Sunt prea geloasa , ajutati-ma sa nu mai fiu :(

De la: Emy9320, la data 2011-07-05 16:12:33 Va rog spunetimi si mie cum sa nu mai fiu asa geloasa .
Am sa va povestesc un subiect de la care am fost geloasa : Prietenul meu are masina si intr-o zi dupa ce m-a adus acasa , sa intalnit cu o fosta colega de liceu si a plimbato cu masina ,dar dupa ce a facut mia spus nu mia convenit ca a plimbato pe acea fata cu masina dar am apreciat ca mia spus . Dupa cateva zile bune a intrat pe ea pe mess si a intrebat-o daca ia placut plimbarea si daca ii singura acasa iar atunci mai enervat si iam spus ca dc il interesa pe el si el imi tot spunea ca asa ca ce nu are voie sa intrebe si dinastea ... si mai ales ma zapaceste la cap cu increderea ca nu am incredere il el , eu am incredere in el dar nu in deajuns incat sa nu ma gandesc ca intro buna zi ma va insela sau imi va da papuci .
Il iubesc si nu vreau sa il pierd din cauza geloziei mele .

Va rog datimi un sfat cu ar trebui sa procedez


In primul rand , nu vreau sa fiu rea dar stai fff. prost in ceea ce priveste scrierea, exprimarea , in LIMBA MATERNA ceea ce e ff. grav in opinia mea ...
Acel baiat iti spune clar, prin comportament , ca nu insemni mare lucru pentru el , el ti-a lasat mingea in teren iar mai departe tu alegi daca accepti sa se foloseasca de tine pana intalneste ceva mai bun sau il parasesti ...
Fata_Morgana
Postat pe 18 Iulie 2011 17:36
De la: daniilia, la data 2011-07-14 18:00:54 e foarte important sa nu te certi.
e bine ca ii spui ca nu iti place sa plimbe pe altele cu masina,dar cel mai important e cum ii spui,adica frumos,fara cearta,pentru ca cearta il va indeparta.
si eu as fi fost geloasa in locul tau.
e foarte bine deci,cand se intampla ceva ce te deranjeaza,sa i-o spui,nu sa tii in tine.
dar poti sa ii spui ca ai incredere totala in el,insa ca nu ai in alte femei.
ca femeile sunt mai slabe decat barbatii,cad mai usor prada tentatiei.
de fapt ai mare incredere in el,asa sa ii spui,pentru ca are nevoie de increderea ta.
increderea e importanta in o relatie.
tema e sa se simta el iubit,sa simta ca ai incredere in el,etc.
nu sa se simta rau,ca il banuiesti.
asa intaresti relatia voastra.
succes.d



Multumesc mult pentru sfaturi :) :* am sa le urmez ....
Emy9320
Postat pe 18 Iulie 2011 22:00
Sunteti prea rautaciosi... Daca doriti sa ajutati o persoana - oferindu-i un raspuns la indrebarea adresata voua - ori un sfat, o puteti face fara a fi rai!
E doar un copil! Cu siguranta stie sa scrie corect gramatica, insa atunci cand a postat mesajul poate s-a grabit...
Fiti mai intelegatori! :) M
garbo205047
Postat pe 20 Iulie 2011 23:07
De la: garbo205047, la data 2011-07-20 23:07:13Sunteti prea rautaciosi... Daca doriti sa ajutati o persoana - oferindu-i un raspuns la indrebarea adresata voua - ori un sfat, o puteti face fara a fi rai!
E doar un copil! Cu siguranta stie sa scrie corect gramatica, insa atunci cand a postat mesajul poate s-a grabit...
Fiti mai intelegatori! :) M




tine doar de maturitate!esti prea pretentioasa....la asemenea "profesori"....in invatamantul romanesc!
ratuscaceaurata
Postat pe 20 Iulie 2011 23:16
nu trebuie sa fi geloasa...incearca sa ai arati ca nu iti pasa...pentru ca unui baiat nu ai convine sa ai ti contu...credema ca si prietenul meu face la fel...si il las in pace...nu cred ca o sa te insele daca te porti mai indiferenta...in ceea ce priveste gelozia...incearca sa numai fi geloasa...si chiar daca te deranjeaza ca vorbeste cu ea incearca sa te abtii sa nu ai mai reprosezi...si sa il lasi sa faca ce vrea
anonima20
Postat pe 21 Iulie 2011 01:32
http://subiecte.citatepedia.ro/despre.php?s=gelozie.
Gelozia este
distrugatorul vietii,nu numai a iubiri
Gabi55
Postat pe 21 Iulie 2011 08:59
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-07-20 23:16:19
tine doar de maturitate!esti prea pretentioasa....la asemenea "profesori"....in invatamantul romanesc!


