Ce ar fi de facut?

Eu sunt dispus sa fac orice atata timp cat si ea isi doreste asta dar de asemenea dragoste cu sila nu se poate.
garbo001
Postat pe 13 Iulie 2011 15:43
De la: garbo001, la data 2011-07-13 15:17:23
hm, ce frumos!


asta e, 001... asa sintem noi femeile construite. Din nimicuri frumoase.
Uneori poti sa aduci si luna de pe cer - si daca nu stii sa te apropii de sufletul ei e inutila luna aia.
Nu considera ca are neaparat pe altcineva. Poate are, poate n-are. Poate are doar fantezii - sau poate si le reprima si pe alea in virtutea faptului ca isi impune sa fie buna sotie, mama si cetatean al patriei.
Si cam atit si reuseste sa fie. Daca nu iti convine, rezolvarea e la tine... nu la ea.
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2011 15:44
exact! si trebuie sa vorbesti cu ea despre asta. ti-am mai spus, sunt intrebari care nu pot fi evitate.
esme
Postat pe 13 Iulie 2011 15:45
Problema nu e de o zi doua ,sau o simpla toana ci o acumulare de frustrari si detalii percepute de o femeie .Cat despre daca are sau nu pe cineva nu ma pot pronunta.......dar va avea....acest lucru nu e prea departe
Arriatna
Postat pe 13 Iulie 2011 15:49
De la: quasaria, la data 2011-07-13 15:44:41
De la: garbo001, la data 2011-07-13 15:17:23
hm, ce frumos!


asta e, 001... asa sintem noi femeile construite. Din nimicuri frumoase.
Uneori poti sa aduci si luna de pe cer - si daca nu stii sa te apropii de sufletul ei e inutila luna aia.
Nu considera ca are neaparat pe altcineva. Poate are, poate n-are. Poate are doar fantezii - sau poate si le reprima si pe alea in virtutea faptului ca isi impune sa fie buna sotie, mama si cetatean al patriei.
Si cam atit si reuseste sa fie. Daca nu iti convine, rezolvarea e la tine... nu la ea.


Multumesc. Intelegi foarte bine situatia.
Daca imi permiti totusi, voi, femeile, sunteti foarte greu de inteles foarte greu de multumit. Da, este foarte posibil sa ai dreptate in postul de mai sus... o secunda m-am gandit ca poate chiar ai simtiti "pe pielea ta" asta. Scuze ca mi-am permis acesta remarca fara nici o intentie de a insinua ceva.
garbo001
Postat pe 13 Iulie 2011 15:56
ideea e ca eu ma mir ca nu ati discutat pana acum, asa cum spunea Q! credeam ca ati ars etapa asta si ca tu, neobtinand niciun raspuns, te scalzi in continuare in incertitudini cu privire la ce e in capul ei. si cum ai stat 7 ani, de cand spui ca s-a produs ruptura, fara sa vezi ce e cu ea? stiu ca ti-a fost teama sa n-o ranesti ori poate ti-a fost teama chiar sa infrunti un raspuns de genul ``nu te mai iubesc``, dar totusi, ce credeai? ca vei pacali adevarul?...
esme
Postat pe 13 Iulie 2011 15:56
" am incercat sa ascult....eventualele reprosuri"; de 7 ani s-a produs o schimbare; de 1 an si jumatate e vizibila; nu ati discutat niciodata......

001, esti sigur ca nu ai omis ceva? lipseste totusi....

Eugenia69
Postat pe 13 Iulie 2011 16:07
Am discutat pe tema asta insa ea este mereu "in garda". Nu o simt ca vrea sa discute serios despre asta. Cuvantul de ordine este ca exagerez.

Sa fac pe politistul cum spunea cineva mai sus, am incercat, nu imi place situatia.
garbo001
Postat pe 13 Iulie 2011 16:10
ce-mi place mie de voi gagicilor..
daca topicul asta era deschis de o femeie,vedeam o gramada de "NEXT"-uri pana acum..
roby_cado
Postat pe 13 Iulie 2011 16:30
pai Roby..ce e in mintea noastra stim.....
Eugenia69
Postat pe 13 Iulie 2011 17:38
001,dupa ce te dezbraci de haina asta in care te vezi absolut nevinovat si acel care face totul ca sa fie bine si ea nu si nu,ai curaj si aprinde lumina ,privestete in oglinda ,incepe prima data o discutie asa tu cu tine,sincer dar sincer si fara nici o retinere
sunsset
Postat pe 13 Iulie 2011 21:48
adica asa sincer .. sincer .. sincer pana la rame ....
adica nu fara rame ... dar oricum ...
alfheim
Postat pe 13 Iulie 2011 23:11
De la: roby_cado, la data 2011-07-13 12:55:08he he..,welcome in the club..(anticipat)001..

