Cum credeti ca ar fi mai bine: sa-i spuna sau sa nu-i spuna?

da' de ce e victima?... ii place, s-a dus!... :)))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 00:01
ie-te-teee...
ca prostia e modul de viata ce te caracterizeaza, stiam, nu trebuia sa o mai arati.
ca ipocrizia e pe culmile absolutului la tine, din nou stiam.
ca acuzi pe altii pentru ceea ce ai facut TU, pozand pe urma in holy virgin - nu e prima data. aici poti s-o faci, nu te va contrazice nimeni asa ca in viata reala, cand, cine te aude, isi mai da si coate si te arata cu degetul, razand si cu couru'.
bre... da' mai abtine-te, dreaq, si nu mai profita de faptul ca te-am lasat in prostia ta, sa te desfasori in toata splendoarea, de vreun an de zile pe aici! nu mai profita de faptul ca nu ma cobor sa iti raspund cu aceeasi moneda.
cum face ea pe victima care "a aflat dupa..." si cum i-au facut ei rau aia care nu i-au spus "atunci"!
Thor_again
Postat pe 15 Mai 2011 00:03
cine e contrariat de mesajul de mai sus, sa aiba un pic rabdare.
va apare impricinata sa dea cu mucii in fasole...
Thor_again
Postat pe 15 Mai 2011 00:04
thor? cui ai raspuns asa infumurat?
adryaana
Postat pe 15 Mai 2011 00:05
stai pe margine, adryana
Thor_again
Postat pe 15 Mai 2011 00:07
stau stau nene tore... dar na.. eram si eu curioasa..apoi am vazut ce ai scris..
astept atunci
adryaana
Postat pe 15 Mai 2011 00:10
pai daca recitesti cu atentie comentariile, e simplu sa-ti dai seama despre cine e vorba.
Dar asta-i un alt topic.
charmelen
Postat pe 15 Mai 2011 00:36
De la: adryaana, la data 2011-05-14 23:57:09cum se intampla oare ca tot ala ce inseala e victima??????????? saracii trisori


Pai chiar este, a propriei slabiciuni sau prostii.
Comentariul prietenei mele la toata povestea asta a fost unul singur: "ce prosti sunt unii barbati!"
charmelen
Postat pe 15 Mai 2011 00:39
De la: charmelen, la data 2011-05-15 00:36:49pai daca recitesti cu atentie comentariile, e simplu sa-ti dai seama despre cine e vorba.
Dar asta-i un alt topic.


eu zic ca nu e bine nici macar sa sugerezi.
nu e deloc problema altcuiva.
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 00:45
da.. am citit din urma mai exact si mi-amdat seama la cine se face referire.. na.. nu stiam ca sunt pe aici probleme atat de personale..
.. na.. credeam ca e vb iar de "multiconturi"..
adryaana
Postat pe 15 Mai 2011 00:48
charm.. da.. uneori prostia atinge cote alarmante...
zic eu atunci cand ne lasam condusi de slabiciuni..
adryaana
Postat pe 15 Mai 2011 00:51
Ok, acceptam ideea ca el isi inseala nevasta, ca sa nu-si piarda jobul...se mai intampla, nu numai sefii isi hartuiesc subalternele, ci si sefele, subalternii.
Ce nu inteleg eu e de ce ar trebui vreodata nevasta sa o intrebe pe prietena ei daca l-a vazut p barbat-su cu alta, de ce ar banui ca amica stie ceva, e colega cu el?
dolphin
Postat pe 15 Mai 2011 02:23
Pai unde-i lege nu-i tocmealasau macar asa stiu ca e in Italia. Se numeste "neamestec in treburile interne" si daca te bate "norocul" sa te bagi, ai timp sa te caiesti ani buni.
O "draguta" de vecinica mai barfitoare s-a apucat sa-i ciripeasca sotului ca nevestica isi cam face de cap cu amantul cand el e la servici. Totul s-a terminat cu un divort fulger in favoarea sotului, dar nevestica a tarat in tribunal "binevoitarea" vecina, care a fost condamnata sa ii plateasca daune conform legii privacy exact cat ar fi primit de la sot daca ar fi castigar divortul, rectae pensie alimentara de 850 de euro pe luna pana se va casatori din nou

Lucru pe care nu e proasta sa il faca, chiar daca de 2 ani are un "logodnic".


