De ce barbatii casatoriti cauta relatii extraconjugale?

De ce barbatii casatoriti cauta relatii extraconjugale iar tinerele fete ii cred indragostiti de ele? In realitate ei nu vor sa-si paraseasca familia, in schimb sotiei nu i se acorda timpul si placerea de a o delecta. Pentru ea exista numai indatoriri. Oare sa fie buba secolului in care traim? Oare societatea nu ofera si valori morale? As vrea sa aflu parerea barbatilor, in special.....
eemy
Postat pe 8 Iunie 2010 08:09
sunt multe raspunsuri..fiecare barbat cu raspunsul lui...vor sa se simta tineri sau duc lipsa de intelegere si comunicare si cauta in alta parte..unde ar putea sa aiba sau..s-au saturat de viata lor tot asa monototna si vor ceva nou..sau..CHIAR sau indragostit din nou..
garbo057755
Postat pe 12 Iunie 2010 22:44
S+a mai raspuns la aceasta intrebare..sau noi incercam fiecare, in felul sau , sa gasim explicatii. Uneori nici ei nu stiu de ce o fac. Putem sa ne dam cu parerea, dar raspunsul nu in orice e valabil in orice situatie. Unii o fac de prea mult bine, altii ca nu sunt intelesi, sau ca femeie e prea gopodina si uita sa fie femeie......se simt tineri si stima de sine le creste daca pot fermeca pe altele...
sunt cuceritori si vanatori si se plictisesc repede ( imi spunea mie un El)
amarezza
Postat pe 13 Iunie 2010 10:20
sincer,, eu cred ca uni sau saturat de viata pe care o duc acasa si vor ceva nou, dar uneori pica in capcana si ajung sa se indragosteasca ,eu bam patit asta pe propria mea piele, la inceput am fost prieteni, al ingelegeam mereu si ai eram aproape atunci cand se putea,, si pana la urma am ajuns sa tinem fff mult unul la celalant, desi au trecut 2 ani de atunci eu am vrut sa o terminam si sa asi vada de sotia lui.dar el nu vrea , iam spus sa se hotarasca ce vrea sa faca,,,,,ori cu mine ori cu ea?iar el zice sa luam treburile cu cap? oare de ce?
nu vrea sa ne piarda pe niciuna ? sau nu stiece vrea?
acum eu am hotarat sa plec din tara si am prins un contract ca asistenta medicala in italia el a zis ca vine dupa mine daca eu plec.... oare asa va fi?
ma poate ajuta cineva?
sa rup relatia cu el inainte sa plec?
dar ami este fff greu ca ai iubesc enorm,, sau sa accept sa vina la mine in italia. va pup
crys210285
Postat pe 13 Iunie 2010 13:50
grea intrebare
lala_cri
Postat pe 13 Iunie 2010 14:03
Si daca n-o rupi ce faci? Ramaii in tara? Tu pleaca si-ai sa vezi.
Doara
Postat pe 13 Iunie 2010 14:08
STIU DAR .. AM ZIS POATE ASA VOI MAI PUTEA INVATA SAU PRIMI NISTE SFATURI....MS MULT
crys210285
Postat pe 13 Iunie 2010 14:08
POI MAM HOTARAT EU IN LUNA IULIE VOI PLECA DAR.... CE VOI FACE CU EL?SA ACCEPT SA VINA LA MINE?AMI VA FI FF GREU DEPARTE DE EL ... DAR STAU SIMA GANDESC POATE ASA NE VOM INDEPARTA UNUL DE CELALANT ,,, MS MULT PT SFAT
crys210285
Postat pe 13 Iunie 2010 14:11
Crys viata e tare complicata uneori...tu stii cel mai bine ce trebe sa faci...cine sunt eu sa-ti dau sfaturi..si eu am dat gres de atatea ori..am avut incredere cand nu trebuia...am fost dezamagita iar si iar...
lala_cri
Postat pe 13 Iunie 2010 14:13
oricum viata asta e tare scurta...asteptarea nu ajuta la nimic...cine te vrea te gaseste oriunde mergi...eu inca astept si au trecut 7 ani...deci crede-ma nu e o solutie...sa astepti ce
lala_cri
Postat pe 13 Iunie 2010 14:16
am trecut prin ce treci tu!si am plecat! : si n a avut incredere in mine! si....nimic,a ramas cu sotia pe care n o iubeste ,si cauta alta asistenta asta e !tu faci cum vrei!
garbo133776
Postat pe 13 Iunie 2010 14:56
Ma gandesc ca te iubeste totusi....Dupa tine nu v-a veni sigur in Italia,dar nu vrea sa te piarda.Asa sunt barbatii egoisti.
garbo031466
Postat pe 13 Iunie 2010 15:27
Chiar pe toate forumurile trebuie sa vina astia cu reclama lor? E atat de obositor... Chiar au voie s-o tranteasca asa, oriunde, oricum , oricat?
Nu va mai gasiti clienti pe care sa ii prostiti si acum intrati si aici, peste noi? Discutam uneori lucruri atat de sensibile, de reale si trosc! cu reclama!
Eu m-am cam saturat de reclamele astea! Macar de ar fi la un topic despre copii, parca ar mai merge! Dar aici...sunteti penibili! Suntem un popor furat de bogatasi, de guvernanti, de parlamentari, de toti imbuibatii tarii si credeti ca mai are lumea bani de dat pe asigurari? Cine garanteaza ca intr-o zi nu luati banii nostri si plecati cu ei? CINE? Au inchis banci, caritasul, fni, toti au furat banii oamenilor amarati si au fugit cu ei si nimeni nu i-a pedepsit! Sa mai bagam bani si in asigurari? Care bani? Ce asigurari puteti da, ca mai existati peste 10 ani?
calla
Postat pe 13 Iunie 2010 15:40
Sa revenim la subiectul nostru... credeti ca doar cei casatoriti insala? toti, in felul lor o fac...ce mai conteaza de ce o fac, pana la urma? Ideea este cat de sus iti este tie standardul ca femeie, cat vrei sa te milogesti la un barbat, cate compromisuri vrei sa faci, cat vrei sa iti risipesti viata, cati ani mai ai nevoie sa intelegi ca mai intai tu esti cea mai importanta, tu contezi si apoi celalalt! Si abia atunci putem vorbi de demnitate, de respect, de iubire! Nicio iubire nu e ca cealalta, dar nu se termina viata cu cea prezenta! Fugi, traieste viata cu cine te iubeste si care nu e nevoit sa te imparta cu altii, cu altele, cu copii, cu parinti, cu amante, cu sotii, cu catei, purcei si ce-or mai fi!
Ne risipim bruma de viata, sperand ca intr-o zi...cine stie ce minuni se vor intampla! Dar daca accepti din start un barbat insurat, sau cu copii, sau prea mamos, sau afemeiat, sau betiv, sau mai-stiu-cum, inseamna ca ori te plictiseai, ori nu stii ce vrei, ori ai o parere proasta despre tine, ori iti place sa suferi, asa ca nu te mira ca ai parte doar de dezamagiri ! Cauta unul care e singur, care nu a mai fost casatorit, care nu are copii, iubite, care te iubeste doar pe tine, doar pentru el, si vrea sa fie cu tine in orice moment si clipa!!!!
Ce va tot umiliti la toti nemernicii, care iubesc si pe alta si printre picaturi si pe voi?
Si eu trec prin ceva asemanator(divortat cu un copil),dar e si mamos, nu prea s-ar desprinde de acasa, nu si-ar asuma nicio responsabilitate privind casatoria sau familia!
Si am decis, dupa cateva dezamagiri, ca e cazul sa plec in drumul meu, sa imi gasesc fericirea care ma asteapta, nu sa astept sa isi faca timp si pt mine, sa ma iubeasca! ASTA NU SE VA INTAMPLA NICIODATA ! Sunt ferm convinsa, ca imi pierd timpul si imi fac iluzii! Nu sunt usoare aceste despartiri, dar trebuie facute cat mai repede, pentru ca o viata avem si trebuie sa simtim ca o traim cu demnitate, sa simtim ca suntem iubite si suntem pe primul plan mereu! Fiti intelepte! Va e frica de suferinta? Asta ne maturizeaza si ne face mai puternice! Alegeti iubirea simpla, frumoasa, neascunsa, alegeti viata!
calla
Postat pe 13 Iunie 2010 15:52
e simplu!....nu sunt fericitiiiii!!!...
Bad_Bubu
Postat pe 13 Iunie 2010 16:07
Divorteazaaaa.
Doara
Postat pe 13 Iunie 2010 16:08
aaaa...deci...aaaa....barbatii inseala pentru ca sunt prea egoisti sa recunoasca adevarul - acela ca nu pot intelege femeia de langa ei...acela ca nu ii duce capul sa vada cam ce si-ar dori femeia cu care isi impart viata...daca le put picioarele si le place berea si fotbalul, nu inseamna ca si sotia trebuie sa accepte acest lucru...si, poate uneori, sotia nu le spune acest lucru - ca le put picioarele,pentru ca sa nu-i faca sa se simta asa cum sunt - inferiori, mitocani, needucati...sau, poate, le-a spus-o de prea multe ori si ei, in prostia lor, nu au tinut minte...
tutankhamon
Postat pe 13 Iunie 2010 16:12
De la: eemy, la data 2010-06-08 08:09:02De ce barbatii casatoriti cauta relatii extraconjugale iar tinerele fete ii cred indragostiti de ele? In realitate ei nu vor sa-si paraseasca familia, in schimb sotiei nu i se acorda timpul si placerea de a o delecta. Pentru ea exista numai indatoriri. Oare sa fie buba secolului in care traim? Oare societatea nu ofera si valori morale? As vrea sa aflu parerea barbatilor, in special.....


