Povestea mea,povestea orcarei adolestente!!!!

Buna,ma numesc Bianca sh iata sh povestea mea,aqm 2luni am cunoscut un baiat,Bogdan kre e in cls a XII-a,la liceul la kre sunt sh eu.La inceput vorbeam foarte putin q el,desi eu il placeam,am hotarat sa ii sp sh lui p mess k il plac,dupa c i-am sp el mi-s sp k n se jtie niciodata.Dupa aproape o sap.am inceput sa vb prin msg,la tel etc.Intr-o zi l-am intrebat dak are prietena,sh mi-a sp k are dar k vrea sa se desparta d ea pt.a fi q mn.D atunci ne-am auzit foarte rar,insa l-am intrebat la un moment dat dak isi bate jok d mn,am incercat sa vb q el d p un alt id d mess,sh mi-a sp k il enerveaza una p mess,aqm cva timp l-am intrebat dak va fi cva intre noi kat d curand,sh mi-a sp k n jtie dar dak am altu q care vreau sa fiu sa ma duc la ala.Sincer nuj dc sa racit totul intre noi asha d brusc,astept sfaturile voastre,c sa fak pt.a fi q el???Multumesc anticipat!!!
Bianca033490
Postat pe 2 Ianuarie 2010 19:27
Cand te hotarasti sa scrii romaneste am sa iti citesc postul. Pana atunci, sa fii sanatoasa.
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 19:31
De la: Bianca033490, la data 2010-01-02 19:27:11Buna,ma numesc Bianca sh iata sh povestea mea,aqm 2luni am cunoscut un baiat,Bogdan kre e in cls a XII-a,la liceul la kre sunt sh eu.La inceput vorbeam foarte putin q el,desi eu il placeam,am hotarat sa ii sp sh lui p mess k il plac,dupa c i-am sp el mi-s sp k n se jtie niciodata.Dupa aproape o sap.am inceput sa vb prin msg,la tel etc.Intr-o zi l-am intrebat dak are prietena,sh mi-a sp k are dar k vrea sa se desparta d ea pt.a fi q mn.D atunci ne-am auzit foarte rar,insa l-am intrebat la un moment dat dak isi bate jok d mn,am incercat sa vb q el d p un alt id d mess,sh mi-a sp k il enerveaza una p mess,aqm cva timp l-am intrebat dak va fi cva intre noi kat d curand,sh mi-a sp k n jtie dar dak am altu q care vreau sa fiu sa ma duc la ala.Sincer nuj dc sa racit totul intre noi asha d brusc,astept sfaturile voastre,c sa fak pt.a fi q el???Multumesc anticipat!!!


Incep sa inteleg rostul manualelor alternative,dar nu inteleg ce scrii tu.Vrei un sfat?Ia-ti un abecedar.Astept ,,perlele''de la BAC
Matracuca166
Postat pe 2 Ianuarie 2010 19:51
bre bianco, daca flacaul ala te placea pana acum erai deja cu el.
nu te vrea....ce nu ti-e clar?
altul la rand, ca-i liceul plin si nu-i asta cu mot in frunte ce draq
nelly05
Postat pe 2 Ianuarie 2010 19:55
asea,nelyco...pe ei,pe mama lor!
preciouss
Postat pe 2 Ianuarie 2010 19:57
nelly05
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:05
hi hi hi... ca uitarati, ale dreaq de cotoroantze, ca nellyutza e translator de pasareasca d-asta adolescentina
manca-o-ar moshu' pe ea de poligloata... iote cum intelese tot ce spuse pupazaua aia mica
ready_vivus
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:09
tot tot intelesei si cand mai aveti nevoie de traducere.... aci sunt
nelly05
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:25
de ce vrei oare sa te minti singura ? crezi ca el vrea sa fie cu tine? ar fi facut-o pana acuma ..
bestia
Postat pe 2 Ianuarie 2010 21:11
nu cred ca exista o reteta universala din care sa aflii exact ce sa faci ca sa fii cu cineva...dar exista cateva reguli general/valabile...pe care le poti aplica si la tine..adica ma refer la faptul ca daca ce initiezi tu in vederea punerii unei baze in viitor a relatiei voastre...citesti in atitudinea lui ca s/ar lovi ca nuca in perete..mai concret...daca tu il cauti si el evita..intalnirea cu tine..sau alte forme de comunicare..sau iti raspunde asha...nehotarat...sau evita un anumit subiect in conversatie...care te doare pe tine...sau chiar conversatia..si chestia asta se repeta...io zic sa iti re/directionezi intentiile exprimate...catre altceva..adica sa renunti...de ce sa creada el ca alergi dupa el ca disperata...ca daca aia va crede..s/ar putea sa nu iti raspunda ..la fel...si zic io ca e de evitat o astfel de situatie pentru ca e jenant...chiar si pentru o tanara.
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 21:44
De la: Bianca033490, la data 2010-01-02 19:27:11Buna,ma numesc Bianca sh iata sh povestea mea,aqm 2luni am cunoscut un baiat,Bogdan kre e in cls a XII-a,la liceul la kre sunt sh eu.La inceput vorbeam foarte putin q el,desi eu il placeam,am hotarat sa ii sp sh lui p mess k il plac,dupa c i-am sp el mi-s sp k n se jtie niciodata.Dupa aproape o sap.am inceput sa vb prin msg,la tel etc.Intr-o zi l-am intrebat dak are prietena,sh mi-a sp k are dar k vrea sa se desparta d ea pt.a fi q mn.D atunci ne-am auzit foarte rar,insa l-am intrebat la un moment dat dak isi bate jok d mn,am incercat sa vb q el d p un alt id d mess,sh mi-a sp k il enerveaza una p mess,aqm cva timp l-am intrebat dak va fi cva intre noi kat d curand,sh mi-a sp k n jtie dar dak am altu q care vreau sa fiu sa ma duc la ala.Sincer nuj dc sa racit totul intre noi asha d brusc,astept sfaturile voastre,c sa fak pt.a fi q el???Multumesc anticipat!!!
Pai draga moral ar fii,,,sa nu ii ceri baiatului sa se desparta de prietena actuala...Pt ca cel mai corect este,,,sa intervii tu doar atunci cand else desparte,,pt ca asa considera el....Dar nu este corect sa ii ceri sa se desparta de fata aia pt tine...Sunt atatia baieti singuri si draguti...
garbo027119
Postat pe 2 Ianuarie 2010 21:45
pai du-te...daca ti-a zis omu' sa te duci. Acu' ce vrei si tu mai mult de atit?

quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2010 01:36
biank....dak tot aja i-ai scris ji lui pe mess in limbajul kodifikt....puii mei...ala o inteles ca poate il ionjuri....
tutankhamon
Postat pe 3 Ianuarie 2010 01:41
eu n st dc krd q e pvst d "orice adolescenta" - kr k e unik!

Asta e gradi, nene, nu adolescenta....
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2010 02:26
fetit-o dragoste cu forta nu se poate tu te-ai agatat de el tu lasa-l nu poti a-l fortezi sa te iubeasca ce naiba nu mai sunt baieti in alte scoli sau iti place asa sa te chinui.BAFTA!
garbo063917
Postat pe 3 Ianuarie 2010 08:30
q..... spuse lu' tovarasha..... ca nu m-am prins ce ai scris....
tutankhamon
Postat pe 4 Ianuarie 2010 00:59
"fetit" si o?
adica o fetit?
panty_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:02
pante....917 e mai rasarita un pic....stie ca mai "e" si alti baieti...si-n alte scoli....stie ea sigur.....
tutankhamon
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:04
fleurdelis
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:09
oooooo, atunci e
panty_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:11
cum tuth nu te-ai prins..spuneam ca nu stiu de ce crede ca e asta povestea oricarei adolescente - eu sper sa nu fie...

Desi, daca ma gindesc... cre' ca pe la 14 ani aveam si eu o iubire din asta disperata. Din pacate, n-aveam mess... asa ca ma exprimam si eu cum puteam: cite o minge in cap pe la ora de sport, un ghiozdan in pateu...asa, ca era aglomeratie la careu... i-am scapat pe picior un clopotel din ala de suna elevul de serviciu pauza cu el...si cred ca avea 10 kg. CLopotelul, nu elevul. Era clopotnita de-a dreptul.
De, manifestari de afectiune.

Asa ca poate ca totusi ar trebui sa o intelegem pr fata asta. Ete na, nu vrea... si daca nu vrea ce, cine e el sa iti impuna tie pe cine sa iubesti asa de mult?!?!
Tu vrei! Na!
Da-i cu spam la greu, mail, mess, si orice forma de biti si byti, ca pina la urma renunta sau sa opuna rezistenta, sau sa mai intre pe net vreodata in viata lui. Pai cu cine crede ca se pune... eeeeeeeeee.....
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:49
eo una daca as fi in locu tau las da de mult...nu se merita sa umbli dupa unu.ai sa vezi k roata se schimba sh te va cauta el
blondina_X
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:34
sh asteptam kontinuoarea....
DORI_
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt casatorit de 18 ani sotia ma inselat si vrea sa ma pataseasca dar eu o iubesc 19 De la: gcppscu 3 Mai 2011 16:45
de ce nu pot sa il parasesc odata?De ce nu pot sa uit raul facut? 81 De la: garbo253810 10 Decembrie 2011 14:09
Pe cine sa aleg ? 29 De la: elisabeta_boia 30 Iunie 2011 00:00
compatibilitate 10 De la: garbo005402 11 Iulie 2009 16:20
Buna seara 1 De la: garbo_493339 30 Septembrie 2018 20:25
Setari Cookie-uri