merita sa aibe un tata ca el?

"Stiti sa conjugati verbul a avea?".

... ...poi hm...
sa aiibem?!?!!?


aham!!! asa care vra sa zica sa AI!!!BEM!!!...ca doar romani suntem





p.s. mi-eqra taaaare di tat dor sa ma zbantzui pe garbolica.....
taree di tat
LILO
Postat pe 10 Mai 2011 17:58
by1 by111
pi diseara!!!!

LILO
Postat pe 10 Mai 2011 17:59
De la: dor72, la data 2011-05-09 01:02:12
De la: MARIAFELICIA75, la data 2011-05-08 23:48:16

Eu sunt o simpla persoana ,care din plictiseala mai intra si pe acest sait dar nu sunt ca tine- FRUMOASA ,DESTEAPTA SI MODESTA....mai trebuia sa scri si devreme acasa si era TOTUL



un pic prea simpla...daca nu reusesti sa prinzi sensul mesajelor...
si apoi ...foarte, foarte simpla dupa mesajele scrise pe care le produci...
si nu am inteles ce ai cu mine?!
daca doresti sa imi spui ceva, spune...simplu, asa ca tine...
daca tot te plictiseseti, pune mana si invata limba romana ( cu toata modestia)

"sait"= site ; "scri"= scrii






A fost introdus si in Zalau internetul in groapa aia unde daca vine o ploaie buna va ineaca ca pe niste sobolani la 40 de ani ai putea pune mana sa faci si altceva nu ti se pare penibil ce vb? bate saua sa priceapa dor72
MARIAFELICIA75
Postat pe 11 Mai 2011 23:25
sunteti o gasca de neadaptati sincer sa fiu nu faceti nimic decat sa faceti caterinca aicea desi subiectul a fost cu totul altul
garbo051027
Postat pe 11 Mai 2011 23:35
In legatura cu subiectul...Nu merita sa-ti irosesti viata langa un om care nu te respecta.
MARIAFELICIA75
Postat pe 11 Mai 2011 23:37
De la: dor72, la data 2011-05-09 14:28:19
De la: ingerashnebun, la data 2011-05-09 11:50:22
ba fato dute-n mm si vezi-ti de treaba ta k nu te-a intrebat nimeni nimic. daca u crezi k e inventat pt ce te-ai mai bagat in seama? si mai consulta si u noul dom sa vezi k sunt acceptate ambele forme ;)


poate ar trebui sa consulti tu noul DOOM ( DICIONARUL ORTOGRAFIC ORTOEPIC i MORFOLOGIC al LIMBII ROMNE)...pe acolo nu s-a inventat inca exprimarea asta "de balta"
si inca ceva...ai pus intrebarile cuiva anume?! ca nu reiese de nicaieri.... daca da, atunci numeste persoanele care au voie sa raspunda...


TANTI ati intrat pe aest SITE sa promovati limba romana?????Seful dumneavoastra stie ca nu va face=ti treaba si stati pe SITE????????Asa-i romanul sta pe SITE si asteapta sa fie si platit
MARIAFELICIA75
Postat pe 11 Mai 2011 23:44
Ete na, nebunica se dedubla.
.. al dracului dom'Mitica, ii schimba tzoiul cu sticla.
anakin
Postat pe 11 Mai 2011 23:50
maria felicia ....75 de nicaieri...
daca ai avea ceva in tartacuta, ai fi in stare sa sustii o conversatie....
daca ai avea minimum de bun simt, ai adecva vocabularul atunci cand te exprimi....
daca ai exista ca si identitate si ai avea personalitate, ai fi in stare sa spui ceva...care sa merite...
daca nu esti in stare sa vorbesti civilizat ( ori de unde ai fi ) nu ar trebui sa recurgi la acele expresii de copil de gradinita, atunci cand crapa de ciuda...si bate din picioare
nu e nevoie sa te obosesti cu jignirile, esti prea "jos", nu ma poti atinge....
P.S. Mititico, ia intreaba-te daca am sef...asa de vreo trei ori...si apoi poti sa incepi sa plangi...
si du-te acasa si roaga-ti parintii sa o ia de la inceput cu cei 7 ani...ca nu-i ai...
si abia dupa aceea du-te pe la scoala, invata alfabetul, invata sa articulezi ( sper ca intelegi ce spun)...
apoi poate iti dai seama cat esti de ridicola...si iti cauti parteneri de discutie care sa fie pe masura ta...mare
P.S. 2 esti ardeleanca?
daca nu, corect este sa spui ACEST, nu "aest"
P.S.3 Limba romana nu are nevoie de promovare..tu insa...n-ar fi rau daca ai promova invatamantul de baza...si ceva bun simt...

