merita sa aibe un tata ca el?

Cine bre Robica?? eu gavaresc pe Vest ...domnu 027 cred ca e doar pe est. sau ..?? :-))))
reyya
Postat pe 9 Mai 2011 01:25
eu alta rusa nu stiu.... ...daca o mai fi vreuna in vest....
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 01:26
027 tati..,e setat pe vest..
roby_cado
Postat pe 9 Mai 2011 01:28
De la: quasaria, la data 2011-05-09 01:26:39eu alta rusa nu stiu.... ...daca o mai fi vreuna in vest....


Q , in Germania sunt numai rusi si turci pe aici ...mai nasol e ca germana nu vorbesc ..doar limbile lor materne :-)))
reyya
Postat pe 9 Mai 2011 01:30
atunci o stii turca? Si zice ca-i rusa ca na, se vorbea la nemti acolo..... tot un drak.
Ia, care stie turca, sa ne intelegem cu omu'asta cumva....
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 01:32
te pui cu poliglotii neneaca....! Viata grea ! :-)))
reyya
Postat pe 9 Mai 2011 01:35
027 cred ca-i bagat pe traduceri
reyya
Postat pe 9 Mai 2011 01:35
da. Cauta "cratima" pe Wikipedia.... :))
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 01:36
De la: Thor_again, la data 2011-05-05 21:34:25for the record: nu sunt ateu. dar nici nu inghit aberatiile religioase
asta era pentru cei care pricep, nu pentru irinuca.


Subscriu!
reyya
Postat pe 9 Mai 2011 01:52
De la: ingerashnebun, la data 2011-05-04 11:58:54buna ma numesc ana maria si de 4 ani sunt intr-o relatie cu un baiat. la inceput totul a fost frumos (ca in orice relatie) mai tarziu au aparut certurile cu toate astea am continuat sa ramanem impreuna. acum un an in relatia noastra a aparut un bebe. credeam k asta il va schimba insa nu a fost asa knd bb avea 6 luni ne-am certat fosrte rau iar a plekt de aksa cu copilul. si-a dat seama de ceea ce facuse asa k a doua zi mi-a inapoiat copilul. regretele au aparut la kteva zile dupa. bn l-am iertat de dragul copilului am luat-o de la kpat el jurand k va fi cu totul alta persoana. a fost dar pt putin timp. km la o luna dupa asta certurile au inceput sa apara din nou el fiind violent atat cu mine kt uneori si cu copilul kre acum are un anisor. nu as putea spune ca il bate dar uneori mai da in el ori in gluma ori in serios nu mi-am dat seama exact dar mie nu imi place. tipa atat la mn kt si la copil. a inceput sa arunce dupa mine cu tot felul de lucruri. de cateva ori era sa loveasca si copilul. eu sunt hotarata sa ma despart de el pt ca vreau tot ce e mai bun pentru bb meu dar oare asta e cea m,ai buna alegere pentru copilul meu?

va astept sfaturile. multumesc anticipat


Pe undeva exista o contradictie in termeni:" nu as putea spune ca il bate dar uneori mai da in el ori in gluma ori in serios nu mi-am dat seama exact dar mie nu imi place.
tipa atat la mn kt si la copil. a inceput sa arunce dupa mine cu tot felul de lucruri. de cateva ori era sa loveasca si copilul. eu sunt hotarata sa ma despart de el pt ca vreau tot ce e mai bun pentru bb meu dar oare asta e cea m,ai buna alegere pentru copilul meu."
E vorba de un copil de un an din cate inteleg, pe care genitorul (ca nu pot sa-l numesc tata) il altoieste, mai femeie. Ce astepti sa-i rupa oasele sau sa-i sparga capul, mai in gluma mai in serios.
Si te mai intrebi care e cea mai buna alegere pentru copilul tau? Raspunsul ar fi alti parinti dar, din nefericire, copilasul nu poate alege.
charmelen
Postat pe 9 Mai 2011 10:54
De la: quasaria, la data 2011-05-09 00:47:42027, nu stiu ce limba ai invatat tu in sighet, probabil una dintre alea cinci pe care le vorbesti fluent. Dar in lb. romana exista cratima (chestia aia mica si nenorocita care arata ca un minus...stii tu, daca ai fost olimpic). In tot ce ai scris tu nu e nici macar UNA.
Iar noi, de prin alte orase, mai folosim si virgule.


