merita sa aibe un tata ca el?

eh... venise si ea de la un mic electoral, cu ocazia zilei de 8 mai.
sarbautorise in scara blocului... vad ca acum i s-a terminat petul de bere si a fugit sa-si mai cumpere unul
Thor_again
Postat pe 8 Mai 2011 14:31
Nu stiu de ce, insa eu personal nu prea pun baza in spusele persoanelor care, atunci cand scriu pe un forum, folosesc limbajul de mess. Nu de altceva, dar asta denota un oarecare retard in dezvoltare.

Evident, sa nu ii detasam de stupizii care si pun botul la astfel de cioace.
anakin
Postat pe 8 Mai 2011 14:49
Renunta la el cit poti de repede,mediul in care creste copilul nu este bun si nici tie nu iti este bn.Nu se va schimba niciodata,vor aparea si alti copii si iti va fi ff greu.Iti spun din proprie experienta...
garbo133370
Postat pe 8 Mai 2011 14:50
niciodata nu se va schimba si va fi din ce in ce mai rau.iti spun asta cu toata convingerea pt ca traiesc asta de 16 ani .si crede-ma ca am incercat tot ce a fost posibil.i se pare absolut normal sa se poarte asa cu tine si crede-ma ca nu are nici o remuscare. pt el tu vei fi vinovata si pt aerul pe care il respiri iar copilul tau daca va creste in mediul asta va imprumuta din caracterul lui si ii vei distruge si lui viata si vei realiza cu regret peste ani ca te-ai sacrificat degeaba.daca ai curaj ia viata in piept si lupta pt tine si copilul tau si nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare.esti o fiinta vie la fel ca si el si meriti din plin respectata fie si numai pt faptul ca i-ai daruit acel ingeras.CURAJ,draga mea ,si sa stii ca viata poate fi si frumoasa.
garbo169116
Postat pe 8 Mai 2011 14:57
De la: anakin, la data 2011-05-08 14:49:54Nu stiu de ce, insa eu personal nu prea pun baza in spusele persoanelor care, atunci cand scriu pe un forum, folosesc limbajul de mess. Nu de altceva, dar asta denota un oarecare retard in dezvoltare.

Evident, sa nu ii detasam de stupizii care si pun botul la astfel de cioace.


Urata remarca ,insa poate uiti ca noua generatie te baga-n buzunar cu ,~calculatorul~
MARIAFELICIA75
Postat pe 8 Mai 2011 15:08
sau poate ca nu il baga in nici un buzunar
Thor_again
Postat pe 8 Mai 2011 15:16
De la: garbo186346, la data 2011-05-08 12:18:02 Ginuto, dar tu in sinea ta nu cauti putintica vina? Tu esti un inger ? Nu esti si tu o generatoare de conflicte in familia nelegalizata in care vrei sa traiesti? Nu cumva asteapta si el o vorba buna atunci cand trebuie, o stangere de mana si un sarut sincer, un pahar cu apa minerala servit la o masa pregatita pentru doi indragostiti ? Tu nu pe tine te plangi ci de "povara" pe care trebuie sa o porti - COPILUL>.


deci u esti de parere ca uneori ar trebui sa las copilul deoparte si dupa tot ce face eu sa-l astept cu o cina romanica?? si sa-l mai si servesc cu un pahar de apa minerala??? poate numai in cap
ingerashnebun
Postat pe 8 Mai 2011 15:26
De la: Eda, la data 2011-05-08 13:28:37Tu ai pus titlu topicului?...Vezi k ai greseli gramaticale....ding...ding...


vai de mine doamna profesoara da de unde ai aparut inteligentza intruchipata?
ingerashnebun
Postat pe 8 Mai 2011 15:30
De la: anakin, la data 2011-05-08 14:49:54Nu stiu de ce, insa eu personal nu prea pun baza in spusele persoanelor care, atunci cand scriu pe un forum, folosesc limbajul de mess. Nu de altceva, dar asta denota un oarecare retard in dezvoltare.

