Despre fericire

Un barbat egoist rau si mincinos...Nu cred ca el poate iubi....Pt ca acel barbat egoist se iubeste doar pe el si interesele sale...Se comporta frumos la inceput,apoi dupa ce vede ca femeia tine la el o manipuleaza cum vrea el
ingerasulluptator
Postat pe 8 Mai 2011 23:38
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-08 23:38:57Un barbat egoist rau si mincinos...Nu cred ca el poate iubi....Pt ca acel barbat egoist se iubeste doar pe el si interesele sale...Se comporta frumos la inceput,apoi dupa ce vede ca femeia tine la el o manipuleaza cum vrea el


de ce te formalizezi, irinooka?!...
spune-i simplu: barbat!
se subintzelege!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Mai 2011 23:40
De la: elisabeta_boia, la data 2011-05-08 22:56:42FERICIRE A fost ptr. mine cand m-am delectat cu postarile voastre dragilor:Freya,Precizilla,Pantera Neagra si nelipsitii:Thor si Anakin !!


iote,nene...avem fan clab d'ala...
precizilla
Postat pe 9 Mai 2011 21:29
ge, tante irina nu se formalizeaza, da, chipurile, specia `berbant` are mai multe increngaturi, crengi, crengute, ramurele si surcele pe deasupra. ea cum pana mea sa mai stie care-i care?! a inceput sa-i creada martzieni, sfere, tralfamadorieni si alte alea. nu-si mai poate crede ochilor si atunci da vina pe niscai metehne. alea cica e di_vina, pt ca, asociate cu berbantul, il transforma in tot felu` de jivine.
esme
Postat pe 9 Mai 2011 21:40
auzi irina... faptul ca "o manipuleaza" tine de prostia femeii respective, da? De ce nu te vaiti ca l-ar manipula ea pe el?
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 22:12
nu e cazul, Q....
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 22:16
pai asta incerc, dor, sa o fac sa constientizeze ca striga ca e o fraiera... da'nu cred ca reusesc....
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 22:34
Fericirea este un sentiment plin de implinire sufleteasca, indiferent de natura imprejurarilor,este ceva ce simti tu in implinirea ta interioara,oferi fericire! esti fericit, oferi liniste! esti linistit,cand se produce o lupta interioara ,acolo fericirea care se zbate a te face sa intelegi ca: ea FERICIREA exista doar pentru tine, ceilalti contribuie spre fericrea ta sau ti-o poate oricand fura . Si ai cerut ceva despre fericirea in cuplu,fericirea in doi exista ......dar cand unul se simte mai fericit decat celalalt apare egoismu pentru celalalt si in loc sa caute raspuns de ce nu simte aceeasi fericire e preferabil pentru el sa fuga cu egoism cu tot si merge pe un drum ratacit spre fericire si la capatul drumului va gasi raspunsul: Fericirea era in inima lui si trebuia doar sa simta iubirea fata de D-zeu si semenii lui. Numai bine.
tyatya
Postat pe 13 Mai 2011 12:42
Daca am macar cateva motive de bucurie, cat de mici, io ma consider...fericita
hot_coffee
Postat pe 13 Mai 2011 13:05
De la: quasaria, la data 2011-05-09 22:34:17pai asta incerc, dor, sa o fac sa constientizeze ca striga ca e o fraiera... da'nu cred ca reusesc....


Q, prea mari cuvinte folosesti....ma doare spinarea de la ele...pe irinuca ai indoit-o deja...
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 22:02
Fiindca atunci cand sunt fericiti (sau cel putin asa cred ) nu au dorinta de a scrie cuiva pe net acest lucru, nu cauta raspunsuri si nici nu pun intrebari. Cand sunt nefericiti situatia se schimba..
angy_033
Postat pe 14 Mai 2011 14:48
De la: precizilla, la data 2011-04-30 20:20:35unii au zis ca-i suma lucrurilor de care ai fost ferit...
inclin sa le dau dreptate.


reyya
Postat pe 15 Mai 2011 01:14
Fericirea este un dar pe care de prea putine ori ni-l oferim .Fericirea depinde foarte mult de modul nostru de a fi, de a gandi, de a trai, de a relationa, de a respecta, de a accepta, de a intelege, de a darui etc. Toate aceste lucruri care ne definesc si care ne insotesc pretutindeni, atrag lucrurile care li se potrivesc cel mai bine. daca nu suntem fericiti tot timpul, este pentru ca nu suntem perfecti, pentru ca nu putem atrage mai multe momente de fericire si pentru ca in jurul nostru nu sadim premisele unor astfel de momente. Dar, fiecare dintre noi avem momentele noastre de fericire si depinde doar de noi sa facem ca aceste momente sa devina cat mai dese, desi ceea ce ne-a facut fericiti astazi reprezinta doar o treapta, maine poate dorim mai mult, de aceea si noi trebuie sa fim mai buni cu inca o treapta pe scara evolutiei personale.
garbo180736
Postat pe 15 Mai 2011 14:19
http://youtu.be/Uj3Cs2ZmZz0
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Mai 2011 14:22
da' pe dracu... ti se pare.
fericirea n-are nicio regula.
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 14:22
ca si cum, daca esti mai bun, e musai sa fii fericit!
esme
Postat pe 15 Mai 2011 14:40
"Versuri "Mirabela Dauer - Fotoliul din odaie"



