dati'mi si mie un sfat!:(

Nus cum sa incep...am avut o relatie cu cineva mai mic ca mine mai exact eu fac 25 si el a facut 21 de ani...si am stat impreuna app 7 luni de zile in care ne-am impacat bine si pot spune ca intradevar cand eram cu el eram cea mai fericita ...pana cam din ianuarie cand au inceput certuriile...ne certam ne impacam am facut foarte multe pt el ...am lasat de la mn o gramada numa sa nu ne mai certam ...si am decis sa ma despart de el pt ca mi se acrise...eram hotarata sa nu il mai caut si asa am facut ..pana intr-o zi (cam aproximativ 1 luna dupa ce ne'am despartit) imi suna telefonu cu numar ascuns...si cine era ..CHIAR EL:(...ma luat cu vrajeala ca dak mai fac comanda la avon ca vrea si el ceva sa ii fac comanda si uite asa am vb 40 de min la tel(de atunci vb app in fiecare seara cam cate 1 h la tel)...eu foarte tare chiar ajunsesem sa fi sigura pe mn ca nu il mai vreau inapoi...el intre timp si'a facut pe cineva cineva cunoscut...nu prea se impaca bine se cearta mai mereu iar eu mereu il sfatuiesc sa se duca sa vb cu ea sa nu se mai certe aiurea ...nu imi place sa il vad ca sufera ...cu toate ca el pe mn ma facut foarte rau sa sufar sa plang ...pot spune ca si acuma inca il mai iubesc ...si aseara cred ca am facut o prostie ...am fost la cumnata lui si ma tinut aia pana tarziu si nu am mai avut cu ce venii acasa..si am ramas la el...si am facut o mare dragoste cu el ...acuma ce sa inteleg ca el imi zice ca tine la aia si ca o iubeste ..cu mn dc a facut dragoste ...sa il las in pace sa isi dea seama ce a pierdut acuma stau si ma gandesc ca la ce zice ca o iubeste pe aia si el a sarit pe mn sa facem dragoste..pt ca el e mai timd asa de el in pat si stiu ca atunci cand a fost cu mine nu ma inselat..in schimb pe ea a insealto cu mine acuma la ce zice ca o iubeste sau sa fie o obsesie pt el ea?
nu's ce sa fac dati-mi un sfat ...stiu e cam lunga povestea mea dar plisss helppp me ce sa fac:(
cristina24
Postat pe 17 Iunie 2010 16:54
Ei, ti-ai reglat si tu niste hormoni. Daca nu te intelegi cu el lasa-l ce tot reinnozi ceva ce e rupt? Mai ales ca spune ca doar s-a culcat cu tine.
Doara
Postat pe 17 Iunie 2010 17:02
nu e vb numai de asta...ca intradevar ca mi-am dorit sa raman la el si sa fac dragoste cu el ...si sa vazut si din partea lui acelasi lucru:)dar...nu ce sa cred cu el si ea...pt ca el zice ca tine la ea si ea il cam manipuleaza si fraieru sufera...nus ce sa fac sa astept sa isi dea seama el singur ce greseala a facut?
alta relatie nu pot sa imi fac pt ca am incercat si nu am putut:(eu una chiar imi doresc sa fiu cu el ...pt ca sufletu meu este alaturi de al lui ...numai ca el nu prea stie ce vrea...
si acuma nu prea mai stiu cum sa actionez sa fiu mai indiferenta dupa ce sa intamplat sa vad cum reactioneaza el?:)
cristina24
Postat pe 17 Iunie 2010 17:11
De la: cristina24, la data 2010-06-17 16:54:46Nus cum sa incep...am avut o relatie cu cineva mai mic ca mine mai exact eu fac 25 si el a facut 21 de ani...si am stat impreuna app 7 luni de zile in care ne-am impacat bine si pot spune ca intradevar cand eram cu el eram cea mai fericita ...pana cam din ianuarie cand au inceput certuriile...ne certam ne impacam am facut foarte multe pt el ...am lasat de la mn o gramada numa sa nu ne mai certam ...si am decis sa ma despart de el pt ca mi se acrise...eram hotarata sa nu il mai caut si asa am facut ..pana intr-o zi (cam aproximativ 1 luna dupa ce ne'am despartit) imi suna telefonu cu numar ascuns...si cine era ..CHIAR EL:(...ma luat cu vrajeala ca dak mai fac comanda la avon ca vrea si el ceva sa ii fac comanda si uite asa am vb 40 de min la tel(de atunci vb app in fiecare seara cam cate 1 h la tel)...eu foarte tare chiar ajunsesem sa fi sigura pe mn ca nu il mai vreau inapoi...el intre timp si'a facut pe cineva cineva cunoscut...nu prea se impaca bine se cearta mai mereu iar eu mereu il sfatuiesc sa se duca sa vb cu ea sa nu se mai certe aiurea ...nu imi place sa il vad ca sufera ...cu toate ca el pe mn ma facut foarte rau sa sufar sa plang ...pot spune ca si acuma inca il mai iubesc ...si aseara cred ca am facut o prostie ...am fost la cumnata lui si ma tinut aia pana tarziu si nu am mai avut cu ce venii acasa..si am ramas la el...si am facut o mare dragoste cu el ...acuma ce sa inteleg ca el imi zice ca tine la aia si ca o iubeste ..cu mn dc a facut dragoste ...sa il las in pace sa isi dea seama ce a pierdut acuma stau si ma gandesc ca la ce zice ca o iubeste pe aia si el a sarit pe mn sa facem dragoste..pt ca el e mai timd asa de el in pat si stiu ca atunci cand a fost cu mine nu ma inselat..in schimb pe ea a insealto cu mine acuma la ce zice ca o iubeste sau sa fie o obsesie pt el ea?
nu's ce sa fac dati-mi un sfat ...stiu e cam lunga povestea mea dar plisss helppp me ce sa fac:(