616..,
da' am asa o senzatie cum ca, tre' sa pregateasca nenea doctoru' 3 scaune..


robi, am deja o sala de conferintza dotata cu toate scaunele ... minim 24+1
deci e loc si pentru mai multzi presupusi amantzi .. nu doar pentru unul ...
si eventual ... prieteni, rude etc ...

nu putem lasa omul la greu
alfheim
Postat pe 13 Iulie 2011 23:17
001, te rog sa ma crezi ca prin ce trec eu nu prea vrei sa stii.
Asa ca sa discutam problemele tale.
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2011 23:29
@ sunsset: crede-ma ca am facut asta. da, am aprins lumina, m-am uitat in oglinda si am privit. Nu sunt nevinovat, am si eu partile mele de vina, cine nu are? dar trecand peste asta eu o iubesc si o doresc dupa tot acest timp.

Nu vreau sa fac pe politistul pentru ca mi-e teama de ce as putea descoperi. Simt ca nu este fericita cu mine dar nu vrea nici sa discutam, de ce oare? poate pentru ca ii este mai bine sa se complaca in aceasta situatie?

Nu as fi crezut pentru nimic in lume ca as putea simti asta, daca mi-ar fi spus cineva acum 17 ani asta l-as fi "calcat in picioare" pentru ca imi vrea raul. Dar, asa e viata, de kkt, scuze de exprimare.

Concluzia: barbatii sunt niste porci care nu inteleg femeile, nu sunt atenti, nu sunt tandri, sunt niste mitocani, sunt niste fustangii si tot asa... da, mi-e rusine sa recunosc pe un forum chiar si sub anonimat cat de prost am fost, de ce? pai am facut exact ce isi doreste CRED orice femie, sunt atent, tandru, pasional, devreme acasa, am incercat sa o inteleg, sa ii ofer libertate, sa o fac sa se simta femeie... am reusit? sunt convins ca da ... dar nu e bine, stiti de ce? ca nu sunt invers, DA.

De asta nici nu poate renunta, sau nu inca, daca m-as schimba un pic ar avea toate motivele atunci iar eu as fi cel de vina.

Ma "scuzati", am baut o cola si m-a cam agitat.

Iubiti-va mult!
garbo001
Postat pe 13 Iulie 2011 23:48
Hai Roby, sa te simti bine!: NEEEEXXXTTTT! Si cat ne iubim, e strict treaba noastra!
As_ninge
Postat pe 13 Iulie 2011 23:54

bumptzi bumptzi bumptzi bumptzi...
alfheim
Postat pe 14 Iulie 2011 00:20
Asa, Alfie, din club pe sistem.. se stie
anakin
Postat pe 14 Iulie 2011 00:55
001, te-a cam agitat cola aia, intr-adevar....

realitatea e ca daca intr-adevar ai facut ca la carte toate chestiile enumerate, saraca femeie ce alta posibilitate are decit sa se comporte si ea ca la carte (ma refer la alea ieftine de pe tarabe, nu la vreo alta carte) si sa pozeze in gonflabila perfecta?
Si acum tie ce nu iti convine?
Ca jucati in acelasi film?!

