Ce ar fi de facut?

De la: Ariesh, la data 2011-07-17 18:31:10quasaria
Admir atitudinea ta.E atitudinea unui"OM" care stie ce vrea de la viata si cere ce vrea.Eu...probabil m-am nascut sa ofer,nu sa cer.Tu poti continua pe directia pe care ti-ai ales-o.Si bine faci Nu o sa fiu parsiv sa spun ca nu e bine ce faci.Esti tanara.Iar eu probabil m-am nascut...batran.Daca nu ai pretentii pentru drepturi de ator,imi permit sa te citez:"foutoi mama ei de viata!"

Am zis mereu ,si eu ca m-am nascut sa ofer, dar sa nu-mi spui ca nu astepti nimic...numa oferi, nu-i vb sa ceri...
Nu cred ca primesti cat oferi...sau uneori si mai mult...e parea mea...umila
Axl_22
Postat pe 17 Iulie 2011 23:34
N-a mai aparut! Deja e la NEXT! Cauta-l cu alte nume, la alte subiecte telenovelistice!
As_ninge
Postat pe 17 Iulie 2011 23:41
Axl 22
Eu cred ca iubirea ca sentiment nu se negociaza,nu se face troc,nici schimb, nici comert cu iubire.Iubirea se daruieste neconditionat.Restul e chestie de noroc( sau...chimie organica ?)daca primesti la fel sau mai mult in schimb.
Ghinionistul(ghinionista) cu dragoste neimpartasita ajunge poet(a) de wc-e publice si isi "striga "ura fata de sexul opus,sau o exprima in scris(mai nou) prin diferite coltisoare ...virtuale.
p.s.
Nu tin neaparat sa am dreptate.E doar parerea mea sincera.
Ariesh
Postat pe 18 Iulie 2011 00:44
Sfatul meu : FA-O GELOASA! Shi te lamureshti sigur dupa aia cum sta treaba
carcotasha
Postat pe 18 Iulie 2011 00:44
Axl 22
Si mor daca nu scriu si asta inca o data:
"Iubirea nu se cerseste."
Si ca sa nu mai fie dubii in legatura cu "nefericirea in care ma complac",declar deschis ca iubesc "femeia" asa cum este cu calitati si defecte:)))).scuze pt.
Ariesh
Postat pe 18 Iulie 2011 00:55
De la: garbo001, la data 2011-07-13 14:40:19pai tocmai asta ma doare, nu vreau sa fie obligatie. Initiativa la ea nu prea exista, sau poate e la modul "vin langa tine?"
]
bey, frate, dar ce-ai vrea sa-ti spuna? daca zici ca se simte bine atunci cand faceti si anume ce zici tu, si ca mai are si orgasm, inseamna ca ii place cu tine...si daca vrea sa treaca peste preludiu, e interesant, inseamna ca te vrea fara sa o mai... si anume "incalzesti". inseamna ca inca flacara nu a disparut....arde mocnit. sunteti o familie normala.
dar stii ce? cred ca tu cauti "flacara" noua si nu stii ce sa faci...vrei o dezlegare???? .daca vrei asta, ti-o dau eu... :)))
garbo257891
Postat pe 18 Iulie 2011 01:36
De la: Ariesh, la data 2011-07-17 17:05:50001...poate te framanti prea mult.Se stie ca dupa aparitia unui copil in familie,dragostea unei femei se imparte.Si portia cea mare,e pentru copil.Si nu cred ca o singura femeie de pe site-ul asta (daca are copii) ma poate contrazice! Si daca "incepe serialul"...ce?? Ia vezi si tu cu ea 2,3 episoade,sau cauta-ti un alt hoby,sa vezi daca... si cat iti simte lipsa.Si atunci citez pe cineva de aici:"da-i cat are nevoie,nu mai mult" ca altfel ...o obosesti! Si nu mai confunda familia cu dragostea si atractia intre parteneri! Nici pe departe sa coincida,sau sa fie ambii soti de acord cu asta.Din pacate asta e viata.Nu ma astept sa fi de acord cu mine acum...Cum nici eu sau multi altii dintre noi nu am inteles asta la varsta ta.
Sfatul meu e sa ai rabdare.Ai o familie frumoasa dupa cate spui,un copil frumos si destept(vezi de el si petrece timp cu el suficient,pentru ca anii astia nu-i mai traiesti altadata alaturi de el!) o sotie pe care o iubesti(iubeste-o in continuare,dar nu-i "cersi"dragoste,caci asa in mod sigur o sa pierzi si aceea pe care o are acum fata de tine)...Si nu baga in seama pe cei care "construiesc" diferite scenarii cu adultere.Sigur au trecut prin asta si inca sufera...Si ce e mai rau e ca s-ar bucura sa nu fie singurii.Asa isi linistesc constiinta ca nu au fost ei vinovati de faptul ca au fost parasiti de sotii.
Apropo..daca mai citesti pe aici ,o doamna te-a sfatiut sa nu pui asa mare accent pe atractie sexuala intr-o casnicie..Are dreptae..Intr-o casnicie fericita,sunt multe alte lucruri care conteaza (mai ales pentru o femeie) mai mult decat cu compatibilitatea "la pat".
Fericire iti doresc! Si sa citesti si printre randuri.


