Cum credeti ca ar fi mai bine: sa-i spuna sau sa nu-i spuna?

m_arilena, e frumos ce spui...in teorie
ti s-au spus lucruri, pana acum? eu cred ca nu...
si eu PREFER sa stiu cum stau...uneori e dificil...
eu personal nu m-as baga....
si apoi, povestea asta nu (prea) e reala...are multe hibe...
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 09:12
Daca prietena ta e ok,si e fericitra nu-i spune,,dar daca e trista si suparata incearca so faci pe ea sa descopere adevarul ,,nu e bine sa strici fericirea,poate sotul ei are o aventura?ceva trecator.
cati_elena
Postat pe 15 Mai 2011 09:12
cel mai corect ar fi sa ii spui decat sa afle mult prea tarziu, adevaru iese la iveala dar iese mult prea tarziu, iar ea cum este tanara isi poate pune stabilitate pe picioarele ei si sa mearga mai departe, dak va afla la batranete vrand nevrand nu poate sa se dezlipeasca este mult mai greu sa iti gasesti pe cnv cand esti batran ceva serios
elvisica
Postat pe 15 Mai 2011 09:24
De la: elvisica, la data 2011-05-15 09:24:55cel mai corect ar fi sa ii spui decat sa afle mult prea tarziu, adevaru iese la iveala dar iese mult prea tarziu, iar ea cum este tanara isi poate pune stabilitate pe picioarele ei si sa mearga mai departe, dak va afla la batranete vrand nevrand nu poate sa se dezlipeasca este mult mai greu sa iti gasesti pe cnv cand esti batran ceva serios


si-as putea mahni tot restul vietii si va fi inecata intr'un amar al vietii
elvisica
Postat pe 15 Mai 2011 09:26
vietii e cuvantul cheie...
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 09:31
no, cum o zis ca-l cheama?!... ori nu vaz bine...:D
=))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 09:42
EL_VIS (SIC! ) ...
a= inceputurile vietii....cuvantul da capatai...
se vede mai bine?
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 09:46
eu mi'am spus punctul de vedere, cel real, nu trebuie sa faci abuz daca tu esti de alta parere
elvisica
Postat pe 15 Mai 2011 09:51
mey dor... de ce il abuzezi pe om?...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 09:54
nu am nici un castig daca imi exprim ideea, crezi ca imi pasa de tine sau tie de mine ?
Dar mi'as dori sa patiti pe pielea voastra si sa va intoarceti cu noi comenturi
elvisica
Postat pe 15 Mai 2011 09:58
nu ti-am spus ca "a" este cheia "buzului"? ti s-a daramat mansarda?

elvisica, si eu am facut la fel, doar ca am abuzat putin... de imaginatia mea...
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 09:59
el_vis, cam tarzii urarile...au trecut si comentariile de-atunci....
hm....prea multe abuzuri p-aci...
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 10:01
Dar de ce sa te amesteci TU in viata personala a sotului prietenei??Dar de ce ..in viata prietenei??Tu n-ai auzit ca"Tacerea e ca MIEREA?"!Las-o asa cum e!Fa-te ca n-ai vazut!Si ..daca tot veri sa te implici..ca n-ai alta treaba...dicuta in particular cu el-sotul infidel,si atentioneaza-l sa fie alta data mai..discret,mai..ascuns..O sa vezi ca v-a aprecia discretia ta,poate-ti face si o atentie..Pune-te tu in locul lui!Cine stie din ce motive intime,pe care tu nu le stii...a recurs sotul la o aventura!?!!omul s-a simtit bine fizic,dar sufleteste e langa sotia care poate are ceva..probleme,nu poti stii ti ce?!!FII O DOAMNA..si TACI!!
elisabeta_boia
Postat pe 15 Mai 2011 10:23
tocmai s-au spus si motivele
el e victima.....
eladaela
Postat pe 15 Mai 2011 10:27
...poate unii nu vor sa vaza!da lui musiu poate ca ar fi bine sa i-o trantesti asa de la obraz o bleftureala
ileana1959
Postat pe 15 Mai 2011 10:54
dah... si precis lui "musiu" ii va crapa obrazu de rusine si n-o sa mai facka...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 11:02
NU EXISTA ASA CEVA CA ORICE PRIETENIE ARE LIMITELE EI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ORICE PRIETENIE ADEVARATA NU FALSA NU ARE NICI O LIMITA E NELIMIITATA FOARTE MULTI BARBATI AR TREBUI SA AIBA COLOANA VERTEBRALA SI LA FEL FOARTE MULTE FEMEI...Dar nu uitati ca intre doua entitati fiecare are altceva de platit asa ca e ceva normal ce se intampla!!!....si la GEMINI e aceiasi poveste daca a avut mai multe relatii acum le plateste ca LE FACU SINGUR SAU SINGURA CA DEH ESTI SI FEMEIE SI BARBAT CA SA VEZI CUM E?????????????? SA VEDEM CAND VA FI FEMEIE CE FANTASTIC VA FI CATE RELATII VA AVEA DE PLATITI??????????????SI VA SPUNE CA NU AM NOROC PAI DE CE??????????????????????
garbo173858
Postat pe 15 Mai 2011 11:03
hey... stai un pic... ce legatura am eu cu ceea ce spui tu?:))))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 11:05
tacerea e de aur
garbo072388
Postat pe 15 Mai 2011 11:05
Cel mai corect si mai sanatos ar fi s-a nu-i spuna.
garbo205726
Postat pe 15 Mai 2011 11:15
De la: charmelen, la data 2011-05-14 23:35:42Am vorbit astazi cu prietena si am aflat ca situatia e mult mai complexa. Amica i-a zis lui cand l-a vazut ca n-a mai rezistat sa taca, el a negat la inceput, apoi, cum si-a dat seama ca ea n-are de gand sa-l dea de gol fata de nevasta-sa a recunoscut, dar s-a plans ca e obligat s-o faca tocmai ca sa-si tina casa.
Tipa cu care se pupa e patroana lui, mai in varsta cu aproape douazeci de ani, o devoratoare de barbati, i s-a pus pata pe el si nu-l slabeste deloc, iar omul e stresat ca are rate la banca (cu casa) si daca-si pierde serviciu pierde tot ce are.


