iubesc un barbat insurat...

De la: garbo172845, la data 2011-05-14 15:39:48Apropo, un barbat care isi inseala nevasta si ea este cuminte saracuta, inseamna ca el este un dobitoc.Il cunosti dupa felul mitocan in care se comporta fata de tine cand vine acasa.



ba poate sa se poarte foarte bine acasa .. chiar mai bine decat atunci cand nu insela...
cricat
Postat pe 14 Mai 2011 15:57
care moralitate, tanti?
Moralitatea de a tine linga tine un om care nu vrea sa fie cu tine, pentru ca dca ar vrea ar putea sa fie?! Asta e moral? Pledam pentru sclavie impusa de actul de la primarie, in numele moralitatii?
Ce diferentiaza o nevasta de una care nu e nevasta? Faptul ca are drepturi financiare? Da, are. Sa isi ia banii si sa-si vada de ei. Altceva?
Al de sus? Care al de sus, ca sint mai multi.... si unii permit si cite 15 neveste. Atunci?
Care e, de fapt, marea diferenta intre cele doua femei care iubesc acelasi barbat?
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 15:59
niciuna Q, diferenta e doar in mintea lui ....
cricat
Postat pe 14 Mai 2011 16:03
daca ai fii avut moralitate ,nu ai fii facut pasul de la inceput stiind ca este insurat
si scuteste-ma cu chestii ca astea ca am plecat din tara si mi-am vandut casa ca sa scap de el si nu am putut
astea-s gogosii
popeye_marinarul
Postat pe 14 Mai 2011 16:07
nici tu nu poti sa-l tii langa tine
oricum esti o unelta de care se va plictisi mai tarziu
popeye_marinarul
Postat pe 14 Mai 2011 16:08
diferentele in mintea lui sau nu sint, sau sint de natura meschina: - pai daca ma despart de nevastapierd bani, si deja m-am obisnuit cum sforaie aia si tot la fel sforaie si alta... si daca ma despart de amanta e viata plictisitoare acasa.... si daca ar fi cealalta nevasta si alta amanta ar fi la fel... deci....
Deci, cu alte cuvinte, de ambele personaje feminine il doare fix in cour, da'el e si comod si se si plictiseste. Ca o fi aia, ca o fi ailalta... tot un drac. Intotdeauna e vorba de EL la tipologia asta.


...si, popeye, vezi-ti de spanacul tau.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 16:09
Te iubeste si pe tine si pe ea,nu vrea sa renunte nici la tine nici la ea.
Dar tu trebuie sa te hotarasti,daca iti doresti o viata intreaga sa fii pe locul doi,sufera,daca vrei sa fii pe locul intai,uita-l si gaseste pe altcineva,esti tanara si ai viata inainte...succes!
garbo162553
Postat pe 14 Mai 2011 16:10
deci esti constienta ca se foloseste de tine .................................
popeye_marinarul
Postat pe 14 Mai 2011 16:19
Din moment ce el a renuntat la sotia lui pt tine, ce te face sa crezi ca nu o sa renunte la tn pt alta? Sau chiar sa se intoarca la sotie.....nu am citit sfarsitul povestii tale, insa atunci cand aud ca cineva are o relatie cu o pers casatorita...o singura intrebare imi vine in minte.....Daca a lasat pe alta/ altul pt tine...ce te face sa crezi k nu te va lasa pe tine pt alta/ altul?
Daca reusesti sa gasesti un raspuns la aceasta intrebare si este unul satisfacator pt inima si constiinta ta....atunci mergi inainte....
theoneemy
Postat pe 14 Mai 2011 16:24
pot sa te inteleg forte bine,eu asa mi-am trait prima dragoste am fost foarte fericita si nu imi pare rau pt nimic chiar dk acu nu mai e langa mine,adevarul e ca si acum de multe ori imi doresc sa se intorca!parerea mea e sa faci ce am facut si eu spune-i acum ori nciodata,daca se va intoarce,ori vi cu mine ori pleci,stangel cu usa dar nu mai te lasa mintita!daca va renunta la tine pt ea nu te iubeste destul de mult ca sa o faca,vei fi mult mai linistita si vei stii ca chiar n-a fost sa fie!merita sa incerci decat sa iti para rau ca nu ai incercat ca poate putea fi ceva mai bine sa iti para rau ca ia incercat si vei sti ca nu se poate!!!!!!!!iti doresc numai bine
garbo086293
Postat pe 14 Mai 2011 16:38
De la: popeye_marinarul, la data 2011-05-14 16:07:18daca ai fii avut moralitate ,nu ai fii facut pasul de la inceput stiind ca este insurat
si scuteste-ma cu chestii ca astea ca am plecat din tara si mi-am vandut casa ca sa scap de el si nu am putut
astea-s gogosii


