vreau sa inteleg

am 19 ani si mi s-a intamplat ceea ce nu credeam ca poate fi posibil.Am un prieten foarte bun de vreo 3 ani,amic,dar cu cat am ajuns sa il cunosc cu atat si sentimentele mele s-au aprofundat,am ajuns sa tin la el prea mult.I-am zis ce simt pentru el dar nu concepe lucrul asta pentru ca nu intelege cum eu am ajuns sa il plac atat de mult abia acum si nu de cand l-am cunoscut.El are prietena de cateva luni de zile dar asta nu l-a impiedicat sa fie atras de mine,am inceput cu mangaieri si sarutari pana cand intr-o zi mi-a zis ca nu e bine ce facem,si am incetat,ramasesem doar la statutul de amici.Eu i-am promis ca nu voi mai deschide acest subiect,cu toate ca ma gandeam ce a vrut sa zica prin faptul ca sunt speciala pentru el.In ultimul timp parca e schimbat,nu suporta sa se holbeze altii la mine,imi zice sa fiu cuminte,ca e in stare sa faca multe lucruri pentru mine.I-am aruncat o vorba in vant cum ca m-ar iubi prea mult si de asta nu vrea ca eu sa ma chinui,i-am zis ca a fost o gluma,si nu ma asteptam sa imi zica ca e gluma dar si destul adevar.Nu s-a mai tinut de cuvant,tot el care zicea sa incetam cu tandreturile acum se apropie de mine mai mult decat ar face-o un bun amic.Nu stiu ce sa mai cred,eu nu sunt cu nimeni de aproximativ un an,imi e gandul doar la el si nu pot sa il uit prin nici o metoda,am incercat sa il ignor timp de cateva luni dar nu a dat roade,ma simteam mai rau fara el.Suntem prieteni in continuare,sentimentele mele nu or sa strice relatia noastra de prietenie,e amicul cu care vorbesc absolut orice.Vreau doar sa aud si alte pareri,ce credeti ca este in capul lui si ce ar trebui sa fac eu in continuare?Am vorbit doar cu o singura prietena despre asta dar ea nu imi poate spune nimic,nu intelege ca am nevoie de sfaturi.
M-am gandit sa fac si lucrul asta,sa-l ignor,sa ramanem amici si o sa incerc.Intr-un mod mai direct sau mai putin direct el mi-a spus ca ma iubeste si nu inteleg cum a ajuns la sentimentele astea atat de repede,nici macar nu stiu cand.I-am demonstrat de multe ori ca sunt alaturi de el si ca poate avea incredere in mine,dar cred ca undeva el ma minte si iar nu inteleg de ce o face.Mi-a zis intr-o seara ca toti baietii sunt la fel,nici unu nu e fidel si cei care sunt se numesc prosti,si multe altele din care m-a facut sa cred ca este misogin sau revoltat.Apoi intr-o alta discutie mi-a zis ca este mereu vesel ca sa-i faca si pe ceilalti sa se simta bine in prezenta lui si ca de fapt el nu e fericit pe cat de mult o arata.Spunea de bunica lui ca il considera un pierde timp si ca lui nu i-ar pasa de nimeni si nimic iar eu i-am zis ca de fapt asa e pentru ca mi-a confirmat o data asta,a considerat ca nu am ajuns sa il cunosc deloc in acesti ani.Sincer,nu mai stiu ce sa cred despre el,nu il mai cunosc,inainte as fi bagat mana in foc pt el...
persoana
Postat pe 5 August 2010 16:52
bey fratilor da ce-i aici sat far caini cum apare cate o membra noua hop si un topic nou ca nu va mai intelege nimeni ce se intampla va lovi explozia solara
ce vrei sa intelegi? la 19 ani vezi tu mai incolo cum sta treaba
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 17:00
imi pare rau,ametesc..

astept sa citeasca una mai tanara,cu nervi mai tari si ochi mai buni...
iasomia
Postat pe 5 August 2010 17:01
De la: iasomia, la data 2010-08-05 17:01:39imi pare rau,ametesc..

astept sa citeasca una mai tanara,cu nervi mai tari si ochi mai buni...