Incearca sa protestezi doar cind ai dreptate. Nu stiu daca asta e principiul care se aplica in judo, dar e mai sanatos asa.


mai q, lasa-l in durerea lui de poliglot, o fi din Republica Moldova si acolo lb romana se invata intr-un timp ca o lb straina, asa ca posibil sa fi fost si olimpic de raion, iar diplomele se cumpara mai ceva ca la Spitu Haret.
Stiti ca in universitatile romanesti, un bacalaureat obtinut in strainatate se echivaleaza automat cu nota 10, indiferent de calificativul ce apare pe diploma?
Personal am cunoscut destui din astia cu studii ce se dau rotunzi pe la Bucuresti, dar nici unul nu parea familiarizat cu uzul cratimei.
charmelen
Postat pe 9 Mai 2011 11:04
De la: anakin, la data 2011-05-08 15:37:52Nu, bre. Poti sa deschizi cate vrei, nu ma intereseaza ce faci cu timpul tau.
Dar cand deschizi ceva de genul asta, incearca sa vorbesti in limba romana, altfel ceea ce scrii are foarte putin iz de veridicitate.
E pont

Pe mine insa ma distreaza comentariile insipizilor, si cele de pana acum, si cele ce vor urma.


sincer putin imi pasa ce crezi u sau ce te distreaza pe tine.
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 11:40
De la: Eda, la data 2011-05-08 16:13:35Exact...n-aveai ce face...ca in loc sa inveti sa scrii corect...stai si inventezi topicuri...macar de-ar fi ceva interesant.....La scoala cu tine....fato...sau pardon...femeio !!!!!


ba fato dute-n mm si vezi-ti de treaba ta k nu te-a intrebat nimeni nimic. daca u crezi k e inventat pt ce te-ai mai bagat in seama? si mai consulta si u noul dom sa vezi k sunt acceptate ambele forme ;)
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 11:50
De la: tessa, la data 2011-05-08 17:02:20asa cum etichetezi u asa face si el . iar credinta nu are nici o legatura. nu tr sa t duci la biserica sa crezi iar subiectul era cu totul altul.

inca ceva biserica creste p spatele tuturor iar acum ca e criza ridicam biserici d parca nu am avea destule. cate pachete sau bani a dat biserica la cei care contribuie in fiecare an acum p timpul crizei???????

asa ca mai gandeste-te ca in fiecare exista rautate. chiar si u ai dat dovada poate fara sa vrei ... sau nu.


da stiu k si eu poate sunt vinovata dar cel si cel mai tare ma deranjeaza ca nu imi spune ce nu ii place. pt ca cu sigurantza as incerca sa schimb
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 11:55
De la: Freya__, la data 2011-05-08 18:05:32auzi, pe el l-ai facut de porc, dar despre comportamentul tau ne-ai putea da cateva indicii ?

pen`ca, stii tu, intr-o relatie sunt doi.


dak mai citesti o data o sa-ti dai seama ca u ai fost cel care l-a facut porc nu eu. eu am zis doar ce fel de comportament are., si nu am zis ca sunt o sfanta e normal sa fim aimandoi vinovati dar eu nu am un astfel de comportament si mai ales fatza de copil. intreaba-ma ce vrei sa iti spun despre mine si o sa-ti spun
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 12:01
Pai, te intreb eu. Cati ani ai, in primul rand, si de ce ai lipsit de la scoala?
anakin
Postat pe 9 Mai 2011 12:03

buna intrebare!
Thor_again
Postat pe 9 Mai 2011 12:04
De la: daniela_iasi, la data 2011-05-08 20:32:53Buna, Povestea ta e a unei femei care este supusa continuu violentei domestice.
Sunt multe necunoscute in povestea ta:
1. Sunteti casatoriti?
2. Copilul ii poarta numele?

Spui la un moment dat ca a plecat cu tot cu copil. Nu uita ca a luat cu sine un copil se 6 luni, cu nevoi adecvate varstei lui. E clar ca nu s-a descurcat, dar un asemenea episod se poate repeta.

Iti sugerez sa faci o evaluare reala a situatiei si a resurselor de care dispui. Dupa parerea mea sepaararea este inevitabila, inainte sa apara inca un copil.

Incearca macar acum, in al doisprezecilea ceas sa faci o alegere matura. De tine depinde viitorul copilului tau, adaptabilitatea sa la mediu si comportamentul lui in relatia cu semenii.
Daca va vedea violenta, va deveni violent. Comportamentul tataului poate fi copiat de copil.