sau gogoserii? mai ai "i "-uri??
tatoo
Postat pe 14 Mai 2011 16:43
mda, ori moralitate ori fericire!!!
garbo086293
Postat pe 14 Mai 2011 17:01
draga mea,ptr simplul motiv ca atunci cand erati tineri tu nu ii impartaseai dragostea,el acum se razbuna.roata s-a intors tu il iubesti,el isi bate joc de tine.nu te condamn dar daca vrei un sfat intoarce-i spatele oricat de mult ai suferii.voi doi nu o sa fiti niciodata un cuplu.el nu o sa isi lase sotia si casnicia ptr simplu fapt ca tu esti ptr el doar cea care ii ofera placere neconditionat.atunci de ce nu ar avea si sotie si amanta?trezeste te nu e ptr tine."mai bine acum decat mai tarziu".

garbo122021
Postat pe 14 Mai 2011 17:08
ce ma amuza predicile astea cu moralitatea... Faptul ca IUBESTI este intotdeauna moral. Daca intr-adevar iubesti. Daca nu e doar vanitate, orgoliu sau posesivitate.
Este abject, intr-adevar, sa faci rau. Faci rau iubind? Poti sa faci?
Nu...
Si atunci?
Care e treaba cu moralitatea?
Nu cumva se refera la alte sumetiri de oale in cap - cum ar fi faptul ca asta e AL MEU?
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 17:12
De la: garbo172845, la data 2011-05-14 15:56:16Mai fetelor, toate suntem o apa si-un pamant.Poate la recensamantul urmator vom afla noutati.