si acum, daca tot am inceput sa vorbesc, 027, tu la ce esti adaptat? si de ce nu vorbesti la subiect?
dor72
Postat pe 12 Mai 2011 00:05
De la: dor72, la data 2011-05-12 00:05:35maria felicia ....75 de nicaieri...
daca ai avea ceva in tartacuta, ai fi in stare sa sustii o conversatie....
daca ai avea minimum de bun simt, ai adecva vocabularul atunci cand te exprimi....
daca ai exista ca si identitate si ai avea personalitate, ai fi in stare sa spui ceva...care sa merite...
daca nu esti in stare sa vorbesti civilizat ( ori de unde ai fi ) nu ar trebui sa recurgi la acele expresii de copil de gradinita, atunci cand crapa de ciuda...si bate din picioare
nu e nevoie sa te obosesti cu jignirile, esti prea "jos", nu ma poti atinge....
P.S. Mititico, ia intreaba-te daca am sef...asa de vreo trei ori...si apoi poti sa incepi sa plangi...
si du-te acasa si roaga-ti parintii sa o ia de la inceput cu cei 7 ani...ca nu-i ai...
si abia dupa aceea du-te pe la scoala, invata alfabetul, invata sa articulezi ( sper ca intelegi ce spun)...
apoi poate iti dai seama cat esti de ridicola...si iti cauti parteneri de discutie care sa fie pe masura ta...mare
P.S. 2 esti ardeleanca?
daca nu, corect este sa spui ACEST, nu "aest"
P.S.3 Limba romana nu are nevoie de promovare..tu insa...n-ar fi rau daca ai promova invatamantul de baza...si ceva bun simt...

si acum, daca tot am inceput sa vorbesc, 027, tu la ce esti adaptat? si de ce nu vorbesti la subiect?



La care subiect d-voastra cu toata lumea VA CERTATI NU VI SE PARE CA NU SUNTETI IN FATA ELEVILOR????????
MARIAFELICIA75
Postat pe 12 Mai 2011 01:10
felicia, sunt doua situatii in care omul rade cu gura pana la urechi: atunci cand intelege perfect si atunci cand nu inteleg nimic dar nu vrea sa lase sa se vada...la tine se vede....tare...
si nu, nu mi se pare...sunt sigura ca nu sunt acolo...nu am ce cauta...
dor72
Postat pe 12 Mai 2011 09:41
Marie si Marioara,
Ia un par de Te omoara ! !

te-ai dat la urs cu mana goala,hehe..
tatoo
Postat pe 12 Mai 2011 16:09
Mai, oameni buni!, femeia e in pericol, copilu' la fel si voi o tineti creanga cu aberatii!! curat romaneste! Daca ea e "oarba" si nu vrede, de ce ii mai inchideti si voi ochii la adevarata situatie?? asta e compasiune si crestinism dupa voi?? discutii despre ortografie si ortoepie, sensuri absconse de intelectuali frustrati care se iau la cearta fiindca nu au ce face?? Rusine!

Draguto, cit iti trebuie sa incasezi sa intelegi ca trebuie sa iti protejezi macar copilul si indiferent de ce zice una sau alta (care tot altoiului national apartine), tu trebuie sa spui cuiva din preajma ta, medicului de familie sau vreo asistenta de pediatrie, asistent social ca traiesti intr-o casa cu un barbat cu potential violent!?