Evident, sa nu ii detasam de stupizii care si pun botul la astfel de cioace.


adik vrei sa zici ca am deschis topic-ul k nu aveam ce face??
ingerashnebun
Postat pe 8 Mai 2011 15:31
Nu, bre. Poti sa deschizi cate vrei, nu ma intereseaza ce faci cu timpul tau.
Dar cand deschizi ceva de genul asta, incearca sa vorbesti in limba romana, altfel ceea ce scrii are foarte putin iz de veridicitate.
E pont

Pe mine insa ma distreaza comentariile insipizilor, si cele de pana acum, si cele ce vor urma.
anakin
Postat pe 8 Mai 2011 15:37
tu ce crezi ?
nu vezi ca el are o problema psihica , nu va mai vrea in viata lui , i se pare ca il tii legat de tine cu copilul , si face toate astea numai sa te desparti de el , poate ca a intilnit o femeie sin felul asta crede ca va scapa de tine , asa ca tu gindestete la tine si la copil mai mult , intelege ca mediul asta e prea rau pt copil . deci lasal sa te caute cind va realiza ca sunteti mai importanti voi decit altii. dar totusi incearca sa comunici cu el , sa vezi ce il determina sa se comporte asa . poate ajungeti la un rezultat bun in viata voastra . dar nu uita ca mai presus de el e copilul ce are nevoie de dragoste si nu de scandal.
johnson_35
Postat pe 8 Mai 2011 15:45
Din cate observ in cele descrise de tine, tu ai trait intr-o familie linistita..se pare ca al tau concubin, nu..daca iti iubesti copilul si ai incredere in Dumnezeu desparte-te de el..daca ai o familie care iti este alaturi nu ezita nicio clipa..alaturi de acest individ pe nume ,,tata"atat tu, cat si copilul veti fi traumatizati..copilul tau nu va putea razbi in viata..oricat de mult l-ai iubi lasa-l..de dragul copilului si al tau..mai devreme sau mai tarziu vei intalni un om care te va iubi atat pe tine cat si pe bebe..daca acum se poarta asa..mai tarziu va deveni si mai violent..e clar ca nu ii pasa de voi..ori el e foarte afectat din cauza mediului in care a trait..nu-l vei schimba in veci..stiu ca ti-e greu sa il lasi..te gandesti la copil ca va intreba de tatal lui..dar mai bine un copil fara tata..decat copil cu tata si distrus si afectat pe viata din cauza comportamentului acestuia..toata atmosfera dintre voi, tot comportamentul lui fata de voi se va rasfrange asupra copilului tau..lasa-l pe el in mila lui Dumnezeu..dar nu astepta ceva ce nu se va intampla niciodata: ca el sa va iubeasca si sa se poarte cu voi ca un tata, respectiv sot..

Numai bine si gandeste-te ca asa accepti sa distrugi doua vieti: pe a ta si a copilului vostru!!!
l87cia
Postat pe 8 Mai 2011 15:49
da e ce-a mai buna alegere dupa parerea mea , nu poti sta cu un barbat care nu stie sa te respecte atat pe tine cta si pe copil . probleme vor fi intotdeauna intr-o familie , dar in situatia ta alta decizie mai buna decat sa iti vezi de viata si de copil nu cred ca exista.
garbo204116
Postat pe 8 Mai 2011 16:05
Exact...n-aveai ce face...ca in loc sa inveti sa scrii corect...stai si inventezi topicuri...macar de-ar fi ceva interesant.....La scoala cu tine....fato...sau pardon...femeio !!!!!
Eda
Postat pe 8 Mai 2011 16:13
buna,cred ca vinovati sunteti amandoi,da ce vina are copilul ,in orce relatie mai sunt si neintelegeri,parerea mea e ca trebuie sa discutati,sa ajungeti la o intelegere,sa cresti singura un copil e greu ,da mai greu e sa iti vezi copilu maltratat de propi parinti,nu stiu daca merita sa aibe un tata ca el,da o mama care sa acepte ,sigur nu .e un suflet ,nu va bateti joc de el,sunt oameni care chiar isi doresc copi,si nu au .ganditiva ca va binec
cati_elena
Postat pe 8 Mai 2011 16:34
Thor, o fi o alta 266...
si de aceea are treaba cu mata...
dor72
Postat pe 8 Mai 2011 16:42
De la: MARIAFELICIA75, la data 2011-05-08 15:08:04
Urata remarca ,insa poate uiti ca noua generatie te baga-n buzunar cu ,~calculatorul~


Zau?
dar ceva pozitiv stii sa spui? sau esti o femeie adevarata?
dor72
Postat pe 8 Mai 2011 16:45
Doaro, nu e ...
de individa aia cu Einstein vorbesc. E doar o babutza singurica, ce simtea nevoia de socializare si ea...
ma rog, era o babutza singurica, pentru ca intre timp vaz ca si-a dat obstescul sfarsit contul ala
In patru ani posteaza o singura data, si atunci o aberatie, apoi dispare.
Thor_again
Postat pe 8 Mai 2011 16:49
asa cum etichetezi u asa face si el . iar credinta nu are nici o legatura. nu tr sa t duci la biserica sa crezi iar subiectul era cu totul altul.