cel mai bun si necesar raspuns pe care l-am citit. domnul 001 sa citeasca aici si sa "mestece" bine ca e mai mult decat adevarat...in viata daca tinzi sa cauti totdeauna flacara risti sa te arzii si sa nu te mai vindeci niciodata.
garbo257891
Postat pe 18 Iulie 2011 02:17
garbolilia,
Mie mi-a placut sfatul tau:"hai repede,fara incalzire ca se trezeste copilul")))))))))
Ariesh
Postat pe 18 Iulie 2011 02:56
in toate cuplurile apar astfel de momente macar odata in viata ....ideea este sa le depasim si nu putem decat daca exista iubire si multa multa rabdare si de ce nu daca facem compromisuri.
O discutie libera cu ea ar rezolva o mare parte din problema
garbo047460
Postat pe 18 Iulie 2011 07:44
@Ariesh"iubirea nu se cerseste"
n-am afirmat ca te complaci!
si eu iubesc,fara sa cersesc....imi pare rau daca nu m-ai inteles
"poeti(poeta)de wc public care isi striga ura....poate...sau se plange pe topic...
ma bucur pt tine ca iubesti femeia asa cum este!
fiecare iubeste in felul cum "poate"!....chimie organica
Axl_22
Postat pe 18 Iulie 2011 07:56
si mor daca nu scriu ...daca ....atunci nu mai comenta (glumesc)
las' sa mai fie si ghinionisti...trebuie sa avem si noi(eu) cu ce sa ne umplem timpu' liber...sa nu ne plictisim
Axl_22
Postat pe 18 Iulie 2011 08:20
cred ca ai coborat prea jos......in ochii ei.......

ai devenit super ,hiper,mega accesibil.......

ia schimba un pic chestia asta......

citeste.....EVOLUEAZA......

Si eu am incercat 14 ani sa schimb pe cineva.....si de fapt trebuia sa ma schimb eu...

lucreaza la personalitate.....De Personalitate Alfa ....ce zici....?


hai cauta si tu...ca si eu am cautat...si am gasit.....

trebuie sa VINA DIN INTERIOR MAN....

