Oare barbatii ce fel de oameni sunt?

oktaviatdy , cat de dulce si cuminte....

si mie imi e drag barboneli, dupa cum am mai zis, si nu numai el, ca-s destepti/destepte....asta nu inseamna ca-i si iubesc


cu Isus, e alta poveste.
Eugenia69
Postat pe 30 Iulie 2011 20:11
De la: ingerasulluptator, la data 2011-07-13 20:52:57Barbatii nu sunt de omenie....si le fac si pe femei sa fie asa...


Brbatii sint oameni ca toti oameni si ce nu stiu trebuiesc invatati....cind ou prea mult timp disponibil se plictisec si fac prostii...Iar femeille, si in special noi Romincele credem ca sintem superfemei !!
Facem totul pentru casa si familie,..ei merg la sevici si atit...aici gresim, pentru ca nu ne mai ramine timp de noi..sa mergem la un coafor, la o cafea cu prietenel copii si casa asta stim si cind domnul vine acasa nu mai sintem bune de nimic , abosite moarte si neintretinute..si atunci domnii merg dupa cele vospite proaspat si imbracate bine....nu ita ..trebuie sa ramii aceiasi femeie de care s-a indragostit....ai grija de tine inti, intre a gati si merge la coafor...alege caforul, singuri care nu trebuiesc neglijati sint copii...domnul? cu cit il calci si apretezi may bine atit are altele la ce se uita...

Cind s-a indragostit de tine nu erai infata aragazului cu shortul in fata...

Dale ceva de facut in timpul liber....aspiratotul, stersul prafului....invata-l sa spele rufe..si sa gateasca, in special daca lucrati amindoi....

Si nu uita sa fii neajutorata..le place sa fie de folos....
roramona
Postat pe 30 Iulie 2011 20:38
oktavia, merci....
barbo asta, mai nou face pe nebunu...zice ca nu pricepe si ma tot face sa scriu ( poate ii place topica, si nuanta, ca deh....mi-s si o tzaranca mai rasarita..... )
Vorba ardeleanul : " Io cer vin, el imi da piroste"
Uite ca am avut atata bun simt si am citit tot tot, cap-coada...mai bine nu citeam
mai omule, n-are rost sa discutam, ca o facem in paralel....
si acuma ce faci, nene, te apuci de cerut iubiri p-aci? cu mine nu ti-ai gasit omu' ca nu faci nicio afacere cu mine....ca n-ai cu cine....ca imi esti simpatic, asta-i alta poveste...
eugenia, tu faci declaratii pe fatza, asa, fara retineri....ai, ai....

rora, nu mai fi asa inversunata...ca ne facem timp si pentru noi....si ne mai fac si ei... ca la mine aspiratorul e unisex...
iar daca esti "neintretinuta" - de fapt neingrijita, este strict vina ta, ca femeie...ca daca te consideri super femeie, trebuie sa iti iasa si asta....fiecare este asa cum doreste sa fie, punct....
nu mai dati vina pe barbati pentru ca nu sunteti in stare sa va ingrijiti...pana la urma este o problema de autorespect....
dupa reteta ta, rora, nici nu mai e nevoie de femeie in casa...ca numa ridica costurile inutil...pe criza asta...
dor72
Postat pe 30 Iulie 2011 22:27
De la: oktaviatdy, la data 2011-07-30 19:55:19Barbonelli, undeva e o neintelegere, Dor este indragostita de sotul ei dar nu poate fi indragostita de Iisus, in schimb poate il iubeste. In general crestinii spun ca-l iubesc pe Hristos, nu ca ar fi indragostiti da el. Asa cum ei il iubesc pentru.....fiecare stie de ce , tot asa si noi te putem iubi fara sa te cunoastem pentru ceva anume : fie ca ne distrezi, fie ca ne dai un sfat, fie pentru ca esti foarte placut, prin urmare sunt convinsa ca multe persoane de pe "aici" te iubesc fara a fi indragostite de tine. Asa si cu iubirea de care vorbeai, nu trebuie sa fie fizic in fata ta ceea ce iubesti, asta e valabil, sigur, pentru indragostire.