iaso ceva saruri sa-ti revii
salutare
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 17:04
salut voios....
iasomia
Postat pe 5 August 2010 17:05
bre .....jur ca n am baut nik!!!!!!!!!!da n am inteles nik!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 5 August 2010 17:09
" e grele " cu baietii....care vor doar sacs.... ea simte ceva pt el...dar nu stie ce sa faca?? cred ca el vreo doar o noapte fierbinte...of Doamne.....grea e viata de fatuca.....
superbus
Postat pe 5 August 2010 17:10
lasa'ca bine...ete mai ies si eu cu fata in parc si ma uit la fatucile astea tinerele cum stau agatate de baieti pe banci vai vai ce le tropaie hormonii in ele, tates rosii in obrajori da nici ei nu-s mai prejos...
ameno
Postat pe 5 August 2010 17:13
avand in vedere faptul ca sunt tanara si cu ochi mai buni, am citit postarea persoanei !
fata de cele prezentate anterior va solicit sprijinul in elaborarea unor sfaturi care sa ajute tinerele domnisoare sa depaseasca stadiul mangaierilor si sarutarilor, ca eu tot ce am citit astazi,asa am inteles...bietele fete tinere nu au parte decat de preludiu
elodia
Postat pe 5 August 2010 17:14
deci domna elodia.....buna ziua::::::sfat:lasa l!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 5 August 2010 17:17
ameno
Postat pe 5 August 2010 17:17
nazirra....raman fetele cu pofte si nu-i a buna eu cred ca ar trebui infintat un comitet de urgenta
ameno
Postat pe 5 August 2010 17:19
da bre::::facem un CLAB.....si scriem asiia:::::esti distrusa????esti desperata????esti trista?????
-ia d aci sfaturi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 5 August 2010 17:22
buna ziua

nu/l lasa!
elodia
Postat pe 5 August 2010 17:23
eu vin cu prezervativele ca poate mai ramane naibii vreo una insarcinata sau cine stie i-a vreo boala si atunci sa vezi topicuri noi
sa te tii frate lamentari nu gluma si daca le dai vreun sfat prietenesc sar de buci in sus caele este destepte da......
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 17:26
eu am ramas cu propozitia aia "daca s/a prelins?"
eu zic sa desenam si o harta cu indicatoare sa nu se prelinga pe unde nu trebuie
elodia
Postat pe 5 August 2010 17:30
insarcinata virtual wuuuaaauuuuu
nu-mi zi ca se poate pfffoiii
ameno
Postat pe 5 August 2010 17:31
la mine e mai grav am ramas cu ailalta
am scos-o ma sters-o si am bagat-o...oare am ramas
ameno
Postat pe 5 August 2010 17:32

nu mai poci fetele mi-am luat portia de ras pe ziua dea azi
da ma ai dreptate aia cu scosul si bagatul
si aialalta cu prelingerea ma doare minteaaaaaaaaaaaaaaaa
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 17:35
bre ....io o sustiu pe doamna elodia.....prelinsu ii probrema!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 5 August 2010 17:37
adicale atunci cand o scoate si o sterge si o rebaga e posibil sa se usuce wuuaaoooooiiiii mai bine prelinsi sunt mai de calitate
ameno
Postat pe 5 August 2010 17:40
hait ca gasii un topic cu sex virtual deci se poate daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tusi_Oli
Postat pe 5 August 2010 17:40
Citind cu atentie ceea ce ai scris,cred ca nu trebuie sa dai curs relatiei cu amicul tau !!! Dupa cum singur ti-a zis ca toti baietii sunt la fel,...ti-a dat de inteles ca nici el nu este altfel !!!
N-ar vrea sa te "scape",dar nici fidel nu-ti va fi pe viitor !!! Asa se explica posesivitatea pe care o afiseaza fata de tine !!!
La varta ta,cand esti inca un" boboc" de fata,eu mi-as urma calea siingura si fara complicatii !!! Nu stiu ce scoala ai ,insa e momentul sa-ti construiesti un viitor sigur,sa faci scoala,sa te bucuri de viata,sa calatoresti,cunoscand noi oameni si sa astepti sa gasesti un baiat, care macar la inceput sa-ti "lumuneze" sufletul,nu sa te dezamorseze !! Dupa cate am inteles si tu simti ca nu e cel pe care l-ai stiut,caci intuitia ne spune ,adeseori in viata ce trebuie sa facem !!
Sa nu uiti niciodata ca femeile au fost si raman de sacrificiu in orice relatie si de modul cum iti folosesti mintea, depinde viitorul tau !!!Cel mai important lucru pentru o femeie este sa-si creeze independenta financiara,sa nu devina dependenta material de un barbat,caci atunci e ...jale !!! Fii desteapta,caci e pacat sa-ti irosesti cei mai frumosi ani...degeaba !!! Cand esti tanar,din prea multa dorinta de-a iubi,confunzi dragostea cu sexul si asta nu e bine !
garbo115329_camy
Postat pe 16 August 2010 08:08
ai scris un roman intreg !!!!!!!!!!!!!trebuie sa intelegi noi femeile santem pentru barbati -o masina de facut sex/dar daca se simt bine cu tine si atrasi atunci dureaza relatia mai mult .dar daca gaseste alta mai buna ramai doar o amintire.si crede-ma ca nici daca mananci 25 de ani sare cu el nu-l vei cunoaste bine.mereu vor ascunde ceva si de esti desteapa il simti de nu te v-a prosti pana merge
un sfat cauta o relatie in care nu ai dubii.intrebari.nu v-a mergr relatia departe