Fotoliul din odaie
Si-o carte ce ai lasat-o pe noptiera
O ultima tigara, uitata intr-un colt pe etajera
Si floarea din fereastra
Biletul ce-a ramas de atunci pe masa
Toate te asteapta sa te intorci acasa

Te astept sa vii
Sa te intorci la mine
Numai aici ne va fi cel mai bine
Sa treci din nou cu inima-mpacata
Al casei prag, asa ca altadata

Fotoliul din odaie
Si-o carte ce ai lasat-o pe noptiera
O ultima tigara, uitata intr-un colt pe etajera
Si floarea din fereastra
Biletul ce-a ramas de atunci pe masa
Toate te asteapta sa te intorci acasa

Te astept sa vii
Sa te intorci la mine
Numai aici ne va fi cel mai bine
Sa treci din nou cu inima-mpacata
Al casei prag, asa ca altadata

Te astept sa vii
Sa te intorci la mine
Numai aici ne va fi cel mai bine
Sa treci din nou cu inima-mpacata
Al casei prag, asa ca altadata

Te astept sa vii
Te astept sa viï"
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Mai 2011 14:41
te astept sa vii ???

lasa .. mai bine sa nu vii
cricat
Postat pe 15 Mai 2011 14:46
De la: esme, la data 2011-05-15 14:40:05ca si cum, daca esti mai bun, e musai sa fii fericit!


fericirea n-are chiar nicio legatura cu nimic, esme...:)
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 14:49
ge, exista si "fericirile" efemere...care au legatura cu etnobotanicele, alea, alea,

"Fericirea nu st nici n viciu i nici n virtute, ci n modul n care le apreciem pe acestea i n opiunea care o facem ca urmare a individualitii noastre." ( Marchizul de Sade)

astea sunt mai pe gustul tau...

Suma total a nenorocirilor care nc nu ni s-au ntmplat se numete fericire.
Fericirea este o perpetu bogie de a fi bine nelai.
Fericirea nseamn s ai o scrpinare pentru fiecare mncrime.


Fericirea (definiie epigramistic de George Caranfil )

E un pix, declar n ag,
Fericirea-n lumea asta,
Cci, cnd lumea i-e mai drag,
i se termin i pasta.

asta mi se pare super...
A fi fericit nseamna iubire, asa ca a fi fericit nseamn suferint, asa ca nefericirea inseamna iubire, sau iubirea nseamna suferinta, sau suferinta din prea multa fericire. (Woody Allen)

dor72
Postat pe 16 Mai 2011 20:12
fericirea....este dar are multe intelesuri...unii cauta fericirea doar in dragoste...dar te poti simtii fericit atunci cind esti sanatos....esti fericit daca ai copii si ei sunt bine esti fericit chiar si atunci cind poti sa faci o fapta buna dar binenteles cind ai sanatate ,bani si dragoste te simti super fericit
garbo200960
Postat pe 16 Mai 2011 23:54
De la: elisabeta_boia, la data 2011-05-08 22:56:42FERICIRE A fost ptr. mine cand m-am delectat cu postarile voastre dragilor:Freya,Precizilla,Pantera Neagra si nelipsitii:Thor si Anakin !!

