iubesc un barbat insurat...

atacat ca ti-a zis ca nu intelegi.

bineinteles. fiecare alege. ca doar sintem programabili, ce mama ma-sii....
quasaria
Postat pe 8 Mai 2011 21:10
q, daca am dat un raspuns, nu inseamna ca m-am simtit "atacat".
am dorit sa clarific. o deranjase raspunsul meu, si i-am precizat inca o data ce am vrut sa spun, atragandu-i atentia ca i-am dat un raspuns OK.
nu dam aici replici doar fiindca ne simtim neaparat "atacati".
dar exact, fiecare intelege doar ceea ce vrea...
sau doar atat cat poate...;)
:))

eu_geminy
Postat pe 8 Mai 2011 21:13
ge, np. Mie mi-e paralel, oricum... n-o sa fac acum teoria alegerilor, pt ca fiecare vede lucrurile de pe patratica lui.

Da' daca ai vizualiza vreo tanti care pica de frumoasa si nu se da dusa de pe linga tine nici in camasa de forta , ai fi mai aproape de ce se discuta....Na, sa "umanizam" drama....
quasaria
Postat pe 8 Mai 2011 21:20
nenorocu' meu, asta e.
la mine toate s-au tinut bine.
pe picioarele lor...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Mai 2011 21:24
inca o relatie care nu va duce nicaieri...inchide usa si mergi mai departe...dar fara barbati insurati ca-mi imaginez cat de plictisitori sunt, infasurati in minciuna si egoism...
sora_ilsi
Postat pe 8 Mai 2011 21:24
si atunci iti pui intrebarea "de ce se mai insoara barbatii?"...
nu-i asa?:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 8 Mai 2011 21:25

nu stii cind te-o pocni ghinionu'.... de da peste tine vreuna care nu se tine.

ilsi, aia care ajung in situatia asta si daca se "dezinsoara"...tot materialu' ala care s-a dat hutza-hutza in sapte barci e... deci e nasol oricum. Nu e divortul luminita de la capatul tunelului...eu cred ca partea nasoala abia atunci incepe. Cind ai unu' din asta indecis la TINE in casa, nu la alta....
quasaria
Postat pe 8 Mai 2011 21:40
asta e.
poate o sa mor, poate "doar" o sa-mi placa...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Mai 2011 21:43
Ce as face de-o iubire neipartasita?Si care nu-ti da voie s-o uiti? As incerca o alta iubire,chiar daca nu asa de pasionala...As schimba nr de telefon sa nu ma mai gaseasca...As cauta o noua activitate care sa-mi umple timpul si sa nu ma lase sa ma gandesc la el..As cauta numai exemple aproape identice care sa ma faca sa inteleg si mai bine ca ..totu-i zadarnic!! In nici un caz...nu as mai continua sa-l cred!! E greu,ff. greu..dar nu imposibil! Spune-ti tot timpul ca esti o luptatoare si vei reusi!!Nu te-ai indragostit de el in cateva zile...nu-l vei uita..in cateva zile!! Succes si LUPTA!!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Mai 2011 20:17
dah,
unde-i lupty-irinooka,
sa-i dea o lectie de persistentza...:D
:))))

