foarte tristaa....

buna....sunt noua pe aici!
am niste probleme..simt ca innebunesc....nu prea am cu cn sa vb...iar o prietena mi-a zis de acest site!sper sa ma intelegeti si s ma sfatuiti daca puteti!imi cer scuze daca nu postez cum trebuie sau unde trebuie..cum am mai spus sunt noua!

eu am 19 ani..si am avut o relatie cu un baiat d 2 ani!o relatie serioasa!in ultimul an de lic m-am mutat cu acordul parintilor in italia la el(el fiind roman)..a stat cu familia lui(mama...un frate de 11 ani si un bebe care a aparut in timp+actualul sot al mamei lui..2 menajere,una pt copii).totul a fost OK..insa in timp a aparut rutina..nu mai suportam sa stam atatea persoane intr-un ap de 3 camere! ne certam tot mai des..si noi doi si eu cu mama lui...el era mai mult plecat din italia..eu eram mai mult singura...la inceput era cv nou..ma atragea...cu toate ca eu aveam alte conditii poate mult mai bune acasa in romania!in urma cu 4 luni ne-am desparit..eu am revenit acasa..am incercat sa pierd orice legatura cu el(telefonic..internet).prietenii nostrii comuni din it imi tot ziceau ca e disperat..daca l-ai vedea s-a distrus singur..etc..credeam si nu credeam...insa acum 3 saptamani a venit acasa in romania..m-a cautat...intradevar..cred ca a slabit 10 kg(el face si king-boxing)nu s-a mai dus la antrenamente..nici la meciuri...e disperat sa nu ma pierda!
eu i-am spus ca de cand s-a racit totul l-am tot rugat hai sa ne mutam de la ai tai..sa stam singuri(el are o micaafacere acolo..nu depindeam de ai lui) el nu avrut...SI MA PIERDUT!!!
acum nu stiu ce simt pt el...IUBIRE sau MILA!!!!
sunt disperata..nu stiu ce sa fac!!! de raas in tara nu e cazul...aici e saracie mare...dar si sa ma avant din nou nush ce sa fac!!!!
dati-mi voi un sfat!!!!
anamaria00
Postat pe 6 August 2011 01:08
De la: anamaria00, la data 2011-08-06 01:08:29buna....sunt noua pe aici!
am niste probleme..simt ca innebunesc....nu prea am cu cn sa vb...iar o prietena mi-a zis de acest site!sper sa ma intelegeti si s ma sfatuiti daca puteti!imi cer scuze daca nu postez cum trebuie sau unde trebuie..cum am mai spus sunt noua!

eu am 19 ani..si am avut o relatie cu un baiat d 2 ani!o relatie serioasa!in ultimul an de lic m-am mutat cu acordul parintilor in italia la el(el fiind roman)..a stat cu familia lui(mama...un frate de 11 ani si un bebe care a aparut in timp+actualul sot al mamei lui..2 menajere,una pt copii).totul a fost OK..insa in timp a aparut rutina..nu mai suportam sa stam atatea persoane intr-un ap de 3 camere! ne certam tot mai des..si noi doi si eu cu mama lui...el era mai mult plecat din italia..eu eram mai mult singura...la inceput era cv nou..ma atragea...cu toate ca eu aveam alte conditii poate mult mai bune acasa in romania!in urma cu 4 luni ne-am desparit..eu am revenit acasa..am incercat sa pierd orice legatura cu el(telefonic..internet).prietenii nostrii comuni din it imi tot ziceau ca e disperat..daca l-ai vedea s-a distrus singur..etc..credeam si nu credeam...insa acum 3 saptamani a venit acasa in romania..m-a cautat...intradevar..cred ca a slabit 10 kg(el face si king-boxing)nu s-a mai dus la antrenamente..nici la meciuri...e disperat sa nu ma pierda!
eu i-am spus ca de cand s-a racit totul l-am tot rugat hai sa ne mutam de la ai tai..sa stam singuri(el are o micaafacere acolo..nu depindeam de ai lui) el nu avrut...SI MA PIERDUT!!!
acum nu stiu ce simt pt el...IUBIRE sau MILA!!!!
sunt disperata..nu stiu ce sa fac!!! de raas in tara nu e cazul...aici e saracie mare...dar si sa ma avant din nou nush ce sa fac!!!!
dati-mi voi un sfat!!!!