Si nu mai plange....

nu-ti sta bine....

bafta....

doc73
Postat pe 18 Iulie 2011 08:40
garbo001
Lipsa pasiunii intr-o familie inseamna sfirsit.........imi pare rau ca trebuie sa iti spun asta dar ''eu daca as fi in locul tau si as fi tratata in felul in care esti tu tratat cind vrei sa iti demonstrezi dragostea fata de ea prin bine cunoscuta dragoste trupeasca''eu as pleca de linga ea mincind pamintul.....
Nu cred ca se mai poate repara ceva... si daca se repara va fi pentru scurt timp si se va repeta din nou ceea ce se intimpla acum.
Probabil ca nu iti va face placere sa citesti aceste rinduri dar eu stiu bine ce spun pentru ca in viata treci prin multe si inveti.Decizia nu poate fi decit a ta SI EU ITI DORESC BAFTA IN CEEA CE VREI SA FACI IN CONTINUARE.
mmiriam
Postat pe 18 Iulie 2011 10:07
Axl 22...scumpa mea...eu nu ma adresam tie:((( Conversam cu tine..Regret ca ai inteles ca ma refer la tine.Scuzele mele daca nu am fost destul de clar in exprimare si ai inteles asa ceva:(((

doc73
Ideea ta pare interesanta
Ariesh
Postat pe 18 Iulie 2011 10:46
Ariesh,np...poate is io mai sensibila...da' vb ardeleanului"daca nu-i camesa ta n'o lua pe tinye!"
acum ...eu discut cu mine
n-ai de ce sa te scuzi...alea trecatoare care lasa urme, m-au facut asa...
da' aista nu-i topicu' unde se asa ca...
PACE! OK?
Axl_22
Postat pe 18 Iulie 2011 11:52
Dar ce mai vrei?Ai sotie,copil,casa si tot ceea ce ti-ai dorit...ai trait si iubirea aia frumoasa a inceputului...ai vrea sa retraiesti la infinit noul,ineditul?...nu ti se pare ca vrei foarte mult? Sa stii ca cei mai multi nu au nici un sfert din ceea ce ai tu.De-aici inainte numai drogurile sau boungee jumpingul mai pot rezolva situatia.Si sa stii ca nu glumesc.
nelutza_darjan
Postat pe 18 Iulie 2011 14:48
Daca inca o mai iubesti, ai rabdare sa vina ea catre tine. Daca e grabita ca incepe serialul, incercati dupa ce se termina nesuferitul de serial. Probabil ca, din felul tau de a te comporta, ceva o deranjeaza si nu-ti spune ca sa nu te supere. Nu spun ca nu ar avea pe altcineva, dar nu considera ca, acesta e principalul motiv pentru care te respinge. Spalati-va rufele in familie si fiti sinceri unul cu celalalt; daca nu va puteti spune in fata, scrieti-va pe cate o coala de hartie si fiti cat se poate de sinceri. Dupa aceea, rezolvati-va cu tact problemele
iuliaand2
Postat pe 18 Iulie 2011 16:22
De la: Ariesh, la data 2011-07-18 02:56:41garbolilia,
Mie mi-a placut sfatul tau:"hai repede,fara incalzire ca se trezeste copilul")))))))))

pai nu...ce atata incalzire...?! zau ca domnu' cauta acul in carul cu fan...
...si apoi, mai e timp de cautare, sunt o gramada de treburi de facut, cand sa le faci pe toate? :D
garbo257891
Postat pe 18 Iulie 2011 16:23
Axl 22...PACE!.si scuzele mele:)
Ariesh
Postat pe 19 Iulie 2011 04:47
De la: Ariesh, la data 2011-07-17 19:51:09
De la: oktaviatdy, la data 2011-07-17 19:24:13 Iti urez o viata mai frumoasa !

