casatorita, fericita, iubesc un barbat insurat

dor

ela ... nici eu nu le am cu perfectiunea ... barbate/miu dupa un pahar de vin ma crede perfecta ... si nu-i place sa fiu mai perfecta decat el ...
cricat
Postat pe 5 Iunie 2011 10:50
femei urate nu exista...doar barbati care nu au baut destul
(nici unuia nu-i place)
eladaela
Postat pe 5 Iunie 2011 11:00
al meu me vede perfecta si treaz...
si inclin sa cred ca are dreptate... nu e sigurul care are asemenea impresii...
asa suntem noi femeile...dintotdeauna...las' ca ne sta bine...cu toata modestia( pe care nu o am ...la mine...)
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 11:04
daca ii dau si al doilea pahar .. ma vede zeita
cricat
Postat pe 5 Iunie 2011 11:04
si incepe sa ingenuncheze...ravasheala, nene....
un altar ceva?
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 11:07
cri..."noi suntem zeite"
(chiar si imperfecte)
eladaela
Postat pe 5 Iunie 2011 11:08
dor ... acus e departe .. cine stie ce 'zeite ' gaseste pe acolo .. :PPP
ela ... asa e!





clopotico .. vezi ce scrii, unde scrii, ca pe aici se citeste. Daca tot faci o poveste .. vezi sa aiba continuitate.
cricat
Postat pe 5 Iunie 2011 11:11
d-aia am si io nostalgii si tristeti...tocmai ce trecu granita....of, of, mai, mai...
si apoi spune-i si tu ca e pacat sa te inchini la idoli...

eluto..mai bine lucram putin la cuvintel...si zicem :~ i'm perfect (e)~ ( sper ca nu-i prea rau...nu stiu engleza) desigur, adevarul este acelasi...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 11:15
continua pina te plctisesti sau pina iti dai seama care e adevarul in aceasta "relatie"! Adica ce iti lipseste cu adevarat!
garbo027565
Postat pe 5 Iunie 2011 15:54
L-ai vazut?Stii cum arata?Sau ...asta nu conteaza.....
constance
Postat pe 7 Iunie 2011 07:54
dor72
Postat pe 7 Iunie 2011 07:55
Lume clopotica si-a luat talpasita, s-a speriat pt ca cineva i-a zis ca o cunoaste de pe alte forumuri.. unde zicea ca totul e ok cu sotul ei. se mai intampla si la case mai mari
ghelene_06
Postat pe 7 Iunie 2011 10:49
ghelene asa se mai intampla cand postezi de toate peste tot

ca sa revin la topic
acasa e perfect cu steagul sus, la telefon si pe alte cai de comunicare e la fel de perfect... oare nu e vorba de empatie cum zicea dor pe la inceputurile topicului!
minunatul tau iubit cu care te simti asa minunat poate detine o cultura (nu neaparat) si-o experientza destul de bune in domeniul relational (ceva de genul, ce vor femeile) iar tu doar sa fi cazut in plasa lui si sa-i faci jocul, mai mult sau mai putin constienta
ti-ai zis clopotica, dar se pare ca tie nu-ti prea suna clotzopelul, sau suna ocupat... sau .. cine stie daca suna, nu raspunde nimeni!!! wake-up - nu e foarte greu sa fii simpatic si empatic atunci cand vrei si cand te mana vreun interes!
alfheim
Postat pe 7 Iunie 2011 14:37
multumesc pentru sfaturi. Stiam ca le voi primi daca va voi scrie, chiar daca m-ati privit cu compasiune, cu indulgenta , cu neincredre sau cum m-ati mai privit. Asa cum am scris si pe alte topicuri viata sexuala de acasa e super, dar nu sex am gasit la el (nici nu am cautat sex). Am gasit ce nu am acasa: comunicarea, legatura aceea despre care nu stiu sa spun prea multe, dar care e un lucru minunat sa descoperi ca exista.
clopotica
Postat pe 7 Iunie 2011 15:41
De la: garbo201712, la data 2011-06-07 07:54:59L-ai vazut?Stii cum arata?Sau ...asta nu conteaza.....