Situatia e cam clara : LASA-L, DRAGA!! Nu trebuia sa faci dragoste cu el stiind ca el avea acum pe alta. Pai, ori cu tine, ori cu ea!!!! Sau ce, va vrea pe amindoua odata???
lusel
Postat pe 19 Iunie 2010 21:57
Cati ani ai la dispozitie sa astepti sa-si dea seama? Si daca n-o sa isi dea? Eu zic sa-ti vezi de treaba ta.
Doara
Postat pe 19 Iunie 2010 22:22
draga mea,inteleg ca te-ai atasat de baiat,poate chiar il iubesti,dar parerea mea e ca faci o mare greseala,daca il revezi. nu te iubeste si deci nu te merita dupa tot ce spune si face.iti complici viata si e pacat pentru ca tot tu vei suferi.
esti tinara,fii optimista si va rasari soarele si pe strada ta!!!
gettyvo
Postat pe 20 Iunie 2010 07:05
e complicat draga mea...uneori inima asta e tare incapatanata...nu asculta deloc....ia si taurul de coarne...ori io ori ea...
lala_cri
Postat pe 20 Iunie 2010 07:41
Asta e problema. El a zis clar ca ea. Dar Cristina nu si nu. Vrea sa-i faca "bine" fara ca el sa vrea.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 08:21
cum sa nu vrea bre..?,n-auzi ca el a sarit pe ea in seara aia..?,si ea abia astepta..,bla bla bla?
deci vor amandoi sa-si faca "bine" reciproc..

roby_cado
Postat pe 20 Iunie 2010 09:16
Lasa ca nu la "binele" asta ma refeream. Ci sa-l faca pe baiat sa fie cu ea deoarece nu ii e bine cu cealalta. Cum se gandeste ea la el!
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 09:19
dap...suflet maare!
preci
Postat pe 20 Iunie 2010 09:22
Da mai Preci. Asa suntem noi femeile. Suflete mari. Cum vedem un barbat in suferinta cum ni se trezeste instinctul matern si vrem sa-i protejam. La sanul nostru bineinteles.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 09:24
doaro...

da' cum se face atunci ca pe robytza,care stie toata lumea cat sufera el,nu-l ia nimenea la san,sa-l protejeaza?!
preci
Postat pe 20 Iunie 2010 09:26
L-o proteja si pe el cineva. Nu vezi ca se tot da lovit? Cred ca se da lovit cam tare si incepe sa enerveze. Oricum, eu nu prea am suflet mare. Recunosc ca-s ticaloasa egoista.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 09:28
vezi,d'aia te pusei io directoreasa,Doaro...
ca ticaloasa si egoista e calitati la un director,soro!
preci
Postat pe 20 Iunie 2010 09:30
Altfel cum puteam sa tai in carne vie? Si sa va fac fripturi?
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 09:31
haida de'! de-aia putea asa grataru' alaltaieri?!
moniq_
Postat pe 20 Iunie 2010 09:32
De ce? Nu v-a placut? Ca parca se bateau turcii la gura voastra.
Doara
Postat pe 20 Iunie 2010 09:33
pentru fata asta nacajita: io am citit maica, numai pana la la Avon.
Lasa-l maica, e "ieftin" rau...
moniq_
Postat pe 20 Iunie 2010 09:34
Ma, io ma recunosc da' omnivora, da' nu asa, oricum oriunde si mai ales... orice! Ce-i p-aci de multe ori e cam stricat...
moniq_
Postat pe 20 Iunie 2010 09:35
hanibal...curat hanibal esti ,Dor!
preci
Postat pe 20 Iunie 2010 09:36
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-20 09:24:26Da mai Preci. Asa suntem noi femeile. Suflete mari. Cum vedem un barbat in suferinta cum ni se trezeste instinctul matern si vrem sa-i protejam. La sanul nostru bineinteles.