PS: voiam sa-i zic insistentza,
dar nu rima prea grozav...:D
=)))
eu_geminy
Postat pe 10 Mai 2011 21:57
nu e nici o crima ca te-ai indragostit de un barbat insurat .inimii nu-i poti porunci
garbo205303
Postat pe 11 Mai 2011 15:06
nu e nici o crima ca te-ai indragostit de un barbat insurat .inimii nu-i poti porunci
garbo205303
Postat pe 11 Mai 2011 15:08
De ce sa mai ranesti un suflet- pe sotia lui- ?
E suficient ca realizezi ca te-a mintit o data, o va face toata viata, deci in locul tau as face dusuri reci, pana m-as trezi !!!
Sunt atatia baieti singuri, care-si cauta perechea...cauta cu grija si nu-ti bate joc de viata si sufletul tau !Nu are coloana vertebrala !!! Nu te merita !!!
m_arilena
Postat pe 11 Mai 2011 16:02
ai dreptate , sotia lui nu are nici o vina si chiar nu vad nici un motiv pentru care sa sufere si ea . ar fi doua femei care sufera pentru acelasi.... sa yicem barbat , dar imi este greu sa+l numesc asa datorita lasitatii de care da dovada .
parerea mea este sa+l uiti ! chiar nu merita !!
garbo174849
Postat pe 11 Mai 2011 17:50
da, ce te motiveaza sa il uiti e sa nu sufere nevasta-sa....
Precis.
quasaria
Postat pe 11 Mai 2011 21:06
sora_ilsi
Postat pe 11 Mai 2011 21:59
cui pe cui scoate,incepe alta relatie,chiar si in sila.
si gandeste-te ca el nu te iubeste asa cum il iubesti tu,care ai oferit tot sufletul,iar el juma de masura.
cand esti cu adevarat indragostit,nici macar nu poti insela persoana,nu poti face dragose cu altcineva.
timpul vindeca totul.
aveam o prietena care imi zicea des,sa imi inchipui ca sunt un produs cu pret foarte mare.
nu voia sa spuna sa ma vand scump,voia sa spuna sa ma respect si sa am pretentii..
asa sa faci si tu,sa ceri totul in o relatie pe viitor.
numai pe tine sa te aiba cineva,exclusiv,sa nu exista o a doua.
asa ai facut tu,il aveai exclusiv pe el.
succes mult,d
daniilia
Postat pe 12 Mai 2011 14:47
De la: eu_geminy, la data 2011-05-08 16:29:19dor... eu cred ca ar trebui sa fie o insusire specifica fiintelor umane, care ne departajeaza net de alte specii inzestrate doar cu muschi si/sau dinti...
deci nu un punct sensibil ci unul care ar trebui sa fie cat se poate de comun..:P
:))