PS: imi pare sincer rau de femeia aia, dar nu cred ca amicul in chestiune e "fortat" in vre-un fel. Si apoi cred ca o persoana inteligenta si educata nu ar pretinde asa ceva de la o prietena. Ar fi si nedelicat si de prost gust.
rhyann
Postat pe 15 Mai 2011 02:51
Nu are sens sa-i spui, las-o in pace ,daca ea nu stie ce are langa ea .Eu am patit ceva de genul asta , cu o tuta si sti ce mi-a spus: ca ea isi cunoaste foarte bine barbatul si ca stie ca el nu e in stare de asa ceva, amandoi erau doi puri si imaculati. In concluzie o sa te trezesti cu doi dusmani , pt ca el nu o sa recunoasca nici cand o sa-l prinda cu dansa intr-insa .Nu iti mai bate capul ,astea sunt casatorii in care ambii se complac, ea ca are un carnat cu porc cu tot si el chipurile familist si prestator in folosul comunitatii . IAH, mi-e scarba de javrele aste numai probleme fac .
garbo174243
Postat pe 15 Mai 2011 03:15
e exact ca si cum vezi pe unul fugind cu un cutit dupa alta persoana.. tu ai vazut persoana care fugea si unde s-a dus. cel cu cutitul vine si intreaba unde s-a dus daca ai vazut-o.. si tu spui intr-acolo.. aratand normal o directie gresita.. eu zic ca o minciuna permisa e mai buna
marius86
Postat pe 15 Mai 2011 03:27
nu e nici o dilema sa io spuna direct daca are tupeu
garbo182764
Postat pe 15 Mai 2011 03:28
Mai bine sa stea in banca ei cine stie ce aranjamente au specimenele alea doua sa zica mersi ca marele sot nu ii face ei avansuri sau o framanta altceva .
garbo174243
Postat pe 15 Mai 2011 03:35
da chiar...

daca sotzul si pretinsa amanta joaca teatru, ca sa vada daca pretena e pe treaba ei, au ba?....:D

he he he, ce ma distreaza ideea.....:))))))))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 03:44
Nu poti sa sti care e contextul , ciudat mi se pare ca ea ca femeie nu simte nimic in neregula la el. Chiar asa , doar nu s-au luat acu si sunt in luna de miere .
garbo174243
Postat pe 15 Mai 2011 04:01
pai atunci o fi cam tuta, si stie el ce face...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 04:05
eu cred mai degraba ca e o poveste nitzel cusuta cu atza alba, iar autoarea topicului e implicata direct in poveste si sondeaza opinii...

stii, cam toate povestile astea incep cu "nu eu, un/o prieten/-a, are urmatoarea problema..."...
iar eu as raspunde "hai nu serios!"... :)))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 04:07
Foarte bine! E la moda! Acest lucru!
Jojolin
Postat pe 15 Mai 2011 07:01
ce te mai distrezi, ge....
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 07:02
Eu i-as spune imediat.Daca e sa se mai poata face ceva...sa faca acum. Lucrurile nu prea dispar de la sine,mai ales dragostea aia sau dorinta care te face sa pupi o femeie in vazul lumii.Sunt prinsi rau de tot cei doi.Asa ca,sa-i spuna.
nelutza_darjan
Postat pe 15 Mai 2011 07:04
De la: charmelen, la data 2011-05-13 16:26:46Este vorba despre o prietena care l-a vazut intamplator pe sotul unei cunostinte comune sarutandu-se cu o alta doamna (pe gura) intr-un parc.
Sunt o pereche foarte deosebita, amandoi manierati si classy, sotia e foarte frumoasa si distinsa, in plus au si un copil superb. Dar ea banuieste ceva si s-ar putea s-o intrebe pe amica mea daca stie ceva in acest sens. Prietena mea nu vrea sa se amestece de nici un el, nu i-ar spune in nici un caz din proprie initiativa, ca nu vrea s-o raneasca si ii e teama ca sa nu-i puna in pericol casnicia, dar nici nu vrea sa apara ca o persoana ascunsa fata de amica. Voi cum ati proceda in locul ei?