chiar asa ..la recesamnatul urmator ......parca acum ceva vreme erai Vanghi.....acuma esti....daaaaaaaaaa hai totusi sa nu spun cine este in spatele lu 845...tupeu domne...TUPEU la greu...
ladyDY
Postat pe 14 Mai 2011 17:17
De la: alexxya_1985, la data 2011-05-08 15:18:42Ma numesc Alexandra,am 25 de ani si tot citind fel de fel de forum-uri,m-am hotarat sa imi spun si eu in cateva cuvinte povestea si poate,cu ajutorul vostru,voi reusi totusi sa inteleg DE CE ASA?..Ca sa nu plictisesc prea mult voi intra direct in subiect...
Cu 7 ani in urma am cunoscut un baiat,eram copii si am incercat sa avem o relatie dar..nu a fost sa fie,el era foarte indragostit de mine,spunandu-mi mereu ca sunt prima lui dragoste dar,eu ma simteam vinovata fata de el ca nu aveam aceleasi sentimente si ne-am despartit la scurt timp...au fost ani in care fiecare si-a vazut de viata lui nestiind nimic unul fata de celalalt asta pana in vara trecuta cand ne-am intalnit intamplator pe strada..si,de aici a inceput totul...ca sa ma fac si mai usor inteleasa,va mai spun si ca prin luna lui Mai a anului trecut eu l-am visat,repet,asta dupa 7 ani in care nu am mai avut niciun fel de legatura sau contact unul cu celalalt...dupa acel vis,am tot incercat sa dau de el,fara un motiv anume,vroiam doar sa vorbesc cu el..dupa vreo luna in care am tot cautat prin casa nr lui de tel,precizez ca stiam ca-l aveam pe undeva pe o agenda ,dupa ce am facut ture pe la el prin cartier sperand sa-l vad sau sa-i vad masina sau macar sa vad pe cineva cunoscut care sa-mi poata spune de el,am renuntat sa mai sper sau macar sa ma mai gandesc ca voi putea vorbi cu el asta pana la inceputul lunii August cand m-am intalnit cu fratesu si,hotarata sa ii cer nr de tel,am vbit cu el si mi-a zis ca Florin e prin oras cu nevastasa,in prima faza am ramas blocata pt ca nu ma asteptam sa fie insurat(am uitat sa mentionez faptul ca e cu un an si jumatate mai mic ca mine)...in fine,am mai vb ce am mai vb cu fratesu,ii spun sa ii tranzmita salutari si felicitari pt casnicie si lui si,plec..oarecum uimita si putin dejamagita..de ce dezamagita?nu stiu dar,asta am simtit...nu dupa mult timp,sa zic,cateva zile,mai exact pana in Sfanta Marie ma intalnesc absolut intamplator cu el in oras..uimita si blocata,nu am avut nicio reactie..ne-am salutat,evident,ne-am oprit sa schimbam cateva cuvinte..mi-a zis ca-i spuse-se fratesu ca ne intalnise-m si ce ii mai spuse-se-m eu acolo si,mi-a mai zis si ca se bucura foarte tare ca ma vede...in oras el era cu niste prieteni,stiind ca e casatorit,evident am intrebat de ea..mi-a spus ca pleca-se cu o zi in urma in Italia(munceau amandoi acolo) si ca el a mai ramas acasa ca vroia sa dea de permis pt tir,in fine...din una in alta facem schimb de nr de tel si ramane sa ne mai auzim,bun,nimic deplasat pana aici..inainte sa ne vedem fiecare de plimbarea lui,ma pupa si nu tocmai pe obraz,primul pup e pe obraz iar celalalt,undeva mult prea aproape de buze....eu eram singura,am uitat sa spun si asta,veneam dupa o relatie nu tocmai ok si inca sufeream,oricum,capitol incheiat... EH,DE AICI INCEPE TOTUL...in plimbarea mea,ce-mi zic,hai sa-i dau un sms daca tot am nr lui si oricum nu am putut spune prea mult cand ne-am vazut,ii dau sms si ii spun ca,ma bucur ca l-am revazut dupa atata timp si ca poate pana pleaca ne vedem la un suc ceva sa mai vbim...nu trec 2 minute si ma suna...ma intreaba pe unde sunt si ca daca mai sunt prin oras dupa ce se desparte de cei cu care era ma suna si poate ne vedem,zis si facut...eu in oras cu prietenii mei,el cu ai lui...dupa cateva ore ma suna...mi-a zis ca a reusit intr-un final sa scape de ei si ca vrea sa ne vedem..ne-am vazut..au urmat alte cateva zile in care am vb la tel,prin sms si tot cauta motive sa ne vedem chiar si pt 5 minute..in ziua de Sfanta Marie am fost cu prietena mea,iubitul ei si Florin undeva la iesirea din oras,ne-am plimbat,am ras,am glumit si..ne-am sarutat...a fost ceva,absolut minunat,nu stiu sa explic,tremuram amandoi ca 2 copii,aveam emotii..a fost totul deosebit..de atunci am ramas impreuna!!!ca sa o mai lungesc ca si asa m-am intins prea mult..cateva zile mai tarziu am plecat impreuna la mare(perioada in care facea si 1 an de la casatorie)..cand am ajuns acasa a inceput cu declaratii, juraminte, inel de aur pus pe deget si cerere in casatorie in turnul televiziunii din galati,fotografii cu sutele,numai zic de cadouri: rochite, plusuri, broscute, trandafiri destul de des, iesiri in oras zilnic,mai mult statea pe la mine decat pe la el,nopti