( fara sa vreau, am ajuns intai la ultima pagina si cu coada ochiului am apucat sa vad cateva fragmente scrise... ! asa ca nu pot sa mint, dar iti spun asta sub influienta la cele citite... cate putin din fiecare ! )

iti multumesc ptr. aprecieri, se pare ca bine cu ele nu mi-ai facut pe la unii forumisti... dar sincer, mie mi-ai facut placere ! una din forumiste pe care o apreciez mult, cred ca a gresit cu concluzia ei... speram ca ma cunoaste deja ! dar o sa-i raspund ei poate, dupa ce citesc tot ! ca si altii, eu intru pe aici sa ma simt bine si sa fac si pe altii sa se simta bine. evident fara nici un interes.... ! si in proportie de 67,9% si fara succes ! dar asta e ceva normal, zic eu. pentru ca nu intru numai pentru asta. o sa ma sfatui si cu alf pe chestia asta ! noi nu ne iubim... dar ne indragim ! dar, la subiect... mi-a placut explicatia ta, se pare ca e o neintelegere pe undeva. adevarul e ca eu nu am folosit de loc cuvantul "indragostit" (cred...) ci numai dragoste si iubire ! si aici m-am prins de ce vrei sa spui, fara legatura cu ce ai scris despre mine... ca noi de Isus vorbeam ! adica acum mi se pare mai normala aceasta iubire, chiar daca pentru mine personal ramane de neinteles sau mai bine zic: de neaplicat ! eu find ateu... poate ma inteleg unii ! iti multumesc pentru ajutor ! acum trec la pagina 4 sa iau taurul in coarne..... !
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2011 23:13
De la: Eugenia69, la data 2011-07-30 20:11:52oktaviatdy , cat de dulce si cuminte....

si mie imi e drag barboneli, dupa cum am mai zis, si nu numai el, ca-s destepti/destepte....asta nu inseamna ca-i si iubesc




cu Isus, e alta poveste.


corect ! si nu mai prelungesc subiectul... !
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2011 23:15
in rest... fara comentarii ! nici macar nu incerc sa ma justific... ptr. ca asta ar insemna ca ma simt vinovat de ce li se pare unora. dar pentru ca si tu imi esti dor simpatica... pardon, "doar" trebuia sa scriu.... (+ apreciere...) o las asa cum a cazut.... !!!! ......


irenicooooo.... unde esti tu zvapaiat-o... ? vreau sa ma spovedesc pe umarul tau.... !!!
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2011 23:29
Nu vorbeam despre mine...si nu it fa probleme despre "ingrijirea mea" ...ma mentin si intretinn foarte bine, crede-ma cind iti spun asta..... vreau sa intru in amanunte...dar ce imi permit eu altele numai viseasa ... atentia care o am de la sot este de inviat.... dar nu am ajuns la asta pentru ca maicasa la crescut bine....ani si ani de rabdare, greseli iertate sau discutate...si daca prin experienta mea pot face viata unei singure femei mai usoara ...ar .inseamna foarte mult pentru mine.... Nu inteleg de ce aperi tu asa de mult barbatii si pui vina tot pe femei !!

Incerci sa gasesti un barbat pe situl acesta? te comporti ca si cum ai fii...

Eu in schimb vreau daca se poate sa dau un sfat bun celor may tinere.... si atit.
A, am trait in Romania si stiu eu care este viata si mentalitatea de romincelor ...trebuie schimbat-a idea asta ca barbatii sint barbati si ca toti inseala, ...sint asa sau invers..

Problema si solutia o gasim la femeia care se culca cu sotul alteia , care distruge casa altei femei numai pentru ca se crede mai buna decit ce are el acasa....nu se gindeste la caracterul si moralul acelui barbat...asa un om nu are nimic de oferit familiei lui sau societatii ..

