel de competent.

charmelen
Postat pe 7 August 2011 14:51
e ardelenesc...l-am mai spus...si nu are farmec decat asa...ardeleneste

Zice Ion catre Gheorghe:
- Mai Gheorghe, daca eu m-am culcat cu nevasta-ta , se cheama ca suntem shogori, nu?
- Nu mai Ioane, se cheama ca suntem chit.

preci, vezi sa nu rupi jugul...
dor72
Postat pe 7 August 2011 15:50
NU ESTE ADEVARAT.
garbo214317
Postat pe 7 August 2011 16:41
LUPTA SI VEI CASTIGA DRAGOSTEA,IUBYREA....
garbo047775
Postat pe 7 August 2011 16:43
sunteti dusi cu pluta si cred sincer ca nu aveti o viata prea fericita,d-aia va impungeti pe aici
madi_m
Postat pe 7 August 2011 20:08
De la: garbo055751, la data 2011-07-29 20:48:08AM 15 ANI DE CASATORIE CU SOTUL MEU,DAR DUPA NASTEREA COPILULUI,A FOST O SCHIMBARE RADICALA IN VIATA LUI.SPUNE CA SUNT FRUMOASA SI SEXI,MAI TANARA CA EL CU 7 ANI.....DAR IN SCHIMB IN DORMITOR NU VINE DELOC.DOARME SINGUR SEPARAT SI NU VREA NICI SA MA ATINGA.VORBESTE IN SCHIMB LA TELEFON CU FEMEI ,CARE LE SPUNE CA IL EXTENUEAZA.............DACA MA DUC IN PAT LA EL,SE RIDICA SI PLEACA ,SAU STA PE SCAUN.......INVOCA DIFERITE MOTIVE.......NU MA IUBESTE SI NICI NU MAI MA DORESTE. MA BLESTEAMA,...... DAR NU INTELEG DE CE!?OARE CAT MAI POT TRAI LANGA O PERSOANA CA ACEASTA?????POATE IMI SPUNETI VOI???SAU IMI DATI UN SFAT...............................................................................................
IN MOMENTUL DE FATA,EU MA GANDESC DOAR LA COPIL,SA AIBA UN TATA,........DAR,......VIATA MEA SEXUALA CU SOTUL NU MAI EXISTA.
Pirat
Postat pe 7 August 2011 20:10
De la: madi_m, la data 2011-08-07 20:08:32sunteti dusi cu pluta si cred sincer ca nu aveti o viata prea fericita,d-aia va impungeti pe aici


da tu ce impungi p'acilea?
Eugenia69
Postat pe 7 August 2011 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aleg ce imi spune inima sau mintea?! 12 De la: Andr3e3A 1 Martie 2012 16:41
prietena mea 37 De la: garbo_9622 14 Decembrie 2012 10:15
Problema intre iubita si mama. 1 De la: garbo_501644 8 Februarie 2020 21:47
ajutor 9 De la: mikishor92 31 Ianuarie 2017 07:22
Ceva neimportant. 20 De la: DeeeDeee3 16 Noiembrie 2010 20:45
Setari Cookie-uri