Da, ne-am intalnit.
clopotica
Postat pe 7 Iunie 2011 15:42
aha, deci amu sa vedem cum stau lucrurile.
steagul sus prin toata casa, ca te impiedici de drapel pe unde nici nu dai cu gandul dar comunicare ioc! asta precis e doar in capul din gandul tau!
iar dincolo comunicare si empatie si simpatie si pffff.. si buhuhuhuhu... numa ca nu stiai ce sa faci, ca daca n-o fi omul cu drapelul la fel .. stindard falnic de lupta inflacarata!
amu deh. io zic sa combini utilul cu placutul .. si in timp ce esti alergata prin bucatarie si prin toata casa, pe unde te mai impiedici tu de steaguri, drapele si stindarde, stai cu telefonul de gat sau cu hands-free-ul pe tine si vorbind cu el, te mai preocpui si de cele treburi casnice pe unde n-ai comunicare!

auzi draga, tu vorbesti cu sotul tau cand faci sex?
numai daca suna el!
amu rectificam!
auzi draga, tu viorbesti cu iubitul tau in timp ce faci sex cu sotul?
doar daca-l sun, sau poate si daca ma suna....!!!!
alfheim
Postat pe 7 Iunie 2011 16:09
"casatorita, fericita, iubesc un barbat insurat"

cum vine asta?!?!?

daca esti fericita-casatorita...la ce-ti mai tre sa iubesti un alt barbat?!? si insurat???

...claar canicula ii "baiul"
LILO
Postat pe 7 Iunie 2011 16:15
fata n-a spus ca iubeste un alt barbat insurat .....cine stie poate ca e vorba chiar de barbatul insurat cu ea
cory_emy
Postat pe 7 Iunie 2011 16:19
zice in titlu ca iubeste un barbat insurat! si prin asocierea termenilor anteriori, se deduce ca nu e vorba de sotul propriu si personal.
mai face si remarca aia legata de religie.. sau biserica ... ceva pe acolo, cum ca n-ar fi tocmai ok din perspectiva respectiva...
deci e clar cu unul se iubeste la telefon, ca doar nu discuta de varza pusa la murat, si cu celalalt se iubeste prin bucatarie si cine mai stie unde!
ori purtatorul de drapel ii face chef de vorba! ori vorbaretzul ii face chef de impeidicat cu drapelul!
adevarul e la mijloc!
alfheim
Postat pe 7 Iunie 2011 16:33
bre...io crez ca fata i plictisita de drapel.....adica.
nazirra
Postat pe 7 Iunie 2011 17:34
sau de telecomanda!
alfheim
Postat pe 7 Iunie 2011 17:42
fata vrea comunicare....da n am inteles de ce a fost nevoie bre sa vaza cu ochiu?????????face comparatiune la drapele??????
nazirra
Postat pe 7 Iunie 2011 17:44
noup... doar la falfait drapele.
adica i se cam drapeleaza mandrei
Thor_again
Postat pe 7 Iunie 2011 18:27
aha.....deci nu i ajunsese oralu,vrea drapelele insiruite!!!!!!!!!!!!!
bre ce vremuri!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 7 Iunie 2011 18:29
De la: cory_emy, la data 2011-06-07 16:19:34 fata n-a spus ca iubeste un alt barbat insurat .....cine stie poate ca e vorba chiar de barbatul insurat cu ea




melania33
Postat pe 7 Iunie 2011 23:03
De la: ghelene_06, la data 2011-06-07 10:49:29Lume clopotica si-a luat talpasita, s-a speriat pt ca cineva i-a zis ca o cunoaste de pe alte forumuri.. unde zicea ca totul e ok cu sotul ei. se mai intampla si la case mai mari


chiar asa? uf, bine ca n-am sot!!!!
melania33
Postat pe 7 Iunie 2011 23:04
De la: clopotica, la data 2011-06-01 23:50:01sunt casatorita, am un sot pe care il iubesc, a fost primul barbat din viata mea, am un copil cu el. Am intrat aiurea pe site-uri de socializare, unde am intalnit un barbat (casatorit si care isi iubeste familia) care simt ca-mi este sufletul pereche. E deajuns sa spun 3 cuvinte si el stie deja ce gandesc. Am incercat acelasi lucru cu alte persoane, doar pentru a proba asta. Cu altcineva trebuie sa vorbesc o ora si nu intelege exact. Poate ca sunt eu complicata, dar faptul ca el ma intelege chiar si asa...complicata....atat de repede imi place foarte mult. Nu as renunta la familia mea niciodata pentru ca este cel mai frumos lucru de pe pamant. Cred ca nici el n-ar renunta la familia lui niciodata pentru ca stiu ca o iubeste foarte mult. Vorbim f mult la telefon si radem f mult. Stiu ca ....nici nu stiu cum sa-i zic......relatia ? asta nu are niciun viitor, dar imi place. Ce parere aveti?