Iti doresc inspiratie si decizii intelepte!




buna nu, nu suntem casatoriti si da copilul ii poarta numele.
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 12:07
De la: garbo051027, la data 2011-05-08 23:56:01sincer prima mea reactie a fost furie cand an citit ce se intampla cu mama si copilul adevarul e ca voi cei care radeti traiti intro lume mult prea buna in sensul ca nu stiti ce inseamna sa o iei de la capat fara prieteni fara familie sa mergi pe premiza norocului si credema acum e bine in bucuresti sunt traducator la lb rusa credema deabia am 18 ani dar refugiul meu de violentele tatei erau 2 invatatul si sportul practic judo de la 7 ani dar sunt o persoana pasnica acum depinde si de situatie dar daca va arde de caterinca apucativa de faceti un topic hai sa radem de necazu altuia ca noua nu ne pasa si imi cer scuze celei care a postat acest topic iam umplut o pagina doar cu dicuti fara sens cu niste asa zis oameni maturi


multumesc pentru sfat oricum m-am obisnuit deja cu aberatiile astea oricum cred ca pana la urma voi avea o discutie fooarte fooarte serioasa cu sotul si vom decide impreuna ce e mai bine pentru noi si pentru copilul nostru. iar daca se va mai intampla o singura data sa aibe astfel de reactii e clar k singurul lucru care imi ramane de facut este sa plec
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 12:27
cu sotul cui, bre? ca o postare mai sus ziceai ca nu sunteti casatoriti
ce ziceai de aberatii?
Thor_again
Postat pe 9 Mai 2011 12:33
De la: quasaria, la data 2011-05-09 00:03:39poate ca am citit eu din 3 in 14, da' ... ce i s-a intimplat, de fapt, lu'angela respectiva?
In afara de faptul ca dat barbatu-sau cu niste farfurii de pereti si nu merge la biserica?

dragul meu intrebarea era dak bb merita sa traiasca intr-un astfel de mediu sau nu. de intamplat poate k pt tine nu e mare lucru ce s-a intamplat si de dat cu farfurii nu a dat nimeni dupa mine ai grija in schimb sa nu arunce cineva dupa tine cu farfurii. iar ceea ce povesteam eu despre aruncatul cu lucruri dupa mine era descris pe scurt comportamentul tatalui. dak nu ai de dat un sfat sau de comentat ceva la acest subiect te rog frumos abtine-te
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 12:36
De la: quasaria, la data 2011-05-09 00:03:39poate ca am citit eu din 3 in 14, da' ... ce i s-a intimplat, de fapt, lu'angela respectiva?
In afara de faptul ca dat barbatu-sau cu niste farfurii de pereti si nu merge la biserica?


cat despre biserica dak citesti inca o data o sa vezi ca nu apare absolut nimic in subiect. ceea ce am zis eu despre biserica a fost raspunsul la comentariul unei doamne
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 12:37
De la: As_ninge, la data 2011-05-09 00:11:47Ar fi o descoperire uimitoare un echipament de protectie a retinei. Saracele retine, ce zgarieturi primesc!
E OK, pustiule! Imi declar compasiunea fata de asemenea tragedie, si nu conteaza cum, important e sa ne-o exprimam!

PS: mai pune ochii pe-o titrare de film macar, pe-un ziar...pe orice contine cuvinte scrise inclusiv de generatia ta!


daca vrei sa faci reclama la filme sau la ziare te rog fa-o in alta parte
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 12:38
De la: charmelen, la data 2011-05-09 10:54:21
De la: ingerashnebun, la data 2011-05-04 11:58:54buna ma numesc ana maria si de 4 ani sunt intr-o relatie cu un baiat. la inceput totul a fost frumos (ca in orice relatie) mai tarziu au aparut certurile cu toate astea am continuat sa ramanem impreuna. acum un an in relatia noastra a aparut un bebe. credeam k asta il va schimba insa nu a fost asa knd bb avea 6 luni ne-am certat fosrte rau iar a plekt de aksa cu copilul. si-a dat seama de ceea ce facuse asa k a doua zi mi-a inapoiat copilul. regretele au aparut la kteva zile dupa. bn l-am iertat de dragul copilului am luat-o de la kpat el jurand k va fi cu totul alta persoana. a fost dar pt putin timp. km la o luna dupa asta certurile au inceput sa apara din nou el fiind violent atat cu mine kt uneori si cu copilul kre acum are un anisor. nu as putea spune ca il bate dar uneori mai da in el ori in gluma ori in serios nu mi-am dat seama exact dar mie nu imi place. tipa atat la mn kt si la copil. a inceput sa arunce dupa mine cu tot felul de lucruri. de cateva ori era sa loveasca si copilul. eu sunt hotarata sa ma despart de el pt ca vreau tot ce e mai bun pentru bb meu dar oare asta e cea m,ai buna alegere pentru copilul meu?

