iubesc un barbat insurat...

Draga Alexxia am citit tot ce ai scris tu si am ajuns la concluzia ca e f greu de crezut ca el se va intoarce in tara ptr tine, nimic nu se va schimba poate tot asa ca sa va intilniti cit e el singur acasa sa-i fi concubina de moment....nu vreau sa te ranesc dar iti faci iluzii gresite pentru el ai fost doar schimbarea de care avea nevoie el aici cit a fost in tara si atit.treaba cu visul este posibil sa va fi gindit atunci unul la altul si de aici telepatia si-a facut datoria.eu iti doresc toate cele bune si bafta la altul...
mmiriam
Postat pe 14 Mai 2011 13:42
De la: quasaria, la data 2011-05-14 12:30:36498, nu, nu cunosc pe nimeni care sa fi ramas cu VREUNA dintre ele si sa aiba fericirea deplina pe care ar fi avut-o daca n-ar fi existat cealalta, la un moment dat.... Intr-adevar, poti sa ai toate motivatiile din lume sa treci peste. Dar mai poti vreun moment sa spui ca viata ta este CA SI CUM acel episod n-ar fi fost? Este imposibil ca in nici o dimineata in care il privesti cind doarme sa nu iti amintesti ca a tinut la EA suficient de mult cit sa te puna in balanta.... iar asta n-ar trebui sa se intimple niciodata intre doi oameni care se iubesc.
Te poti multumi cu o iubire schilodita, in continuare, de teama de a nu o pierde de tot. Dar nu va mai fi niciodata intreaga, indiferent ce urmeaza....



Subscriu si eu la afirmatia asta. Mi s-a intamplat sa fiu inselata de catre prietenul meu (nu eram casatoriti dar stateam impreuna) in timp ce eram detasata in alta localitate cu munca si, in clipa in care am aflat ca el poleniza pe alta, mi-a "murit" toata dragostea pentru el.
Am incercat sa trec peste, sa il vad cu ochii aia de la inceput, dar nu puteam decat sa-l vad cum o vrajea pe cealalta si-mi faceam fel de fel de scenarii despre ce ii spunea despre mine. Mi-am dat seama ca nu functioneaza si ca...daca a facut-o o data si eu i-am aratat ca pot sa trec peste eveniment, ce naiba o sa-l tina sa o mai faca si a doua oara, si a treia oara... Culmea este ca el a fost persoana de la care am aflat, nu vreo prietena sau vreun vecin. am inteles mai tarziu, dupa ce ne-am despartit definitiv, ca aia il ameninta ca o sa vina sa-mi spuna si asta l-a determinat sa imi marturiseasca. Cica spera sa-l iert. Ei bine...l-am iertat dar nu am putut sa uit. (stiu...am deviat de la subiect).
Cat despre d-ra care a deschis subiectul...eu ii doresc sa-i vina mintea la cap si sa inteleaga ca ala este setat sa insele, ca deja stie minciunile, deja stie sa vrajeasca alte femei. Eu cred ca sunt unii barbati care pur si simplu nu sunt nascuti sa fie cu o singura femeie pana la final. Asa este specia lor...sa se imperecheze cu mai multe femele. Depinde de tine daca esti de acord sa fii una dintre acele femele.
iris_uby
Postat pe 14 Mai 2011 13:53
Draga mea, eu am trecut prin aceeasi experienta...cu mici exceptii: l-am ascultat si i-am facut un copil. Acum sunt singura cu o fetita de 5 luni si el cu sotia. Chiar daca ti se rupe sufletul, renunta pana nu este prea tarziu. Vei ramane,probabil, insarcinata si vei realiza ca mai chinui si un suflet nevinovat. Daca vroia sa divorteze, o facea pana acum.Si eu am primit inel de logodna, chitante de divort,etc...etc...tot ceea ce scrii tu pe aici. Nu fa gresala mea..vei regreta mai tarziu...renuntand la el acum,te vei scuti singura de suferinta...daca vrei sa discutam mai multe, id-ul meu este laviniaionescu36. Te pup si ai grija de tine! Crede-ma....este un nemernic!!!
eli_dinu
Postat pe 14 Mai 2011 14:05
Iti multumesc ca ne-ai impartasit ce te apasa... E bine sa stii, ca nu esti singura in aceasta situatie... Au mai fost si altele, sunt si vor mai fi pana cand vor exista barbati, care ne tin langa ei cu dragoste falsa.