.Pentru asa un barbat nu trebuie sa se lupte nimeni sa il tina sau il aduca inapoi....si trebuie sa ii multumeasca lui Dumnezeu ca sa dus...iar pedeapsa amantei...este chiar dinsul...

Nu spun ca este numai vina barbatilor...ca si femeile au pe ale lor..


roramona
Postat pe 31 Iulie 2011 05:08

nici nu credeam ca voi gasi un "asemenea" raspuns....
nici eu nu vorbeam despre tine personal...nici nu ma mir ca nu ii intelegi oamenii care se exprima in felul meu...imi cer scuze dar eu nu pot sa ma exprim in scris de maniera ta...depaseste orice imaginatie....
apropos-urile tale grosiere sunt sub limita bunului simt...n-ar fi rau sa lucrezi putin la acest aspect... nici sensul cuvintelor n-ar fi rau sa il cunosti putin...
si daca "atentia care o am de la sot este de inviat" sa intelegem ca a murit?
nu ii apar pe barbati, nu sunt atat de neputinciosi....
ai pe acolo un "dar" care te contrazice in cee ce sustii...
si daca vrei sa oferi ceva, ai minimul de respect fata de tine si scrie romaneste...reciteste-ti postarea si vezi cat intelegi din ceea ce ai scris...
si nu te obosi sa imi tii o predica...nu vreau sa fiu rautacioasa azi...prietenii stiu de ce....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 07:33
eu nu stiu... dar un "La multi ani"... sau "Sarbatori fericite"... nu strica, nu ?
barboneli
Postat pe 31 Iulie 2011 08:33
cui?
esti leu, nenea barbo?
la multi ani! ...pentru cine o fi...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 09:18
bre,dor...
lasand la o parte scamele alea de cate te-ai legat tu,io cre' ca carameaua has a good point
parerea mea
precizilla
Postat pe 31 Iulie 2011 13:49
De la: Eugenia69, la data 2011-07-30 20:11:52oktaviatdy , cat de dulce si cuminte....

si mie imi e drag barboneli, dupa cum am mai zis, si nu numai el, ca-s destepti/destepte....asta nu inseamna ca-i si iubesc


cu Isus, e alta poveste.
Buna sa-ti fie inima ! Eugenia, daca te uiti in DEX ai sa gasesti explicatia cuvantului "drag"= iubit, scump, nepretuit, exprima iubire , afectiune. DECI, si mie mi-e drag Barboneli, asta poate fi tradus cu "il iubim", nu neaparat fizic. Iubesti poezia, iubesti muzica, iubesti pisicile, iti iubesti prietenii, florile......etc?? E mult de enumerat, dar sunt convinsa ca DA, prin urmare asta e iubire. Si te anunt ca si tu imi esti draga si Dor si Esme si Alf si... multe alte persoane de aici pe care nu le voi vedea POATE niciodata dar voi astepta (atat cat am timp) sa le "vad" aici. Prin urmare, pot spune ca va iubesc. Sa aveti cea mai minunata seara !
oktaviatdy
Postat pe 31 Iulie 2011 20:54
Barboneli, m-am uitat sa vad ce varsta ai, de obicei la varsta asta, oamenii incep sa creada in ceva, dar tu esti ateu....si asta e o credinta "crezi ca nu crezi in nimic". Am avut parte de o moarte clinica cu niste "trairi" ce nu pot fi explicate si de atunci am inceput sa iubesc sufleteste tot ce mi se pare frumos, iar ce nu mi se pare placut, ocolesc. Asa ca....cel mai frumos este ca ne intelegem trairile si simtamintele. Sa ramai pana la sfarsit asa simpatic !
oktaviatdy
Postat pe 31 Iulie 2011 21:07
Barboneli, m-am uitat sa vad ce varsta ai, de obicei la varsta asta, oamenii incep sa creada in ceva, dar tu esti ateu....si asta e o credinta "crezi ca nu crezi in nimic". Am avut parte de o moarte clinica cu niste "trairi" ce nu pot fi explicate si de atunci am inceput sa iubesc sufleteste tot ce mi se pare frumos, iar ce nu mi se pare placut, ocolesc. Asa ca....cel mai frumos este ca ne intelegem trairile si simtamintele. Sa ramai pana la sfarsit asa simpatic !

