Ce ar fi de facut?

Repet : Fa-o geloasa! . E cea mai buna metoda de-a verifica. Incearca shi vezi daca ii pasa... Am avut o prietena in situatzia asta. Am invatzat-o ce shi cum sa faca . Sa vezi apoi schimbare la 180 grade ... Niciodata celalalt nu trebuie sa fie prea sigur pe tine... Shi e mai bine sa stea el/ea cu ochii in 4 , decat sa te oboseshti tu ... Femeile se satura shi de nepasarea celuilalt dar shi de prea mult cautat in coarne...
carcotasha
Postat pe 20 Iulie 2011 19:47
De la: emma22, la data 2011-07-14 02:16:46buna am si eu o problema si nu stiu ce sa fac,,,acum 3 ani lam cunoscut pe sotu meu care era in inchisoare lam cunoscut prin cineva,am fost la el la vizita,,mia placut de el,,am mers si a doua ora lam vizitat pachete,,vb la telefon,,lam asteptat pana a iesit afara,,la sfarsitu lu iulie 2008 a iesit afara si pe 13 august am ramas gravida,,cum nu am facut niciodata avort am spus ca tin copilu chiar daca nu aveam nici casa si nici masa,,cum a iesit ne-am mutat la ai mei impreuna totul era frumos,,cand aveam 3 luni ne-am mutat in chirie singuri,,eram mai tot timpu singura ca el era plecat afara sa faca bani,,ma iubeste mult si vad asta,,nu mi-a dat odata o palma in schimb ma jigneste si sparge tot ce prinde si eu mor de nervi,,in ultima luna cand sa nasc a picat iar la inchiisoare,eram singura nu aveam pe nimeni eram departe de neamurile mele bani multi nu aveam,,el era in anglia inchis,,am lasat totu in apartament am plecat doar cu hainele de pe mine si actele ,m-am urcat in autocar si am plecat dupa el,,am plecat sambata di romania luni am fost in anglia,,m-am umflat de pastile tot drumu ca aveam coolu deschis,,miercuri a avut primu proces,,din proces ma luat salvarea si joi am nascut,,atat de mult am tras singura ma luat asociatia din anglia mi_au dat o camera mai mika ca la puscarie imi rugam moartea zi de zi,,,dar am stat 4 luni singura si am suportat pana a iesit afara si mergeam la el la vizita cu copilu mik pe tren autobuze,,plecam dimineata la 7 ma intorceam seara la 8 ca era drumu lung,,dureri de spate aveam,,la 8 luni ne-am intors in tara am facut botezu si ne-am cununat religios 2010,,tot in chire ne-am mutat,,si anu trecut ne-am mutat in apartament la taicasu si cu taicasu numa certuri toata lumea dadea vina pe mine ca din cauza mea a picat el sa ma tina pe mine,,si cu el ma certam am vrut sa ma omor ca nu mai suport certurile, imi vorbea urat dar niciodata nu a dat in mine ,si la pat nu ma simt bine imi este jena sai spun ,numai eu cu copilu singura pana la un an jumate am stat numai eu ca el ,,pleca afara sa faca bani,,acum sunt la ai mei el iar a picat la puscarie ai lui toti cu gura pe mine ca din cauza mea,,si imi este foarte greu nu avem casa noastra ,,ma simt singura m_am saturat numai sa umblu dupa el,,el are 36 de ani si eu 23 avem un baiat de 2 ani e frumos foc si seamana cu el parca is gemeni,,tin la el e sotu meu dar cateodata vreau sa fiu singura sa am lliniste,,si acum am cunoscut un baiat pe net,,ma inteleg foarte bine cu el este in italia ma suna in fiecare zi stie toata poveste si mia spus ca ar trebui sa ma gandesc la mine ca ma distrug,,toata ziua stau si plang cand ma gandesc ca iar sunt singura,,baiatu accesta imi spune ca sa indragostit de mine,,de sotu meu mai mult imi este mila de el sa il las ca nu e baiat rau dar m_am saturat de certuri cu el..spuneti-mi ce sa fac?
emma22
Postat pe 21 Iulie 2011 01:39
De la: carcotasha, la data 2011-07-20 19:47:03Repet : Fa-o geloasa! . E cea mai buna metoda de-a verifica. Incearca shi vezi daca ii pasa... Am avut o prietena in situatzia asta. Am invatzat-o ce shi cum sa faca . Sa vezi apoi schimbare la 180 grade ... Niciodata celalalt nu trebuie sa fie prea sigur pe tine... Shi e mai bine sa stea el/ea cu ochii in 4 , decat sa te oboseshti tu ... Femeile se satura shi de nepasarea celuilalt dar shi de prea mult cautat in coarne...