Sotul tau stie de acesta relatie ,,inofensiva"?!

Daca sotul tau ar avea o astfel de relatie si ti-ar spune, cum ai reactiona?
[/quote]

Poate ca sunt eu complicata, dar faptul ca el ma intelege chiar si asa...complicata....atat de repede imi place foarte mult.
[/quote]

Nu cumva ti se pare ca te intelege? daca esti fericita in casnicia ta precum spui sunt 2 lucruri ce nu-mi da pace si anume: de ce observi ca razi foarte mult in conversatiile cu tipul la telefon ? Este o diferenta in a rade si a fi fericita! Si eu rad mult in special la comedii dar asta nu inseamna ca sunt extrem de fericita, ar insemna sa-mi injectez comedii in vena!

Concluzia mea : tipul te vrea, pentru cat timp, nu stiu, daca il intrebi s-ar putea sa-ti spuna (unii barbati luati prin surprindere spun exact ce vor, ca iau ei tzeapa cateodata asta este partea a doua) din cate spui, este genul de barbat ,,alunecos" pe care-l evit eu de ani buni si pana acum nu m-am inselat, langa care nu prea cred ca ai fi fericita .
Deci esti pe cale de a da linistea ta de familie(nu chiar acum , dar esti , se simte , incantata de atmosfera ,posibil sa se transforme in altceva) pe nimic.

Unii dintre noi stim a ,,citi" oamenii si din 3 cuvinte! Nu te imbata cu apa rece!

melania33
Postat pe 7 Iunie 2011 23:20
LUMEEEEEEE supriza mare sau stupiza cum doriti in a dv. exprimare a aparut COPOTICA si multame pt. sfaturi(cu placere bre daca ti-au fost de ajutor) dar sa raspunda si ea in fata adunarii la intrebarile puse,ok?
ghelene_06
Postat pe 8 Iunie 2011 19:47
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 19:49
De la: ghelene_06, la data 2011-06-08 19:47:07LUMEEEEEEE supriza mare sau stupiza cum doriti in a dv. exprimare a aparut COPOTICA si multame pt. sfaturi(cu placere bre daca ti-au fost de ajutor) dar sa raspunda si ea in fata adunarii la intrebarile puse,ok?

Mi-e clar ca gresesc pt ca toti imi sunteti potrivnici sau nu ma credeti. Sa raspund la intrebari? Care sunt intrebarile care nu-si gasesc raspuns in tot ce-am scris? Imi rade sufletul cand ajung acasa, imi place sa vorbesc cu celalalt, ne-am intalnit pt ca vorbim de ceva timp si mi se parea normal, nu compar "steaguri" .....ce alte raspunsuri mai vreti? Tot ce v-am spus aici sau pe alte forumuri e adevarat! Va place sa fiti rai, sa dati palme, sa moralizatii, sa nu credeti nimic din ce cititi? Sa va ajute Dumnezeu sa nu ajungeti sa ma intelegeti!
clopotica
Postat pe 8 Iunie 2011 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CATRE ADMINISTRATORUL FORUMULUI 380 De la: tutankhamon 1 Noiembrie 2009 19:53
caut partener 138 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 13:29
ADMINE ai amabilitatea si respecata mi dorinta 20 De la: Axl_22 18 Ianuarie 2012 13:29
de ce este mai incitanta o relatie interzisa, mai ales cand ai luptat mult sa fii cu un om de nota zece??? 42 De la: garbo_19362 14 Noiembrie 2013 10:34
nationala romaniei de fotbal merita laudele voastre pentru calificarea la campionatul european de fotbal 13 De la: andalexkor 12 Aprilie 2011 09:38
Setari Cookie-uri