am sa incerc... iti promit ! dar sa stii ca nu trebuia sa ajung la varsta asta ca sa cred in ceva... ! eu cred de foarte mult timp in ceva... la inceput poate mai pe balbaitelea... dar acum- cred ca cred - doar in viatza si natura ! ateu se zice celui care nu crede in Dumnezeu, cred... iar Dumnezeu dupa unii, are legatura directa cu viata si natura... nu ? ca doar, dupa spusele unora, El le-a creat ! in 7 zile sau 7 miliarde de ani... deja numai conteaza, ptr. ca noi le avem deja in jur ! asta e cea ce conteaza. asa ca daca vrei... pot sa zic, ca cred in Dumnezeu... ! e un alt nume doar. dar daca nu cred in ceva... sunt multiplele povesti si intamplari, mare parte inventate cu scopuri anume, care nu au nici o legaturta cu acest Dumnezeu. eu, de ex. daca am in jur si pot fi fericit, nu-mi trebuie nici icoane nici cruci nici tot felul de alte "semne si obiecte"... imi ajunge o floare, un animal, un rau, o poienitza, prefer fara mustele alea.... si asa mai departe ! daca cumva ai citit Biblia, Vechiul testament tot e valabil... ai aflat acolo de cele 10 porunci, nu ? ei bine... nu stiu a cata, zice ceva sa nu te rogi la statui, figuri, mutre sau cam asa ceva, ci direct lui Dumnezeu ! eu nu am fost de fata atunci cand s-a intamplat fenomenul... dar respect dorintza lui Dumnezeu ! cea ce altii... n-o fac de loc ci din contra, o "calca" in picioare, mereu ! in fiecare casa de crestin, numai crestini, se afla cate o cruce, mai mica sau mai mare, din lemn pana la aur... diverse icoane cu.... tot felul, cand, daca e sa ne luam dupa dorintza lui Dumnezeu, ar fi interzis de el sa se roage cineva la asa ceva ! poti sa te rogi lui Dumnezeu si sub cerul liber... sub un pom sau intr-o gradina... intr-o crama plina de butoaie (dar sa nu te rogi la ele.....!!!!) in mijlocul valurilor etc. ! crezi ca El aude mai bine daca rugaciune o faci in biseriva, la mormant sau in moscheie sau sinagoga... ???? nu e nimeni care sa ne poat convinge cu adevarat... ca nu are cum ! iar povesti.... aia e altceva ! si in plus... crucea nu are nici o legatura cu Dumnezeu ! asta e clar, nu ! gata ! cred ca am spus tot.

imi pare rau ca ai suferit de acea moarte clinica.... azi sunt frecvente, nu ma refer la moarte ci la posibilitatile care exista sa te scoata din ea.... ! cat mai repede, cu atat mai bine !!! nu vreau sa discut de moartea clinica... ca e un subiect de aici pana la polul nord... sau sud, unde iti place tie mai mult ! interesant mi s-a parut remarca facuta de tine (e dreptul tau... eu doar m-am mirat....) in legatura cu... hai sa te citez: "de atunci am inceput sa iubesc sufleteste tot ce mi se pare frumos"... cea ce m-a mirat a fost ca, de ce numai de atunci ai inceput sa faci asta ? mie personal mi se pare ca asta trebuie s-o faciu tot timpul, din momentul ca simtul tau estetic s-a dezvoltat destul ca sa poata aprecia tot ce e frumos in jur ! eu de ex. nu am trecut prin ce ai trecut tu... si maaaaama ce iubesc ce mi se pare frumos... incepand cu nevasta-mea..... ! frumos fizic si frumos sufleteste... ! asta e definitia ei... !!!! ei... cand arunca cu farfuriile in mine... e altceva ! dar si asta m-a ajutat in viatza... mi-am dezvoltat teribil reflexele !!!!!!
eu zic sa citesti asta mai pe seara cand e mai racoare... si mai intuneric.... ca sa nu vezi greselile !!! la cat am scris, cred ca am facut greseli, manca litere, cam in proportie de 13% !!!
si inchei, spre bucuria lui dor si lui eugenia si lui esme si lui... nici ele nu cred ca au citit... deci incheio cu citatul tau: "Asa ca....cel mai frumos este ca ne intelegem trairile si simtamintele." problema incepe cand aitii nu le inteleg, pe ale noastre.....
barboneli
Postat pe 2 August 2011 14:35