adica in 4 luni s-a uscat pe picioare de dorul tau?tu crezi asta?daca era asa venea in prima zi in Romania dupa tine si te lua la casa noua numai a voastra din Italia.asta era dovada ca te iubeste.restul sunt doar incercari de impresionare.continua-ti liceul si o facultate,fa-ti o cariera...intre timp traieste-ti viata...nu ti-o inchide intrebandu-te daca "iubesti sau doar iti este mila".dupa cum vorbesti despre saracia din Romania e clar ca nu iubirea te-ar intoarce inapoi.preferi sa fi sluga la darlog ..sau propriul tau stapan?
ratuscaceaurata
Postat pe 6 August 2011 02:24
eu practic liceul l-am terminat cu unele mici "interventii"...facultate asi putea face si acolo!n se pune vb de parte financiara...eu aici am o situatie de mii de ori mai buna(datorita parintiilor)..insa acolo e altfel...alta viata...imi cer eu scuze..nu m-am exprimat bine!!
pai el a incercat sa ma caute....eu sunt cea care a pus in "perete"!din cate mi-a zis mama lui i-ar fi spus sa ma lase..ca nu il merit..practic cred ca a fost intaratat de maicasa...nu stiu ce sa zic...ce sa cred....probabil daca asi fi stiu..nu asi fi intrat aici sa imi spun OFUL
anamaria00
Postat pe 6 August 2011 11:25
De la: anamaria00, la data 2011-08-06 11:25:04eu practic liceul l-am terminat cu unele mici "interventii"...facultate asi putea face si acolo!n se pune vb de parte financiara...eu aici am o situatie de mii de ori mai buna(datorita parintiilor)..insa acolo e altfel...alta viata...imi cer eu scuze..nu m-am exprimat bine!!
pai el a incercat sa ma caute....eu sunt cea care a pus in "perete"!din cate mi-a zis mama lui i-ar fi spus sa ma lase..ca nu il merit..practic cred ca a fost intaratat de maicasa...nu stiu ce sa zic...ce sa cred....probabil daca asi fi stiu..nu asi fi intrat aici sa imi spun OFUL

o fi viatza mai buna acolo din pct de vedere financiar dar tu chiar iti doresti sa stai departe de tara ta? eu personal nu as pleca din tara mea natala..aici e liba pe care eu o vb,persoanele care mi au fost alaturi mereu,prietenii,parintii...si aici poti face ceva dar trebuie doar sa vrei
steffy91
Postat pe 6 August 2011 17:33
De la: anamaria00, la data 2011-08-06 11:25:04eu practic liceul l-am terminat cu unele mici "interventii"...facultate asi putea face si acolo!n se pune vb de parte financiara...eu aici am o situatie de mii de ori mai buna(datorita parintiilor)..insa acolo e altfel...alta viata...imi cer eu scuze..nu m-am exprimat bine!!
pai el a incercat sa ma caute....eu sunt cea care a pus in "perete"!din cate mi-a zis mama lui i-ar fi spus sa ma lase..ca nu il merit..practic cred ca a fost intaratat de maicasa...nu stiu ce sa zic...ce sa cred....probabil daca asi fi stiu..nu asi fi intrat aici sa imi spun OFUL