dormite la mine,chitante si facturi de la tribunal cum ca era in divort si mereu planuri de viitor....parea totul un vis frumos..asta pana pe 21 Decembrie cand i-a venit sotia acasa si s-a produs ruptura..m-a mintit ca is probleme acasa,scandal si alte alea..mintea..eu stiam de la el ca ai lui si mai ales ea stia totul despre noi si ca toti ii sar in cap ca nu se poate sa divorteze dar,repet,mintea,lui ii era bine merci cu ea acasa...m-am chinuit groaznic,am incercat sa dau de el,nu aveam cum,prietena mea s-a intalnit cu el si nevastasa in mall si au vorbit,era clar ca ea nu stia nimic..cand prietena mea l-a intrebat de ce a facut toate astea el a negat totul,a luat-o si au plecat..la mijlocul lunii ianuarie a plecat ea si a inceput iar sa ma caute..a tot insistat cu mesaje,telefoane si,intr-un final am cedat si ne-am vazut,am mers pe premiza ca toti meritam o a2a sansa.. mi-a spus ca,fortat de imprejurari a fost nevoit sa renunte la divort..dar ca el ma iubeste si ca nu va renunta nici cand la mine..am uitat sa spun si ca in toata perioada aia de 4 luni cand totul a fost superb,a vrut foarte foarte mult un copil de la mine,iar de cate ori imi venea ciclu era foarte suparat ca nu i-am indeplinit visul..m-am chinuit mult cu el...cum ne cum,m-a facut sa ne impacam...numai aveam deloc incredere in el dar,il iubeam dumnezeieste de mult si,nu puteam fara el...a urmat iar o perioada superba,iar cu promisiuni,cu juraminte si cu toate cele ca si pana acum..ba mai mult,m-a luat la avocat sa vad ca acum chiar divorteaza..ca fraiera,ma minteam ca de data asta va fi bine..pana la sfarsitul lunii Martie a fost mai mult decat foarte bine..cu 2 zile inainte sa plece in Italia imi spune ca pleaca..am simtit cum pamantul imi fugea de sub picioare,am simtit cum mi se rupea sufletul,imi doream enorm sa ma trezesc si sa realizez ca totul nu a fost decat un vis urat dar,realitatea era clara..EL PLECA IN ITALIA...in ziua in care a plecat,mi-a oferit iar cea mai frumoasa zi,am petrecuto impreuna la piscina..a fost superb...inainte sa plece,a trecut iar pe la mine,a venit sa-si i-a la revedere..am plans amandoi si mi-a promis ca vom fi impreuna pt ca ma iubeste cica de 7 ani de zile si m-a rugat insistent sa il astept maxim 2 ani,perioada in care el va rezolva totul si va fi cu mine...el acum cica e acolo ca sa le demonstreze tuturor ca si cu ea acolo,tot v-a divorta..clar minte..m-a cautat in primele saptamani aproape zilnic..evident aceleasi minciuni,ca ma iubeste,ca nu e cu ea si ca sa am incredere in el si ne va fi bine,a,si evident sa il astept si sa nu il insel..de,aproape o luna numai stiu nimic nimic de el...mi-a fost foarte greu si inca imi este pt ca il iubesc dar,incerc sa ma impac cu ideea ca,ce e frumos dureaza putin si sa inteleg ca el e om insurat si ca nu va renunta NEVER la sotie pt a fi noi impreuna..probabil acum o sa ma intrebati pt ce am mai scris aici sau pt ce mai cer sfaturi daca am inteles ca pt el nu am fost decat o aventura sau cum s-o fi numit si ca la ea nu va renunta pt noi?!..va spun imediat..in perioada aia din Decembrie,am fost la o tanti si mi-a dat in carti,cu siguranta multi o sa spune-ti ca e cea mai mare greseala,asa am gandit si eu la inceput dar,in timp am realizat ca...exact ceea ce i s-a aratat femeii in carti,exact asta a urma..a urmat impacarea,fericirea,durerea,plecarea si multe alte lucruri de care nu am scris sau alte chestii de pe parcursul relatie pe care am omis sa le scriu..zilele trecute am fost iar la ea...m-a dat iar peste cap pt ca,acum cand credeam ca voi fi bine,adica,acum cand incercam sa cred ca ochii care nu se vad se uita,ea mi-a spus ca va aparea din nou..iar ma va chinui,iar ma va minti,iar ma va intoarce la el,iar si iar si iar si iar...mi-a mai zis si ca mai am sa ma mai chinui cu el,cel putin 2 ani..vor fi 2 ani de lacrimi,durere,suferinta..el nu ma va lasa sa imi fac viata,nu ma va lasa sa am pe altcineva...ce sa fac?cum sa-l fac sa numai aiba atata efect asupra mea?cum sa pot merge mai departe fara el??trebuie sa mai spun si ca nu pot accepta pe nimeni langa mine si ca,am momente cand mi-l doresc groaznic de tare langa mine,cand imi doresc ca sa apara dar...asa,daca nu ma cauta imi e bine,ma mint sau nu dar,vreau sa pot fara el,vreau sa nu-l mai iubesc..ce pot face cand ratiunea imi spune una si inima alta?de ce asa?va rog,incerca-ti sa va pune-ti in locul meu si,spune-ti-mi cum ati proceda voi?ce ati face daca vreti sa scapati de aceasta iubire neimpartasita dar cand nu va da voie sa il uitati???