EU cred ca problema incepe atunci cand alti nu le accepta pe ale noastre...
Eugenia69
Postat pe 2 August 2011 14:57
De la: dor72, la data 2011-07-31 07:33:49
nici nu credeam ca voi gasi un "asemenea" raspuns....
nici eu nu vorbeam despre tine personal...nici nu ma mir ca nu ii intelegi oamenii care se exprima in felul meu...imi cer scuze dar eu nu pot sa ma exprim in scris de maniera ta...depaseste orice imaginatie....
apropos-urile tale grosiere sunt sub limita bunului simt...n-ar fi rau sa lucrezi putin la acest aspect... nici sensul cuvintelor n-ar fi rau sa il cunosti putin...
si daca "atentia care o am de la sot este de inviat" sa intelegem ca a murit?
nu ii apar pe barbati, nu sunt atat de neputinciosi....
ai pe acolo un "dar" care te contrazice in cee ce sustii...
si daca vrei sa oferi ceva, ai minimul de respect fata de tine si scrie romaneste...reciteste-ti postarea si vezi cat intelegi din ceea ce ai scris...
si nu te obosi sa imi tii o predica...nu vreau sa fiu rautacioasa azi...prietenii stiu de ce....


Nu am cuvinte si nici macar nu as raspunde, iar predica nu am sa iti tin , predicile de acest tip trebuiau facute de parintii tai...este prea tirziu acum... Ceva insa ma intriga si nu inteleg.... ce are respectul de sine cu omiterea literei D din cuvintul ( INVIDIAT ).

Se pare ca nici nu intelegi pe oamnii care se exprima in felul meu.

Felicitarile mele si toata admiratia pentru impecabila exprimare in limba romana ! Se vede ca esto o doamna respectata !!!
roramona
Postat pe 2 August 2011 15:35

dupa umila mea parere cuvantul " invidiat" nu are nimic de a face cu " nviat"
pe parintii mei, Dumnezeu sa ii odihneasca...nu ii baga in discutia aceasta....
si poate ca " pe oamnii care se exprima in felul meu" nu ii inteleg....se intampla insa, sa ii inteleg pe oameni, in general, mai pe scurt sunt uneori capabila sa inteleg oamenii...
nu conteaza cine si cum sunt, chiar deloc, atata doar , ca prin acest ultim raspuns, nu ai facut decat sa imi demonstrezi ca nu ai inteles o iota din ceea ce am spus....nu ma refer la exprimare...deloc....mesajul era foarte important....
nu face nimic, nu esti prima de pe aici...m-am obisnuit....
o dupa masa placuta sa ai....
dor72
Postat pe 2 August 2011 16:28
De la: barboneli, la data 2011-08-02 14:35:46Barboneli, m-am uitat sa vad ce varsta ai, de obicei la varsta asta, oamenii incep sa creada in ceva, dar tu esti ateu....si asta e o credinta "crezi ca nu crezi in nimic". Am avut parte de o moarte clinica cu niste "trairi" ce nu pot fi explicate si de atunci am inceput sa iubesc sufleteste tot ce mi se pare frumos, iar ce nu mi se pare placut, ocolesc. Asa ca....cel mai frumos este ca ne intelegem trairile si simtamintele. Sa ramai pana la sfarsit asa simpatic !

