am mintit...

eram cu prietenu meu si mi`a pus o intrebare, si eu l`am mintit si s`a prins. De 2 zile se uita urat la mine pt o chestie banala. Acum crede ca tot ce i`am spus au fost minciuni, dar nu e chiar asa. Acum nu stiu ce sa`i spun, cum sa il impac... Ma ajuta cineva?
iustina21
Postat pe 5 Septembrie 2011 15:29
daca se uita urat, da-i una peste ochi, sa isi revina. pai ce-nseamna asta? cum adica sa se uite urat?
stai linistita, ii va trece cu timpul.
ori veti ajunge la concluzia ca vreti, fiecare, ceva mai bun. si intr-un caz, si in celalalt, n-are rost sa-ti mai bati capul
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2011 15:34
nu
voi nu stiti ca minciuna are picioare scurte?
zambila
Postat pe 5 Septembrie 2011 15:35
io zic s-al mintzi ca l-ai mintzit... si sa vezi ce repede ii trece!

ia si ceva text de inspiratzie aici !!!

http://www.versuri.ro/versuri/jmmj_ombladon+cheloo+fdd+minte+ma.html
http://www.youtube.com/watch?v=zGsW0XbYgj0
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 15:50
bre..,cum il inveti asa il ai..,capisci..?
asa ca minte-l in continuare..,tre' sa se obisnuiasca..
roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2011 16:00

coasta ta, robytzu'! cum stii tu sa le zici!
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2011 16:06
io-te cum vorbeste experentzu, dom'le
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 16:52
Unde mi-a disparut postarea? Din astea inca nu mi s-a mai intamplat! Si n-an spus cuvinte murdare..nu obisnuiesc,nu era nici cazul..
elisabeta_boia
Postat pe 6 Septembrie 2011 23:42
"voi nu stiti ca minciuna are picioare scurte?" - ba da, si chiar scurte de tot
panty_C
Postat pe 7 Septembrie 2011 01:11
devii jenanta, pnibila si ridicola cu reclama ta la radioul ala al tau!
cauta-ne mai incolo
alfheim
Postat pe 8 Septembrie 2011 17:23
De la: alfheim, la data 2011-09-08 17:23:50devii jenanta, pnibila si ridicola cu reclama ta la radioul ala al tau!
cauta-ne mai incolo

Imi cer scuze daca am deranjat! Nu caut pe nimeni! Si nu e radioul meu! E al tuturor! Numai bine iti doresc si scuze ca am intrat nepoftita pe aici!
Mirela37
Postat pe 8 Septembrie 2011 19:53
mirela, nu te uita dupa nebunu asta de doctor...nu si-a luat nici el pastilele...si eu am lipsit de la receptie....
dar sa stii ca nu-i baiat rau...e cam navalnic....deh...are vn omu....
dor72_
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:11
Hai ma Dor..stii tu ca are..VANA?? Sigur?De unde stii?Cine te-a informat,sa vad daca ..sursa e sigura..ca precis tu nu ai controlat,nu-ti sta in fire!
Sa nu..minti..-topicul...
elisabeta_boia
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:09
pentru unii e foarte importANT sa nu minti.
spune-i ca intelegi cat este pentru el de important sa va spuneti numai adevarul,cere-ti scuze,si sigur ii va trece.
spune-i ca pentru tine era ceva banal,neimportant,si ca intelegi ca el simte diferit,ca acum il intelegi.
si uite asa se impaca.
am uitat sa iti spun sa ii zici ca nu se vepeta.
asta este textul meu,ca si eu am mintit,odata,in legatura insa cu ceva foarte serios.
si nu m-a prins,norocul meu.
spune-i ca iti pare rau,ca neintelegeri se mai ivesc,important e sa se rezolve.
ca vrei sa existe incredere in relatia voastra.
va trece doar putin timp,si va uita.
astea sunt texte,pentru ca numai sfintii zic adevarul intotdeauna.
cine este total sincer,intotdeauna???
d
daniilia
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:45
De la: iustina21, la data 2011-09-05 15:29:32eram cu prietenu meu si mi`a pus o intrebare, si eu l`am mintit si s`a prins. De 2 zile se uita urat la mine pt o chestie banala. Acum crede ca tot ce i`am spus au fost minciuni, dar nu e chiar asa. Acum nu stiu ce sa`i spun, cum sa il impac... Ma ajuta cineva?