minciuni..,minciuni..
roby_cado
Postat pe 20 Iunie 2010 10:04
"..Oricum, eu nu prea am suflet mare. Recunosc ca-s ticaloasa egoista.."

adevar,adevar..
roby_cado
Postat pe 20 Iunie 2010 11:20
Cred ca va foloseste pe amindoua cum vrea el,daca esti dispusa sa fi cu el doar pt,nevoile hormonale OK , dar altfel nu, lasal si refati viata, cind are probleme trimitel la maicasa.
garbo134266
Postat pe 20 Iunie 2010 11:50
va multumesc frumos pt sfaturi...am sa incerc sa iau "tauru de coarne" si sa nu mai fiu asa sufletista..oricum imi este greu dar sper sa reusesc...si eu la randu meu dau sfaturi cam la fel ca si voi ...dar cand e vb de mine sunt slaba:(
cristina24
Postat pe 20 Iunie 2010 17:33
cristina sunt convinsa ,ca cea care e acum cu el,obsesia lui asa cum o numesti tu...nu i-a cazut in pat pina acum si de-asta e curios si nu renunta.Va veni ziua si o va gusta din plin ca si pe tine...apoi alta la rand.Poate tipa stie sa-l faca sa fiarba,tu insa te-ai grabit.Imi pare rau pentru tine dar ai mai multa grija tu de tine decat de el,caci sincer nu mi se pare serios tipul.Curaj fetito, ca esti tanara si lumea e plina de barbati!
matix1
Postat pe 21 Iunie 2010 21:55
De la: matix1, la data 2010-06-21 21:55:45cristina sunt convinsa ,ca cea care e acum cu el,obsesia lui asa cum o numesti tu...nu i-a cazut in pat pina acum si de-asta e curios si nu renunta.Va veni ziua si o va gusta din plin ca si pe tine...apoi alta la rand.Poate tipa stie sa-l faca sa fiarba,tu insa te-ai grabit.Imi pare rau pentru tine dar ai mai multa grija tu de tine decat de el,caci sincer nu mi se pare serios tipul.Curaj fetito, ca esti tanara si lumea e plina de barbati!



da ai dreptate poate ca i-am oferit prea multe ...insa din sfaturiile voastre am ajuns la concluzia ca nu merita nici un fir de atza ...sunt dispusa chiar sa nu ma mai intereseze persoana lui...se va da el cu capu de pereti mai tarziu ...si atunci o sa ii dau cu flit...va multumesc si iti multumesc si tie matix1 pt sfat am sa tin cont de asta si am sa incerc totusi sa imi traiesc viatza asa cum mi'o merit:):*(PACAT CA UNi OAMENII NU STIU CE VOR DE LA VIATZA ASTA!):(
cristina24
Postat pe 21 Iunie 2010 23:36
Sper sa-ti fie de folos sfatul meu si pe viitor fii asa mai...enigmatica stii ,mereu sa caute ceva la tine ...vei fi o provocare crede-ma ! bafta si mergi inainte ca ,,ochii nevazuti se uita''
matix1
Postat pe 22 Iunie 2010 18:58
De la: matix1, la data 2010-06-22 18:58:33Sper sa-ti fie de folos sfatul meu si pe viitor fii asa mai...enigmatica stii ,mereu sa caute ceva la tine ...vei fi o provocare crede-ma ! bafta si mergi inainte ca ,,ochii nevazuti se uita''





chiar mi-a fost de folos sfatu tau :)dar faza cu "ochi nevazuti se uita"nu prea o cred pt ca nu am sa il pot uita indifernt de viatza mea...oricum am ajuns la concluzia ca el intradevar chiar nu merita nu merita o persoana ca mn langa el...isi va da el seama mai tarziu si isi va da cu pumnii in cap...atunci cand va venii pt ca sunt sigura ca o va face ...asa a facut mereu a venit dupa ce si'a dat seama atunci cand va veniii il voi face sa se dea cu capu de pereti!!!oricum iti multumesc pt sfat uneori este mai bn sa vb cu un strain decat cu cei apropiati:)mersi frumos :*:**:
cristina24
Postat pe 23 Iunie 2010 16:40








---------------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 25 Iunie 2010 23:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produs pentru slabit 5 De la: eladaela 4 Septembrie 2009 17:40
Help....help... 49 De la: Rotty 17 Noiembrie 2012 18:29
Creatii Handmade! 1 De la: onixshop 12 Mai 2010 16:10
relatia la distanta ... 10 De la: garbo005232 7 Iunie 2010 19:18
Sanisori 76 De la: mielutza 28 Iulie 2009 21:54
Setari Cookie-uri