am sa incerc... iti promit ! dar sa stii ca nu trebuia sa ajung la varsta asta ca sa cred in ceva... ! eu cred de foarte mult timp in ceva... la inceput poate mai pe balbaitelea... dar acum- cred ca cred - doar in viatza si natura ! ateu se zice celui care nu crede in Dumnezeu, cred... iar Dumnezeu dupa unii, are legatura directa cu viata si natura... nu ? ca doar, dupa spusele unora, El le-a creat ! in 7 zile sau 7 miliarde de ani... deja numai conteaza, ptr. ca noi le avem deja in jur ! asta e cea ce conteaza. asa ca daca vrei... pot sa zic, ca cred in Dumnezeu... ! e un alt nume doar. dar daca nu cred in ceva... sunt multiplele povesti si intamplari, mare parte inventate cu scopuri anume, care nu au nici o legaturta cu acest Dumnezeu. eu, de ex. daca am in jur si pot fi fericit, nu-mi trebuie nici icoane nici cruci nici tot felul de alte "semne si obiecte"... imi ajunge o floare, un animal, un rau, o poienitza, prefer fara mustele alea.... si asa mai departe ! daca cumva ai citit Biblia, Vechiul testament tot e valabil... ai aflat acolo de cele 10 porunci, nu ? ei bine... nu stiu a cata, zice ceva sa nu te rogi la statui, figuri, mutre sau cam asa ceva, ci direct lui Dumnezeu ! eu nu am fost de fata atunci cand s-a intamplat fenomenul... dar respect dorintza lui Dumnezeu ! cea ce altii... n-o fac de loc ci din contra, o "calca" in picioare, mereu ! in fiecare casa de crestin, numai crestini, se afla cate o cruce, mai mica sau mai mare, din lemn pana la aur... diverse icoane cu.... tot felul, cand, daca e sa ne luam dupa dorintza lui Dumnezeu, ar fi interzis de el sa se roage cineva la asa ceva ! poti sa te rogi lui Dumnezeu si sub cerul liber... sub un pom sau intr-o gradina... intr-o crama plina de butoaie (dar sa nu te rogi la ele.....!!!!) in mijlocul valurilor etc. ! crezi ca El aude mai bine daca rugaciune o faci in biseriva, la mormant sau in moscheie sau sinagoga... ???? nu e nimeni care sa ne poat convinge cu adevarat... ca nu are cum ! iar povesti.... aia e altceva ! si in plus... crucea nu are nici o legatura cu Dumnezeu ! asta e clar, nu ! gata ! cred ca am spus tot.

