merita sa aibe un tata ca el?

si eu am o poveste asemanatoare cu a ta si sincer am avut curajul sa ma despart de el copilu merita cei mai bun pe lumea asta .asa ca ai grija ce faci gandeste cu capul nu cu sufletul
bety_ias
Postat pe 8 Mai 2011 23:01
buna.si eu sunt ın situatia ta.am plecat lam ıertat m_am ıntors dar el nu a vrut sa se schımbe asa ca am renuntat la el fiindca i fac rau copilului care are decat 2 anisori.gandestete bine ce vrei sa faci si nu uita ca trebue sa fi f tare.succes.
garbo012144
Postat pe 8 Mai 2011 23:11
buna.si eu sunt ın situatia ta.am plecat lam ıertat m_am ıntors dar el nu a vrut sa se schımbe asa ca am renuntat la el fiindca i fac rau copilului care are decat 2 anisori.gandestete bine ce vrei sa faci si nu uita ca trebue sa fi f tare.succes.
garbo012144
Postat pe 8 Mai 2011 23:11
uite k idee mai bn despartete de el si ia kopilul ku tn eu am crescut ku un tata violent si knd am impolinit 18 ani am plekat nu am mai rezistat prea multa violenta ma facut si pe mn sa fiu fff violent la un momentat knd miam dat seama k asa nus ku nik mai bun k el credema nai vrea k bb tau sa ajunga kum eram eu la un moment dat e decizia ta da iti spun PLEAKA DEACOLO KAT MAI REPEDE si iti sp clar dc

uite o sekela de a mea odata am plekat deakasa ku cv timp in urma si un amik a reusit sa imite oarecum vocea tatei si mi8 sa adresat pe un ton kum o facea el inainte s ma bata si pur si simplu fara sa vreau din reflex lam lovit...

atunci am realizat ca e de rau

akum mam stabilit inj bukuresti de vreo 2 luni si ma descurc destul de binisor

dar makar sunt linistit deci credema nul distruge pe mikut si nici pe tn

asa era si mama in dubii sa plece sau nu
pana nu a aparut sormea si na mai plekat

akum sormea e rasfatata de el ink din klipa in kare sa nascut deci e total aiurea

e treaba da dar mai bn pleaka cu tot ku kopil pana nu mai apare si al 2 lea pt k atunci o sati fie imposibil
garbo051027
Postat pe 8 Mai 2011 23:32
lol... alt literat...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Mai 2011 23:34
Cand apar asemenea postari, ma intreb daca era vreun elev, in clasa, la orele de gramatica/literatura...ca parca au chiulit toti!
As_ninge
Postat pe 8 Mai 2011 23:42
nu am mai stat sa scriu perfect si desteptule tin sa te anunt ca am fost olimpic la romana dar infine aicea e vorba de viata unei mame si a unui copil terorizat si voua va arde de caterinca legata de scris
garbo051027
Postat pe 8 Mai 2011 23:46
De la: dor72, la data 2011-05-08 16:45:11
De la: MARIAFELICIA75, la data 2011-05-08 15:08:04
Urata remarca ,insa poate uiti ca noua generatie te baga-n buzunar cu ,~calculatorul~


Zau?
dar ceva pozitiv stii sa spui? sau esti o femeie adevarata?


Eu sunt o simpla persoana ,care din plictiseala mai intra si pe acest sait dar nu sunt ca tine- FRUMOASA ,DESTEAPTA SI MODESTA....mai trebuia sa scri si devreme acasa si era TOTUL