Serios..ne mai prierdem mult vremea in forumurile astea , unii cerind sfaturi de care nu tine nimeni cont si altii etalindu-se cu ce n-au?..
Iarda
Postat pe 12 Mai 2011 17:44
care pericol bre?
aveti mania pericolelor si abuzurilor?? Sau nu sinteti in stare sa cititi in romana?
Unde drak ai citit tu ca o incaseaza????

sau asa, preventiv, hai sa ne despartim toti de toti, sa nu ne traga alalalt vreuna, cindva...ca na, oamenii ESTE periculosi, nene.... nu stii ce le vine... peste vreo douaj de ani....
quasaria
Postat pe 12 Mai 2011 18:14
De la: MARIAFELICIA75, la data 2011-05-11 23:25:04
De la: dor72, la data 2011-05-09 01:02:12
De la: MARIAFELICIA75, la data 2011-05-08 23:48:16

Eu sunt o simpla persoana ,care din plictiseala mai intra si pe acest sait dar nu sunt ca tine- FRUMOASA ,DESTEAPTA SI MODESTA....mai trebuia sa scri si devreme acasa si era TOTUL



un pic prea simpla...daca nu reusesti sa prinzi sensul mesajelor...
si apoi ...foarte, foarte simpla dupa mesajele scrise pe care le produci...
si nu am inteles ce ai cu mine?!
daca doresti sa imi spui ceva, spune...simplu, asa ca tine...
daca tot te plictiseseti, pune mana si invata limba romana ( cu toata modestia)

"sait"= site ; "scri"= scrii






A fost introdus si in Zalau internetul in groapa aia unde daca vine o ploaie buna va ineaca ca pe niste sobolani la 40 de ani ai putea pune mana sa faci si altceva nu ti se pare penibil ce vb? bate saua sa priceapa dor72


imi pare rau sa te contrazic dar site face parte din limba engleza. noi doar l-am imprumutat ;)
ingerashnebun
Postat pe 12 Mai 2011 19:11
serios? de unde l-am impumutat, pisi? si daca l-am imprumutat de la americani, tre' sa scriem cuvantul ca la romani? monseur se scrie, monseur se citeste, nespa?

si, by the way...tu ai o problema cu dor? ca nu mi-e clar...
sau iti place sa postezi asa...pentru posteritate, nu conteaza ce, chit ca e lipsit de substanta...?

deh, nu ca ai fi singura care nu intelege cu ce se mananca garbo si userii lui, hehehe...
michelle_
Postat pe 12 Mai 2011 19:21
si daca l-am imprumutat trebuie sa il pocim... Imprumutar-ar si niste brein tu leidis de bambuu... :-))
quasaria
Postat pe 12 Mai 2011 20:22
De la: tatoo, la data 2011-05-12 16:09:38Marie si Marioara,
Ia un par de Te omoara ! !

te-ai dat la urs cu mana goala,hehe..


Marie, marie, dar nu o vezi ce felicia estem?
si nu era cu mana goala...in mana avea o oglinjoara...(pentru cea mai cea din țara)
in cap nu avea nimic...decat ochi...pentru ea...

maimuta, la uruleata....
si se vine cu bezele, nu cu huiduieli, da? treci la tzucat! azi e sarbatoare...de azi sta in fata fiul tau...in dreapta...
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 14:23
De la: me_reloaded, la data 2011-05-12 19:21:33serios? de unde l-am impumutat, pisi? si daca l-am imprumutat de la americani, tre' sa scriem cuvantul ca la romani? monseur se scrie, monseur se citeste, nespa?

si, by the way...tu ai o problema cu dor? ca nu mi-e clar...


me,
l-a imprumutat ea de la vecina...pentru 2 zile
pai me, tu nu stii ca la noi cum zici asa scrii ? ( v. cum stii, asa e cel mai bine)
si chiar, felicita, ai ceva cu mine?! cred ca nici tu nu stii... cand afli, ai bunul simt si ne lamureste....