Multumesc,asemenea:) Incerc sa iau de la viata tot ce e bun si frumos.Cu conditia sa mi se ofere,nu sa fur.Mi-a trecut vremea furatului ...sarutari la colt de strada
Ariesh puiule, nu ai aflat ca un copil care nu cere tata moare de foame? Nu trebuie sa furi, dar daca ai gasit ceva ce-ti place, cere si poate ti se va da, daca nu...nu pierzi nimic, dar macar ai incercat, pentru ca nici o femeie nu poate ghici ce vrei si apoi sa-ti ofere.
oktaviatdy
Postat pe 19 Iulie 2011 12:13
Da,da,oktaviatdy:))))))."Cere si ti se va da" e sora cu aia.."Bate si ti se va deschide"?
Ariesh
Postat pe 19 Iulie 2011 14:03
bate sau esti batut bre..,asta-i litera de lege in ziua de azi..
roby_cado
Postat pe 19 Iulie 2011 14:55
De la: Ariesh, la data 2011-07-19 14:03:22Da,da,oktaviatdy:))))))."Cere si ti se va da" e sora cu aia.."Bate si ti se va deschide"?
Prin urmare, daca te indragostesti de cineva tu astepti vreo cativa ani poate se prinde tipa despre ce este vorba. Hai ca esti culmea, nu-ti spune nimeni s-o pupi la coltul strazii, dar nici sa astepti sa ti se ofere pe tava. Romantismul da roade, fa ceva , nu astepta. Esti timid??
oktaviatdy
Postat pe 19 Iulie 2011 20:57
ete la roby...
vrei in palosh sa ne batem sau in centura cu enshpe dani sa ne masuram?
precizilla
Postat pe 19 Iulie 2011 21:24
Va multumesc tuturor ca ati raspuns.

Am citit toate comentariile de pana acum, nu am mai postat deoarece cred ca DA, simturile de barbat nu te inseala, cu asta i-am raspuns si eugeniei pe un topic "vecin".

Toti aveti dreptate mai mult sau mai putin si in special myra, bica, garbo162553, doc73.

Cine este de vina dintre noi? nu stiu... poate viata, poate felul meu de a fi, poate ea. Imi pare rau ca nu va mai fi niciodata la fel, asta e.

Incerc sa o inteleg, pe de o parte poate ca "procedeaza bine", ne-am cunoscut de foarte tineri si nu ne-am trait viata asa cum era normal. Rutina si-a facut loc cu toate ca am evitat foarte mult asta. Cred ca simte ceva omenesc, nu spun normal. Eu sunt alta fire decat ea, ce sa facem nu suntem toti la fel.

Daca ma mai iubeste, cred ca da, in felul ei, de ce nu face ceva? hm, nu cred ca mai are curaj, stie ca se poate muuult mai rau, situatia e complicata, ii este frica sa nu faca o greseala, ii este frica sa nu ma raneasca, ii este frica de consecinte, stie ca nu e bine insa este greu sa-si stapaneasca instinctele si asta o face nefericita.

Timpul probabil ca va pune intr-un fel sau altul lucrurile intr-o anumita ordine, nu neaparat cea corecta... este greu pentru ca eu o iubesc si ma doare sa o vad nefericita sa o vad ca se chinuie cu propria persoana.

Sper ca dumnezeu sa ne dea minte la toti.... :( dar ce sa facem cu ea? ce e bine? ce e corect? ce ne spune inima?



garbo001
Postat pe 20 Iulie 2011 15:13
001, in ciuda faptului ca nu constientizeaza asta, nici ei si nici cei din jur, oamenii evolueaza si-si schimba idealurile. ca urmare, asteptarile, dorintele, sperantele si raportarea la viata si la ce credeau ei ca sunt, la credeau ca le vine in intampinare si-i implineste se modifica. cu cat acumulez cunoastere in ce priveste persoana mea, cu tot ce ma defineste, anima si ma face sa ma simt bine, cu cat ajung sa inteleg mai multe despre nevoi si necesitatea de a fi implinite, ca sa nu ajung un frustarat si-un strain in propria piele si viata, cu atat drumul meu in viata si sensul lui duc spre altceva decat detinusem.