Da, ce sa zic, ai dreptate ... o sa incerc sa ma schimb putin in acest sens... sunt intr-adevar prea mult prea drastic cu mine insumi si asta cer si de la ceilalti, stiu ca eu trebuie sa ma schimb, daca nu exista un echilibru natural viata nu isi poate urma un curs normal cu bune si rele...

o sa incerc, asa cum spun si versurile: "...life is a bad joke don't take it serious..."
garbo001
Postat pe 21 Iulie 2011 09:45
ai luat in calcul faptul ca ea ar putea avea impresia ca tu o inseli?

poate crede ca ai un comportament de om care se simte vinovat de ceva....
anna2007
Postat pe 21 Iulie 2011 12:52
"bad joke"?
Axl_22
Postat pe 22 Iulie 2011 08:44
De la: emma22, la data 2011-07-21 01:39:56
De la: emma22, la data 2011-07-14 02:16:46buna am si eu o problema si nu stiu ce sa fac,,,acum 3 ani lam cunoscut pe sotu meu care era in inchisoare lam cunoscut prin cineva,am fost la el la vizita,,mia placut de el,,am mers si a doua ora lam vizitat pachete,,vb la telefon,,lam asteptat pana a iesit afara,,la sfarsitu lu iulie 2008 a iesit afara si pe 13 august am ramas gravida,,cum nu am facut niciodata avort am spus ca tin copilu chiar daca nu aveam nici casa si nici masa,,cum a iesit ne-am mutat la ai mei impreuna totul era frumos,,cand aveam 3 luni ne-am mutat in chirie singuri,,eram mai tot timpu singura ca el era plecat afara sa faca bani,,ma iubeste mult si vad asta,,nu mi-a dat odata o palma in schimb ma jigneste si sparge tot ce prinde si eu mor de nervi,,in ultima luna cand sa nasc a picat iar la inchiisoare,eram singura nu aveam pe nimeni eram departe de neamurile mele bani multi nu aveam,,el era in anglia inchis,,am lasat totu in apartament am plecat doar cu hainele de pe mine si actele ,m-am urcat in autocar si am plecat dupa el,,am plecat sambata di romania luni am fost in anglia,,m-am umflat de pastile tot drumu ca aveam coolu deschis,,miercuri a avut primu proces,,din proces ma luat salvarea si joi am nascut,,atat de mult am tras singura ma luat asociatia din anglia mi_au dat o camera mai mika ca la puscarie imi rugam moartea zi de zi,,,dar am stat 4 luni singura si am suportat pana a iesit afara si mergeam la el la vizita cu copilu mik pe tren autobuze,,plecam dimineata la 7 ma intorceam seara la 8 ca era drumu lung,,dureri de spate aveam,,la 8 luni ne-am intors in tara am facut botezu si ne-am cununat religios 2010,,tot in chire ne-am mutat,,si anu trecut ne-am mutat in apartament la taicasu si cu taicasu numa certuri toata lumea dadea vina pe mine ca din cauza mea a picat el sa ma tina pe mine,,si cu el ma certam am vrut sa ma omor ca nu mai suport certurile, imi vorbea urat dar niciodata nu a dat in mine ,si la pat nu ma simt bine imi este jena sai spun ,numai eu cu copilu singura pana la un an jumate am stat numai eu ca el ,,pleca afara sa faca bani,,acum sunt la ai mei el iar a picat la puscarie ai lui toti cu gura pe mine ca din cauza mea,,si imi este foarte greu nu avem casa noastra ,,ma simt singura m_am saturat numai sa umblu dupa el,,el are 36 de ani si eu 23 avem un baiat de 2 ani e frumos foc si seamana cu el parca is gemeni,,tin la el e sotu meu dar cateodata vreau sa fiu singura sa am lliniste,,si acum am cunoscut un baiat pe net,,ma inteleg foarte bine cu el este in italia ma suna in fiecare zi stie toata poveste si mia spus ca ar trebui sa ma gandesc la mine ca ma distrug,,toata ziua stau si plang cand ma gandesc ca iar sunt singura,,baiatu accesta imi spune ca sa indragostit de mine,,de sotu meu mai mult imi este mila de el sa il las ca nu e baiat rau dar m_am saturat de certuri cu el..spuneti-mi ce sa fac?

