Cum credeti ca ar fi mai bine: sa-i spuna sau sa nu-i spuna?

De la: eu_geminy, la data 2011-05-15 23:24:04offf... iarasi una cu nume si prenume... de unde tot apareti asa fresh, ma rog frumos?!:P
:))





http://www.youtube.com/watch?v=HJIlOrWdle8
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 10:52
mama mi-a spus ceva,demult,s-a dovedit de aur.
niciodata sa nu te amesteci in relatia altuia.
ajutand pe unul,faci rau celuilalt,
si rau relatiei lor.
ei se cearta,ei se impaca,daca se inseala tot treaba lor este.
d
daniilia
Postat pe 23 Mai 2011 09:23
Salut prieteni,

Existenta copilului nu are ce cauta in propozitia asta. o relaie ok nu are nevoie sa foloseasca drept scuza copilul. Daca luc rurile ar fi in regula in cuplul respectiv atunci scena pe care o comentam att de mult nu ar fi existat. Subscriu comentariului cu munii de gunoi sub pre....
n plus unui prieten nu poti sa-i faci o asa treaba si sa-i spui o astfel de veste... Nu ai cum sa-i spui stiu ca intre voi lucrurrile nu merg... este ca si cum ai calca cu bocancii pe inima ei...
nolte023032
Postat pe 23 Mai 2011 21:40
De la: Thor_again, la data 2011-05-13 16:34:32Mare dilema. Eu personal nu cred ca i-as spune din proprie initiativa, in cel mai rau caz i-as atrage atentia celeilalte parti, adica aluia care a calcat pe bec.
Dar daca vrea sa isi asume riscul de a-si pierde prietenia respectiva, sa ii spuna. De regula lumea se impaca si cel care a vrut sa fie "binevoitor" pica de papagal, ca sa ma exprim plastic.
Nu, eu unul nu m-as baga.

bine zice!
japan
Postat pe 28 Mai 2011 19:55
Parerea mea: ar fi bine sa vorbeasca mai intai cu baiatul/barbatul respectiv si sa-i spunca ca l-a vazut si ca-i ofera posibilitatea sa-i spuna el personal. Daca nu doreste, atunci normal ar fi ca ea sa-i comunice prietenei. Acum trebuie sa o ia si pe partea cealalta: ei i-ar place sa stie daca este inselata sau nu? Normal ca exista riscul sa fii acuzat ca te bagi in relatia lor, dar si dac nu o faci mereu te vei simti vinovat...pana la urma eu cred ca fiecare din noi are dreptul de a stii daca este inselat sau nu...mai departe e decizia noastra! Mult succes!
adaba13
Postat pe 2 Iunie 2011 02:58
garbo092580
Postat pe 15 Iunie 2011 21:17
eu am multe prietene.....si nu mi-as permite nici intr-un caz la nici una sa-i spun

dar am o prietena.....la care sigur i-as spune,si invers, la fel
ca poate am sta o noapte fumand trei pachete de tigari,sa plangem,sa ne intrebam ..ce si de ce
si ce se mai poate face...

dar fiecare caz e special,nu se poate generaliza
sunsset
Postat pe 20 Iunie 2011 08:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu ajutorul vostru am reusit sa incep o viata noua! Va multumesc! 1 De la: femeiadesucces 24 Martie 2010 17:58
Baiatul de la medicina 34 De la: Gumiho 13 Decembrie 2016 21:25
Relatia cu un barbat care are doi copii si o fosta sotie 70 De la: garbo_404900 23 Septembrie 2014 11:34
Dragoste si Libertate in Doi! 15 De la: walkiria 9 August 2011 23:20
Ce credeti? 25 De la: Eugenia69 7 Iulie 2011 21:40
Setari Cookie-uri