Barbatii casatoriti inseala cind se stiu ca nu-s capabili de performanta sexuala; de aceea, ei cauta tot timpul pe altcineva sa le confirme `virilitatea` si cum nu gasesc, nu se opresc...
Iar tu esti o mare fraiera k astepti sa-ti raspunda vreunul sincer la intrebari...
nattysor
Postat pe 13 Iunie 2010 16:17
naty...napolitano....ti-a luat mult sa ajungi la concluzia asta? of of ..mai mai!!
superbus
Postat pe 13 Iunie 2010 16:27
unii chiar se indragostesc,va spun din proprie experisnta.Am serviciul de asa natura,sunt singura femeie intre 50 de barbati,fiecare vine si imi cere un sfat sau o parere si am devenit foarte buna prietena cu ei,dar unul sa indragostit nebuneste de mine,a inaintat si div,dar nu am fost deacord,deoarece am si eu un copil si sunt div si stiu ce greu este sa cresti un copil singura,suntem prieteni in continuare si ma cauta,dar mai mult de atat nimic,ma ajuta in orice problema si este alaturi de mine in orice moment,chiar daca noaptea il sun si ii spun sami aduca ceva,lasa tot si vine intr-un suflet,dar are fam si nu pot face asa ceva.Imi vb foarte frumos,ma respecta si ma iubeste cu adevarat.
devid0097
Postat pe 13 Iunie 2010 17:31
De obicei barbatii inseala pentru ca nu mai gasesc acasa ce le trebuie, atunci cand intervine monotonia. Sau pur si simplu femeia nu stie sa-si "tina" barbatul langa ea.
Rha
Postat pe 13 Iunie 2010 17:38
Dar ia zi tu, ca te vad priceputa, cum ar trebui femeia sa-si "tina" barbatul langa ea?
Doara
Postat pe 13 Iunie 2010 20:46
imi dati voie sa mi spun si eu parerea referitor la acest topic?
cavalerulnegru
Postat pe 13 Iunie 2010 20:49
Si daca zic nu, nu mai spui?
Doara
Postat pe 13 Iunie 2010 20:49
Normal ca nu.....un cavaler respecta... ,, dorintele"...,, cerintele"... unei doamne

