Oare barbatii ce fel de oameni sunt?

vorbim de procentuale ........ca dak vrei exemple singulare eu ti le pot da dar as avea nevoie de mult timp si probabil timpul e pretzios pt a le citi
urmaream si alte topicuri pe form am observat ca ai o aversitate ciudata impotriva femeilor.....care sa fie motivul.............
george30
Postat pe 3 August 2011 17:18
baiatu'...
inainte de a incerca sa le povestesti altora despre ironii, pamflete si ce inseamna ele, incearca mai intai sa le pricepi sensul.
sa intelegi ce inseamna ele, cand se fac si, mai ales, cum se redacteaza. altfel, vorba ta, e cam complicat
Thor_again
Postat pe 3 August 2011 17:18
george, am sa citez un clasic disparut
un onorabil dar modest Einstein, de care multi din gnetilii aia pe care ii cunosti tu, n-au auzit sau iti vor povesti ca e o marca de ceva sau te vor intreba la ce echipa a jucat!
acel respectabil domn a zis, ceea ce-mi permit a cita la adresa ta, ca tot vorbesti de timp... (apropo, tot el e cu teoria relativitatii ...) a zis asa (si eu subscriu adresandu-ma tie)
"eu am timp sa-ti explic dar ti-ar trebui o eternitate sa intelegi!" - Albert Einstein, (deloc misogin) adresandu-se unei doamne care solicita in gura mare la un dineu, sa-i explice si ei care este legatura (raportul) intre timp si eternitate!

mai cauta postari de ale subsemantului, mai vezi si cati prieteni femei am, si sa nu crezi ca le-am adus la mine in profil cu "japca"... si poate ai sa intelegi, sper!!!!, ca nu am aDversitate fata de femei si nici aversiUNE!
inteleg ca unii termeni ii mai pierzi pe drum, in 15 ani de autoexilare, dar nu-i rau!
mai rau este ca pierzi sensurile cuvintelor, si atunci intelegerea devine anevoioasa!

alfheim subsemnatul!
alfheim
Postat pe 3 August 2011 17:55

,,gentiletea loar le face sa simta femei acasa au primit numai ...........................nu stiu daka cuvintele sunt permise pe forum
apoi partea financiara ''


george
the only true wisdom is in knowing you know nothing

sunsset
Postat pe 3 August 2011 20:18
De la: roramona, la data 2011-07-31 05:08:16Nu vorbeam despre mine...si nu it fa probleme despre "ingrijirea mea" ...ma mentin si intretinn foarte bine, crede-ma cind iti spun asta..... vreau sa intru in amanunte...dar ce imi permit eu altele numai viseasa ... atentia care o am de la sot este de inviat.... dar nu am ajuns la asta pentru ca maicasa la crescut bine....ani si ani de rabdare, greseli iertate sau discutate...si daca prin experienta mea pot face viata unei singure femei mai usoara ...ar .inseamna foarte mult pentru mine.... Nu inteleg de ce aperi tu asa de mult barbatii si pui vina tot pe femei !!

Incerci sa gasesti un barbat pe situl acesta? te comporti ca si cum ai fii...

Eu in schimb vreau daca se poate sa dau un sfat bun celor may tinere.... si atit.
A, am trait in Romania si stiu eu care este viata si mentalitatea de romincelor ...trebuie schimbat-a idea asta ca barbatii sint barbati si ca toti inseala, ...sint asa sau invers..

Problema si solutia o gasim la femeia care se culca cu sotul alteia , care distruge casa altei femei numai pentru ca se crede mai buna decit ce are el acasa....nu se gindeste la caracterul si moralul acelui barbat...asa un om nu are nimic de oferit familiei lui sau societatii ..

.Pentru asa un barbat nu trebuie sa se lupte nimeni sa il tina sau il aduca inapoi....si trebuie sa ii multumeasca lui Dumnezeu ca sa dus...iar pedeapsa amantei...este chiar dinsul...

Nu spun ca este numai vina barbatilor...ca si femeile au pe ale lor..