nu trebuia sa-ti faci griji ca il iubesti mai putin , intrucat intr-o relatie unul dintre parteneri iubeste mai mult , iar celalalt mai putin.

Poti sa te gandesti si ca azi il iubesti putin , insa maine s-ar putea sa-ti placa mai mult :D ( o stiu din proprie experienta :X ), dar asta nu inseamna ca nu-l iubesti .

Eu unu sunt si eu foarte indragostit de o fata , iar de aceea nu pot sa inteleg cum a reusit "baiatul tau" / prietenul , sa se desparta de tine ... ?!

Nu-ti face grija asa functioneaza dragostea ( din cate am invatat eu pana acum :D ) : iubirea nu vine cand vrei , sau trebuie ; nu stiu cand vine :D

Trebuia sa-i fi pastrat numarul de telefon . Ce daca v-ati despartit , si vreti sa va uitati ... macar sa faci diferenta , intre un necunoscut si el .

... dezamagita , pentru ca-l iubeai ;)

:O daca ai ajuns sa cuantifici cat de aproape te saruta de gura , si cat de departe sa mergi pentru el , asta nu inseamna decat un lucru ...

daca sufereai dupa relatia cu el , atunci eu cred ca nu este capitol incheiat.
nu-i de mirare de ce te-a sunat asa de repede :)
> Mircea Florian
imi pare rau pentru tine ... se pare ca l-au coplesit ceilalti , desi nu e deloc frumos.

cred ca incep sa-te inteleg : el oscileaza intre iubirea pentru tine , si instabilitatea financiara (daca tot pleaca in Italia sa munceasca). daca te-ar fi inselat, ar fi fost mai comod si mai putin costisitor daca ar fi renuntat la tine.

cu siguranta e una dintre cele mai mari greseali , sa ghicesti in carti . Iubirea nu se ghiceste , se simte.
ce sa faci ? pai sa-ti gasesti un alt prieten , chiar daca nu vei fi cu el. poate va sti el cum reactioneaza fostul prieten , sau poti sa-l duci la detectorul de minciuni , daca atat de mult te indoiesti de el. Insa eu cred ca , cu ghicitul in carti ti-ai pierdut mai mult increderea in tine si potentialul de a lua decizii. Nu prea ai cum sa faci sa nu mai aiba atata efect asupra ta ( o stiu , fara sa fi trait :) )

cum sa poti merge mai departe pentru el ? pai prin intrebarea asta am trecut si eu , desi era o ea. Eu mi-am zis ca ma voi dezvolta si imi voi imbunatati viata , mintea , cariera si sufletul , ca sa o fac pe ea fericita , indiferent daca va fi cu mine ... sau cu prietenul ( cu care e intr-o relatie de 3 ani - timpul de cand o iubesc :O ). doar ce-i mai bun pentru ea! asta incluzand si faptul de a invata pentru cariera , a ma mai distra , ca intr-un final sa reusesc mai frumos si mai usor sa profesez ca inginer , iar astfel am o gramada de proiecte personale cu care i-as putea face viata mai usoara , astfel iubind-o ... Asta e povestea mea , sper ca te va ajuta cu ceva :)

cand ratiunea iti spune una , si inima alta : > Titu Maiorescu , "Cugetari si aforisme" ;

De la: alexxya_1985, la data 2011-05-08 16:18:51daca el nu m-ar mai cauta ar fi un inceput bun..in timp ma impac cu ideea dar,daca apare iar,asta e problema:(


ai putea sa-l obligi sa-ti faca o promisiune sa vezi daca si-o respecta . daca tine la tine, atunci n-ar trebui sa zica lucruri de genul "nu mai imi pasa de promisiune" .

[quote name='quasaria' date='2011-05-08 15:58:31'Nu e cazul sa ma iei pe mine drept benchmark, eu sint mai alien de felul meu: dar ce as face in situatia ta ar fi sa ma duc in Italia si sa ma asez la masa de alaturi de ei sa imi deau cafeaua la micul dejun...
Si sa il privesc in ochi fara sa spun nimic. Sa vad ce face.
M-ar ajuta sa elucidez unele chestii, atit.


insa asa cum a zis si quasaria ar trebui sa despici firul in 4 , sau conform unei devize de-ale mele >

De la: clopotica, la data 2011-05-14 03:19:49Ar fi, deci, normal sa te iubesti mai mult pe tn decat pe el, mai ales ca-ti dai seama ca nu te merita.

pai si astfel cazi in egocentrism . ce-ai facut ?