Daaa...rad si eu acum..desi nu-s foarte fericita, ca sa fiu on topic...scuze ca m-am bagat in seama, dar chiar a fost ok...e misto ca mai aveti timp si chef de bascalie si faceti pe altiii sa rada bravo voua
DANAPAULA
Postat pe 20 Mai 2011 13:25
Fericit esti atunci...Ca nu urasti pe nimeni...Fericit esti atunci ca Dumnezeu te protejeaza....Fericit esti atunci cand iubirea iti este impartasita....Fericit esti atunci cand oamenii sunt recunoscatosi.....Fericit esti atunci cand simti sinceritate....fericit esti atunci cand simti ca cuiva ii pasa de tine....definitia fericirii...Este nemarginita
ingerasulluptator
Postat pe 20 Mai 2011 17:30
CA SA FII FERICIT TREBUIE SA STII SA APRECIEZI VIATA,SA TE BUCURI PUR SI SIMPLU K POTI VEDEA LUMINA ZILEI,TE POTI BUCURA SI SIMTI FERICIT K VEZI DIMINETA CUM RASARE SOARELE,NE TREBUIE ATAT DE PUTIN SA FIM FERICITI DAR DE MULTE ORI FERICIREA TRECE PE LANGA NOI PT K NU NE OPRIM SA DAM MANA CU EA.
salvyna_g
Postat pe 20 Mai 2011 20:49
CA SA FII FERICIT TREBUIE SA STII SA APRECIEZI VIATA,SA TE BUCURI PUR SI SIMPLU K POTI VEDEA LUMINA ZILEI,TE POTI BUCURA SI SIMTI FERICIT K VEZI DIMINETA CUM RASARE SOARELE,NE TREBUIE ATAT DE PUTIN SA FIM FERICITI DAR DE MULTE ORI FERICIREA TRECE PE LANGA NOI PT K NU NE OPRIM SA DAM MANA CU EA.
salvyna_g
Postat pe 20 Mai 2011 20:49
Ca sa fii fericit,trebuie sa iubesti pe Dumnezeu,sa iubesti viata...Sa iubesti oamenii,sa iubesti natura,Sa nu urasti pe nimeni...Sa iti vezi de treaba ta,,,sa nu duci vorba de colo,colo.Ca sa fii fericit,trebuie sa nu te lasi folosit,,sa nu te lasi umilit...Ca sa fii fericit trebuie sa spui lucrurile pe nume in asa fel incat sa nu jignesti pe nimeni,,sa nu vorbesti cu ura ca nimeni sa nu te urasca...Pt ca asa cum strigi,asa o sa iti vina inapoi....Ca sa fii fericit,trebuie sa ai pace sufleteasca cu oamenii si cu tine insuti...Ca sa ai pace trebuie sa Respecti pe Dumnezeu si pe oameni....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 15:08
Ca sa fii fericit,trebuie sa iubesti pe Dumnezeu,sa iubesti viata...Sa iubesti oamenii,sa iubesti natura,Sa nu urasti pe nimeni...Sa iti vezi de treaba ta,,,sa nu duci vorba de colo,colo.Ca sa fii fericit,trebuie sa nu te lasi folosit,,sa nu te lasi umilit...Ca sa fii fericit trebuie sa spui lucrurile pe nume in asa fel incat sa nu jignesti pe nimeni,,sa nu vorbesti cu ura ca nimeni sa nu te urasca...Pt ca asa cum strigi,asa o sa iti vina inapoi....Ca sa fii fericit,trebuie sa ai pace sufleteasca cu oamenii si cu tine insuti...Ca sa ai pace trebuie sa Respecti pe Dumnezeu si pe oameni....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 15:08
Ca sa fii fericit,trebuie sa iubesti pe Dumnezeu,sa iubesti viata...Sa iubesti oamenii,sa iubesti natura,Sa nu urasti pe nimeni...Sa iti vezi de treaba ta,,,sa nu duci vorba de colo,colo.Ca sa fii fericit,trebuie sa nu te lasi folosit,,sa nu te lasi umilit...Ca sa fii fericit trebuie sa spui lucrurile pe nume in asa fel incat sa nu jignesti pe nimeni,,sa nu vorbesti cu ura ca nimeni sa nu te urasca...Pt ca asa cum strigi,asa o sa iti vina inapoi....Ca sa fii fericit,trebuie sa ai pace sufleteasca cu oamenii si cu tine insuti...Ca sa ai pace trebuie sa Respecti pe Dumnezeu si pe oameni....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 15:08
Ca sa fii fericit,trebuie sa iubesti pe Dumnezeu,sa iubesti viata...Sa iubesti oamenii,sa iubesti natura,Sa nu urasti pe nimeni...Sa iti vezi de treaba ta,,,sa nu duci vorba de colo,colo.Ca sa fii fericit,trebuie sa nu te lasi folosit,,sa nu te lasi umilit...Ca sa fii fericit trebuie sa spui lucrurile pe nume in asa fel incat sa nu jignesti pe nimeni,,sa nu vorbesti cu ura ca nimeni sa nu te urasca...Pt ca asa cum strigi,asa o sa iti vina inapoi....Ca sa fii fericit,trebuie sa ai pace sufleteasca cu oamenii si cu tine insuti...Ca sa ai pace trebuie sa Respecti pe Dumnezeu si pe oameni....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 15:08
Ca sa fii fericit,trebuie sa iubesti pe Dumnezeu,sa iubesti viata...Sa iubesti oamenii,sa iubesti natura,Sa nu urasti pe nimeni...Sa iti vezi de treaba ta,,,sa nu duci vorba de colo,colo.Ca sa fii fericit,trebuie sa nu te lasi folosit,,sa nu te lasi umilit...Ca sa fii fericit trebuie sa spui lucrurile pe nume in asa fel incat sa nu jignesti pe nimeni,,sa nu vorbesti cu ura ca nimeni sa nu te urasca...Pt ca asa cum strigi,asa o sa iti vina inapoi....Ca sa fii fericit,trebuie sa ai pace sufleteasca cu oamenii si cu tine insuti...Ca sa ai pace trebuie sa Respecti pe Dumnezeu si pe oameni....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de cese parte asa 37 De la: nazirra 15 August 2009 23:58
mi-am pierdut increderea in oameni 48 De la: dor_de_tine 22 Iulie 2010 10:06
Ce sa fac? 36 De la: CiobO 3 Ianuarie 2016 15:05
CREDETI IN MONOTONIE???? 29 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 14:34
Ceva sfaturi? 243 De la: l_erika 12 Septembrie 2009 11:42
Setari Cookie-uri