e nasoala situatia..in cazul in care nu te simti ok, alege linistea pt tine si copilul tau
garbo257891
Postat pe 22 Iulie 2011 13:37
Auzi emmoooooo22, muta-te , soro, pe alt topic , nu ne mai incurca . Aici avem alta discutzie, serioasa, nu despre cretine care se marita cu pushcariashi shi apoi au nevoie de sfaturi. Bleah...
carcotasha
Postat pe 22 Iulie 2011 18:06
carcotasha, tu discuti despre lucruri serioase?
Eugenia69
Postat pe 22 Iulie 2011 18:45
Da. Shi despre lucruri serioase. Care e indoiala?!
carcotasha
Postat pe 23 Iulie 2011 01:30
parerea mea e partenera ta te simte cucerit si asta o linisteste si o si plictiseste in acelasi timp .sfatul meu e sa te faci un pic mai ocupat si cate o data sa ,,uiti " de anumita evenimente festive ...cerandu-ti scuze mai tarziu .nu uita sa fi in permanenta la fel de galant cu ea in aceeasi doza zilnica cu care ai obisnuit-o , dar sa o faci sa creada ca ceva e schimbat la purtarea ta . eu am incredere deplina in ideeile care iti vor veni , dupa cum ai descris relatia ....esti ok. dar ar fi bine sa o lasi pe ea sa ceara si sa dai numai atunci cand esti ferm convins ca te poate accepta cu totul. iti urez multa satisfactie
garbo112538
Postat pe 24 Iulie 2011 14:20
multam' de sfat :)
Mi-e teama ca daca o "sa ma schimb" in sensul pe care l-ai mentionat... hm, mi-e sa nu fie pe bune.
garbo001
Postat pe 27 Iulie 2011 11:01
'"esti ok. dar ar fi bine sa o lasi pe ea sa ceara si sa dai numai atunci cand esti ferm convins ca te poate accepta cu totul. iti urez multa satisfactie.."


sa mori tu...
roby_cado
Postat pe 27 Iulie 2011 21:42
exista o problema si doar sotia ta o poate spune
nu e faptul ca nu ar fi satisfacuta ...
posibil cuvintele spuse nu mai sunt cu aceeasi inflacarare ca la inceput ...
probabil ca comportamentul e altfel nu asa cum odata
poate ca nu se excita la fel de usor ca si cand erati mai tineri
ori zonele erogene sunt altele acum si trebuie sa le explorezi...
sau pozitia in care ai satisfactia mai mare ii displace ei
poate esti mai repede sau mai agresiv ca uneorii cand esti in extaz se mai uita de atentie ....
si lista acestor preziceri poate fi mult mai lunga daca nu incerci sa observi fiecare moment petrecut in 2
...care este clipa care o face sa fie fericita si de ce, si in care incearca sa "fuga" intrun fel sau altul parca incercand sa se debaraseze cat mai repede posibil

daca comunicand nu putetii ajunge la un careva rezultat, atunci analizand acestea vei ajunge mai repede la o concluzie ....
elisavuri
Postat pe 28 Iulie 2011 03:23
De la: garbo001, la data 2011-07-13 11:23:21Bun gasit tuturor,

Citesc de ceva vreme discutiile de pe forum insa nu am initiat pana acum un topic de discutie.