vezi..te legi de nimicuri.vrei sa termini facultatea in Italia?cat de bine cunosti limba,ce vei face dupa ...presupunand ca o termini tot cu "interventii"?si de ce nu o faci in America de pilda?de ce "lingi" unde ma-sa te goneste si el o asculta?sunt dura tocmai ca sa te trezesc la realitate.esti cumva schoapa,ciunga ,chioara...eu nu cred ,ai zis ca esti frumusica....crezi ca el este unicatul vietii tale?ceea ce spui tu aici nu este un of...ci este doar un moft.daca in tara ta nu excelezi in inteligenta,cultura si situatie...ce crezi ca vei deveni in Italia?parerea mea este sa te ocupi de viitorul tau studiind,sa iti faci o cariera....caci barbati gasesti la tot pasul...si nu te marita asa de tanara....mai intai fa-ti o situatie.....fii pe picioarele tale.....nu in poala altuia.scz pt duritate dar iti doresc tot binele.parerologu'garbo
ratuscaceaurata
Postat pe 6 August 2011 21:59
va multumesc din suflet!!!!
doar ca azi am primit un telefon :surpriza"de la masa!...ca ea ne vrea binele..ca nu vrea ca noi sa suferim...ca isi cere scuze daca mi0a gresit cu cv...dar nici eu nu trenuia sa zic ca nu mai suport
situatia...si statul in apartament cu toti....etc!
el ma tot suna...vrea sa ne vina la mine acasa...zice ca el fara mine nu se intoarce...si cam atat zice!!!!
chiar nu stiu ce sa fac!...zilele trec si eu nu stiu ce sa fac!!!!
am cv semtimente...dar nu stiu ce e....IUBIRE sau MILA!!!
anamaria00
Postat pe 6 August 2011 22:49
pai daca nu stii ce e, mai asteapta....sa te lamuresti....
daca te iubeste, asa cum pretinde, va fi de acord cu pretentiile tale....
eu te-as sfatui, daca vrei sa continui, sa nu o faci in orice conditii...
traseaza-ti limitele....e normal sa vrei spatiul tau, intimitatea ta....este obligatoriu...explica-i si lui ca v-ar fi mai usor sa va ntelegeti si cu ai lui....in aceste conditii...ar disparea tensiunile si v-ati putea "suporta"....
sigur, in inima ta...ai un rsapuns....cauta-l, cantareste, compara, tatoneaza...nu te grabi...nu esti in situatia in care sa iei o hotarare atat de importanta, contratimp....
dor72
Postat pe 6 August 2011 23:11
doar ca azi am primit un telefon :surpriza"de la masa!...

de la CINEE?!?

de la MASA???

poi vezi mai 00 si nu mai stiu IO com...daca ai fi mai politicoasa si ai spune mama lui sai soacra f..asa si pe dincolo ti-ar iesi mai bine cu gramatica...aa.aa.aa
si ai avea sanse sa iei si bacu

dar asa MASA!!!

de parca tu nu vei fi niciodata mamica...sau poate chiar esti
LILO
Postat pe 6 August 2011 23:23
De la: anamaria00, la data 2011-08-06 22:49:42va multumesc din suflet!!!!
doar ca azi am primit un telefon :surpriza"de la masa!...ca ea ne vrea binele..ca nu vrea ca noi sa suferim...ca isi cere scuze daca mi0a gresit cu cv...dar nici eu nu trenuia sa zic ca nu mai suport
situatia...si statul in apartament cu toti....etc!
el ma tot suna...vrea sa ne vina la mine acasa...zice ca el fara mine nu se intoarce...si cam atat zice!!!!
chiar nu stiu ce sa fac!...zilele trec si eu nu stiu ce sa fac!!!!
am cv semtimente...dar nu stiu ce e....IUBIRE sau MILA!!!