si daca e comun, inseamna ca e nesensibil?
eu cred ca la unii e sensibil diminuat....
sau este atat de comun, incat nici nu se mai justifica...
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 22:43
De la: eu_geminy, la data 2011-05-08 15:21:08daca astepti sa ma plictisesc, poate reusesc sa te citesc macar in diagonala.
da' hai sa-ti raspund: nu esti prima/ultima care iubeste un barbat insurat, nu esti de condamnat, dar pentru asta e bine sa-ti asumi si posibilele consecintele, din start...
cam asta e pretzul.:D
:))
:
jessu
Postat pe 13 Mai 2011 22:44
te.ai gandit vreodata k poate aia doi ani pe care ti i.a prezis femeia respectiva este d fapt pedeapsa ta pt ca ai avut o legatura cu barbatul altei femei?ia spune si mie tie ti.ar conveni ca atunci cand esti la munca barbatu tau sa doarma cu alta femeie...sa tina in brate alta femeie?sa ii spuna si ei ca vrea sa ramana toata viata cu ea la fel cum iti spune si tine?
NU ti.ar conveni crede.ma....asa k in principiu morala este ca nu aveai ce cauta d la bun inceput cu acel barbat?sau insurat pt tine nu a insemnat nimic?
Real_love
Postat pe 14 Mai 2011 02:35
ce crezi ca obtii cerand sfaturi din afara?Tu esti singura in masura sa iei o decizie in functie de principiile dupa care iti coordonezi viata. Cea mai importanta persoana pt tn esti tu, nu el. Ar fi, deci, normal sa te iubesti mai mult pe tn decat pe el, mai ales ca-ti dai seama ca nu te merita. Preotul i-a spus atunci cand l-a cununat "Ce a unit Dumnezeu omul sa nu desparta". Vrei tu sa faci asta? De-abia atunci cand va fi liber vei avea motive sa iei o decizie.
clopotica
Postat pe 14 Mai 2011 03:19
Mda...eu vad povestioara alt fel, domnisoara! Cam in felul urmator:
- in trecut te-a plictisit cu dragostea lui adolescentina si...nu ti-a trebuit persoana lui. Intre timp ai avut relatii care s-au destramat... si ti-au lasat un gust amar. Poate baietii din aceste relatii nu au facut plecaciuni in fata ta cum, poate, facuse el. Singura, fiind, dupa o ultima relatie esuata...ai inceput sa privesti in trecut la....dragostea lui. Ai inceput sa-l visezi...dupa care sa-l cauti sa vezi ce mai face...Normal, ca atunci cand descoperi ca s-a insurat esti socata...., dar nu din cauza varstei lui, ci din cauza ca ti-e greu sa accepti ca...TE-A IUBIT, DAR...VIATA MERGE INAINTE!
-Nu poti accepa asta...si trimiti mesajul acela...ca sa-i zdruncini temelia,si.... sa-ti demonstrezi ca mai ai putere asupra lui, ca alta data. Ai reusit, dar de data asta el e mai matur decat tine, el a evoluat mult de atunci.Tu nu! El e barbat! Tu vrei sa distrugi tot sa-ti demonstrezi puterea asupra lui! Daca ar divorta ...ai avea doar satisfactia "jucariei de pe raft" oferita pana la urma de parinti... Si atat! Poate vei constata la un moment dat ca.... nici nu a fost greu de obtinut... Ai avea ego-ul satisfacut.
-Parerea mea e ca, daca-l iubesti cu adevarat, nu te intereseaza ca e insurat, te multumesti cu putinul timp pe care si-l va mai face pentru tine (daca si-l va mai face!) si esti fericita pentru ca exista! Iar daca relatia voastra chiar e bazata pe iubire, va divorta singur, fara sa fie presat!
Traiti prezentul si nu va mai amagiti cu promisiuni! Dauneaza grav sanatatii!
florentinadragan
Postat pe 14 Mai 2011 03:26
Buna,
Sa stii ca sunt situatii in care nu poti scapa usor de 'celalalt'...Daca nu vrea sa iti dea pace, nu prea ai cum sa scapi...mai ales daca iti stie slabiciunile si stie sa profite de ele.
Eu am pus capat unei relatii, dar asta nu m-a scapat de respectivul. Era in permanenta la scara blocului, telefoanele (fix si mobil) sunau si ziua si noaptea, eram urmarita peste tot...d`astea. Am scapat cu greu, dupa ce am ajuns eu si ai mei sa nu mai suportam stresul asta si am ajuns la politie, de acolo mai departe...dar asta e alta poveste.
Ideea e ca nu poti renunta daca nu te lasa in pace; si e cu atat mai greu daca ai sentimente. Renunti, te lupti sa iti revii, te pui pe picioare si...apare din nou si da totul peste cap...
Iar in situatii ca aceasta...mintea spune una, inima spune alta si de cele mai multe ori inima iti convinge mintea ca vrei si tu putina fericire.
Singura solutie ar fi sa apara altcineva in viata ta. Si repede! Trebuie sa iti canalizezi atentia in alta parte...
Trec print-o situatie asemanatoare si te inteleg. La mine, insa, ratiunea e mai puternica decat orice sentiment. Mai intai de toate sunt femeie si ma gandesc la sotia lui (pe care nu o cunosc, dar asta nu inseamna ca nu exista). Ma pun in locul ei si imi dau seama ca nu mi-ar fi usor sa trec prin asa ceva. Asta ma motiveaza sa stau departe de omul pentru care am inceput sa am anumite sentimente, cu care am descoperit ca am o mie de lucruri in comun si simt un puternic regret ca nu l-am cunoscut mai demult. Dar asta e situatia, trebuie sa o accept si trebuie sa gasesc motive care sa ma tina pe drumul cel bun.
E drept ca e al naibii de greu... Dar se poate! Cauta-ti argumente pentru a face ceea ce este corect. Vei vedea ca ce este corect este bine si pentru tine. Fii tare!
michaella_gabriella
Postat pe 14 Mai 2011 03:32
e o vorba inteleapta care spune asa:
m-ai prostit odata, sa-ti fie rusine
m-ai prostit a doua oara, sa-mi fie rusine

mai este o alta vorba inteleapta care spune ca suntem designerii propriilor noastre vieti

Acum trage si tu concluziile, gandeste-te ce vrei de la viata, cum iti place sa ti-o traiesti, etc. La 25 de ani deja trebuie sa cam inchei experimentele si sa trasezi o linie, sa iti creezi un drum, iar asta nu se poate intampla cata vreme nu poti avea incredere in cel de langa tine.
Un om care te intoarce dupa bunul plac nu doar ca nu te iubeste dar iti dovedeste ca nu te respecta si ca te foloseste pentru propriile lui jocuri si nevoi. De ce te-ai amesteca in asa ceva? Meriti ceva mai bun, meriti pe cineva care sa puna persoana ta inaintea propriei persoane, cineva despre care poti fi sigur ca te ajuta, sustine, respecta. Si pe acel cineva il vei putea iubi si alaturi de care iti vei putea face planuri de viitor.
Pune faptele cap la cap si vei vedea ca decizia sta deja in mainile tale, nu mai ai nevoie de niciun fel de clarifcare. Stiu ca suna urat, dar tu chiar credeai ca ar fi stat cuminte in patutul lui atat de multe luni departe de sotie? Daca nu erai tu, era alta. Tu doar ai fost la indemana si a mizat pe faptul ca va cunosteati si ca, in adolescenta, a avut ceva sentimente pentru tine. Insa cred ca realizezi acum cat de reale sunt sentimentele lui azi de vreme ce a reactionat cum a reactinat si nu odata. Chiar si divortat, el va fi el in continuare. Ai ajunge tu in pozitia sotiei lui de azi...