Ce ne-ai impartasit aici este asemanator cu povestea mea. Si daca pe aici vor aparea "neveste" care spun ca domnisoarele sunt de vina, ca ele se uita la barbatul alteia, ca asa iti trebuie, sa suferi, sa nu te sperii de ele!!! Sunt neveste. Asta e datoria lor. Dau cu pietre in fete care din pacate la inceput de drum au/am fost naive si foarte foarte indragostite.
Sa iti raspund la intrebare...cum ai putea sa treci peste? Pe cat se pare de usor, este atat de greu, pentru ca il iubesti. Scapa de toate amintirile ce te leaga de el. Scapa de nr de telefon, sa nu te mai caute, pentru ca el STIE foarte sigur, ca te are, stie ce putere are asupra ta. Nu mai lua nici o legatura cu el. Sa iti ocupi timpul, sa nu ai nici macar un minut sa te gandesti la el, pentru ca stiu bine, daca iti aduci aminte, nu te vei opri la efectul negativ sau la minciuni, ci la clipele minunate.
Incearca sa faci ceva ce iti place, sa nu te plictisesti si INVATA din nou sa traiesti. Uita-te in oglinda si spune-ti ca MERITI TOT CE E MAI BUN. El e un nimeni, nu te merita iar tu nu ai sa mai cedezi in fata unui las!!!!
Chiar te rog sa incerci sa accepti un barbat langa tine, dar atentie: SA NU FIE INSURAT. (Iti dau sfat din propria experienta, mai urata ca a ta, m-a tinut pt el in minciuni 4 ani. Daca nu aveam o prietena care sa ma sfatuiasca as mai fi cu el, pentru ca si acum il iubesc, ramane ceva special pentru mine, dar nu mai sunt slaba!!!! E viata mea, stiu ca merit TOTUL si stiu ca exista fericire fara minciuna. )
Sa fi tare, chiar daca plangi de dorul lui, chiar daca iti vine sa vomiti cand se uita un barbat la tine, sau te atinge altul. Invata sa te apreciezi. Esti speciala. Sunt sigura ca ai un suflet foarte bun, esti sensibila. As putea sa jur ca niciodata nu i-ai zis sa divorteze... Nu l-ai amenintat, etc. El este un nesimtit, care poate nu doar cu tine a facut asa... Din pacate unii barbati chiar sunt foarte invatati, si ne citesc foarte bine. Odata ii cedezi, si nu vei mai putea scapa.
Rupe orice relatie cu el, cu prietenii care va cunosc pe amandoi.
Nu stiu daca vei face asa cum am procedat eu, dar am vrut sa iti vin in ajutor. Sper ca nu te-am suparat, chiar te inteleg perfect si iti doresc sa treci peste cat mai repede!!!!!
secrete85
Postat pe 14 Mai 2011 14:27
Cea mai mare greseala sa mergi la ... cititoarele alea in carti, cafele sau... bobi de fasole. Evita sa mai faci asta, schimba-ti nr de tel sa nu mai dea de tine, du-te la coafor si schimba-ti culoarea parului si tunsoarea, iesi cu prietenii si prietenele la cafele si suc, distreaza-te si nu te mai gandi la el ca nu te merita. Si sa iti mai spun ceva , nu e vina lui ca iti face asta , e vina ta ca te lasi tarata in asta. Incearca sa ai mai multa incredere in tine si sa ai totusi niste pretentii de la tine. Sa bati drumul pana acolo sa il pui in situatia de a alege eu cred ca e pierdere de timp, nu te va alege pe tine, o facea pana acum. M-a impresionat povestea ta si stiu ce simti!!
angy_033
Postat pe 14 Mai 2011 14:30
draga mea....traieste clipa ...alta alegere nu ai ...!! esti in stare sa rupi totul...??? atunci rupe ...si gata ...!!! clipa e f placuta , dar ziua de miine ...nu se stie ...!!
garbo178917
Postat pe 14 Mai 2011 14:42
si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine mai mult el nu e casatorit dar are un copil cu ea si imi spune ca sta cu ea pt copil dar te inteleg si stiu ce simti dar totul are si un sfarsit asa ca nu fi dezamagita si incearca sa iti refaci viatadaca va veni sa se impace cu tine spune-i ca nu ii dai o alta sansa decat daca ve-ti avea o confruntare toti trei[tu,el si sotia lui) si asa vei vedea pe cine rea cu adevarat.
gabytza_deea
Postat pe 14 Mai 2011 14:42
ma rog, mie afirmatia ca "e al alteia" mi se pare lamentabila... E al cui stabileste el sa fie, si cit timp umbla creanga inseamna ca nu e al nimanui, de fapt.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 14:50
RUSINOS COMPORTAMENT AI FETIT?O! I?TI VINE SI TIE RANDUL
iulianajm
Postat pe 14 Mai 2011 14:59
eu cred ca nu ar trebui sa ii mai dea nici o sansa, nu va avea decat de suferit...