Ma macina ceva de un timp si nu reusesc sa ma linistesc. Nu sunt un bun orator si nici povestitor insa o sa incerc sa fiu coerent pentru a exprima cea ce simt si ma macina.

Mi-am cunoscut sotia cand eram in perioada majoratului, amandoi tineri, frumosi si neintelesi de cei din jur. Ne-am iubit enorm de mult, am luptat impreuna pentru iubirea noastra si impotriva celor din jur care nu ne vroiau impreuna, nu comentez de ce, ar ocupa numai asta un topic de discutie. Din iubirea noastra a rezultat un copil frumos si destept. Am muncit si ne-am realizat o parte din vise, un apartament utilat cu tot ce ne-am dorit, masina, vacante, etc.

Acum, cand ne apropiem amandoi ca varsta de 35 de primaveri nu mai e la fel. De cativa ani, cred ca 6 sau 7 relatia noastra sexuala nu mai merge foarte bine, se intampla destul de rar fara prea multa pasiune din partea ei, parca ar vrea sa se intample repede, sa scape. In rest, ne facem declaratii, ne spunem ca ne iubim, ne petrecem timpul impreuna cu toate asta o simt ca nu ma mai doreste, nu o mai atrag. Incerc si sunt atent cu ea, incerc sa-I transmit cea ce simt, eu sunt cel cu preludiu ea insa vrea sa trecem la actiune ca incepe serialul si aici am citat-o.

Am sa incerc sa raspund la cateva posibile intrebari:
- Da, am incercat sa stau de vorba cu ea, raspunsul asta e, nu are cum sa mai fie ca la inceput
- Da, sunt atent cu mine si cum arat
- Da, ii spun ca arata bine si e frumoasa
- Da, incerc sa nu fiu monoton in relatia noastra sexual

Din experienta voastra, unde s-ar ajunge in acest ritm, gata? cam asa o sa fie? Ce ar fi de facut? Ar mai fi ceva de facut?
miorita1
Postat pe 28 Iulie 2011 10:57
Bun gasit si tie 001!
Se pare ca ai o mare problema. Vrei sa afli mai multe pareri si ar fi bine sa le primesti de la femei. De ce?? pentru ca ele ,,inteleg,, mai bine situatia sau unele din noi traiesc asa ceva. Parerea mea este urmatoarea: Este cam devreme pentru a se ,,raci,, relatia voastra. Dupa 25 de ani de casnicie inteleg sa intervina monotonia, dar la voi se intampla ceva. Ori ea si-a gasit pe altcineva ori tu nu stii cum sa o faci sa se simta bine, ori s-a saturat de tine. Scuze de asa randuri, dar nu vreau sa te menajez. Trebuie sa nu uiti ca in dragoste, este permis cam totul. Oare ai incercat??? De cand timp nu ti-ai invitat sotia in oras??? , De cat timp nu i-ai oferit o floare? Un cadou? De cat timp nu ai mai cicalit-o??? Stii, in momentul cand te cunosti foarte bine, unul pe celalalt, intervine monotonia. Stiti cum reactioneaza celalalt, ce vrea sa-ti spuna, ce vrea sa faca. Tu trebuie sa lupti sa o surprinzi si cu altceva, altceva ce nu ai mai facut pana acum, sa o atragi, sa o bucuri, sa-i aduci zambetul pe fata, sa fie multumita ca te are alaturi de ea. Sa n-o lasi ,,prada,, altcuiva. Este pacat sa se piarda prietenia dintre voi, care sper ca exista. In casnicie trebuie sa fii prieten, sot, amant si tata. Daca una ,,schioapata,, sau lipseste, altcineva/altceva, o suplineste. Ma intrebam daca ai ranit-o cu ceva, daca esti tipul omului pisalog, cicalitor, ,,perfectionistul,, Nu stiu ce zodie esti ca ti-as fi spus mai multe. Pana atunci incearca sa-ti salvezi casnicia. Si asa a trecut cam mult , 6-7 ani de cand relatia voastra a devenit cam ... frageda. Sa auzim de bine .
miorita1
Postat pe 28 Iulie 2011 11:48
Iubirea nu se cerseste, eu as zice ca se,,castiga,, Si apoi... Daca dragoste nu e , nimic nu e. Trebuie sa fie atractie din ambele parti, altfel te duci la o prostituata si-ti rezolvi problema. Te rog sa ma scuzi ca ti-am scris asa ceva, dar asa am simtit sa-ti raspund. Cu bine
miorita1
Postat pe 28 Iulie 2011 11:59
Da, asa este miorita. Tocmai asta e, nu vreau sa cersesc iubire, incerc sa o ofer pentru ca asta simt dar daca nu ti se raspunde in acelasi mod... pot sa am rabdare, dar cat. Daca incearca sa mimeze iubirea la propriu si la figurat nu tine... trebuie sa fi idiot sa nu iti dai seama.