Un lucru bun insa a iesit si din toata intamplarea asta: experienta de viata, o lectie importanta pe care nu ai cum sa o inveti altfel. De acum inainte iti va fi mult mai usor sa vezi semnele si sa le recunosti, sa iti dai seama cand merita sa pedalezi inainte si cand sa te retragi pentru a putea evolua intr-o cu totul alta directie.
Machiaj_Pro
Postat pe 14 Mai 2011 04:05
ce a unit dumnezeu pe pamint este unit si in ceruri,si nimeni nu are dreptul sa desfaca. asa ca infrinareee!!! se cere.
mihai2007
Postat pe 14 Mai 2011 04:05
Draga Alexandra,


Trezeste-te !!!! Ai putea sa stai linga o persoana si sa te intrebi toata viata ce a fost adevarat si ce a fost minciuna din tot ce a spus persoana pe care o iubesti? Nu o sa ai decit regrete in viitor. Iubirea inseamna RESPECT, SUPORT , INCREDERE.
Daca el nu te respecta este cazul sa te respecti TU.Si ultima intrebare: Ti-ar placea sa fii in locul sotiei lui?

M.M.
zapelena
Postat pe 14 Mai 2011 04:22

1.Barbatii insurati se indragostesc rar de alta femeie
2.Barbatii insurati vor doar sa traiasca aventuri
3.Sa isi demonstreze lor si celor din jur ca ei inca mai pot
4.Cand un barbat insurat incepe cu promisiuni cara-te,nu vei ajunge nicaieri
5.De un barbat insurat nu e bine decat sa profiti atat cat dureaza
6.Ia-o ca pe orice alta aventura cu un barbat oarecare
7.Amagitul nu este specialitatea lui,de amagit te amagesti singura
8.Un barbat insurat nu va dormi mai mult de doua nopti la rand la tine acasa.
9.Un barbat insurat iti va spune mereu ca te iubeste pe tine si nu pe sotia lui
10.Promisiuniile lui vor suna intotdeauna foarte bine :))

VB.din proprie experienta.Diferenta e ca eu m-am distrat pe cinste cu un tip insurat atat cat a durat ,cand au inceput promisiuniile si vrajelile,m-am retras.Chestia ciudata e ca am aflat ca el chiar a divortat si ca era adevarat ca era indragostit de mine.Asta este greseala lui,eu nu i-am cerut nici o clipa sa isi lase familia.
Dar vezi tu ca atunci cand ajungi sa iubesti un barbat de genu asta te expui unor riscuri extreme.Daca nu il iubesti poate chiar vb serios :)))
Good luck,eu zic sa iti vezi de viata ta ;)
mauinboots
Postat pe 14 Mai 2011 04:22
De la: eu_geminy, la data 2011-05-08 21:25:26si atunci iti pui intrebarea "de ce se mai insoara barbatii?"...
nu-i asa?:P
:))))
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
De se baga femeile in casatoria barbatilor?????
De vina sunt amandoi cand insala dar,,, in aceasta poveste tu esti de vina!Ca: n ai mandrie"!!
Ai terminat relatia cu el, nu l iubeai, acum brusc ti a revenit !!
Cum??? Ori iubesti ori nu!!! Asta nu i iubire, este moft sau interes tu stii!
Jojolin
Postat pe 14 Mai 2011 07:01
simpatico sunt barbati o gramada trebuie doar sa fii tare asta e si nai ce face
garbo182764
Postat pe 14 Mai 2011 07:07
as sinteti voi sa stricati casele altora de ce nu iubesti ceea ce trebuie curca ce esti
garbo104802
Postat pe 14 Mai 2011 07:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relație complicată 1 De la: garbo_496534 23 Ianuarie 2019 03:15
Mitingul lui Badea 386 De la: caleidoscop 17 Decembrie 2010 23:50
buna 1 De la: garbo216773 6 August 2011 12:16
salut 63 De la: liaiedera 5 Decembrie 2010 22:40
oamenii au nevoie si de stiinta 19 De la: caasandra 5 Iunie 2010 11:29
Setari Cookie-uri