Woow, iote domle o femeie care nu stie sa minta.Sunteti asa de rare. Nu-i nimic, asa te perfectionezi.
zack
Postat pe 10 Septembrie 2011 09:43
minciuna e minciuna orice ai face .Ridica fruntea sus , se intampla oricui , asumati raspunderea si mergi mai departe daca te iarta e una dar sa-i castigi dinou incredera e altceva . desi cred ca la mijloc e orgoliul barbaesc ce il afiseaza uni si eu zic ca daca recunosti ca ai mintit spui motivul si mewrgi mai departe e o lectie invatata pt. tine si nu trebuie sa iti mai faci griji de cum va lua el acest lucru important e cum inveti tu sa te folosesti de aceasta experienta pe viitor
garbo112538
Postat pe 10 Septembrie 2011 10:59
De la: elisabeta_boia, la data 2011-09-09 22:09:37Hai ma Dor..stii tu ca are..VANA?? Sigur?De unde stii?Cine te-a informat,sa vad daca ..sursa e sigura..ca precis tu nu ai controlat,nu-ti sta in fire!
Sa nu..minti..-topicul...


daca iti spun ca are, are...
au tu nu stii ca io-s receptionera D-lui senatoriu...si-s obligata sa controlez...tot, tot, tot...
deci....m-am "informat" singura, singurica....
da' tu , ma rog, de cand esti invidioasa?

si...inca ceva: IO NU MINT NICIODATA
dor72_
Postat pe 10 Septembrie 2011 22:45
Spune i ca, ai glumit, ca sa vezi cum reactioneaza! Uneori, fara sa vrei mai trebuie si cate o minciuna mica! Sa ridice mana cine n a mintit niciodata! Minciuna are picioare scurte, dar le are!Mai rau ar fi daca, nu le ar avea.Impacare grabnica, tot cu o mica minciuna!
Jojolin
Postat pe 11 Septembrie 2011 03:15
Increderea este ca un cub de sticla,odata ce s-a spart sticla,greu se mai reface la loc.
Sfatul meu:nu mai minti de acum inainte si cu timpul o sa aiba din nou incredere in tine.
garbo162553
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:41
Depinde de intrebare, n-ai spus ce te-a intrebat si nici ce ai raspuns.
Un lucru e cert, l-ai mintit, a aflat, nu mai are incredere in tine si o sa fie suspicios tot timpul.
Daca esti desteapta, vei stii ce sa faci, dar repet, depinde cu ce l-ai mintit.
Paula1702
Postat pe 11 Septembrie 2011 15:10
"..Sfatul meu:nu mai minti de acum inainte si cu timpul o sa aiba din nou incredere in tine.."



bre..,cre' ca esti barbat undercover..
roby_cado
Postat pe 11 Septembrie 2011 15:19
La cine te referi ca fiind barbat, roby?
Paula1702
Postat pe 11 Septembrie 2011 15:35
-
Amber
Postat pe 11 Septembrie 2011 15:57
Ce nu-nteleg eu e de ce tot EL se uita urat la tine, cand de fapt TU ai fost inoportunata cu intrebari indiscrete si fortata sa te epuizezi pentru a-i oferi raspunsuri digerabile.

Fa-l sa inteleaga ca tu doar il protejai si arata-i ca te deranjeaza sa fii pusa in postura de a-l minti si pe viitor, asa ca sa sada mumos, ca el e UNICUL vinovat pentru minciunile tale. Na! Si o mana in sold.

*Acum crede ca tot ce i`am spus au fost minciuni, dar nu e chiar asa*. Imi place partea cu *chiar asa*.
nathalie
Postat pe 11 Septembrie 2011 15:59
corect! mana-n sold nu tre' sa lipseasca
michelle_
Postat pe 11 Septembrie 2011 16:06

Sau optional, facaletul!

Pai pana cand sa minta de dragul lui?
nathalie
Postat pe 11 Septembrie 2011 16:15
Am inceput saptamana cu zambete!1YeSSSS!!!
elisabeta_boia
Postat pe 12 Septembrie 2011 19:40
incearca sa-i explici ca nu stiai ca-l va deranja,,,,si incearca sa-i explici ce te-a determinat sa-l minti,,,si daca nu are incredere in tine,,,degeaba,,next
garbo041014
Postat pe 13 Septembrie 2011 16:16
Eu zic ca treaba cu minciuna si inselatul , e grava mai ales daca esti prins!
Onoarea odata pierduta e dificil de recuperat.
SAL
Postat pe 13 Septembrie 2011 19:37
"SPUNE INTOTDEAUNA ADEVARUL---SI APOI FUGI."
cynthia
Postat pe 13 Septembrie 2011 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartirile din cauza distantei 19 De la: Ioana007 25 Septembrie 2009 18:20
credeam c fac bine. dar mi-am fcut ru mie 102 De la: garbo001386 10 August 2011 10:28
Despre indragosteala si...inapoi la punctul zero 61 De la: garbo174243 11 Aprilie 2011 04:45
prietenia eu sau el 17 De la: Jojolin 26 Februarie 2011 12:01
Daca dragoste nu e... 81 De la: Juna 2 Martie 2012 21:24
Setari Cookie-uri