Seara buna.
nuti_vio
Postat pe 13 Iunie 2010 20:52
ioi dor ..eu cred ca esti versata acestui forum ...ti-am urmarit cu atentie postarile ...de ce pleaca barbatii ... pentru ca nu au ceea ce-si doresc ...adica ...toate tipurile si formele de sex ...de aia pleaca ...believe me ...mai pleaca si din cauza faptului ca nu exista o comunicare eficienta pe plan sexual ...nu se discuta atat de mult pe cat ar trebui ...
cavalerulnegru
Postat pe 13 Iunie 2010 20:53
,, formele de sex"?????
nuti_vio
Postat pe 13 Iunie 2010 20:55
Ma lasati? Nu e sexul totul in viata asta fratilor. Ca nu ne-am nascut numai ca sa ne multiplicam.

Ia uitati-va voi mai incolo de marginile patului sa vedeti ce nu merge.
Ciresica
Postat pe 13 Iunie 2010 20:56
Si femeile de ce pleaca?

ps. Nu cred ca ai reusit sa-mi citesti toate postarile. Plus ca majoritatea-s la misto asa ca n-ai cum sa iti faci o parere despre mine din postari.
Doara
Postat pe 13 Iunie 2010 20:56
Am si eu o relatie de genul asta de 3 ani de zile si nu e usor deloc. Multi te judeca si e corect sa o faca, dar nu stiu cum este, sa ai nevoie de el si sa nu poata fi cu tine. De multe ori am vrut sa renunt dar il iubesc enorm si ma iubeste, sunt sigura de asta dar in acelasi timp nu pot sta toata viata sa astept sa ia o decizie. Deocamdata nu are copii, dar ce va fi cand se va intampla asta? Le inteleg perfect pe femeile care sunt in postura asta si nu pot sa le dau un sfat pentru ca nu pot ss mi-l dau nici mie. Doar cei care trec prin asta pot intelege cu adevarat dramatismul unei astfel de situatii. Si credeti-ma nu e atat de simplu precum pare si cum spune toata lumea. Amanta e mereu judecata ca desparte familii, ca e o femeie rea, dar nimeni nu se gandeste si la sufletul ei de femeie. E adevarat ca e vinovata pt ca s-a indragostit de un barbat insurat cand sunt atatia barbati liberi, dar s-a intampalt.........mereu va exista un "dar" si "de ce mi se intampla mie asta?" . Barbatii insala pt ca nu gasesc acasa ceea ce am nevoie, dar de multe ori gasesc mai mult decat cautau si se indragostesc, insa sunt mult prea egoisti si nu vor sa renunte la nici una, nu ar renunta la linistea casei pt amanta.
brokenheart
Postat pe 13 Iunie 2010 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeile gandesc la fel ca si barbatii 253 De la: xenaprintesarazboinica 22 Decembrie 2010 22:29
prima mea iubire 68 De la: elisabeta_boia 16 Septembrie 2011 21:14
De ce sunt barbatii atat de ciudati? 102 De la: stms10 19 Octombrie 2011 02:12
vreau sa divortez 66 De la: garbo211107 27 August 2012 17:29
AJUTOR 17 De la: garbo_7015 5 Octombrie 2012 22:24
Setari Cookie-uri