esti sigura ca era ma-sa?se pare ca gandeste "travestit"......cred ca are si o floare din care rupe petale surpriza....ba te vrea...ba nu te vrea....ba te vrea...ba nu te vrea....auzi dar tu te culci cu ma-sa?fata fie-ti mila de tine si iubeste-te scumpo PE TINE!
ratuscaceaurata
Postat pe 7 August 2011 00:01
aleha, parca nu trebuia sa cobori standardul....
de ce esti atat de rea si de incuiata? ce mai intreb si eu?
taci din gura si fa pe parerologul acolo, pe la rusnacul tau....sau pe la nevasta-ta, care nu mai naste.....
cata rautate poti sa ai in tine, mai rar....
cum naibii nu ti-e rusine....
si macar, da sens cuvintelor pe care le folosesti...ineptiile tale....
gata, lasa fata in pace.....joaca-te in alta parte....
dor72
Postat pe 7 August 2011 00:06
As_Ningeeeee!!! Vono repedeee!!E rost de corectat! Acum de ce nu apari?Sau numai cu mine ai ce ai? Glumesc...!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 August 2011 02:02
nu e nimic...poate am folosot eu cuvantul acesta mai dur...imi cer scuze!doar ca in apele in care ma scald eu acum...nu doresc la nimeni sa se scalde!
simt ca innebunesc!!!!
simt ca nu pot rai fara el...dar nu stiu....nu mai stiu nimic...de nimic nu mai sunt sigura!!!
si da la telefon ea a fost..mama lui..nu m-au prea "miscat"vorbele ei...mi-au fost chiar indiferente...ceea ce ma misca pe mine este cat de schimbat este el(fizic)..slab...neingrizit...parca nici la statura nu mai e cum era....si peste toate in perioada astaa renuntat si la pasiunea lui..sportul ce il practica...nu a mai mers nici la antrenamente..nici la meciuri...la nimic(asta o stiu si de la mama lui si de la pr comuni din italia)!!!!!

SIMT CA INNEBUNESC!!!

parintii imi zc sa fac ceea ce cred eu ca e mai bine pt mn...dar sa nu uit ca aici am o situatie materiala foarte buna..iar acolo pana o vom crea pe a noastra mult(daca voi avea cu cn sa creez cv)!!!

nu mai stiu pe ce drumuri sa o apuc..va zic sincer!!!
anamaria00
Postat pe 7 August 2011 02:08
aveau dreptate ai tai: analizeaza ce simti TU. Nu ce simte el fata de tine: ala pina la urma e lipsit de demnitate daca face tot showul asta penibil, neras, neingrijit, si cu corazonu' distrus la vedere, vezi doamne, sa il vezi tu ce mai sufera....
Daca intr-adevar suferea, probabil ar fi avut suficienta mindrie sa nu te lase sa vezi asta niciodata. Altfel, e doar teatru ieftin....
quasaria
Postat pe 7 August 2011 02:18
Draga mea, mai intai trebuie sa-ti pui ordine in idei. Sa te autoanilizezi si sa -ti stabilesti prioritatile. Ce este mai important pentru tine: fericirea sau aventura? Dorinta dea iubi si a fi iubita, sau dorinta de a te juca cu sentimentele? daca nu-ti cunosti sentimentele, risti sa ai mari esecuri in viata. Sa nu uiti un lucru: ai doar o singura viata! Depinde de tine cum vrei sa o traiesti. Oricum, iti doresc succes!
garbo215027
Postat pe 12 August 2011 15:47
Eu am invatat sa fac numai ceea ce simt ceea ce imi place...te sfatuiesc sa faci la fel pt ca numai tu sti ce ai in suflet...oricum sfaturie astea is de prisos pt ca nu le bagi la cap, desi unii de aici au mare dreptate is trecuti prin viata.