succes
garbo095373
Postat pe 20 August 2010 18:12
373 eu nu cred ca barbatii, asociaza femeile cu o masina de facut sex...
Apropo cum e?
nuti_vio
Postat pe 20 August 2010 18:22
daca sunteti prieteni de trei ani si hodoronc tronc v-ati indragostit de ce nu stati de vorba serios sa lamuriti cum stau treburile voi fiind prieteni trebuie cat de cat sa-l cunosti daca spui ca discutati orice sa-ti dai seama ce vrea discutati dle asa cum o faceati inainte si lasati prostiile
zamfirica
Postat pe 22 August 2010 23:06
De la: tusi_Oli, la data 2010-08-05 17:00:34bey fratilor da ce-i aici sat far caini cum apare cate o membra noua hop si un topic nou ca nu va mai intelege nimeni ce se intampla va lovi explozia solara
ce vrei sa intelegi? la 19 ani vezi tu mai incolo cum sta treaba


La acest sat fara caini esti cumva judecator?....sau te-ai nascut inteleapta direct la 50 de ani?

Nirvana
Postat pe 25 August 2010 15:30
E normal sa reactioneze asa,el e la varsta cand nu stie ce vrea,baietii sunt altfel,trebuie sa ia rabdare,sa isi dea seama intai singur,ce simte si ce vrea.
E influentat si de ceilalti baieti,care la varsta asta,,iubesc iubirea,adica nu se prea leaga de nimeni,si schimba des prietenele,si se mandresc cu asta....e o furie,care apuca fiecare generatie,si apoi trece.
Peste ani,veti realiza amandoi,fara nici o urma de indoiala,ce frumoasa si pretioasa e prietenia asta,si iubirea asta dintre voi,va fi un adin cele mai frumoase amintiri ale vietii voastre,xcare nu se va uita niciodata.
E posibil ca in viitor sa ramaneti impreuna,pentru totdeauna,dar este varsta care cere timp,pentru el.
Fetele sunt altfel,mai atasate,mai profunde sentimental,la orice varsta.Stiu ce simt si ce vor ,in general.Ei nu,la varsta asta.
Si depinde cum se va maturiza,unii ajung la 30 ani,si inca nu ies din starea asta,de zburat din floare in floare,si inca vor sa nu se lege,le e frica de angajamente,responsabilitati...
Face rau bunica lui ca nu il incurajeaza,nu ii face bine ca il critica,indiferent daca are dreptate sau nu,poti sa ii spui ca ar trebui sa ii spuna deschis,sa propuna solutii,si sa il incurajeze,in loc sa il critice.
Batranii inteleg foarte greu,si se schimba si mai greu...sper sa capete incredere in el,si sa se maturizeze,si va fi totul bine.
Nu te gandi sa fii sau prietena sau iubita,lasa lucrurile sa evolueze liber,ai putina rabdare cu el...
daniilia
Postat pe 12 Septembrie 2010 06:52
deci....aaaaa....trecu o luna.....care mai e stadiul relatiei????tot indragostiti, te vreau,dar lasa-ma????sau ati trecut la actiune si s-au vazut adevaratele intentii ale "prietenului"?....

hi hi, si doar el ii spusese..
."Mi-a zis intr-o seara ca toti baietii sunt la fel,nici unu nu e fidel si cei care sunt se numesc prosti,".
..dar fatuca nu o inteles niika.....
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:21
TIMPUL,CU MULTA RABDARE LE VA REZOLVA PE TOATE..
Jojolin
Postat pe 14 Septembrie 2010 05:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire fara sex 53 De la: mady 20 August 2009 01:49
divort nedorit 14 De la: garbo_477770 2 Mai 2018 15:57
Doresc un sfat ..o solutie.. 16 De la: Diana_DM 20 Martie 2014 17:51
dragoste in trei,dar nu toti trei odata 198 De la: sunsset 30 Iunie 2011 22:30
Povestea mea,povestea orcarei adolestente!!!! 23 De la: Dari_Daniela 17 Ianuarie 2010 20:44
Setari Cookie-uri