De la: florentinadragan, la data 2011-05-14 03:26:33Mda...eu vad povestioara alt fel, domnisoara! Cam in felul urmator- in trecut te-a plictisit cu dragostea lui adolescentina si...nu ti-a trebuit persoana lui. Intre timp ai avut relatii care s-au destramat... si ti-au lasat un gust amar. Poate baietii din aceste relatii nu au facut plecaciuni in fata ta cum, poate, facuse el. Singura, fiind, dupa o ultima relatie esuata...ai inceput sa privesti in trecut la....dragostea lui. Ai inceput sa-l visezi...dupa care sa-l cauti sa vezi ce mai face...Normal, ca atunci cand descoperi ca s-a insurat esti socata...., dar nu din cauza varstei lui, ci din cauza ca ti-e greu sa accepti ca...TE-A IUBIT, DAR...VIATA MERGE INAINTE! -Nu poti accepa asta...si trimiti mesajul acela...ca sa-i zdruncini temelia,si.... sa-ti demonstrezi ca mai ai putere asupra lui, ca alta data. Ai reusit, dar de data asta el e mai matur decat tine, el a evoluat mult de atunci.Tu nu! El e barbat! Tu vrei sa distrugi tot sa-ti demonstrezi puterea asupra lui! Daca ar divorta ...ai avea doar satisfactia "jucariei de pe raft" oferita pana la urma de parinti... Si atat! Poate vei constata la un moment dat ca.... nici nu a fost greu de obtinut... Ai avea ego-ul satisfacut.
-Parerea mea e ca, daca-l iubesti cu adevarat, nu te intereseaza ca e insurat, te multumesti cu putinul timp pe care si-l va mai face pentru tine (daca si-l va mai face!) si esti fericita pentru ca exista! Iar daca relatia voastra chiar e bazata pe iubire, va divorta singur, fara sa fie presat!
Traiti prezentul si nu va mai amagiti cu promisiuni! Dauneaza grav sanatatii! [/quote]

interesant ce zici . intr-un fel sunt de acord cu asta

e cam enervant sa citesc urmatoarele 5 pagini de forum . o sa ma opresc cu comenturile aici

Cristi_2_0_1
Postat pe 14 Mai 2011 17:22
De la: ladyDY, la data 2011-05-14 17:17:14
De la: garbo172845, la data 2011-05-14 15:56:16Mai fetelor, toate suntem o apa si-un pamant.Poate la recensamantul urmator vom afla noutati.


chiar asa ..la recesamnatul urmator ......parca acum ceva vreme erai Vanghi.....acuma esti....daaaaaaaaaa hai totusi sa nu spun cine este in spatele lu 845...tupeu domne...TUPEU la greu...


asa e Lady ... nu-mi aminteam de unde stiu nick /ul .... posta poeziile lui Vanghi la un moment dat....
cricat
Postat pe 14 Mai 2011 17:29
Draga mea , am citit multe dintre raspunsurile date si cu multe sunt de acord, dar.........sincer ,singura care poate sa te scape din asa zisa Dragoste esti doar TU si numai TU! Si eu am trecut prin asa ceva si cat timp crezi ca a durat dragostea dintre mine si "insurat "?Aceleasi promisiuni, a venit la parintii mei ca sa ma ceara de sotie, spunindu-le si lor acelasi laitmotiv, ca casatoria lor nu merge, ca actele de divort sunt depuse si ca in scurt timp e gata divortat......blablabla...!Ca ma iubeste, ma adora, fara mine nu poate traii. Ma urmarea ca sa nu am nici un alt prieten, scandaluri, ca cica il inselam daca indrazneam sa ies cu cate un baiat la o cafea, mi-a indepartat toti prietenii si prietenele , tocmai ca sa nu fiu cumva influientata de ei , prieteni care imi atrageau atentia ca este un om fals si mincinos Finalul e ca m-am dus la tribunal sa ma interesez de mersul asa zisului divort si ......SURPRIZA!!!!!Nici macar nu erau depusele actele!
Asa ca dupa 9ani jumate de chin, cu sufletul zdrobit, cu increderea in mine si dragoste facute cioburi , am decis sa ma marit, si asa am reusit sa-l uit definitiv. Cu parere de rau acum imi dau seama ce perioada frumaosa am pierdut din viata ,din cauza naivitatii mele, cum ca acel EL ar fi putut sa se schimbe.Lasa-l ,uita-l cat mai repede, ptr ca nu vei avea decat de suferit . Nu va renunta niciodata la sotie, si nici nu-ti dorii asta, ptr ca, cum se comporta cu ea se va comporta si cu tine, fii sigura!( in cazul in care ...)ceea ce sigur nu cred :)) Vei intilnii o alta dragoste, poate nu tot asa intensa, dar mult mai stabila reala si adevarata. Nu UITA, dragostea cladita pe minciuna si posesivitate nu e DRAGOSTE! NU UITA !!!!
metisben
Postat pe 14 Mai 2011 17:29
draga mea totul e doar in mintea ta.......a fost o iubire neimpartasita de tine la inceput iar acum e mai mult un sentiment de vinovatie din partea ta.......el poate s-a razbunat un pic ca nu l-ai iubit atunci cand te-a iubit el pe tine........incearca sa te detasezi si sa privesti lucrurile cu calm si la rece....stiu ca e greu pt cineva la varsta ta dar se poate........pana la urma prietenia conteaza.....chiar si marile iubiri ajung aici dupa ce pasiunea trece.......stii e o vorba :in iubire fa-ti de cap dar cu cap pana la cap.......sa fii iubita!
garbo103406
Postat pe 14 Mai 2011 17:34
De la: ladyDY, la data 2011-05-14 17:17:14
De la: garbo172845, la data 2011-05-14 15:56:16Mai fetelor, toate suntem o apa si-un pamant.Poate la recensamantul urmator vom afla noutati.