ce patetic.
Sa-i spuna ca nu ii fonctioneaza, si e in tratament. Sa mai astepte, poate se rezolva problemu'.... Da' pina atunci sa nu il stresseze, ca sperie organu' si ramine invalid pe viata.
Si sa ceara si o marire de salariu pe chestia asta. Ca poate trebe implant...si costa... Asta inseamna colaborare in scopul comun.
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 11:18
Sa-si spele fiecare rufele in familia lui..............
garbo054816
Postat pe 15 Mai 2011 11:20
Buna ziua.Dupa parerea mea n-ar trebui sa-i spuna ,pt ca i-ar face mult rau.Ar trebui sa lase ca timpul sa-si spuna cuvantul si poate ca a fost un acccident ,care ar produce mari suferinte atat sotiei cat si copilului ,care n-are nici o vina pt infidellitatea tatalui.In general barbatii sunt "PORCI" si doar instinctul sexual conteaza pt ei.Nu cred ca exoista pe lumea asta un barbat care sa nu fi inselat partenera.Da rdaca o fac pt egoismul lor ar trebui sa foloseasca o perdea opaca care sa nu permita sa faca sa sufere pe cea apropiata. Sunt o prada usoara pt femeiler care nu tin cont de starea sociala a masculului ,pt care calca pe cadavre pt asi satisface unele orgolii.Detest si urasc persoanele care distrug casnicii si sunt atat de egoiste incat, cred ca pot sa-si cladeasca fericirea pe nenorocirea alteia.nici nu stiu ca totul se va intoarce impotriva lor De multe ori barbatul care inseala se intoarce tot la prima sotie ...numai daca mai este primit pt ca increderea s-ia pierdut-o deja.Gina David,prof.psiholog.
ginadavid64
Postat pe 15 Mai 2011 11:56
ADEVARUL ...NU POATE FI ASCUNS , DOAR DENATURAT ...!!! DECI...!!!''CU CARTILE PE FATA''....................SUCCES !!
garbo178917
Postat pe 15 Mai 2011 11:57
gino...asta-i sfatu' pisihologului????
eladaela
Postat pe 15 Mai 2011 12:01
ai' de capul nostru.... daca asta auzi la psiholog....
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 12:03

Q...si cand te gandesti ca ar trebui sa mai si platesti ptr asta....
" 'ai de capul nostru"
eladaela
Postat pe 15 Mai 2011 12:06
De la: ginadavid64, la data 2011-05-15 11:56:05Buna ziua.Dupa parerea mea n-ar trebui sa-i spuna ,pt ca i-ar face mult rau.Ar trebui sa lase ca timpul sa-si spuna cuvantul si poate ca a fost un acccident ,care ar produce mari suferinte atat sotiei cat si copilului ,care n-are nici o vina pt infidellitatea tatalui.In general barbatii sunt "PORCI" si doar instinctul sexual conteaza pt ei.Nu cred ca exoista pe lumea asta un barbat care sa nu fi inselat partenera.Da rdaca o fac pt egoismul lor ar trebui sa foloseasca o perdea opaca care sa nu permita sa faca sa sufere pe cea apropiata. Sunt o prada usoara pt femeiler care nu tin cont de starea sociala a masculului ,pt care calca pe cadavre pt asi satisface unele orgolii.Detest si urasc persoanele care distrug casnicii si sunt atat de egoiste incat, cred ca pot sa-si cladeasca fericirea pe nenorocirea alteia.nici nu stiu ca totul se va intoarce impotriva lor De multe ori barbatul care inseala se intoarce tot la prima sotie ...numai daca mai este primit pt ca increderea s-ia pierdut-o deja.Gina David,prof.psiholog.



tu psiholog... la ce anume?... :D
si cine ti-a acordat diploma aia (daca o ai:P), ma rog frumos???
vai vai vai...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 12:08
hai sa fim seriosi..."psiholog" e o titulatura la moda... atunci cand una nu stie ce meserie are, ori cel mult se scalambaie pe la videochat, daca o intrebi cu ce se ocupa, isi da afectata oikii peste cap si zice ca e "psiholog"... cica da bine, in zilele noastre.:PPP

'ai de stelutza ei de ginutza...
auzi la ea... psih_oloaga o fi vrut (si anume) pentru ca sa zica...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 12:11
si tot la moda, si asta si-a dat numele intreg, cica...
de unde dracu' invazia asta de cretine???
:))))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi ce parere aveti? 20 De la: ronny_grati 16 Mai 2010 14:30
m-am indragostit de fratele fostului meu prieten:P help:D 25 De la: persidadamian 15 August 2009 14:34
parintii trebuie sa isi educe copii si emotional 26 De la: garbo_406810 21 Decembrie 2014 22:34
astrologie/ iubire 2 De la: KNIGHT_31 29 Septembrie 2010 02:30
viitoarea soacra nu ma vrea 91 De la: garbo_8115 10 Noiembrie 2012 10:16
Setari Cookie-uri