angy_033
Postat pe 14 Mai 2011 15:08
eu cred ca nu ar trebui sa ii mai dea nici o sansa, nu va avea decat de suferit...
angy_033
Postat pe 14 Mai 2011 15:08
eu cred ca nu ar trebui sa ii mai dai nici o sansa, nu vei avea decat de suferit... Pe de alta parte ... daca te-ai pune putin in locul sotiei lui... macar pentru o zi... ti-ai da seama ca nu e tocmai corect ceea ce faci, iar din acel moment iti va veni mult mai usor sa il uiti , sa iti refaci viata si sa mergi mai departe.
angy_033
Postat pe 14 Mai 2011 15:08
eu cred ca nu ar trebui sa ii mai dea nici o sansa, nu va avea decat de suferit...
angy_033
Postat pe 14 Mai 2011 15:08
eu cred ca nu ar trebui sa ii mai dea nici o sansa, nu va avea decat de suferit...
angy_033
Postat pe 14 Mai 2011 15:08
Q, nu numai ca e lamentabila, dar e de-a dreptul ridicola si fantasmagorica! oamenii, in perceptiile lor gresite si deformate, cred ca, daca te-ai legat la primarie printr-o hartie, asta devine o lege imuabila, ca un fel de `no trespassing`, pt incalcarea careia te vor judeca si condamna toate tribunalele universale, iar pedeapsa e de natura criteriilor inchizitoriale. o asemenea hartie e doar un contract social, iar sufletul, emotiile, sentimentele, dorintele si asteptarile nu se contracteaza pt ca nu sunt cuantificabile si pt ca sunt doar ale aceluia care le manifesta si nu ale altcuiva. nici un om nu e al cuiva, oricate hartii care sa-i consfinteasca asta ar avea! este al cui vrea el sa fie si in ce modalitate vrea a-si exprima si gestiona asta. cei mai multi prefera compromisul, adica sa traiasca cu un celalalt pe care nu-l iubesc, pt ca sunt incapabili sa se opuna cutumelor si prejudecatilor sociale.
esme
Postat pe 14 Mai 2011 15:08
Asa este Apollo 13.Prea multe femei stau cu gura cascata si nu stii niciodata ce poate pica in ea.Parerea mea este ca femeia sa stea cu gurita inchisa si sa caute un barbat cu gurita deschisa, dar cu ciocul mic.Si sa-l intrebe de aventurile sale prenatale ca sa isi dea seama daca au aceeasi grupa sanguina sau grupa la gradinita.In caz contrar poate sa spuna ca se intoarce la mama si asteapta pana ajunge la 12 ani sa vada impreuna filmele de actiune in prezenta parintilor adoptivi.
garbo172845
Postat pe 14 Mai 2011 15:28
esme, se pare ca foarte putine dintre nevestele pentru care a fi "NEVASTA LUI X" e un titlu de glorie inteleg ce spui tu. Singurul mod in care poti AVEA un om e sa ai sufletul lui. Faptul ca te inseala e dovada ca nu-l ai. DIn momentul ala, singura cale dreapta este adio si un praz verde, restul sint doar compromisuri si aparente.
Si asta e valabil si pentru fraierele care considera ca exista piedici insurmontabile care il impiedeca sa divorteze. Nu il impiedeca nimic. Pur si simplu nu iubeste - pe nici una dintre voi - si nu are de gind sa schimbe nimic desi stie ca suferiti amindoua - pentru ca nu ii pasa. Lui ii e confortabil asa. In rest, ce simtiti voi, nu il intereseaza.
Asta e adevarul, si e foarte simplu.
Bineinteles ca nu o sa il spuna vreodata vreunul in acest mod, pentru ca risca sa ii zboare orataniile care ii asigura factorii respectivului confort. Si de ce sa riste?
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 15:34
Haide sa stabilim cum este Q.Ori e lamantabila, ori este ridicola, ori fantasmagorica. Pentru ca daca primele calitati pleaca din spiritul ei de femeie, al treilea apartine de imaginatie. Eu cred ca ar putea scrie povestiri S.F. umoristice ca sa ne stricam si noi de ras.Sigur, hartia aia de la primarie, poate fi folosita si in scopuri publicitare, sau se poate pune in urna de vot data viitoare cand un partid are prea putine voturi. Acum pe bune, actul de casatorie poate fi comparat cu un sul de hartie igienica? Eu cred ca nu. Fiindca hartia higienica este mai fina si poti sa iti scapi degetele prin ea, in timp ce acel certificat de casatorie tine cateva luni cand te duci sa o rupi la tribunal.Nici judecatorul nu poate scapa asa de repede, cu ruptul decat daca cheama la locul faptei si familia ca sa traga de ea in toate cele patru colturi.