inca ceva biserica creste p spatele tuturor iar acum ca e criza ridicam biserici d parca nu am avea destule. cate pachete sau bani a dat biserica la cei care contribuie in fiecare an acum p timpul crizei???????

asa ca mai gandeste-te ca in fiecare exista rautate. chiar si u ai dat dovada poate fara sa vrei ... sau nu.
tessa
Postat pe 8 Mai 2011 17:02
indiferent care ii sunt motivele lasa-l. nu e un mediu bun pentru a creste un copil. Iar eu am trait intr-un mediu asemanator in care certurile erau la ordinea zilei iar intr-un final eu am spus mamei sa divorteze. ceea c a si facut acum e mult mai linistita iar familia noastra o duce mult mai bine . traim in alt secol nu trebuie sa n mai gandim la c spune lumea ca nu lumea traieste cu el u esti aia. iar u si copilul meritati mult mai mult meritati sa fiti FERICITI.
tessa
Postat pe 8 Mai 2011 17:09
Draga mea! Nu se merita sa ai langa tine un asemenea speciment! Decat un asa partener mai bine fara!
Creste ti copilul singura, fara stress si fara violenta! Pentru ca violenta, naste violenta!
Sa ai parte de liniste si zile senine!
Jojolin
Postat pe 8 Mai 2011 17:21
buna,eu o sa iti spun parerea mea referitor la ce ar trebui sa faci.in primul rand trebuie sa te gandesti la tine sipe urma la copil...dc?
raspunsulmeu eate ca atata timp cat tie iti va fi bine ii va fi si copilului tau daca il iubesti.nu merita nici un barbat pe lumea asta sa ne sacrificam pt ei .din clipa in care un barbat a ridicat o data mana la sotia lui fi sigura ca o va face de cate ori are ocazia si va arunca cu ce va apuca.daca tu vrei sa devi carpa lui de sters pe jos nu ai decat sa ramai in continuare cu el,daca vrei sa ai o viata linistita si copilul tau sa se bucure de dragoste si liniste nu mai sta pe ganduri si despartete de el.nu zic ca iti va fi usor la inceput dar dragostea ta pt copiliti va da putere sa infrunti orice greutati si necazuri.daca tie iti va fi bine gandestete ca ii va fi si copilului,daca tie nu iti este bine nu are cum sa ii fie nici lui.sa nu te gandesti ca vei ramane singura si ca nu te va lua nimeni cu un copil,din contra el poate sa iti deschida drumul de acum in colo.trebuie sa sti pe ce carare sa o iei .daca crezi ca barbatul de langa tine se va schimba vreodata si va deveni asa cum iti doresti tu te inseli amarnic si prelungesti anii de suferinta pt tine si copil.gandestete ca micutul tau va avea traume cand va fi mai mare si te vei gandi de unde sunt,NU ESTE TATA CEL CARE DA VIATA,TATA SE NUMESTE CEL CARE IL VA CRESTE SI IUBI CU ADEVARAT,TATA ESTE CEL CARE II OFERA PROTECTIE SI DRAGOSTE ADEVARATA.CREDEMA CA STIU CE SPUN SI ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME TIE SI COPILULUI TAU.SA VA AJUTE BUNUL DUMNEZEU SI SA-TI INDRUME PASI SI GANDURILE PT A FACE CEEA CE TREBUIE PT VOI DOI.VA DORESC MULTA SANATATE TIE SI COPILULUI.
melilaylla
Postat pe 8 Mai 2011 17:37
Naravul din fire n-are lecuire,nu se va schimba si vei suferi tot mai mult, taie raul din radacina
salvyna_g
Postat pe 8 Mai 2011 17:52
Decizia asceasta iti apartine. Ce trebuie sa sti este ca puiul tau are nevoie de armonie si dragoste in familie. Decat un parinte agresiv ( chiar daca agresivitatea se trevarsa doar asupra mamei ) mai bine lipsa. Bafta!
PS Eu am 2 copii pe care ii cresc singura, motivul principal a fost agresivitatea tatalui. Acum copii au crescut si zic 'e mai frumoasa familia nostra decant nu mai e tati"
Lisatic
Postat pe 8 Mai 2011 17:59
auzi, pe el l-ai facut de porc, dar despre comportamentul tau ne-ai putea da cateva indicii ?