pai barbatii mint femeile ca nu sunt casatoriti,,le seduc si le spun ca sunt casatoriti dupa ce au sedus-o si au facut sex....de asta inainte sa te incurci cu un barbat trebuie sa verifici mai intai la starea civila daca nu este casatorit si daca are si ceva bani ca sa nu astepte de la femeile
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2011 20:26
barbatii sunt niste magari obsedati sexual,,,care mint ca nu sun casatoriti,ca nu se impaca cu nevasta...femeile naive si credule cred toate minciunile gogonate ale barbatilor
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2011 20:30
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-03 20:30:41barbatii sunt niste magari obsedati sexual,,,care mint ca nu sun casatoriti,ca nu se impaca cu nevasta...femeile naive si credule cred toate minciunile gogonate ale barbatilor
si apoi femeile dupa ce sunt seduse,afla ca barbatii sunt casatoriti...barbatii sunt niste diavoli,,,femeile sunt naive si credule si se lasa prostite de barbati,,,care apoi tot ei le judeca ca fac si dreg
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2011 20:32
ce frumos le zici ingersahule pazitor!
mai ales este ultra-infra-extra-maxim si total cand repeti si te citezi in acelasi mesaj!
esti o bomboana de menta ... prietenii stiu sa inteleaga ce-am scris... tu ramai asa mentolata pana la paroxism!
sa stii ca nu ti-am adus injurii cu cuvantul paroxism!
nashtere ushoara ingerashule luptacios!
alfheim
Postat pe 3 August 2011 22:22
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-03 20:30:41barbatii sunt niste magari obsedati sexual,,,care mint ca nu sun casatoriti,ca nu se impaca cu nevasta...femeile naive si credule cred toate minciunile gogonate ale barbatilor


irinooka, mai da-ti si tu cu pamatufu' prin oareshce unghere, daca tot n-are cine-ti indeparta paianjenii...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 3 August 2011 22:47
De la: Eugenia69, la data 2011-08-02 14:57:06
EU cred ca problema incepe atunci cand alti nu le accepta pe ale noastre...



cred ca ai dreptate... ! si logic ! daca nu le inteleg.... cum pot sa le accepte ???
barboneli
Postat pe 3 August 2011 23:01
un exemplu simplu, si pentru ca ma gandesc ca si reversul e valabil.....eu nu o inteleg pe irinuca...dar o accept.
are si acceptarea anumite limite, dar se ghideaza dupa niste reguli universal valabile, usor de recunoscut (nu e nevoie de incrustarea lor in piatra, vin din trecutul omenirii, s-au sedimentat, s-au imbunatatit...)
daca nu acceptam, de unde atata rabdare sa mai cautam sa si intelegem? si in acest moment alunecam spre altceva...

barboneli, mie imi place ceaiul de tei
Eugenia69
Postat pe 4 August 2011 06:29
mersi ca ma-ti laudat.acuma sa inteleg ca ma duceti cu zaharelul....eu nu va mai laud,,,ca iarasi o sa incepeti ca sa ma vrajiti..pt ca cu barbatii nu trebuie sa glumiesti,,ca aia sunt obsedati sexual si se gandesc ca caut ceva de la ei....de asta ziceam,,ca daca barbatii au ocupatie si muncesc,,gatesc,spala,,,calca nu mai au timp sa se gandeasca tot timpul la sex
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2011 10:57
unde ai fi vazut tu scaraotzchista mica laude?
a zis geminy sa dai cu pamatuful, sa-ti curetzi paienjenii ... (omul intreg la minte stie la ce s-a referit el, tu probabil ca n-ai sa intelegi decat cu translator!) - unde ai vazut tu lauda in asa ceva?
sau asa intelegi tu o lauda?
lumineaza-ne!

esti mai obsedata sexual decat cel mai obsedat barbat... si asta dintr-o mare lipsa pe care o traiesti! ...
crezi ca ii pasa cuiva ce "ca cautzi" tu la barbatzi?
si daca ai Ca Cauta ceva la barbati, n-ai stii ce si unde sa Ca Cauti, nici macar cu harta is busola in mana!
alfheim
Postat pe 4 August 2011 11:54
Bre Irinuco, parafrazand un discurs al lui Carol al II-lea tinut la Marele Congres Agricol, pot spune ca ocupatiunea ta principala este mai mult la paula. Din fericire pentru tine, daca este ocupatiunea ta manuala principala, se potriveste a fi astfel si ocupatiunea ta mintala principala, lucru mai rar intalnit, ce-i drept ...
anakin
Postat pe 4 August 2011 12:08
De la: alfheim, la data 2011-08-04 11:54:46unde ai fi vazut tu scaraotzchista mica laude?
a zis geminy sa dai cu pamatuful, sa-ti curetzi paienjenii ... (omul intreg la minte stie la ce s-a referit el, tu probabil ca n-ai sa intelegi decat cu translator!) - unde ai vazut tu lauda in asa ceva?
sau asa intelegi tu o lauda?
lumineaza-ne!