garbo172845
Postat pe 14 Mai 2011 15:36
Vai Quasaria, nu stiam ca esti satanista.Si il pui sa semneze certificatul de casatorie cu sangele lui? Sau cu sangele tau?
garbo172845
Postat pe 14 Mai 2011 15:38
Apropo, un barbat care isi inseala nevasta si ea este cuminte saracuta, inseamna ca el este un dobitoc.Il cunosti dupa felul mitocan in care se comporta fata de tine cand vine acasa.
garbo172845
Postat pe 14 Mai 2011 15:39
Toate adevarurile simple se dovedesc pana la urma extrem de complicate.
garbo172845
Postat pe 14 Mai 2011 15:40
Zewa cu arome are o utilizare clara... spre deosebire de hirtoaga aia care pentru niste tanti insolvabile reprezinta proviziile de Zewa in urmatorii ani, pentru altele o iluzie cu care nici macar nu se pot sterge la fund daca Zewa n-au.
Cam la asta se rezuma.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 15:41
De la: esme, la data 2011-05-14 15:08:47Q, nu numai ca e lamentabila, dar e de-a dreptul ridicola si fantasmagorica! oamenii, in perceptiile lor gresite si deformate, cred ca, daca te-ai legat la primarie printr-o hartie, asta devine o lege imuabila, ca un fel de `no trespassing`, pt incalcarea careia te vor judeca si condamna toate tribunalele universale, iar pedeapsa e de natura criteriilor inchizitoriale. o asemenea hartie e doar un contract social, iar sufletul, emotiile, sentimentele, dorintele si asteptarile nu se contracteaza pt ca nu sunt cuantificabile si pt ca sunt doar ale aceluia care le manifesta si nu ale altcuiva. nici un om nu e al cuiva, oricate hartii care sa-i consfinteasca asta ar avea! este al cui vrea el sa fie si in ce modalitate vrea a-si exprima si gestiona asta. cei mai multi prefera compromisul, adica sa traiasca cu un celalalt pe care nu-l iubesc, pt ca sunt incapabili sa se opuna cutumelor si prejudecatilor sociale.


eu sunt de acord cu tine, esme.
daca imi permiti!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 15:41
In viata nu trebuie sa fii de acord cu nimeni.Cand cineva este de acord cu altcineva, se cheama papagal.
garbo172845
Postat pe 14 Mai 2011 15:44
In loc de Zewa, pe plan local Quasi..., se mai pot folosi si foile de brustur.Avand foaia lata mai pot fi folosite si in editiile urmatoare.
garbo172845
Postat pe 14 Mai 2011 15:46
De la: garbo172845, la data 2011-05-14 15:38:11Vai Quasaria, nu stiam ca esti satanista.Si il pui sa semneze certificatul de casatorie cu sangele lui? Sau cu sangele tau?


nu-i nimic. Ai aflat acum.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 15:47
moralitatea unde este?
eu situ ca fiecare are niste princiipii si printre astea se afla si moralitatea
asa ca decat sa plangeti ,stati si ganditi-va ce ati facut si ce mai puteti repara
popeye_marinarul
Postat pe 14 Mai 2011 15:50
De la: eu_geminy, la data 2011-05-14 13:29:38hmmm... cam multe persoane se plang ca au fost "seduse" de "nenorociti" de barbati insurati... da' "constiinta" de care fac caz acuma unde a fost?...:D
:))


cazuta in baie Ge.....
cricat
Postat pe 14 Mai 2011 15:53
Profitati si puneti mana pe crosete doamnelor.Parerea mea este ori sa stricati de tot, ori aruncati obiectul pentru ca este stricat oricat l-ati intepa voi in...imi rezerv dreptul sa tac si va las pe voi sa speculati.
garbo172845
Postat pe 14 Mai 2011 15:55
Mai fetelor, toate suntem o apa si-un pamant.Poate la recensamantul urmator vom afla noutati.
garbo172845
Postat pe 14 Mai 2011 15:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hey buna :* 2 De la: anaROBERT 6 Ianuarie 2011 14:38
despartire 79 De la: michaela608 17 Noiembrie 2011 22:01
Hello! 27 De la: elodia 14 Februarie 2011 16:16
De ce oare oamenilor le place sa fie rai? 10 De la: ingerasulluptator 12 Decembrie 2011 22:09
sedusa si abandonata 61 De la: Axl_22 6 Octombrie 2011 22:48
Setari Cookie-uri