E bine sa uite pentru totdeauna ce a vazut ,oricum ei doi vor ajunge pana la urma la despartire sau ....poate nu....Se prea poate ca ea sa -si fi dat seama ce se intampla cu el(daca il iubeste cu adevarat este imposibil sa nu simta ce-i cu el)....
Prietenia are limitele ei......
"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si astfel sa inlaturi orice dubiu!" - Abraham Lincoln
maya28
Postat pe 15 Mai 2011 07:06
iote ce patroana devoratoare si ce victima de barbat. cum a fost el ,saracul, silit sa o pupe ca sa-si plateasca ratele la banca!

coane, eu zic ca_cam ai dreptate.
si_totusi
Postat pe 15 Mai 2011 07:24
CIAO! E DISCUTABIL SI CE A VAZUT .....SI PE CINE ....! SI APOI, ARE VREO IMPORTANTA?! AVEM FIECARE LIBERU ARBITRU. NOI HOTARAM PENTRU NOI CEEA CE VREM SA VEDEM, SA SIMTIM...... NOI NE FACEM PROPRIILE ALEGERI. POATE SOTIA DOMNULUI RESPECTIV STIE. SAU, MA ROG, SIMTE DAR STA IN ACEA "COMBINATIE" PENTRU CA-I PLACE.... AAAA BA NU .....CA N-ARE CE FACE!!!!!!!. PENTRU CA BARBATUL MAI ARE VOIE "SA CALCE" PE-ALATURI. CONTEAZA?! DACA E NEVOIE CA "ALTCINEVA" SAU "CINEVA" SA FACA ALEGERILE PENTRU NOI ..... ATUNCI ....ASTA E! VA TRAI ASA CUM SPUN ALTII NU CUM SIMTE EA/EL CA AR VREA SA TRAIASCA. BINELE SI RAUL E NUMAI IN MINTEA NOASTRA. EXISTA NUMAI TOT CEEA CE E IN JURUL NOSTRU. BINELE TAU S-AR PUTEA PERCEPE CA RAU PENTRU CELALALT SI INVERS. SA AI O ZI MINUNATA!
m_focsa
Postat pe 15 Mai 2011 07:50
DA, i-ash spune, fara umbra de ezitare !
...asa cum as prefera sa mi se spuna fix in ochi-

La doctor prefer sa-mi spuna crud 'ai cancer, mai ai de trait putin, nu sa-si dea coate asistentele sau sa mi se spuna, ai o bubililica, du'te-acasa, c-o sa treaca'
Imi place sa stiu cum stau .
m_arilena
Postat pe 15 Mai 2011 08:34
NU, NU TREBUIE SPUS NIMIC. DOAR DACA TI SE VA CERE VREODATA DE VRE-UNUL DINTRE EI, CA LA TRIBUNAL. ADEVARUL SE SPUNE DACA TI SE CERE....
muzicantu
Postat pe 15 Mai 2011 09:03
Daca se considera prietena,eu sunt de parere ca nu ar trebui sa se bage in asta (daca intradevar le este prietena);plus ca dovada e cam..... subtire;e foarte usor sa destrami o familie,mai ales in ziua de az si e pacat mai ales ca cel mai mult o sa aiba de pierdut copilul care va fi prins intr-un joc urat fara voia lui;timpul le va rezolva pe toate.
cristian1969
Postat pe 15 Mai 2011 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum e cand te culci cu cineva prima data ? 50 De la: pik_nik 20 Ianuarie 2010 10:06
Sa raman sau sa ies din relatie...? 35 De la: Anilus 28 Noiembrie 2010 09:56
Dragostea se erodeaza in timp 27 De la: garbo265564LIVIANA 11 Martie 2012 07:56
b 8 De la: loredanalore 20 Aprilie 2012 18:04
revin 3 De la: si_totusi 17 Octombrie 2010 21:29
Setari Cookie-uri