imi pare rau ca ai suferit de acea moarte clinica.... azi sunt frecvente, nu ma refer la moarte ci la posibilitatile care exista sa te scoata din ea.... ! cat mai repede, cu atat mai bine !!! nu vreau sa discut de moartea clinica... ca e un subiect de aici pana la polul nord... sau sud, unde iti place tie mai mult ! interesant mi s-a parut remarca facuta de tine (e dreptul tau... eu doar m-am mirat....) in legatura cu... hai sa te citez: "de atunci am inceput sa iubesc sufleteste tot ce mi se pare frumos"... cea ce m-a mirat a fost ca, de ce numai de atunci ai inceput sa faci asta ? mie personal mi se pare ca asta trebuie s-o faciu tot timpul, din momentul ca simtul tau estetic s-a dezvoltat destul ca sa poata aprecia tot ce e frumos in jur ! eu de ex. nu am trecut prin ce ai trecut tu... si maaaaama ce iubesc ce mi se pare frumos... incepand cu nevasta-mea..... ! frumos fizic si frumos sufleteste... ! asta e definitia ei... !!!! ei... cand arunca cu farfuriile in mine... e altceva ! dar si asta m-a ajutat in viatza... mi-am dezvoltat teribil reflexele !!!!!!
eu zic sa citesti asta mai pe seara cand e mai racoare... si mai intuneric.... ca sa nu vezi greselile !!! la cat am scris, cred ca am facut greseli, manca litere, cam in proportie de 13% !!!
si inchei, spre bucuria lui dor si lui eugenia si lui esme si lui... nici ele nu cred ca au citit... deci incheio cu citatul tau: "Asa ca....cel mai frumos este ca ne intelegem trairile si simtamintele." problema incepe cand aitii nu le inteleg, pe ale noastre.....
Buna seara dragii mei ! Barboneli nu esti ateu, ateii neaga orice divinitate, iar tu crezi in Dumnezeu cu un alt nume, EXCELENT ! In ceea ce priveste moarte si perceptiile mele, au fost cu ....multi ani, vreo 36 ani in urma, prin urmare iubesc tot ce tine de viata de atunci. Sincer, nu intotdeauna am intalnit numai frumos, dar nu m-am plans si mai ales nu am fost obraznica. Iar pe voi chiar va iubesc si nu stiu cum aratati, dar mi-e de ajuns ce simt cand va "intalnesc". Deci, frumusetea imbraca mai multe forme, de aceea am spus ca iubesc ce-i frumos, nu neaparat fizic sau material. Am ascultat sfatul si am citit pe" intuneric" si nu am vazut greseli, asa ca... poti dormi linistit. Am uitat sa-ti spun ca si eu sunt de acord cu rugaciuni ce sunt primite de oriunde le faci. O noapte odihnitoare sa ai !
oktaviatdy
Postat pe 2 August 2011 22:52
buna
si eu sunt nou pe aici asa ca.....sunt unpik in afara mentalitati de acasa dar...............acum parerea mea. nu ca var interesa dar eu o zic oricum.
ma gandeam ca dupa ani si ani mentalitatea barbatului din romania sa schimbat dar pare ca nu si asa ne miram de ce femeile noastre cand intalnesc un spaniol ,italian,olandez care sunt gentiluomini din nastere fug in bratele lor....noi spunem ca sunt..scuze curvustine...nop noi suntem barbari care nu stim sa le tratam.

si ca sa revin la subiect daka are ceva impotriva barbatilor probabil ca un bastard (sau mai multi) a ranito acolo unde nu se astepta, in loc sa o faceti sa intelega ca nu suntem toti la fel ati sarit cu piatra repede.
cred ca ne trebuie alti 50 de ani sa putem intelege ceva cu si despre femei
george30
Postat pe 3 August 2011 16:11
georgica, vaz ca folosesti persoana I plural. "noi spunem ca sunt..scuze curvustine...nop noi suntem barbari care nu stim sa le tratam." etc.
Sooo... Tu si cu mai cine? Voi, aia despre care vorbesti, de ce nu va civilizati, dreacului, o data? Mai ales ca vaz ca va cunoasteti problema
Thor_again
Postat pe 3 August 2011 16:15
Thor
jeanette40
Postat pe 3 August 2011 16:20
era un plural...............retoric..dar de ........... si da am sa incerc sa ma civilizez cum zici tu cel putin eu incerc
george30
Postat pe 3 August 2011 16:32
george, o stii pe aia de la cassa locco ... aia cu curtea scolii ....?
in fine, de cen u vorbesti tu in nume propriu?
si nu stiu de ce, dar cu cate femei am vorbit, plecate in afara tarii, 99% au avut experientze penibile si jenante fata de cel putin doua etnii pe care le-ai enumerat. si nu plecasera peste granitza ca sa faca trotuarul!
exemple mai proaste decat spaniolii si mai ales italienii nu iti puteai alege!
sa fi zis si tu, macar nemti si englezi... erai mai de inteles... dar asa.... pfffffff...
se pare doar ca ai vrut sa ne aratzi ca locuiesti si tu de ceva vreme dincolo de granita romaniei... oricum neinteresat aspect!

daca ai probleme in a trata o femeie, vorbeste despre tine si problema ta, nu generaliza!