Iti urez bafta si sa auzim de bine.
blondina_X
Postat pe 14 August 2011 23:12
19-2=17...
pffff... ce simplu era...
copil precoce dom'le ...
apropos mai fata ...
la cat ai terminat joaca cu papusile ...?
da, da, cu papushile alea de plastic sau carpa!
gradinitza la cat ai terminat-o?
clasele I-IV si V-VIII, tot asa in viteza le-ai facut, precum liceul ...?
habar n-ai de tine si de viatza ...!
din ceea ce scrii, transpira mofturile cu care te-au invatzat parintzii si iubitul... !
chiar crezi ca esti burica pamantului? te simtzi asa intangibila?
eu zic.... trezeste-te! mai ai timp!
pt ce sa te trezesti...? aaa... asa, doar ca sa casti ochii sa vezi cam de ce esti buna in viatza asta!
in rest, poti dormi linishtita in continuare! si vezi nu uita sa faci fitze cat cuprinde! ajuta mult de tot!
sau ce? mizezi pe faptul ca esti frumoasa si betoana si tanara, fata?! ehe ... toate trec ... ! cand vor trece, cu ce ramai?
doi plozi si solo voce! n-ai fi caz unic! arunca un ochi in ograda columbenilor ... sau altora de gen!

alfheim
Postat pe 15 August 2011 00:51
Buna,in primul rind,nu te lua dupa toate rautatile care se scriu pe net;in al doilea rind,capul sus si mergi mai departe.Lasa-l in pace,termina-ti studiile,iar dupa aia vei vedea ce ai de facut.Pina atunci mai trece ceva timp si iti vei stabili mai clar prioritatile in viata.Crede-ma,stiu ca iti vine greu sa ma crezi dar,am inca odata si ceva anii tai,am o fiica de virsta ta si pe linga toate astea sunt si eu in Italia.Stiu ce inseamna si Romania,stiu ce inseamna si Italia si mai stiu ce inseamna sa suferi.Iarta-ma ca-ti spun,in toata povestea ta,vinovatii principali sunt parintii tai.Nu are rost sa rasucesc cutitul in rana dar aproape la fel am facut si eu cu fiimea,doar ca filmul s-a petrecut in Romania.Daca ai avut curajul sa intri pe acest sait si sa-ti spui povestea,inseamna ca esti o persoana puternica,asa ca,ma repet:CAPUL SUS SI MERGI MAI DEPARTE,CE FRUMOASA V-A FI VIATA TA,NICI NU-TI VINE SA CREZI.AI NEVOIE DE CURAJ.
Te pup,iti doresc bafta si daca mai vrei un sfat,cauta-ma sau lasa-mi un mesaj.Cind am timp iti raspund cu mare drag.A ta prietena Moniq.
monicacamelia_curca
Postat pe 16 August 2011 15:39
da' bre...a ta prietena, doh...
michelle_
Postat pe 16 August 2011 15:49
e greu sa stai cu soacra in casa....mai ales cand soacra si fiul sunt legati.
eu cred ca trebuie sa te impaci cu el,si sa incepi si o facultate.
al meu s-a dezlipit de mama lui dupa ani.
stateam in case diferite,apropiate,dar ea stia tot,venea zilnic,el nu lua nici o hotarare pana nu se consulta cu mama lui intai,apoi cu mine...mie imi zicea direct ce au hotarat....acum e diferita situatia,noi vorbim intre noi tot,si soacra e uitata.
el te iubeste,dar nu e destul de matur,ca sa se mute in alta casa,fara mama lui.
cu soacra nu e bine sa te certi,pentru ca sotul pica la mijloc,si se simte prost.
e bine sa tai legatura,sa nu ii mai vorbesti deloc,orice ar zice.
ca si cum ar fi o mobila in casa.
sunteti prea tineri,la inceput de drum,soacrele asa sunt in primii ani,critica,se cearta,cauta nod in papura,si sa se amestece incuplu.
asa am facut eu,asta cred eu.
impaca-te cu el,e iubeste mult.
d