Na, e cauza-efect....
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2011 01:23
buna am si eu o problema si nu stiu ce sa fac,,,acum 3 ani lam cunoscut pe sotu meu care era in inchisoare lam cunoscut prin cineva,am fost la el la vizita,,mia placut de el,,am mers si a doua ora lam vizitat pachete,,vb la telefon,,lam asteptat pana a iesit afara,,la sfarsitu lu iulie 2008 a iesit afara si pe 13 august am ramas gravida,,cum nu am facut niciodata avort am spus ca tin copilu chiar daca nu aveam nici casa si nici masa,,cum a iesit ne-am mutat la ai mei impreuna totul era frumos,,cand aveam 3 luni ne-am mutat in chirie singuri,,eram mai tot timpu singura ca el era plecat afara sa faca bani,,ma iubeste mult si vad asta,,nu mi-a dat odata o palma in schimb ma jigneste si sparge tot ce prinde si eu mor de nervi,,in ultima luna cand sa nasc a picat iar la inchiisoare,eram singura nu aveam pe nimeni eram departe de neamurile mele bani multi nu aveam,,el era in anglia inchis,,am lasat totu in apartament am plecat doar cu hainele de pe mine si actele ,m-am urcat in autocar si am plecat dupa el,,am plecat sambata di romania luni am fost in anglia,,m-am umflat de pastile tot drumu ca aveam coolu deschis,,miercuri a avut primu proces,,din proces ma luat salvarea si joi am nascut,,atat de mult am tras singura ma luat asociatia din anglia mi_au dat o camera mai mika ca la puscarie imi rugam moartea zi de zi,,,dar am stat 4 luni singura si am suportat pana a iesit afara si mergeam la el la vizita cu copilu mik pe tren autobuze,,plecam dimineata la 7 ma intorceam seara la 8 ca era drumu lung,,dureri de spate aveam,,la 8 luni ne-am intors in tara am facut botezu si ne-am cununat religios 2010,,tot in chire ne-am mutat,,si anu trecut ne-am mutat in apartament la taicasu si cu taicasu numa certuri toata lumea dadea vina pe mine ca din cauza mea a picat el sa ma tina pe mine,,si cu el ma certam am vrut sa ma omor ca nu mai suport certurile, imi vorbea urat dar niciodata nu a dat in mine ,si la pat nu ma simt bine imi este jena sai spun ,numai eu cu copilu singura pana la un an jumate am stat numai eu ca el ,,pleca afara sa faca bani,,acum sunt la ai mei el iar a picat la puscarie ai lui toti cu gura pe mine ca din cauza mea,,si imi este foarte greu nu avem casa noastra ,,ma simt singura m_am saturat numai sa umblu dupa el,,el are 36 de ani si eu 23 avem un baiat de 2 ani e frumos foc si seamana cu el parca is gemeni,,tin la el e sotu meu dar cateodata vreau sa fiu singura sa am lliniste,,si acum am cunoscut un baiat pe net,,ma inteleg foarte bine cu el este in italia ma suna in fiecare zi stie toata poveste si mia spus ca ar trebui sa ma gandesc la mine ca ma distrug,,toata ziua stau si plang cand ma gandesc ca iar sunt singura,,baiatu accesta imi spune ca sa indragostit de mine,,de sotu meu mai mult imi este mila de el sa il las ca nu e baiat rau dar m_am saturat de certuri cu el..spuneti-mi ce sa fac?
emma22
Postat pe 14 Iulie 2011 02:16
buna am si eu o problema si nu stiu ce sa fac,,,acum 3 ani lam cunoscut pe sotu meu care era in inchisoare lam cunoscut prin cineva,am fost la el la vizita,,mia placut de el,,am mers si a doua ora lam vizitat pachete,,vb la telefon,,lam asteptat pana a iesit afara,,la sfarsitu lu iulie 2008 a iesit afara si pe 13 august am ramas gravida,,cum nu am facut niciodata avort am spus ca tin copilu chiar daca nu aveam nici casa si nici masa,,cum a iesit ne-am mutat la ai mei impreuna totul era frumos,,cand aveam 3 luni ne-am mutat in chirie singuri,,eram mai tot timpu singura ca el era plecat afara sa faca bani,,ma iubeste mult si vad asta,,nu mi-a dat odata o palma in schimb ma jigneste si sparge tot ce prinde si eu mor de nervi,,in ultima luna cand sa nasc a picat iar la inchiisoare,eram singura nu aveam pe nimeni eram departe de neamurile mele bani multi nu aveam,,el era in anglia inchis,,am lasat totu in apartament am plecat doar cu hainele de pe mine si actele ,m-am urcat in autocar si am plecat dupa el,,am plecat sambata di romania luni am fost in anglia,,m-am umflat de pastile tot drumu ca aveam coolu deschis,,miercuri a avut primu proces,,din proces ma luat salvarea si joi am nascut,,atat de mult am tras singura ma luat asociatia din anglia mi_au dat o camera mai mika ca la puscarie imi rugam moartea zi de zi,,,dar am stat 4 luni singura si am suportat pana a iesit afara si mergeam la el la vizita cu copilu mik pe tren autobuze,,plecam dimineata la 7 ma intorceam seara la 8 ca era drumu lung,,dureri de spate aveam,,la 8 luni ne-am intors in tara am facut botezu si ne-am cununat religios 2010,,tot in chire ne-am mutat,,si anu trecut ne-am mutat in apartament la taicasu si cu taicasu numa certuri toata lumea dadea vina pe mine ca din cauza mea a picat el sa ma tina pe mine,,si cu el ma certam am vrut sa ma omor ca nu mai suport certurile, imi vorbea urat dar niciodata nu a dat in mine ,si la pat nu ma simt bine imi este jena sai spun ,numai eu cu copilu singura pana la un an jumate am stat numai eu ca el ,,pleca afara sa faca bani,,acum sunt la ai mei el iar a picat la puscarie ai lui toti cu gura pe mine ca din cauza mea,,si imi este foarte greu nu avem casa noastra ,,ma simt singura m_am saturat numai sa umblu dupa el,,el are 36 de ani si eu 23 avem un baiat de 2 ani e frumos foc si seamana cu el parca is gemeni,,tin la el e sotu meu dar cateodata vreau sa fiu singura sa am lliniste,,si acum am cunoscut un baiat pe net,,ma inteleg foarte bine cu el este in italia ma suna in fiecare zi stie toata poveste si mia spus ca ar trebui sa ma gandesc la mine ca ma distrug,,toata ziua stau si plang cand ma gandesc ca iar sunt singura,,baiatu accesta imi spune ca sa indragostit de mine,,de sotu meu mai mult imi este mila de el sa il las ca nu e baiat rau dar m_am saturat de certuri cu el..spuneti-mi ce sa fac?
emma22
Postat pe 14 Iulie 2011 02:16
De la: quasaria, la data 2011-07-14 01:23:01
Si acum tie ce nu iti convine?
Ca jucati in acelasi film?!