chiar asa ..la recesamnatul urmator ......parca acum ceva vreme erai Vanghi.....acuma esti....daaaaaaaaaa hai totusi sa nu spun cine este in spatele lu 845...tupeu domne...TUPEU la greu...



lady...i don`t give a s h i t.. eu nu-i citesc postarile.

ti-as sugera sa faci la fel, e viata mai frumoasa
Freya__
Postat pe 14 Mai 2011 17:35
Cri.....ce sa fac si eu.............mai continui,....neeeeeeeeeeee urmez indemnul lu Freya...
ladyDY
Postat pe 14 Mai 2011 17:36
nu am apucat sa citesc tot ce a scris 845...Lady ... e problema ei ce posteaza ..
numai sa nu se dea altcineva ca asta e deja furt de identitate.
cricat
Postat pe 14 Mai 2011 17:45
asa este !!!....ma bufneste si rasul deoarece in unele postari apare cu raspuns venit din partea unui barbat alteori venit din partea unei femei....de altfel ca si acuma!!! gradina este mareeee.......unii/ele se pierd in lumea virtuala !!!
ladyDY
Postat pe 14 Mai 2011 17:49
c
garbo205201
Postat pe 14 Mai 2011 17:57
Cu un barbat insurat nu as umbla niciodata pentru ca mint mereu cind e vorba de familia lor.Promite multe dar nu le realizeaza nu isi lasa nevasta penyru nici o alta femeie.Eu am iubit in trecut un barbat isurat era foarte mincunos .De atunci si pina in prezent nu ma incurc cu barbati insurati te fac mai mult sa suferi.
garbo205201
Postat pe 14 Mai 2011 18:03
garbo205201
Postat pe 14 Mai 2011 18:05
201... nu ai mai umbla .... sau nu ai umbla ...este o mica, mare diferenta.
cricat
Postat pe 14 Mai 2011 18:34
De la: esme, la data 2011-05-14 15:08:47Q, nu numai ca e lamentabila, dar e de-a dreptul ridicola si fantasmagorica! oamenii, in perceptiile lor gresite si deformate, cred ca, daca te-ai legat la primarie printr-o hartie, asta devine o lege imuabila, ca un fel de `no trespassing`, pt incalcarea careia te vor judeca si condamna toate tribunalele universale, iar pedeapsa e de natura criteriilor inchizitoriale. o asemenea hartie e doar un contract social, iar sufletul, emotiile, sentimentele, dorintele si asteptarile nu se contracteaza pt ca nu sunt cuantificabile si pt ca sunt doar ale aceluia care le manifesta si nu ale altcuiva. nici un om nu e al cuiva, oricate hartii care sa-i consfinteasca asta ar avea! este al cui vrea el sa fie si in ce modalitate vrea a-si exprima si gestiona asta. cei mai multi prefera compromisul, adica sa traiasca cu un celalalt pe care nu-l iubesc, pt ca sunt incapabili sa se opuna cutumelor si prejudecatilor sociale.