Daca are pe cineva, hm, posibil, cred ca orice e posibil.

Am decis ca eu voi face tot ce sta in putinta mea si voi lasa lucrurile sa vina de la sine... daca nu simte sa faca ceva sa nu o faca, e mai bine. Daca nu vrea sa transeze lucrurile... nu o sa aiba incotro, ma tem ca se vor transa de la sine.

Eu imi doresc sa fie bine, cred ca si ea dar inca nu stie ce vrea.
garbo001
Postat pe 28 Iulie 2011 15:41
Buna Garbo 001. Se pare ca ai citit sau mai bine zis ai8 raspuns doar la unul din cele doua comentarii ale mele. Mi-ar fi placut sa-mi spui ce zodie esti tu si ce zodie este sotia. Si cred ca am mai scris cate ceva in prima ,,interventie,, in care mi-am spus parerea despre o floare, de o invitatie in oras, etc. Sa auzim numai de bine
miorita1
Postat pe 29 Iulie 2011 13:25
De la: Ariesh, la data 2011-07-17 18:02:34
De la: quasaria, la data 2011-07-17 17:15:33
Dupa parerea mea, poti sa pretinzi, si spun asta dupa o relatie de 10 ani... da' fiecare cit cere de la viata, atit obtine.

quasaria ,daca tu spui asta "dupa o relatie de 10 ani",eu dupa o casnicie de aproape 30 de ani,spun ca dragostea trebuie intretinuta si ingrijita ca o floare,sa nu se vestejeasca...iar nu "pretinsa" cum spui tu.Si de la viata nu obtii cat ceri...Asta e filozofie ieftina.Sa stii ca obtii cat oferi,uneori chiar mai mult,nu cat ceri.


Daca exista inca barbati care gandesc ca tine, Ariesh,inseamna ca mai exista sperante pentru specia umana). De la Shakespeare incoace n-am citi ceva mai frumos despre iubire.
In dragoste, toate regulile sunt date peste cap, asa incat poti sa ajungi intr-adevar sa obtii mai mult decat oferi - va aduceti aminte de Julieta, care ce frumos zicea, in dragoste cu cat dau mai mult cu atat primesc mai mult (citat aproximativ).
Cat despre a sti ce vrem de la viata si a pretinde maximum de la ea, nici asta nu-i gresit,dar se refera numai la propria persoana. Nu avem dreptul sa pretindem nimic de la altcineva, iar daca suntem prea pretentiosi, riscam sa ramanem singuri si nefericiti. Bineinteles, ca nu putem accepta orice pentru a nu fi singuri, dar trebuie sa intelegem ca celalalt nu exista doar pentru a ne satisface noua asteptarile.
Problema neintelegerilor majoritatii cuplurilor, a fost pertinent sintetizata de un preot al carui nume imi scapa momentan (n-au decat sa-mi sara in cap toti liberii cugetatori si anticlericalii de pe Garbo) dar este ceva care ar trebuit sa ne faca sa reflectam pe toti in momentul in care dorim sa ne intemeiem o familie pe baze durabile; el spunea ca avem o abordare gresita din start atunci cand cautam pe cineva care sa ne faca fericiti fara sa ne gandim de loc cum am putea noi sa-l facem fericit pe celalalt.
charmelen
Postat pe 30 Iulie 2011 23:35
charmelen, niciodata, nici macar in dragoste (sau cu atit mai mult) nu poti sa simti cu sufletul altuia, deci a incerca sa te pui in pielea lui si sa evaluezi din prisma lui ce ii oferi este gresit. A incerca sa ALEGI pentru el, cu atit mai mult.
quasaria
Postat pe 30 Iulie 2011 23:42
De la: quasaria, la data 2011-07-30 23:42:52charmelen, niciodata, nici macar in dragoste (sau cu atit mai mult) nu poti sa simti cu sufletul altuia, deci a incerca sa te pui in pielea lui si sa evaluezi din prisma lui ce ii oferi este gresit. A incerca sa ALEGI pentru el, cu atit mai mult.