pen`ca, stii tu, intr-o relatie sunt doi.
Freya__
Postat pe 8 Mai 2011 18:05
Daca te-ai gandi cu adevarat la protectia copilului tau,ai renunta rapid la neseriosul de tata...renunta la el,acum trebuie sa te gandesti la copil,inaintea ta...esti mama...
Cauta-ti un tata pentru copilul tau,partenerul tau actual este un iresponsabil si adult -copil la modul cum se manifesta...aruncand cu lucruri dupa tine si copilul tau...asta-i parerea mea,depinde de tine daca o sa o iei in considerare sau nu...
garbo162553
Postat pe 8 Mai 2011 19:26
Daca doresti binele copilului tau lasa-l,.........agresivitatea de care da dovada acum il va afecta mai tarziu si pe si pe tine. Nu te respecta asta este clar si daca nu exista respect si comunicare va trece timpul si cu ani vei realiza ca ai distrus si fericirea micutului nu doar a ta.
AoaNa
Postat pe 8 Mai 2011 19:38
si eu am trecut prin ce treci tu si am suferit 7 ani dar degeaba,refat viata si sincer deschide bine ochii,dar daca nu ai nici un sprijin nu stiu daca te vei descurca pt ca este greu,credema,ca si eu ma chinui singura cu puiul meu si cum este cu banii in ziua de azi imi este foarte greu,sal tin in scoala in ritm cu ceilalti copii pt a nu simtii lipsa tatalui,si degeaba ma feresc ca tot sia dat seama si cum creste cheltuielile sunt tot mai mari si numai fac fata,oricum fa pasul accesta pt ca nu merita sa suferi,dar sa nu crezi ca vei avea liniste si totul va fii roz si frumos,vei incepe o viata noua alaturi de fiul tau,care iti va alina suferinta si iti va sterge lacrimile care vor curge,dar nu vei mai avea nervi si vei fii mult mai calma,sincer iti spun ca nu merita sa suferi pt el sau alaturi de el,lasal si fat un viitor.Bafta.
devid0097
Postat pe 8 Mai 2011 19:48
Buna, Povestea ta e a unei femei care este supusa continuu violentei domestice.
Sunt multe necunoscute in povestea ta:
1. Sunteti casatoriti?
2. Copilul ii poarta numele?

Spui la un moment dat ca a plecat cu tot cu copil. Nu uita ca a luat cu sine un copil se 6 luni, cu nevoi adecvate varstei lui. E clar ca nu s-a descurcat, dar un asemenea episod se poate repeta.

Iti sugerez sa faci o evaluare reala a situatiei si a resurselor de care dispui. Dupa parerea mea sepaararea este inevitabila, inainte sa apara inca un copil.

Incearca macar acum, in al doisprezecilea ceas sa faci o alegere matura. De tine depinde viitorul copilului tau, adaptabilitatea sa la mediu si comportamentul lui in relatia cu semenii.
Daca va vedea violenta, va deveni violent. Comportamentul tataului poate fi copiat de copil.

Iti doresc inspiratie si decizii intelepte!
daniela_iasi
Postat pe 8 Mai 2011 20:32
De la: anakin, la data 2011-05-08 15:37:52Nu, bre. Poti sa deschizi cate vrei, nu ma intereseaza ce faci cu timpul tau.
Dar cand deschizi ceva de genul asta, incearca sa vorbesti in limba romana, altfel ceea ce scrii are foarte putin iz de veridicitate.
E pont

Pe mine insa ma distreaza comentariile insipizilor, si cele de pana acum, si cele ce vor urma.
Nu credeam ca o sa ai dreptate..da ..ce de comentarii,cum le-ai spus?insipide!!..si inca vor mai fii!
elisabeta_boia
Postat pe 8 Mai 2011 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Discutii diverse despre, nemultumirile voastre sufletesti. 87 De la: eu_geminy 20 Octombrie 2010 00:17
Iubitul meu..fostul iubit a viitoarei mele cumnate!!!! 12 De la: garbo190789 28 Aprilie 2012 15:36
Legalizarea-prostitutiei-pro-sau-contra 1580 De la: marinela_223 21 Noiembrie 2010 21:18
Sunt prea copila? 24 De la: AnonimSbS 9 August 2009 01:41
Garbo089465 16 De la: nazirra 23 Decembrie 2009 09:49
Setari Cookie-uri