mda, numai ca e film mut
garbo001
Postat pe 14 Iulie 2011 10:10
poate tu nu o mai vrei...asa cum e.... 001
Eugenia69
Postat pe 14 Iulie 2011 10:19
De la: Eugenia69, la data 2011-07-13 17:38:09pai Roby..ce e in mintea noastra stim.....


oare..?
roby_cado
Postat pe 14 Iulie 2011 10:22
"..am facut exact ce isi doreste CRED orice femie, sunt atent, tandru, pasional, devreme acasa, am incercat sa o inteleg, sa ii ofer libertate, sa o fac sa se simta femeie... am reusit? sunt convins ca da ..."


001..,cand ai sa intelegi ca, o femeie poate fi multumita doar atat cat VREA EA sa o multumesti TU..,ai sa vezi viata cu alti ochi..
roby_cado
Postat pe 14 Iulie 2011 10:45
pentru Roby

http://nekocika.wordpress.com/2008/10/10/in-sfarsit-mintea-unei-femei-explicata-sau-nu/

se pare ca femeile au cu 11% mai multi neuroni destinati emotiilor si memoriei

Eugenia69
Postat pe 14 Iulie 2011 11:10
001,ma intriga atitudinea ta ,eu din tot ce zici inteleg ca tu esti convins , totul s-a terminat ,toate sugestiile vin la tine ca nuca in perete
vrei oare doar confirmare,vrei sa auzi..da ai facut totul sa-ti refaci relatia ta cu sotia
ai jucat toate cartile...
poti sa mergi mai departe ,aici totul s-a terminat
fi pregatit pentru o despartire ...din vina exclusiva a ei
astepti doar citatia pentru divort???
sunsset
Postat pe 14 Iulie 2011 11:40
De la: Eugenia69, la data 2011-07-14 11:10:25pentru Roby

http://nekocika.wordpress.com/2008/10/10/in-sfarsit-mintea-unei-femei-explicata-sau-nu/

se pare ca femeile au cu 11% mai multi neuroni destinati emotiilor si memoriei



decat cine..?sau ce..?
roby_cado
Postat pe 14 Iulie 2011 12:05
sunsset..

"..am facut exact ce isi doreste CRED orice femie, sunt atent, tandru, pasional, devreme acasa, am incercat sa o inteleg, sa ii ofer libertate, sa o fac sa se simta femeie... am reusit? sunt convins ca da ..."


sa-si mai ia un pachet de carti..?
roby_cado
Postat pe 14 Iulie 2011 12:07
roby...poate ar fi mai potrivit jocul ...nu mai stiu cum se numeste ...dar e cam asa , eu ma ascund ,si tu daca ma mai vrei cauta-ma .....
imi permit si o sugestie sa caute un loc confortabil pentru ascunzatoare ca s-ar putea sa petreaca muuult timp acol....poate tot timpul
sunsset
Postat pe 14 Iulie 2011 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Remedii impotriva caderii parului! 35 De la: Mastrokosta 21 Decembrie 2019 17:09
manipulare sentimentala? 10 De la: Filipa 17 Iulie 2009 10:52
Ce face un barbat care se gandeste la... viitor? 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
iubirea ne poate duce pe culmi nebanuite 66 De la: dor72 18 Februarie 2011 22:14
ce ati dori sa primiti din partea persoanei iubite,de Craciun? 6 De la: cri_cat 19 Decembrie 2011 11:20
Setari Cookie-uri