E adevarat ca nu poti simti cu sufletul altuia in nici o circumstanta, dar daca-l iubesti poti macar simti si evalua (din prisma ta) daca ceea ce oferi poate sa-l faca fericit. If not, nu e cazul sa te ambalezi, nu-i nici vina lui, nici a ta si cel mai bine e sa mearga fiecare pe drumul lui.
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 16:35
quasaria...si tu ai "dreptatea"ta.:) Solicitand multe,e imposibil sa nu capeti ceva,ceva:))).Si asta o descoper acum la batranete,jucand un joculet tampit(promit sa ma opresc cand ajung la nivelul 50,altfel ma tampesc de tot si eu
Restul tine de filozofia de viata pe care o alege fiecare "de model" Cert e ca nici o filozofie sau mod de comportare cu cel de langa tine nu garanteaza ta personala,sau a celui de langa tine.
Ariesh
Postat pe 31 Iulie 2011 20:37
na, ca am "mancat" un cuvant intreg....,scuze..il gasesti tu...;)
Ariesh
Postat pe 31 Iulie 2011 20:41
charmelen,
Exista barbati ca mine doar pentru ca inca nu au murit toti.Ca de nascut ...nu se mai nasc decat putini in "Lumea" asta dura in care am intrat de 20 de ani.Traiasca economia de Piata!...sa aruncam tot ce e bun si frumos din noi ,doar sa ne mearga mai bine!.
p.s. Iar mie mi-e cel mai usor sa dau sfaturi dupa o luuuuunnngaaaaa viata in care am facut greseli cu nemiluita.
Ariesh
Postat pe 31 Iulie 2011 21:14
De la: garbo001, la data 2011-07-13 11:23:21Bun gasit tuturor,

Citesc de ceva vreme discutiile de pe forum insa nu am initiat pana acum un topic de discutie.

Ma macina ceva de un timp si nu reusesc sa ma linistesc. Nu sunt un bun orator si nici povestitor insa o sa incerc sa fiu coerent pentru a exprima cea ce simt si ma macina.

Mi-am cunoscut sotia cand eram in perioada majoratului, amandoi tineri, frumosi si neintelesi de cei din jur. Ne-am iubit enorm de mult, am luptat impreuna pentru iubirea noastra si impotriva celor din jur care nu ne vroiau impreuna, nu comentez de ce, ar ocupa numai asta un topic de discutie. Din iubirea noastra a rezultat un copil frumos si destept. Am muncit si ne-am realizat o parte din vise, un apartament utilat cu tot ce ne-am dorit, masina, vacante, etc.