MARIAFELICIA75
Postat pe 8 Mai 2011 23:48
hai ca o ardem pe glume si jigniri fara sens daca te plictisesti uitate la vacanta mare sau macar incearca sati spui parerea despre ce sa faca eu am trecut prin multe greutati si credema daca ai ajunge in situatiile in care am fost eu te-ai da batuta infine treaba ta si a da sunt baiat nu fata:P
garbo051027
Postat pe 8 Mai 2011 23:50
Vai de stelutzele alea care si-au ales asemenea personaje sa atarne deasupra capetelor lor!
Olimpic la romana????
As_ninge
Postat pe 8 Mai 2011 23:51
sincer prima mea reactie a fost furie cand an citit ce se intampla cu mama si copilul adevarul e ca voi cei care radeti traiti intro lume mult prea buna in sensul ca nu stiti ce inseamna sa o iei de la capat fara prieteni fara familie sa mergi pe premiza norocului si credema acum e bine in bucuresti sunt traducator la lb rusa credema deabia am 18 ani dar refugiul meu de violentele tatei erau 2 invatatul si sportul practic judo de la 7 ani dar sunt o persoana pasnica acum depinde si de situatie dar daca va arde de caterinca apucativa de faceti un topic hai sa radem de necazu altuia ca noua nu ne pasa si imi cer scuze celei care a postat acest topic iam umplut o pagina doar cu dicuti fara sens cu niste asa zis oameni maturi
garbo051027
Postat pe 8 Mai 2011 23:56
Ai bunul simtz si taci! Te rog! Ca tot esti pasnic si faci judo si empatizezi cu sarmana! Empatizeaza in tacere!
As_ninge
Postat pe 8 Mai 2011 23:58
Draga mea viata este scurta! Nu se merita s o traiesti cu cineva care te chinuieste, pe tine si pe copil!
Tu trebuie sa ti faci ordine in viata ta, Tu hotaresti! Ce vrei sa faci cu viata ta. Noroc!
Jojolin
Postat pe 8 Mai 2011 23:59
mi-am luat libertatea sa ma uit ce varsta aveti 39 exact ca mama mea dar sincer daca sunteti o femeie o mama adevarata cum va prezentati asa pe site incercati sa abordati altfel subiectul toti cei trecuti de 30 de ani fac asta ne privesc de sus e generatia asta cu prescurtarile pe mess sau etc

dar daca ai fi mers inafara fata de noi e dezastru

dar totusi voi generatia ceausescu ati ramas indoctrinati asa ca va rog sa va mai masurati vorbele la sensul nu am spus nimic jignitor la adresa dv siu teoretic ca baiat nu am ce cauta aicea dar cand vezi ce scrie acolo sus in prima pagina e dureros

mai ales daca ai trait o viata cu frica oare cand vine acasa oare ne va bate iar credema ala e stres ce te maturizeaza
garbo051027
Postat pe 9 Mai 2011 00:02
poate ca am citit eu din 3 in 14, da' ... ce i s-a intimplat, de fapt, lu'angela respectiva?
In afara de faptul ca dat barbatu-sau cu niste farfurii de pereti si nu merge la biserica?
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 00:03
Ar fi o descoperire uimitoare un echipament de protectie a retinei. Saracele retine, ce zgarieturi primesc!
E OK, pustiule! Imi declar compasiunea fata de asemenea tragedie, si nu conteaza cum, important e sa ne-o exprimam!

PS: mai pune ochii pe-o titrare de film macar, pe-un ziar...pe orice contine cuvinte scrise inclusiv de generatia ta!
As_ninge
Postat pe 9 Mai 2011 00:11
Draga mea,
Fara echivoc, ceea ce traiesti tu si bebe este abuz si poarta numele de violenta domestica. Este grav si poate degenera in ceva tragic. Poti sa discuti asta cu medicul de familie. Ar putea sa iti spuna multe. Nenorocirea este ca femeile din Romania accepta asta ca pe ceva firesc si care tine de oarece traditie. Nu e nici o rusine sa ceri ajutor daca ceva nu iti place tie ca mama ca primeste ca tratament copilul tau!! Nu e rusine sa spui ce te bate! Si ca mama chiar ai datoria sa iti protejezi copilul de orice forma de vilenta de la oricine ar veni ea!! Iti urez mult curaj!
Iarda
Postat pe 9 Mai 2011 00:18
cand o sa mai am si eu timp credema e greu si pt mn la 18 ani m-am transferat din sighet in bucuresti la liceu muncesc platesc chiria antrenament si invat nu prea am timp liber acum chiar am facut o mare exceptie de la orarul meu credema as vrea sa vad eu cati pustani la 18 ani pleaca de acasa continua studiile si toate astea si

PS fostul meu antrenor la judo a fost chiar tata dar el m-a educat sa fac in asa fel sa nu vin niciodata batut acasa ca ma va bate el si mai rau

infine sunt prea multe detalii despre mn ce a inceput ca o simpla parere si un sfat prietenesc a ajuns sa fie o dezbatere despre cat de corect sau nu am sccris si eu infine daca sunt aliterat spunemi si mie din ce cauza media mea la romana din a 5 pana in a 11 la liceu nu a scazut sub 9?