Ai mare dreptate!! Sunt oameni care raman intr-o casnicie nefericita (poate o gresala a tineretii) din rusine fata de cei din familie: nasi, parinti, prieteni...si isi duc traiul asa ani de zile, fara sa stie nimeni nimic despre nefericirea lor. Dar vine ziua in care viata te incearca sau iti ofera dreptul la fericire: apare ceea ce noi numim "sufletul pereche"... Si esti uimit sa vezi ca tot ce ai cautat si ti-ai dorit se gaseste in acea persoana! Ce faci atunci?? Inima stie ce cauta din prima zi in care incepe sa nutreasca sentimente de iubire...sa ii faci pe plac si sa fii fericit asa cum ai visat dintotdeauna? Sau sa iti urmezi ratiunea si sa faci ceea ce zice LUMEA ca e bine si sa iti reprimi sentimentele, traind in aceeasi casnicie trista sau urata (repet: poate o gresala a tineretii) ca sa nu fii judecat de cei din jur? Intr-un final "lumea" isi vede de viata ei, iar fericirea sau nefericirea ta...o lasa rece...Ce datorii avem fata de "lume"??
Fiecare dintre noi are dreptul la fericire! Eu, personal, cred ca o casnicie este pentru totdeauna. Insa...pe parcursul vietii oamenii si lucrurile se schimba. Pe langa faptul ca devenim partenerul cuiva, suntem totusi,fiecare dintre noi, un INDIVID...un suflet, un creier, o persoana cu sentimente si emotii, cu dreptul la propria viata.
E corect sa traiesti toata viata nefericit intr-o casnicie pentru ca asa ai promis in fata tuturor si trebuie sa ramai casatorit, devenind sclavul acelei casnicii??
Nimeni nu are dreptul sa condamne! Mai bine sa ne fereasca Sfantul, ca nu e o situatie pe care si-o doreste cineva... Dar observ ca suntem cu totii pusi in aceasta situatie la un moment-dat...o data in viata... Nu aruncati cu pietre si nu spuneti niciodata "niciodata"...s-ar putea sa ajungeti in acea situatie pe care acum o judecati si o condamnati...
E o mare minune sa iti gasesti omul potrivit in lumea asta mare, la momentul potrivit, nu dupa ce te-ai casatorit cu o iluzie a casniciei sau cu un tata bun pentru copilul pe care iti doresti sa il ai in viitor (dar nu si un sot pentru tine), obosita de atata cautat sau asteptat, trecuta de o varsta la care toata lumea iti spune "Tu nu te mariti??Ai si tu o varsta..." De ce trebuie sa ne inscriem in tiparele "lumii" si sa urmam regurile "lumii' careia oricum nu ii pasa, de fapt isi baga nasul in viata noastra doar atat cat poate sa judece si sa condamne ceea ce face cineva cu propria viata, iar cand se plictiseste, cauta pe altcineva aflat intr-o situatie disperata si nu ca sa ajute, ci sa "corecteze", sa "indrepte raul"...sa arate cu degetul ca nu ai facut "ce trebuie"...
Cu totii gresim. Si e firesc: suntem oameni! Si din acelasi motiv nu avem dreptul sa condamnam: suntem oameni!
michaella_gabriella
Postat pe 14 Mai 2011 19:16
nu te comdamna nimeni ca divortezi,t e condamna ca minti in ambele parti... iar asta n-are nici o scuza, degeaba o dam dupa gard.
Ok, ai gasit sufletul pereche, ramai cu el, cine te opreste?! Nu te poate opri nimeni.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 19:21
De la: quasaria, la data 2011-05-14 17:12:13ce ma amuza predicile astea cu moralitatea... Faptul ca IUBESTI este intotdeauna moral. Daca intr-adevar iubesti. Daca nu e doar vanitate, orgoliu sau posesivitate.
Este abject, intr-adevar, sa faci rau. Faci rau iubind? Poti sa faci?
Nu...
Si atunci?
Care e treaba cu moralitatea?
Nu cumva se refera la alte sumetiri de oale in cap - cum ar fi faptul ca asta e AL MEU?


zau? draga mea, cateodata am impresia ca ai trecut printr-un adevarat sfincter temporar care te-a propulsat direct pe miristi pamantene. altfel nu-mi iesplic cum naiba sintetizezi si dai tu nastere unor explicatii intr-u totul revolutionare...pari cam dezorientata, dulceato. cum mama dracului poti sa spui ca in iubire totul e moral? despre care iubire vorbesti, matale? despre atractia dintre doua animale? ma faci sa rad. scumpo, noi oamenii nu suntem programati sa ne iubim partenerul in parametrii celesti. am spus partenerul!!! asa ca teoria matale cu dragostea pura se disipa precum o basina in natura. moral e sa ti-o tragi cu barba'tu pan ti se apleaca, pana simti ca te golesti de sange. asta daca tot iti arde de calareala. dar sa te terfelesti in cearceafurile vecinei cu sotul dansei mi se pare oricum, numa moral nu. indiferent ca simti ca-ti crapa chieptul cand il vezi. io stiu... cumpara-ti si dumneata un sutien cu cupa mai mare
unspeakable_ingredient
Postat pe 14 Mai 2011 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rasu` plansu` 304 De la: ufishor 12 Iunie 2013 08:29
Totul despre tine! 8 De la: LILO 29 Aprilie 2010 05:35
de ce inselam? 61 De la: adinagia 2 Martie 2012 21:25
ultima saptamana!!:( 29 De la: blondina_X 15 Aprilie 2012 10:39
link concurs 1 De la: garbo_7588 16 Septembrie 2012 13:26
Setari Cookie-uri