profesori pe care i-a "generat" sistemul....
in veci nu vei deveni lebada...
dor72
Postat pe 21 Iulie 2011 09:01
Daca vrei eu te invat ce si cum sa faci,dar nu cred ca (iarta-mi sinceritatea!)esti in stare!Invata sa fii in ochii lui cea mai sexy femeie din viata lui!Asa-i ca nu este usor?Dar asta este remediul,crede-ma,orice te-ar invata altii doar asta este "arma"voastra strategica,pur si simplu sa ajungi sa-l obsedezi de pasiune si atunci si la servici si la...wc se va gandi doar cum sa ajunga mai repede acasa sa faca dragoste cu tine!Dar tu esti dispusa la asa ceva?Tu cred ca esti una din romancutele noastre traditionale ce PRETIND ca sotii lor sa nu aiba ochi decat pentru ele dar nu fac nimic pentru a-l ajuta sa fie astfel!Du-te si epileaza-te,fa-ti manichiura,pedichiura,cumpara-ti lenjerie tanga sau string,foloseste ciorapii nu doar pentru frig si cumpara-ti din aceia care mai si arata sexy,aseteapta-l cu o cine aranjata imbracata frumos chiar si incaltata cu cele mai frumoase sandale ale tale cu tocuri(obligatoriu!)la o masa cocheta doar voi doi cu doua lumanari aprinse si ai sa vezi rezultate!Daca tu esti o femeie din cele ce asteapta sotul mirosind a transpiratie in loc de parfum,nedepilata pentru ca ti se pare imoral sa faci asta si asa ai"pomenit"din mosi stramosi...si fara cocheterie cum sa il vezi ca nu-si doreste ceva adevarat?De ce sa nu fii tu cea "adevarata"?Iti urez succes si te astept sa-mi povestesti ce rezultate ai avut!
Gabriel1960
Postat pe 25 Iulie 2011 08:42
De la: Gabriel1960, la data 2011-07-25 08:42:13Daca vrei eu te invat ce si cum sa faci,dar nu cred ca (iarta-mi sinceritatea!)esti in stare!Invata sa fii in ochii lui cea mai sexy femeie din viata lui!Asa-i ca nu este usor?Dar asta este remediul,crede-ma,orice te-ar invata altii doar asta este "arma"voastra strategica,pur si simplu sa ajungi sa-l obsedezi de pasiune si atunci si la servici si la...wc se va gandi doar cum sa ajunga mai repede acasa sa faca dragoste cu tine!Dar tu esti dispusa la asa ceva?Tu cred ca esti una din romancutele noastre traditionale ce PRETIND ca sotii lor sa nu aiba ochi decat pentru ele dar nu fac nimic pentru a-l ajuta sa fie astfel!Du-te si epileaza-te,fa-ti manichiura,pedichiura,cumpara-ti lenjerie tanga sau string,foloseste ciorapii nu doar pentru frig si cumpara-ti din aceia care mai si arata sexy,aseteapta-l cu o cine aranjata imbracata frumos chiar si incaltata cu cele mai frumoase sandale ale tale cu tocuri(obligatoriu!)la o masa cocheta doar voi doi cu doua lumanari aprinse si ai sa vezi rezultate!Daca tu esti o femeie din cele ce asteapta sotul mirosind a transpiratie in loc de parfum,nedepilata pentru ca ti se pare imoral sa faci asta si asa ai"pomenit"din mosi stramosi...si fara cocheterie cum sa il vezi ca nu-si doreste ceva adevarat?De ce sa nu fii tu cea "adevarata"?Iti urez succes si te astept sa-mi povestesti ce rezultate ai avut!

Asta suna ca in cantecul celor de la Parlament... E indicat si chiar vital sa stea cu ochii in tavan!!
Lidiaolteanu
Postat pe 25 Iulie 2011 13:34
De la: dor72, la data 2011-07-21 09:01:36
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-07-20 23:16:19
tine doar de maturitate!esti prea pretentioasa....la asemenea "profesori"....in invatamantul romanesc!


profesori pe care i-a "generat" sistemul....
in veci nu vei deveni lebada...




ai sa fim seriosi!!profesorii sunt asa inculti pentru ca vor ei...nu pentru ca au fost "degenerati"....de sistem......referitor la avatar.....mai invata.....aprofundeaza....poti deveni orice....oriunde.....oricand.....stiinta frate.....neh ....nici nu ma stresez !
ratuscaceaurata
Postat pe 25 Iulie 2011 13:50
Cel putin daca am postat un sfat(pentru ca era cerut)am fost in "carti",pe cand cei care comenteaza imbecil la ce am postat sunt "pe langa"subiect,dorind sa epateze,doar sa fie pe aici si ei cu o parere,care chiar nu este nici cat o bucata de hartie igienica folosita...doar sa se afle in treaba.
Gabriel1960
Postat pe 25 Iulie 2011 22:14
.cum te intelegi fetita cu el...prin semne....???Sinceeeer.....tare agramata esti.....vai...vai....vai!!!
garbo214262
Postat pe 26 Iulie 2011 08:58
Gabriel, eram de acord cu tine!! Ai reusit sa dai exact sfatul potrivit pentru fatuca asta !
Lidiaolteanu
Postat pe 26 Iulie 2011 16:40
sunt de acord cu gabriel in totalitate...un barbat cauta la alta femeie ceea ce el nu are acasa,asa ca incearca sa fii cat mai mult posibil feminina si pe bunul lui plac... cand o sa iti vezi iubitul in aceasta postura inseamna ca ai reusit
alexya198305
Postat pe 27 Iulie 2011 09:04
De la: dor72, la data 2011-07-17 13:06:49si crezi ca daca isi corecteaza exprimarea (orala si scrisa), dispare gelozia?


Cu cea scrisa nu cred ca obtine ceva, despre cealalta, insa, ma abtin sa fac afirmatii in necunostinta de cauza, dar ar putea fi raspunsul la unele probleme.
ROI2009
Postat pe 27 Iulie 2011 13:02
ROI2009, da poate scapa de gelozie! Pentru ca isi mai dezvolta niste circumvolutiuni pe creier. Atunci poate realiza si ea cat de absurda e in gelozia ei. Altfel, ramane la gandirea limitata de acum si nu e bine.
Lidiaolteanu
Postat pe 27 Iulie 2011 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce isi doresc barbatii? 301 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:01
????????? 45 De la: garbo396 23 Decembrie 2011 02:24
nu stiu de ce!?! 48 De la: Anouk_Aimee 4 Februarie 2010 19:20
Virginitate dupa 20 de ani 23 De la: lennaria 9 Octombrie 2013 10:10
Un barbat rezista toata viata 12 De la: Dor_marunt 5 Aprilie 2010 07:28
Setari Cookie-uri