si da sunt capabil sa vorbesc fluent 5 limbi adumi pustani tai sa vad daca sunt capabili sa faca asta

si presupun ca nu au crescut intrun mediu ca si al meu deci putin respect te rog si eu chiar daca miai putea fi mama respectama pt felul in care gandesc nu in care scriu sau alte cele multumesc frumos
garbo051027
Postat pe 9 Mai 2011 00:18
...sau ceva de genu'...da, acum e si mai clar! Nu continui, nu de alta, dar esti prea convins ca ai dreptate (intotdeauna, e asa... ) pe urma se strica tragedia micutei brutalizate si nici educatoare nu sunt.
As_ninge
Postat pe 9 Mai 2011 00:29
027, nu stiu ce limba ai invatat tu in sighet, probabil una dintre alea cinci pe care le vorbesti fluent. Dar in lb. romana exista cratima (chestia aia mica si nenorocita care arata ca un minus...stii tu, daca ai fost olimpic). In tot ce ai scris tu nu e nici macar UNA.
Iar noi, de prin alte orase, mai folosim si virgule.


Incearca sa protestezi doar cind ai dreptate. Nu stiu daca asta e principiul care se aplica in judo, dar e mai sanatos asa.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 00:47
dragut foarte dragut dar am invatat cv din toata experienta asta arma femei meru a fost si va fi gura degeaba incerc sa va fac fata va uniti toate va inteleg motivul traiti intro lume a barbatilor,

si tu aia cu , alea multe lasa-ma ca sunt de la periferie sa fiu eu mai prost infine

oricum va uitati doar la defecte tipic feminin

daca e si vam jignit in vreun fel imi cer scuze marilor culte din orasele mari dar vad ca nu mai aveti compasiune pt cei ce trec prin greu ci mai degraba i calariti spunandule unde gresesc

raman la conceptia inteleptu cedeaza asa ca bafta scuze ca am umplut o pagina aiurea incercand sa dau niste explicati stimate dame numai bine si o seara placuta maine merg si la scoala

Ps limbile de care vorbeam le-am invatat din proprie initiativa

nu te lua de educatia noastra ca e plin si de tarani si pe la metropolele voastre

limbile sunt Rusa, Germana, Engleza, Franceza a da si romana dar daca ar fi sa ma iau dupa voi nu stiu sa vorbesc corect asa ca nu mai vorbesc o seara placuta
garbo051027
Postat pe 9 Mai 2011 00:55
DIXIT
As_ninge
Postat pe 9 Mai 2011 00:58
Hallo, 027 , sprichst du Deutsch ?? Schn ! :-) ...aber hoffentlich nicht im Garbo! :-)
reyya
Postat pe 9 Mai 2011 01:00
De la: MARIAFELICIA75, la data 2011-05-08 23:48:16

Eu sunt o simpla persoana ,care din plictiseala mai intra si pe acest sait dar nu sunt ca tine- FRUMOASA ,DESTEAPTA SI MODESTA....mai trebuia sa scri si devreme acasa si era TOTUL



un pic prea simpla...daca nu reusesti sa prinzi sensul mesajelor...
si apoi ...foarte, foarte simpla dupa mesajele scrise pe care le produci...
si nu am inteles ce ai cu mine?!
daca doresti sa imi spui ceva, spune...simplu, asa ca tine...
daca tot te plictiseseti, pune mana si invata limba romana ( cu toata modestia)

"sait"= site ; "scri"= scrii
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 01:02
Вы говорите по русскому?
Я не верю!
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 01:04
niciodata...
da de ce intrebi?
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 01:07
Я говорю к 027 ... ...что он говорит на русском...
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 01:08
niciun raspuns Q ! :-)) nu e gata traducerea :-)
reyya
Postat pe 9 Mai 2011 01:17
cre'ca la ce ai gavarit tu pe acolo s-a blocat, reyya...
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 01:18
n-auzi bre ca gavareste d'astea dinspre vest..?
roby_cado
Postat pe 9 Mai 2011 01:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitate 93 De la: ciresica21 12 Septembrie 2009 17:38
mai credeti in suflete pereche? 101 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
Îl iubesc muuult, dar el nu mă iubește. :( Ce să fac? 19 De la: Axl_R 6 Septembrie 2016 10:02
merita sa aibe un tata ca el? 244 De la: garbo215201 25 Iulie 2011 00:22
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 26 De la: garbo_433712 9 Octombrie 2016 11:41
Setari Cookie-uri