asta e!: viata e al nabii de imprevizibila, pt ca noi suntem imprevizibili, complicati, complecsi, necuantificabili! avem nevoi, tanjim iar asta e cum nu se poate de definitoriu pt ceea ce si cine trebuie sa fim cu adevarat in viata, ca sa ne simtim intregi.
esme
Postat pe 20 Iulie 2011 15:31
De la: esme, la data 2011-07-20 15:31:23001, in ciuda faptului ca nu constientizeaza asta, nici ei si nici cei din jur, oamenii evolueaza si-si schimba idealurile. ca urmare, asteptarile, dorintele, sperantele si raportarea la viata si la ce credeau ei ca sunt, la credeau ca le vine in intampinare si-i implineste se modifica. cu cat acumulez cunoastere in ce priveste persoana mea, cu tot ce ma defineste, anima si ma face sa ma simt bine, cu cat ajung sa inteleg mai multe despre nevoi si necesitatea de a fi implinite, ca sa nu ajung un frustarat si-un strain in propria piele si viata, cu atat drumul meu in viata si sensul lui duc spre altceva decat detinusem.

asta e!: viata e al nabii de imprevizibila, pt ca noi suntem imprevizibili, complicati, complecsi, necuantificabili! avem nevoi, tanjim iar asta e cum nu se poate de definitoriu pt ceea ce si cine trebuie sa fim cu adevarat in viata, ca sa ne simtim intregi.


Da, sunt perfect de accord cu tine, accept cea ce spui, ce ar fi de facut?... asa cum spune si titlul topicului.

Sa iau eu initiativa? va spune ca nu poate trai fara mine (stiu asta, nu ma intreba de ce, nu pot sa descriu aici) dar in acelasi timp este nefericita.

Sa tac? da, tac, asta fac, dar ma distruge.

Sa ma "detasez" de situatie si sa incerc sa o fac geloasa? asa, si pe urma?

de asta intreb, "Ce ar fi de facut?"
garbo001
Postat pe 20 Iulie 2011 15:42
nu taci! ii spui exact ce crezi, ce gandesti, ce simti, asa cum ne spui noua aici pe forum! dar in acelasi timp, ii spui si faptul ca te doare chinul ei, pe care il percepi si ca esti gata s-o lasi pe ea sa aleaga ce vrea sa faca in continuare, si ca tu nu-i vei purta ranchiuna pt alegerea ei, daca aceasta nu te include. ii spui ca stii ca ea nu e fericita, ca simti ca ea nu mai e `acolo`, asa cum era si ca nu mai suporti sa vezi instrainarea asta fara sa-i stii motivele. dar asta e cel mai important: sa-i spui ca vrei sa fie fericita si, intrucat o iubesti, o lasi sa aleaga, pt ca ea, probabil, nu vrea sa te raneasca, spunandu-ti ca nu se mai simte implinita ca femeie langa tine. si orice ar alege, ea va trebui sa inteleaga ca o vei sprijini intotdeauna si-i vei fi alaturi, daca va avea nevoie.

crede-ma, nici tu nu vei putea fi fericit langa o femeie care e nefericita!
esme
Postat pe 20 Iulie 2011 15:51
De la: precizilla, la data 2011-07-19 21:24:58ete la roby...
vrei in palosh sa ne batem sau in centura cu enshpe dani sa ne masuram?



adu-o bre pe Dani aia,cu centura ei cu tot (nu e a' de castitate,nu?),si vedem noi..
roby_cado
Postat pe 20 Iulie 2011 16:24
are pe altcineva , dar nu are siguranta ca va ramane cu el ! pune piciorul in prag , cat inca nu este prea tarziu , dupa aceea o sa iti para foarte rau si o sa suferi mult mai mult ! iti spun din proprie experienta !
utzu
Postat pe 20 Iulie 2011 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt casatorit de 18 ani sotia ma inselat si vrea sa ma pataseasca dar eu o iubesc 19 De la: gcppscu 3 Mai 2011 16:45
Menage a trois 5 De la: anaROBERT 19 Decembrie 2010 23:14
frate impreuna cu sora!!! 57 De la: garbo_10760 11 Februarie 2013 15:01
iubirea asta 13 De la: anaROBERT 26 Decembrie 2010 15:12
ceau! 9 De la: sirocco83sb 31 Iulie 2013 20:08
Setari Cookie-uri