esti mai obsedata sexual decat cel mai obsedat barbat... si asta dintr-o mare lipsa pe care o traiesti! ...
crezi ca ii pasa cuiva ce "ca cautzi" tu la barbatzi?
si daca ai Ca Cauta ceva la barbati, n-ai stii ce si unde sa Ca Cauti, nici macar cu harta is busola in mana!
Alf, iart-o ca nu stie ce face si nici ce spune. Adevarul e ca are si partea ei buna, ne-a adunat si fiecare a aratat cum gandeste si....ne-am si distrat
oktaviatdy
Postat pe 4 August 2011 21:33
e posibil sa fi pierdut ceva termeni pe ulitza cum zici tu ...nu te contrazic.. mea culpa ..dar..si revin...ani mei de studiu in materie de ....cum satzi zic sa para tzaranesc...aiacucapu..inchid paranteza imi dicteaza ca aversitatea ta fatza de femei (vrei citate) si enezimo citat din albert(care pare a fi fost pik GAY) aici nu contrazic nika din teoriile lui si nu am prejudecatzi impotriva celor cu alte orientari...sexuale diverse...se aprinde un beculetz mic mic ...repet nu am nimik cu voi cei care aveti orientari sexuale diferite ..sau ...anormale
george30
Postat pe 4 August 2011 22:00
vorbim de procentuale urmaream si alte topicuri pe form am observat ca ai o aversitate ciudata impotriva femeilor.....care sa fie motivul.............

conceptia despre modul tau de a intelege este aceasi desi eu nu lam citat si nici citit pe einstein
citeste cu atentie ........ca dak vrei exemple singulare eu ti le pot da dar as avea nevoie de mult timp si probabil timpul e pretzios pt a le citi
george30
Postat pe 4 August 2011 22:22
mai cauta postari de ale subsemantului, mai vezi si cati prieteni femei am..............................cati prieteni femei ai? deci activ?
george30
Postat pe 4 August 2011 22:26
De la: george30, la data 2011-08-04 22:00:29
aici nu contrazic nika din teoriile lui si nu am prejudecatzi impotriva celor cu alte orientari...sexuale diverse...se aprinde un beculetz mic mic ...repet nu am nimik cu voi cei care aveti orientari sexuale diferite ..sau ...anormale


30, iti lipseste compania? angajeaza-te....
da ce apropouri voalate....
dor72
Postat pe 4 August 2011 22:26
se pare ca ani petrecuti pe bancile scoli dau roade si nu e nevoie sa fi ...einstein...sa intelegi
george30
Postat pe 4 August 2011 22:27
alfehim...nui nici o rusine sa spui.......... eu cel putin chiar daka nu va vreau impreajma copilului meu..va inteleg ..ma stati departe de copii...altfel..devin cu voi
george30
Postat pe 4 August 2011 22:30
mie mi se pare ca esti devenit, deja...de mult....tare...
da' pariu 30, ca tu n-ai inteles nimic din ce am zis eu?
si, daca nu ti-a spus nimeni pana acum...tu esti cel mai periculos, in preajma copilului tau...
dor72
Postat pe 4 August 2011 22:32
dorule...sunt felicemente insurat cu o familie minunata deci......ca si companie nu se va mai naste alta ca si sotia mea...asa ca ..the road is free
george30
Postat pe 4 August 2011 22:34
vezi ca nu ai inteles nimic?
" deci" asta face toti banii....
dor72
Postat pe 4 August 2011 22:35
e posibil in 15 ani am fost de 5 ori in romania...scuzami incompetentza
george30
Postat pe 4 August 2011 22:36
nu tine de competenta....deloc...
iar vizitele in Romania, nu conteaza la frecventa....
30, eu de regula glumesc, pe aici....acelasi lucru l-am facut si cu tine....nu am chef sa ma explic....hai sa o lasam asa....eu m-am distrat nitel....
dor72
Postat pe 4 August 2011 22:39
daka eu imi amintesc...era un proverb romanesc.............CINE SE ASEAMANA SE ADUNA...stiau ei batrini ce spuneau ...dorule
george30
Postat pe 4 August 2011 22:40
scuze daka nu am inteles gluma ....retrag.......batranescul proverb
george30
Postat pe 4 August 2011 22:41

noi ne-am adunat...dar cred ca eu seman mai mult.... cu nevasta-ta....
dor72
Postat pe 4 August 2011 22:44
gigele... sa stii ca poti fi si insurat si sa fii gay ...!
nu vreau sa te acuz de asa ceva... insa vad ca persisti in prostie si in ineptiile tale ...
alfheim
Postat pe 4 August 2011 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mitingul lui Badea 386 De la: caleidoscop 17 Decembrie 2010 23:50
Desi extrem de gelos inainte, prietenul isi face o prietena apropiata la scoala 86 De la: Cristi_2_0_1 3 Decembrie 2011 00:41
totul despre cainiii labrador 41 De la: Flory70 25 August 2012 10:17
Fiica mea a plecat de acas ....unde e greșeala? 21 De la: garbo055472 3 Februarie 2010 22:00
Plictiseala DIURNA 9 De la: garbo265966 26 Iunie 2012 11:14
Setari Cookie-uri