Acum, cand ne apropiem amandoi ca varsta de 35 de primaveri nu mai e la fel. De cativa ani, cred ca 6 sau 7 relatia noastra sexuala nu mai merge foarte bine, se intampla destul de rar fara prea multa pasiune din partea ei, parca ar vrea sa se intample repede, sa scape. In rest, ne facem declaratii, ne spunem ca ne iubim, ne petrecem timpul impreuna cu toate asta o simt ca nu ma mai doreste, nu o mai atrag. Incerc si sunt atent cu ea, incerc sa-I transmit cea ce simt, eu sunt cel cu preludiu ea insa vrea sa trecem la actiune ca incepe serialul si aici am citat-o.

Am sa incerc sa raspund la cateva posibile intrebari:
- Da, am incercat sa stau de vorba cu ea, raspunsul asta e, nu are cum sa mai fie ca la inceput
- Da, sunt atent cu mine si cum arat
- Da, ii spun ca arata bine si e frumoasa
- Da, incerc sa nu fiu monoton in relatia noastra sexual

Din experienta voastra, unde s-ar ajunge in acest ritm, gata? cam asa o sa fie? Ce ar fi de facut? Ar mai fi ceva de facut?


Parerea mea este ca ai lasat sa treaca nejustificat de mult timp fara sa reactionezi. Zici ca relatia voastra sexuala nu mai merge de 6-7 ani si tu ce-ai facut pana acum omule? te-ai limitat la pozitia de observator pasiv al deteriorarii relatiei voastre? Sa inteleg ca pana de curand situatia asta nu te-a deranjat atat de mult?
Cauza cred ca trebuie s-o cauti chiar la inceputul perioadei cand lucrurile au inceput sa scartaie; a coincis cumva cu aparitia copilului? Unele femei tind sa devina mai indiferente fata de soti dupa ce devin mame, dar nu este exclusiv vina lor. Depresia, ti-o spun din proprie experienta, scade vertiginos libidoul, asa ca trebuie sa iei in calcul si aceasta varianta.
Ce ar fi de facut? Acu depinde daca vrei sa dai cu adevarat o sansa casniciei voastre. De facut ar mai fi multe, dar vorba francezului: il faut être deux pour danser le tango, asa ca intreab-o si pe ea daca e multumita de felul in care decurg lucrurile intre voi. Abordeaz-o direct, nu mai pierde timpul.
Daca singuri nu reusiti sa ajungeti la un numitor comun in ceea ce priveste relatia voastra, atunci consultati un specialist in terapia cuplurilor sau un preot cu experienta daca sunteti credinciosi.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 11:44
iote,bre...
un' s-ascundea specimenu' pe cale de disparitie!

imi imprumuti si mie cantaru' dumitale,dom' ariesh?
c-al meu parc-a dat damblaua-n iel,a dreaq care nu mai face nici marfa de export ce era...
precizilla
Postat pe 1 August 2011 20:51
De la: precizilla, la data 2011-08-01 20:51:33iote,bre...
un' s-ascundea specimenu' pe cale de disparitie!

imi imprumuti si mie cantaru' dumitale,dom' ariesh?
c-al meu parc-a dat damblaua-n iel,a dreaq care nu mai face nici marfa de export ce era...



Daca am derajat cu ceva prin "comentariile" facute,imi cer scuze.In rest ,ce sa zic..Imi cunosc si plusurile si minusurile.De aceea nici nu o sa intru in polemica cu "domnia ta".As pierde din start.
Ariesh
Postat pe 2 August 2011 13:49
n-ai deranjat,ariesh....
faceam si io un mishto nevinovat,ce naiba? nu mai poate omu' sa gaseasca nod in papura linistit?

cat despre polemici...hai sa le facem constructive
precizilla
Postat pe 2 August 2011 21:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesc un baiat..el iubeste pe altcineva.... 16 De la: Jojolin 21 August 2010 22:58
Ce parere aveti?Am nevoie de sfaturi in legatura cu situatia mea 8 De la: quasaria 16 Decembrie 2009 23:33
Ce sa cred? 9 De la: flori_de_primavara 31 August 2015 20:24
caut relatie serioasa 20 De la: garbo099582 19 Februarie 2010 09:25
Mai pot avea incredere in el??? 146 De la: garbo084961 25 Februarie 2011 02:04
Setari Cookie-uri