@ imi pare rau sa te contrazic dar site face parte din limba engleza. noi doar l-am imprumutat ;

felicia, nu are de ce sa iti para rau, pentru ca nu ma contrazici...doar iti arati nestiinta si incultura...si pentru asta, da...ar trebui sa regreti amarnic...si pentru faptul ca te trezesti si tu ca aia in targ...
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 14:27
De la: dor72, la data 2011-05-13 14:27:50
De la: me_reloaded, la data 2011-05-12 19:21:33serios? de unde l-am impumutat, pisi? si daca l-am imprumutat de la americani, tre' sa scriem cuvantul ca la romani? monseur se scrie, monseur se citeste, nespa?

si, by the way...tu ai o problema cu dor? ca nu mi-e clar...


me,
l-a imprumutat ea de la vecina...pentru 2 zile
pai me, tu nu stii ca la noi cum zici asa scrii ? ( v. cum stii, asa e cel mai bine)
si chiar, felicita, ai ceva cu mine?! cred ca nici tu nu stii... cand afli, ai bunul simt si ne lamureste....

@ imi pare rau sa te contrazic dar site face parte din limba engleza. noi doar l-am imprumutat ;

felicia, nu are de ce sa iti para rau, pentru ca nu ma contrazici...doar iti arati nestiinta si incultura...si pentru asta, da...ar trebui sa regreti amarnic...si pentru faptul ca te trezesti si tu ca aia in targ...


Nu felicia spune ca ii pare rau....
garbo205555
Postat pe 13 Mai 2011 17:09
De ce cativa oameni au impresia ca sunt foarte destepti?????????De ce nu lasati sa va laude altcineva
garbo205555
Postat pe 13 Mai 2011 17:12
poti detalia, te rog?
daca te referi la mine, personal, de unde ai dedus ca ma laud?
eu oricum nu am nevoie de "intariri pozitive"...daca nu ai observat pana acum, cu sclipirea aceea de parapsihopedagog demagog...
Doamne! scuze, felicia, acu vad ca esti alta...nou-nouta....si multiplu de 5....
macar de data asta nu esti de nicaieri...esti din alta localitate...progres usor....
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 17:25
De la: me_reloaded, la data 2011-05-12 19:21:33serios? de unde l-am impumutat, pisi? si daca l-am imprumutat de la americani, tre' sa scriem cuvantul ca la romani? monseur se scrie, monseur se citeste, nespa?

si, by the way...tu ai o problema cu dor? ca nu mi-e clar...
sau iti place sa postezi asa...pentru posteritate, nu conteaza ce, chit ca e lipsit de substanta...?

deh, nu ca ai fi singura care nu intelege cu ce se mananca garbo si userii lui, hehehe...


nu am nimic cu nimeni dar se pare k toti aveti ce aveti cu mine. in primul rand am deschis un subiect si in nici un caz despre ce vorbiti voi asa k daca nu va intereseaza nu inteleg de ce mai intrati pe acest topic?
ingerashnebun
Postat pe 14 Mai 2011 15:48
ingerash, asa se intampla in viata...cand te astepti mai putin, vine cate un nesimtit si iti strica "treaba"...
ai vazut, poate ca felicia asta 75, are ceva personal cu mine...invit-o sa deschida un topic si sa ma invite si pe mine...la o cafea... si eu am plecat...
P.S.
nu are nimeni nimic cu tine...tu singura ai ales sa primesti tot ce este aici, pe topicul tau....
fiecare face ce vrea...doar ca e nevoie sa iti asumi ceea ce faci....nu poti da inapoi dupa ce ai lansat provocarea...
ai ridicat mingea la fileu...asta e...nu intotdeauna poti prelua corect si nu intotdeauna poti sa faci un stop la timp...
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 08:35
De la: ingerashnebun, la data 2011-05-14 15:48:39
De la: me_reloaded, la data 2011-05-12 19:21:33serios? de unde l-am impumutat, pisi? si daca l-am imprumutat de la americani, tre' sa scriem cuvantul ca la romani? monseur se scrie, monseur se citeste, nespa?

si, by the way...tu ai o problema cu dor? ca nu mi-e clar...
sau iti place sa postezi asa...pentru posteritate, nu conteaza ce, chit ca e lipsit de substanta...?

deh, nu ca ai fi singura care nu intelege cu ce se mananca garbo si userii lui, hehehe...


nu am nimic cu nimeni dar se pare k toti aveti ce aveti cu mine. in primul rand am deschis un subiect si in nici un caz despre ce vorbiti voi asa k daca nu va intereseaza nu inteleg de ce mai intrati pe acest topic?