daniilia
Postat pe 16 August 2011 22:31
hi hi....deci fata asta il iubeste...si in acest caz cum o puteti sfatui sa l lase? motive aveti?
- mama soacra? - zice ca ea si face tot ce stie, iar discutii de genul asta, nu ies numai de la soacra...si vorba cuiva care a scris mai sus "va fi si ea mamica"
- sotul? - care zice ea ca -l dirijeaza mama? what? L-a trimis mama in tara sa vina dupa ea, atat timp cat nu o agreaza?
- ea? - il iubeste ...altfel nu mai era atat de disperata si nu mai tipa pe aci : "SIMT CA INNEBUNESC!!!"
- situatia financiara? - hi hi....cred ca aici e problema: "...dar sa nu uit ca aici am o situatie materiala foarte buna..iar acolo pana o vom crea pe a noastra mult(daca voi avea cu cn sa creez cv)!!!".
E greu sa creezi ceva...si mai ales situatia materiala a unui cuplu, de la zero....tre munca multa...apropo fata de ce nu munceste si ea? Spune ca el are o mica afacere acolo si ca se pot descurca singuri - deci el are ceva, iar in acest caz iese din discutie "daca are cu cn").... dar nu am vazut sa fi scris nimic de genul "as putea sa-l ajut si eu, facand ceva" (asta ca tot o sfatuiti sa fie pe picioarele ei...), numai sa plece din casa in care locuiesc atatia?

ana draga, iubiti-va mult....acolo nu e mila. Si daca te preseaza situatia financiara atat de tare, lasa-l. Sa faci de unul singur un camin e greu....sa astepti de la el, o sa dureze si nu stiu cat "rezisti" u sa astepti....din cate vad deja nu mai poti...


madita
Postat pe 18 August 2011 16:07
DOAR DACA IL REVEZI IN FATA,POTI INTELEGE DEODATA CE SIMTI,ASA SE CLARIFICA SENTIMENTELE.
MIE MI-A SPUS ASTA UNUL BATRAN,SI INTR-ADEVAR,CAND L-AM VAZUT DUPA UN AN JUMA DE DESPARTIE,AM INTELES DEODATA CE VREAU.am inteles ca il iubesc,ca vreau sa fim impreuna,.
in anul asta de despartie,nu mai stiam ce simt si ce vreau.
ASA CA NU MAI STA ,CA NU SE CLARIFICA NIMIC ASA.du-te la el.
cel putin vei sti ce vrei,pozitiv sau nu.
garantat,ca e solutia corecta.
d
daniilia
Postat pe 18 August 2011 21:22
si soacra se va muia si ea,a mea s-a muiat pana s-a topit,si ce bagacioasa si a dreacu era.....imediat ce a inteles cat de disperat e ficorul ei,fara mine,a dat inapoi de tot....
d
daniilia
Postat pe 18 August 2011 21:26
dap...
in cazu' asta pot sa certific...
faza cu "lovita de leoca - part 2"
precizilla
Postat pe 18 August 2011 21:27
clony
esti za niu bitch
michelle_
Postat pe 18 August 2011 21:30
da, nu scapa nimic...
sora_ilsi
Postat pe 18 August 2011 21:32
da,da...si io va iubesc
precizilla
Postat pe 18 August 2011 21:35
d-apoi io!
Thor_again
Postat pe 18 August 2011 21:39
...nici nu-i bine de povestit!
precizilla
Postat pe 18 August 2011 21:44
corect! cine stie ce ne-ar auzi urechiusele delicate
michelle_
Postat pe 18 August 2011 21:48
Neaparat, du-te!!
Va meritati unul pe celalalt, e de bine. Tie iti e greu sa lasi averea parintilor, lui ii e greu s-o lase pe ma-sa..
Lidiaolteanu
Postat pe 19 August 2011 14:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat 253 De la: Dari_Daniela 25 Ianuarie 2010 13:28
Open Relationship 65 De la: politistul 7 Aprilie 2010 02:02
se mai poate reveni 11 De la: luptatoareacurajoasa 26 Mai 2010 19:56
Ajutor!! 4 De la: quasaria 2 Decembrie 2009 06:00
De ce sunt barbatii atat de ciudati? 102 De la: stms10 19 Octombrie 2011 02:12
Setari Cookie-uri