va astept sfaturile. multumesc anticipat


Pe undeva exista o contradictie in termeni:" nu as putea spune ca il bate dar uneori mai da in el ori in gluma ori in serios nu mi-am dat seama exact dar mie nu imi place.
tipa atat la mn kt si la copil. a inceput sa arunce dupa mine cu tot felul de lucruri. de cateva ori era sa loveasca si copilul. eu sunt hotarata sa ma despart de el pt ca vreau tot ce e mai bun pentru bb meu dar oare asta e cea m,ai buna alegere pentru copilul meu."
E vorba de un copil de un an din cate inteleg, pe care genitorul (ca nu pot sa-l numesc tata) il altoieste, mai femeie. Ce astepti sa-i rupa oasele sau sa-i sparga capul, mai in gluma mai in serios.
Si te mai intrebi care e cea mai buna alegere pentru copilul tau? Raspunsul ar fi alti parinti dar, din nefericire, copilasul nu poate alege.



deci sa explic sa poti intelege da cu palma in el nu ii da tare sa-i mute fatza din loc sau sa planga. el zice k o face in gluma. eu incercam sa explic comportamentul lui. nu il bate asa cum bati un copil k face prosti. pt el chestiile astea par normale.
sa inteleg k u esti perfecta din monment ce crezi k bb are nevoie de alti parinti?
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 12:51
De la: Thor_again, la data 2011-05-09 12:33:54cu sotul cui, bre? ca o postare mai sus ziceai ca nu sunteti casatoriti
ce ziceai de aberatii?


de concubinaj ai auzit???
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 12:52
De la: anakin, la data 2011-05-09 12:03:21Pai, te intreb eu. Cati ani ai, in primul rand, si de ce ai lipsit de la scoala?


uite asa sa se mire prostii.
si ce te face sa crezi k am lipsit de la scoala?
ingerashnebun
Postat pe 9 Mai 2011 12:53
Da' tu ai auzit de concubinaj vs casatorie? Ca sunt doua notiuni distincte. Sotu' e una, concubinul e cu totul alt posesor de organe reproducatoare
Thor_again
Postat pe 9 Mai 2011 12:58
Ce sa mai astepti?sa il loveasca,"la nervi"?si sa ajunga copilul in spital?ai de ales intre un tata violent cu copilul si mai ce altceva?de fapt,care sunt alegerile reale si valabile?Sa nu imi spui de greutati financiare si de ceea ce inseamna sa cresti copilul singura.Protejeaza-ti copilul si viata.Si gandeste-te ca data viitoare s-ar putea sa il ia si sa nu ti-l mai aduca inapoi.
andi81
Postat pe 9 Mai 2011 13:25
Nebunico, mai in gluma mai in serios, tu nu ai toate tiglele pe casa. Toata lumea care te intreaba ceva are un cui impotriva ta... parca ai fi irinuca, parol.
Primo, cred ca problema este cu tine, fiindca daca raspunzi asa si pe-acasa, cautand sa te certi cu oricine din orice, este explicabil de se zboara ozeneuri spre tartacutza ta cea seaca. Mai nasol va fi sa ti-o si nimereasca, fiindca va suna a gol iar danganatul ca de coplot s-ar putea sa il trezeasca pe ghinionistul care este nevoit sa isi duca existenta alaturi de tine.
Hai, lasa-ma cu labariile astea de pitzipoanca ieftina, du-te si canta-ti hartzagul pe la alte mase.
anakin
Postat pe 9 Mai 2011 13:40
aparu si ingerashul nebun??????? multa imaginatie ........bolnava (sic?) , trebui sa mai aiba unii.....
sigur au rupt gardul
jeanette40
Postat pe 9 Mai 2011 13:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sora lui 1 De la: garbo_500801 24 Septembrie 2019 11:05
Baiatul de la medicina 34 De la: Gumiho 13 Decembrie 2016 21:25
relatie avand la baza o minciuna- 9 De la: Dor_marunt 18 Mai 2010 19:13
Multe intrebari 26 De la: garbo193766 26 Iunie 2011 22:56
Cum se simte el? 47 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:21
Setari Cookie-uri