Ingeras nebun... Nu cred ca exista astfel de ingeri, dar fie, sunt si ingeri cazuti, unii dintre ei or fi si innebunit.. Nu are nimeni nimic cu tine, crede-ma. Esti a doua persoana careia trebuie sa-i precizez asta. Tuturor le esti straina, in consecinta le e indiferent ce se intampla cu tine.
Sa stii ca omul acela va ramane tatal copilului tau si daca te muti in Palestina. Parintii nu sunt alegerea copilului. TU ai ales sa faci un copil cu acel barbat, asa ca de atunci inainte intrebarile sunt retorice. Faci ce vrei cu viata ta, copilul ramane si al lui asa cum este al tau. Ca acest copil va vrea mai tarziu sa tina sau nu legatura cu tatal e o alta poveste.
Sper ca te-ai lamurit si nu te mai iei gratuit de oameni pe forum.
Lidiaolteanu
Postat pe 24 Mai 2011 14:16
mai mai.pe aici miroase a rautate....si a intuneric adica a prostie...ce aveti mai cu femeia,,,v-a mai spus cineva astazi ca sunteti rautaciosi?
ingerasulluptator
Postat pe 24 Mai 2011 16:08
nu. nici ieri, nici alaltaieri, nici maine, nici poimaine...
de ce?
dor72
Postat pe 27 Mai 2011 01:03
De la: garbo205555, la data 2011-05-13 17:12:08De ce cativa oameni au impresia ca sunt foarte destepti?????????De ce nu lasati sa va laude altcineva


tu n-ai invatzat de la viatza asta ca nu te poti baza pe nimeni?!:D
"mai sunt si oameni gelosi, invidiosi pe succesele altora"...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 27 Mai 2011 02:04
De la: garbo051027, la data 2011-05-11 23:35:01sunteti o gasca de neadaptati sincer sa fiu nu faceti nimic decat sa faceti caterinca aicea desi subiectul a fost cu totul altul


da' tu din ce spuma marii... ai aparut, mey "adaptatule"?!:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 27 Mai 2011 02:07
De la: eu_geminy, la data 2011-05-27 02:07:04
De la: garbo051027, la data 2011-05-11 23:35:01sunteti o gasca de neadaptati sincer sa fiu nu faceti nimic decat sa faceti caterinca aicea desi subiectul a fost cu totul altul


da' tu din ce spuma marii... ai aparut, mey "adaptatule"?!:D
:))))


nu prea am chef eu de voi, dar totusi un raspuns genial ar fi : o fi aparut el din spuma vreunei mari; in timp ce voi veniti din spuTa unei mari nebunii
garbo007525
Postat pe 27 Mai 2011 08:58
Consolati-va cu totii: Toti suntem la fel de nebuni.Numai ca unii isi sug degetul de la picior si se dau cu Oust ca sa nu le miroase gingiile.
garbo172845
Postat pe 27 Mai 2011 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AS DORI CATEVA PARERI 42 De la: paloma 24 August 2009 15:55
A cumparat cineva genti de pe manuels.ro?? 1 De la: garbo_506298 4 August 2020 11:31
Inaltimea conteaza? 111 De la: garbo177694 13 Noiembrie 2011 18:46
as dori si eu un sfat 8 De la: bombonyk 21 Iulie 2011 01:08
intre o varsatoare si un sagetator,credeti ca relatia de cuplu ar merge? 12 De la: Ioana007 8 Iunie 2009 09:56
Setari Cookie-uri