era un banc cu absurditati legat de gentelman
si erau acolo neamtul, englezul si romanul
- un gentelman neamt intarzie 1 minute la intalnirea cu o focoasa doamna blonda - verdict ABSURD
- un gentelman englez intarzie la ceaiul de la ora 5 - verdict ABSURD
- un gentelman roman... - verdict ABSURD!!!
voi continua eu bancul...
- un gentelman spaniol, un gentelman italian - verdict ABSURD!!!
MAI ALES ITALIAN!!!
nu sunt mai breji decat romanii... fii pe pace... !
alfheim
Postat pe 3 August 2011 16:33
ma uit si paici cum se vb si ma vad pe mine..................cu 15 ani in urma
george30
Postat pe 3 August 2011 16:33
alfeime dak ai sari unpik gardul nu ai lua in calcul ce spun femeile cand se intorc acasa..ai vedea ochi tai cei pe aici...asa ca ..............cred ca e un subiect la care tu raspunzi dupa.....am auzit ca, mi sa spus ca....... eu am vazut si vad incontinuare
george30
Postat pe 3 August 2011 16:36
georgica, nene, nu ai inteles nimic din ce ti-am spus eu, dar uite ca Alfheim te-a intrebat de-a dreptul exact ceea ce reiesea din mesajul meu: de ce nu vorbesti in numele tau si DOAR al tau? Asta daca tot vorbim de "civilizatie", barbarism si alte balarii
Thor_again
Postat pe 3 August 2011 16:41

george...
a trebuit sa-mi vizitezi profilul ca sa-ti formulezi raspunsul ...?
fii pe pace ca nu vorbesc doar din "...am auzit sau mi s-a spus..."!
dar n-am sa stau sa mai desenez pe aici ce si cum!
mi-am expus parerea si nu e necesar sa fii de acord cu ea!
acelea despre care spui ca sar in bratele strainilor nu sar neaparat pentru gentiletzea lor... te asigur!
alfheim
Postat pe 3 August 2011 16:45
repet thorule era un plural ironic dar se pare ca e complicat asa ca hai sa o lasam balta nu merita efortul poate ai dreptate am gresit.............50 ani e putin cred ca 100 e numarul corect
george30
Postat pe 3 August 2011 16:46
gentiletea loar le face sa simta femei acasa au primit numai ...........................nu stiu daka cuvintele sunt permise pe forum
apoi partea financiara un asa zis barbat din romania dak are 10 euro fuge repede la crasma aici isi ia consoarta si merge la film sau la o inghetzata, atentia acordata le face pe femei sa se simta bine nu injuraturile bataile si metehna romanului de a se ineca in alcool
george30
Postat pe 3 August 2011 16:51
buna interventia asta a ta...
dar nu stiu ce sa ma fac cu romanca aia care s-a maritat cu americanul cu care a facut un copil ... cred ca era foarte gnetil individul .. numai ca l-au lasat nervii si a batut bietul copil pana la bagat in coma!
padure fara uscaturi n-ai sa vezi ...
ca unii codrii sunt mai uscatzi decat altii ... asta e alta tema de discutzie ...!

insa ai dreptate! intotdeauna altii sunt mai buni decat noi... mai desteptzi, mai sociabili, mai frumosi ... mai mai mai iunie iulie august etc...!!!
(a se percepe nuanta ironica si pluralul academic!)
alfheim
Postat pe 3 August 2011 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Leoaica- Scorpion 3 De la: quasaria 14 Septembrie 2009 19:29
intamplare sau destin 24 De la: blanca 23 Septembrie 2009 21:10
tratamente naturiste impotriva......sexului 131 De la: AGAPI_MOU 28 August 2009 21:05
va rog...ajutati-ma si pe mine cu un sfat!! 11 De la: kidz008307 26 Iunie 2010 17:16
De ce toti oamenii cauta oameni buni..Dar ei nu vor sa fie buni? 138 De la: luptatoareacurajoasa 7 Mai 2010 11:54
Setari Cookie-uri